08 лютого 2021 року справа №320/12775/20
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лисенко В.І., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЗАВОД "МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ РЕСУРС" до Головного управління ДПС у Київській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,
До Київського окружного адміністративного суду звернулося Товариства з обмеженою відповідальністю ТОВ «ЗАВОД «МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС» (далі - позивач/ ТОВ «ЗАВОД «МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС») з позовом до Державної податкової служби України (далі - відповілач-1), Головного управління ДПС у Київській області (далі - відповідач-2), у якому просить суд визнати протиправними та скасувати наступні рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Київській області:
- рішення № 2077287/42791889 від 28.10.2020 року, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 1 від 01.11.2019 року;
- рішення № 2077285/42791889 від 28.10.2020 року, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 3 від 08.11.2019 року;
- рішення № 2077284/42791889 від 28.10.2020 року, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 4 від 08.11.2019 року;
- рішення № 2083471/42791889 від 30.10.2020 року, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 8 від 20.11.2019 року;
- рішення № 2098820/42791889 від 03.11.2020 року, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 10 від 22.11.2019 року;
- рішення № 2098821/42791889 від 03.11.2020 року, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 11 від 22.11.2019 року;
- рішення № 2098819/42791889 від 03.11.2020 року, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 1 від 03.12.2019 року;
- рішення № 2098817/42791889 від 03.11.2020 року, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 2 від 03.12.2019 року;
- рішення № 2077283/42791889 від 28.10.2020 року, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 5 від 08.11.2019 року;
- рішення № 2077282/42791889 від 28.10.2020 року, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 6 від 18.11.2019 року;
- рішення № 2077286/42791889 від 28.10.2020 року, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 2 від 06.11.2019 року;
- рішення № 2083472/42791889 від 30.10.2020 року, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 7 від 18.11.2019 року;
- рішення № 2083470/42791889 від 30.10.2020 року, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 9 від 20.11.2019 року;
- рішення № 2098811/42791889 від 03.11.2020 року, яким відмовлено в реєстрації розрахунку коригування до податкової накладної № 1 від 19.11.2019 року.
- Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні: № 1 від 01.11.2019 року; № 3 від 08.11.2019 року; № 4 від 08.11.2019 року; № 8 від 20.11.2019 року; № 10 від 22.11.2019 року; № 11 від 22.11.2019 року; № 1 від 03.12.2019 року; № 2 від 03.12.2019 року; № 5 від 08.11.2019 року; № 6 від 18.11.2019 року; № 2 від 06.11.2019 року; № 7 від 18.11.2019 року; № 9 від 20.11.2019 року та розрахунок коригування до податкової накладної № 1 від 19.11.2019 року датою їх фактичного отримання.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 08.12.2020р відкрито спрощене провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідачами при прийнятті спірних рішень не було взято до уваги реальний характер господарської діяльності позивача.
За наслідками господарських операцій позивачем були складені податкові накладні від 01.11.2019р № 1, від 08.11.2019 року № 3, від 08.11.2019 року № 4, від 20.11.2019 року № 8, від 22.11.2019 року № 10, від 22.11.2019 року № 11, від 03.12.2019 року № 1, від 03.12.2019 року № 2, від 08.11.2019 року № 5, від 18.11.2019 року № 6, від 06.11.2019 року № 2, від 18.11.2019 року № 7, від 20.11.2019 року № 9, розрахунок кількісних і вартісних показників від 19.11.2019 року № 1 до податкової накладної від 13.09.2019 року № 13, та направлені відповідачам за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення у вигляді електронного файлу на реєстрацію в Єдиному реєстрі.
При цьому згідно до квитанцій відповідача 2 реєстрація вказаних податкових накладних були зупинені відповідно до п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме: ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Позивачу було запропоновано надати пояснення та копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН.
Позивачем було направлено на адресу відповідача повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операції по ПН/РК, реєстрації яких зупинені із доданням відповідних підтверджуючих документів, однак спірними рішеннями відповідача 2 було відмовлено у реєстрації податкових накладних. У зв'язку з цим позивач вважає, що податковий орган не мав підстав для відмови в реєстрації податкових накладних, а рішення про відмову в реєстрації є протиправними та підлягають скасуванню.
