Справа № 579/124/21
1-кс/579/54/21
"09" лютого 2021 р. слідчий суддя Кролевецького районного суду Сумської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , з участю прокурора ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 , підозрюваної ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кролевець клопотання слідчого СВ відділення поліції № 1 (м. Кролевець) Конотопського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_4 в м. Кролевець, вул. Грушевського, 21 телефон (05453)-9-53-39 про обрання запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Кролевець, Сумської області, зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , громадянки України, непрацюючої, не заміжньої, освіта базова загальна середня, маючої на утриманні двох неповнолітніх дітей, раніше не судима,-
підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України та додані до клопотання матеріали,-
08.02.2021 року слідчий звернувся до суду з вищевказаним клопотанням, погодженим з прокурором Кролевецького відділу Шосткинської місцевої прокуратури, у кримінальному провадженні №12021200510000021 від 25.01.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України, в якому ставиться питання про застосування запобіжного заходу відносно ОСОБА_5 у вигляді особистого зобов'язання з покладенням на неї обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України , а саме:
- прибувати до слідчого, в якого знаходиться в провадженні кримінальне провадження, прокурора та суду за першою вимогою;
- не відлучатися із м. Кролевець, Сумської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора та суд у разі зміни місця проживання;
- утримуватися від спілкування з свідками ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та потерпілою ОСОБА_10 у кримінальному провадженні.
На обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що у період часу з 10 год. по 15 год. 30 хв. 22.01.2021 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у невстановлений слідством спосіб заволоділа ключами від квартири ОСОБА_10 за адресою: АДРЕСА_3 , якими вирішила скористатися в корисливих цілях. У подальшому ОСОБА_5 близько 20 год. 22.01.2021 прийшла до вхідних дверей квартири ОСОБА_10 за адресою: АДРЕСА_3 , після чого діючи умисно, таємно, з корисливих спонукань, вважаючи, що її ніхто не бачить, за допомогою привласнених ключів шляхом відкриття замку вхідних дверей таємно проникла до вказаної квартири, звідки викрала грошові кошти у сумі 9200 грн, 15 євро, 20 долларів США та мобільним телефоном DOODGE моделі Х5 МАХ РRO 2/16 GB білого кольору.
За вказаним фактом внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021200510000021 від 25.01.2021 року за ч.3ст.185 КК України.
Клопотання слідчий обґрунтовує тим, що застосування запобіжного заходу обумовлюється тяжкістю і суспільною небезпекою злочину, в якому підозрюється ОСОБА_5 , яка може ухилятися від органів досудового розслідування та/або суду, незаконно впливати на потерпілу, свідків у цьому кримінальному провадженні.
У судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 клопотання підтримала та просила його задовольнити, застосувати до підозрюваної запобіжний у виді особистого зобов'язання.
Слідчий ОСОБА_4 клопотання підтримав та просив його задовольнити, застосувати до підозрюваного запобіжний захід у виді особистого зобов'язання.
Підозрювана ОСОБА_5 проти задоволення клопотання не заперечувала.
Заслухавши прокурора, слідчого, підозрювану, вивчивши клопотання та докази, якими обґрунтовується клопотання, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.
08 лютого 2021 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру за ч.3 ст. 185 КК України.
Відповідно до припису ч.2 ст.177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; продовжити кримінальне правопорушення чи вчинити інше.
Прокурором та слідчим у клопотанні доведено наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_5 кримінального правопорушення за ч. 3 ст. 185 КК України.
При вирішенні клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов?язання слідчим суддею враховується, що слідчими органами надано достатньо доказів того, що є ризики, передбачені п.1, п.3, ч.1 ст.177 КПК України.
Про існування вказаних ризиків свідчать також обставини, що ОСОБА_5 підозрюється у скоєнні кримінального правопорушення передбаченого ст. 185 ч. 3 КК України, за яке їй загрожує покарання у виді від 3 до 6 років позбавленням волі, ОСОБА_5 ніде не працює, не має постійного заробітку.
У зв'язку з вищевикладеним, суд вважає, що ОСОБА_5 в якості запобіжного заходу слід обрати саме особисте зобов'язання, оскільки такий запобіжний захід забезпечить належне виконання підозрюваною процесуальних обов'язків.
З метою забезпечення дієвості цього запобіжного заходу, є доцільним покладення на підозрювану ОСОБА_5 обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України.
Керуючись ст. ст. 32, 110, 131, 132, 176-179, 193, 194,196, 369-372 КПК України, -
Застосувати до підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у виді особистого зобов'язання.
Покласти на підозрювану ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 такі обов'язки:
- прибувати до слідчого, в якого знаходиться в провадженні кримінальне провадження, прокурора та суду за першою вимогою;
- не відлучатися із м. Кролевець, Сумської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора та суд у разі зміни місця проживання;
- утримуватися від спілкування з свідками ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та потерпілою ОСОБА_10 у кримінальному провадженні.
Встановити строк дії ухвали в частині покладених на ОСОБА_5 обов'язків до 08 квітня 2021 року до 24 год. 00 хв.
Роз'яснити підозрюваній ОСОБА_11 , що покладені на неї обов'язки застосовуються до 08 квітня 2021 року до 24 год. 00 хв. У разі необхідності зазначений строк може бути продовжений за клопотанням прокурора, слідчого за погодженням з прокурором, в порядку, передбаченому ст. 199 КПК України. Після закінчення строку, в тому числі продовженого, ухвала про застосування запобіжного заходу в частині покладення обов'язків припиняє свою дію та обов'язки скасовуються.
Підозрюваній ОСОБА_5 під підпис повідомити про покладені на неї обов'язки та роз'яснити, що в разі невиконання покладених обов'язків до неї може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на неї може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Контроль за виконанням ОСОБА_5 особистого зобов'язання покласти на СВ відділення поліції № 1 (м. Кролевець) Конотопського РВП ГУНП в Сумській області.
Повний текст ухвали оголошено 09 лютого 2021 року.
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1