Постанова від 03.02.2021 по справі 607/1624/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.02.2021 Справа №607/1624/21

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Р.М. Грицак, розглянувши матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції в Тернопільській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, непрацюючого, жителя АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 112225 від 27 січня 2021 року, громадянин ОСОБА_1 17 серпня 2020 р. о 22.50 год. в м. Тернополі на перехресті проспекту С.Бандери та вулиць Є.Коновальця - Слівенська керував транспортним засобом марки «Chrysler PT Cruiser», державний номерний знак НОМЕР_1 , перебуваючи в стані наркотичного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння проводився в КНП «Тернопільський обласний медичний центр соціально небезпечних захворювань» ТОР, висновок № 230 від 18 серпня 2020 року. Таким чином ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9 «а» Правил дорожнього руху України.

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 будучи у встановленому законом порядку особисто своєчасно сповіщеним про місце і час розгляду справи, до суду не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи не подавав. Наведені обставини відповідно до ч.2 ст.268 Кодексу України про адміністративні правопорушення надають можливість розгляду справи за його відсутності.

Відповідно до ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріалисправи про адміністративне правопорушення.

Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Оцінка доказів, відповідно до ст.252 КУпАП, відбувається за внутрішнім переконанням особи, що приймає рішення, та ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, а жодний доказ не має наперед встановленої сили.

Відповідно до ч. 1 ст. 266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами, річковими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Згідно ч. 4 ст. 266 КУпАП огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.

Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, повністю доводиться матеріалами справи, зібраними та дослідженими в судовому засіданні, а саме даними, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення серії ААБ №112225 від 27.01.2021 року, матеріалами ЖЄО № 29542 від 17.08.2020 року: рапортами від 17.08.2020 року, 18.08.2020 року, протоколом огляду місця пригоди від 18.08.2020 року з додатками у вигляді схеми ДТП та таблиці ілюстрацій, направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції ОСОБА_1 від 18.08.2020 року, результатами токсикологічного аналізу сечі методом ІХА № 341 від 18.08.2020 року КНП «Тернопільський обласний медичний центр соціально небезпечних захворювань» ТОР, згідно якого у громадянина ОСОБА_1 виявлено марихуану, результатами лабораторного дослідження крові на наявність алкоголю № 367 від 18.08.2020 року, згідно яких при дослідженні взірця крові громадянина ОСОБА_1 етилового спирту не знайдено; висновком за фактом порушення правил безпеки дорожнього руху, в результаті чого отримали легкі тілесні ушкодження ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , згідно якого припинено проведення перевірки матеріалів ЖЄО № 29542 від 17.08.2020 року та № 29550 від 18.08.2020 року та направлено начальнику УПП в Тернопільській області ДПП для вирішення питання про притягнення осіб, в діях яких є склад адміністративного правопорушення, до адміністративної відповідальності; поясненнями ОСОБА_1 від 18.08.2020 року, згідно яких він 17 серпня 2020 р. о 22.50 год. в м. Тернополі на перехресті проспекту С.Бандери рухаючись у напрямку вулиці Руської здійснив проїзд транспортним засобом марки «Chrysler PT Cruiser», державний номерний знак НОМЕР_1 на зелений сигнал світлофора та допустив зіткнення з зустрічним автомобілем марки Фіат Дукато, під керуванням ОСОБА_3 , який не надав йому перевагу в русі, в результаті чого відбулось зіткнення, транспортні засоби отримали механічні пошкодження та він отримав тілесні ушкодження; поясненнями ОСОБА_4 від 18.08.2020 року, відеозаписом відеореєстратора з нагрудних камер патрульних поліцейських з місця ДТП та проходження ОСОБА_1 огляду на стан сп'яніння.

Таким чином сукупність досліджених доказів є переконливою і в повній мірі свідчить про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП. За таких обставин вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто - керування транспортними засобами особами в стані наркотичного сп'яніння.

Однак, оглянувши матеріали справи, судом встановлено наступне: адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП поступили до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області 29 січня 2021 року та судове засідання з їх розгляду було призначене на 03 лютого 2021 року, про що був повідомлений ОСОБА_1 , проставивши власний підпис у відповідній графі адміністративного протоколу. Однак у вказане судове засідання ОСОБА_1 не з'явився.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ №112225 від 27.01.2021 року, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення 17 серпня 2020 року, тобто з моменту вчинення адміністративного правопорушення останнімпройшло більше трьох місяців, а відповідно до ст.38 КУпАП адміністративне стягнення за дане правопорушення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення. Таким чином строк накладення стягнення сплинув.

Згідно із п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.

Враховуючи вищевикладене, зокрема те, що адміністративна справа за фактом вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.130 КУпАП, надійшла на розгляд у строк, що перевищує строк накладення адміністративного стягнення, тобто з моменту вчинення останнім адміністративного правопорушення пройшло більше трьох місяців, вважаю, що провадження в даній адміністративній справі слід закрити в зв'язку із закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 38, 130, 247, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст.130 КУпАП - закрити, в зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.

СуддяР. М. Грицак