Від Головного управління ДПС у Київській області надійшов відзив на позов, в якому посилається на Податковий кодекс України, наказ Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 567 «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, та вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246, Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165, та зазначає про правомірність дій щодо зупинення реєстрації податкових накладних Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗАВОД «МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС», оскільки в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення податкових накладних.
Державною податковою службою України відзив на позов не подано.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
ТОВ «ЗАВОД «МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС» зареєстроване як юридична особа 4 лютого 2019 р. за адресою: 08133, Київська область, Києво-Святошинський район, м. Вишневе, вул. Першотравнева, буд. 14, офіс. 3, кв. 11, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських організацій (ідентифікаційний код 42791889).
Видами діяльності позивача є: лиття чавуну (код КВЕД 24.51); лиття сталі (код КВЕД 24.52); лиття легких кольорових металів (код КВЕД 24.53); лиття інших кольорових металів (код КВЕД 24.54); механічне оброблення металевих виробів (код КВЕД 25.63); ремонт і технічне обслуговування машин і устаткування промислового призначення (код КВЕД 33.12); оптова торгівля металами та металевими рудами (код КВЕД 46.72).
Позивач є платником податку на додану вартість, має право складати податкові накладні та реєструвати їх у Єдиному реєстрі податкових накладних.
Між ТОВ «ЗАВОД «МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС» та ПРИВАТНИМ АКЦІОНЕРНИМ ТОВАРИСТВОМ «МАРІУПОЛЬСЬКИЙ МЕТАЛУРГІЙНИЙ КОМБІНАТ ІМЕНІ ІЛЛІЧА» (код ЄДРПОУ 00191129) було укладено договір поставки №691 від 10.04.2019 року, відповідно до умов якого постачальник зобов'язується поставити, а покупець прийняти та оплатити продукцію в порядку, у кількості, в асортименті та за цінами, встановленими Договором та невід'ємними додатками - специфікаціями (п. 2.1 Договору) (а.с. 43-48 том 1).
Специфікацією № 19 від 08.08.2019 року сторони погодили номенклатуру, вартість та кількість товару. Відповідно до п. 5 специфікації передбачена оплата в розмірі 100% від вартості товару після відвантаження продукції протягом 30 днів.
01 листопада 2019 року було здійснено поставку продукції згідно видаткової накладної №11/01-1 від 01.11.2019р. на суму 52500,00 грн., в т.ч. ПДВ-8750,00 грн.
Доставку продукції виконало ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ «САТ» (код ЄДРПОУ 35646516) згідно товарно-транспортної накладної № 060000499 від 01.11.2019 року.
Заготівки, які були використані для виготовлення ТОВ «ЗАВОД МЛР» запасних частин для промислового обладнання, були придбані у постачальника ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МОСТ-ТРЕЙД ЛТД» (код ЄДРПОУ 43167259) згідно договору поставки № 10/01-1 від 01.10.2019р. та видаткової накладної № 83 від 15.10.2019р. на суму 189468,00 грн., у т.ч. ПДВ-31578,00 грн. Податкова накладна № 83 від 15.10.2019 зареєстрована. Розрахунки між сторонами проведені, що підтверджується платіжним дорученням та банківською випискою.
Заготівки передані у виробництво згідно накладної № 10/15-1 від 15.10.2019 р, остаточної калькуляції вартості виробництва продукції № КА-0000283 від 31.10.2019р., нормативно-технологічної карти з кресленнями.
У зв'язку з відвантаженням товарів позивачем була складена та направлена на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкова накладна № 1 від 01.11.2019 року (а.с. 49 том 1).
При цьому згідно до квитанції від 29.11.2019 року реєстрація податкової накладної від 01.11.2019р № 1 зупинена відповідно до п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме: ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Позивачу було запропоновано надати пояснення та копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 50 том 1).
Позивачем було направлено на адресу відповідача повідомлення від 26.10.2020 року №101 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операції по ПН/РК, реєстрація якої зупинена, із доданням копій відповідних підтверджуючих документів: договір, рахунки-фактури, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, платіжні доручення та банківські виписки та документи, що підтверджують придбання заготівок та виробництво готової продукції тощо (а.с.57 том 1).
Рішенням комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 28.10.2020р. №2077287/42791889 було відмовлено у реєстрації податкової накладної. Підставою прийняття рішення було вказано: ненадання платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів прийняття-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (а.с. 58 том1).
Специфікацією № 14 від 29.05.2019 року ТОВ «ЗАВОД МЛР» та ПРИВАТНИМ АКЦІОНЕРНИМ ТОВАРИСТВОМ «МАРІУПОЛЬСЬКИЙ МЕТАЛУРГІЙНИЙ КОМБІНАТ ІМЕНІ ІЛЛІЧА» погодили номенклатуру, вартість та кількість товару. Відповідно до п. 5 специфікації передбачена оплата в розмірі 100% від вартості товару після відвантаження продукції протягом 30 днів.
08 листопада 2019 року було здійснено поставку продукції згідно видаткової накладної №11/08-1 від 08.11.2019р. на суму 48750,00 грн., в т.ч. ПДВ-8125,00 грн.
Доставку продукції виконало ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ «САТ» (код ЄДРПОУ 35646516) згідно ТТН № 060000510 від 08.11.2019 року.
У зв'язку з відвантаженням товарів позивачем була складена та направлена на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкова накладна № 3 від 08.11.2019 року (а.с.17 том 3).
Заготівки, які були використані для виготовлення ТОВ «ЗАВОД МЛР» запасних частин для промислового обладнання, були придбані у постачальника ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МОСТ-ТРЕЙД ЛТД» (код ЄДРПОУ 43167259) згідно договору поставки № 10/01-1 від 01.10.2019р. та видаткової накладної № 364 від 28.10.2019р. на суму 169344,00 грн., у т.ч. ПДВ-28224,00 грн. Податкова накладна № 364 від 28.10.2019 зареєстрована. Розрахунки між сторонами проведені, що підтверджується платіжним дорученням та банківською випискою.
Заготівки передані у виробництво згідно накладної № 11/01-1 від 01.11.2019 р., остаточної калькуляції вартості виробництва продукції № КА-0000318 від 30.11.2019р., нормативно-технологічної карти з кресленнями.
При цьому згідно до квитанції від 29.11.2019 року реєстрація податкової накладної від 08.11.2019р № 3 зупинена відповідно до п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме: ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Позивачу було запропоновано надати пояснення та копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН (а.с. 18 том 3).
Позивачем було направлено на адресу відповідача повідомлення від 26.10.2020 року №103 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операції по ПН/РК, реєстрації яких зупинені, із доданням копій відповідних підтверджуючих документів: договір, рахунки-фактури, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, платіжні доручення та банківські виписки та документи, що підтверджують придбання заготівок та виробництво готової продукції тощо (а.с.21 том 3).
Рішенням комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 28.10.2020р. №2077285/42791889 було відмовлено у реєстрації податкової накладної. Підставою прийняття рішення було вказано: ненадання платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів прийняття-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (а.с.23 том 3).
Специфікацією № 16 від 08.07.2019 року сторони погодили номенклатуру, вартість та кількість товару. Відповідно до п. 5 специфікації передбачена оплата в розмірі 100% від вартості товару після відвантаження продукції протягом 30 днів.
08 листопада 2019 року було здійснено поставку продукції згідно видаткової накладної №11/08-2 від 08.11.2019р. на суму 6000,00 грн., в т.ч. ПДВ-1000,00 грн.
Доставку продукції виконало ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ «САТ» (код ЄДРПОУ 35646516) згідно ТТН № 060000510 від 08.11.2019 року.
У зв'язку з відвантаженням товарів позивачем була складена та направлена на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкова накладна № 4 від 08.11.2019 року (а.с. 115 том 1).
Заготівки, які були використані для виготовлення ТОВ «ЗАВОД МЛР» запасних частин для промислового обладнання, були придбані у постачальника ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МОСТ-ТРЕЙД ЛТД» (код ЄДРПОУ 43167259) згідно договору поставки № 10/01-1 від 01.10.2019р. та видаткової накладної № 83 від 15.10.2019р. на суму 189468,00 грн., у т.ч. ПДВ-31578,00 грн. Податкова накладна № 83 від 15.10.2019 зареєстрована. Розрахунки між сторонами проведені, що підтверджується платіжним дорученням та банківською випискою.
Заготівки передані у виробництво згідно накладної № 10/15-1 від 15.10.2019 р, остаточної калькуляції вартості виробництва продукції № КА-0000285 від 31.10.2019р., нормативно-технологічної карти з кресленнями.
При цьому згідно до квитанції від 29.11.2019 року реєстрація податкової накладної від 08.11.2019р № 4 зупинена відповідно до п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме: ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Позивачу було запропоновано надати пояснення та копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН (а.с. 116 том 1).
Позивачем було направлено на адресу відповідача повідомлення від 27.10.2020 року №104 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операції по ПН/РК, реєстрації яких зупинені, із доданням копій відповідних підтверджуючих документів: договір, рахунки-фактури, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, платіжні доручення та банківські виписки та документи, що підтверджують придбання заготівок та виробництво готової продукції тощо (а.с.137 том 1).
Рішенням комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 28.10.2020 року № 2077284/42791889 було відмовлено у реєстрації податкової накладної № 4 від 08.11.2019 року. Підставою прийняття рішення було вказано: ненадання платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів прийняття-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (а.с. 138 том1).
Специфікацією № 33 від 30.09.2019 року сторони погодили номенклатуру, вартість та кількість товару. Відповідно до п. 5 специфікації передбачена оплата в розмірі 100% від вартості товару після відвантаження продукції протягом 75 днів.
20 листопада 2019 року було здійснено поставку продукції згідно видаткової накладної №11/20-1 від 20.11.2019р. на суму 307500,00 грн., в т.ч. ПДВ-51250,00 грн.
Доставку продукції виконало ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ «САТ» (код ЄДРПОУ 35646516) згідно ТТН № 060000533 від 21.11.2019 року.
У зв'язку з відвантаженням товарів позивачем була складена та направлена на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкова накладна № 8 від 20.11.2019 року (а.с.183 том 1).
Заготівки, які були використані для виготовлення ТОВ «ЗАВОД МЛР» запасних частин для промислового обладнання, були придбані у постачальника ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТОРГОПТ САТУРН» (код ЄДРПОУ 42792421) згідно договору поставки № 11/15-1 від 15.11.2019р. та видаткової накладної № 669 від 18.11.2019р. на суму 794772,00 грн., у т.ч. ПДВ-132462,00 грн. Податкова накладна № 669 від 18.11.2019 зареєстрована. Розрахунки між сторонами проведені, що підтверджується платіжним дорученням та банківською випискою.
Заготівки передані у виробництво згідно накладної № 11/18-1 від 18.11.2019 р., остаточної калькуляції вартості виробництва продукції № КА-0000350 від 30.11.2019р., нормативно-технологічної карти з кресленнями.
При цьому згідно до квитанції від 15.12.2019 року реєстрація податкової накладної від 20.11.2019р № 8 зупинена відповідно до п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме: ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Позивачу було запропоновано надати пояснення та копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН (а.с. 184 том 1).
Позивачем було направлено на адресу відповідача повідомлення від 28.10.2020 року №108 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операції по ПН/РК, реєстрації яких зупинені, із доданням копій відповідних підтверджуючих документів: договір, рахунки-фактури, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, платіжні доручення та банківські виписки та документи, що підтверджують придбання заготівок та виробництво готової продукції тощо (а.с.185 том 1).
Рішенням комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 30.10.2020р. №2083471/42791889 було відмовлено у реєстрації податкової накладної. Підставою прийняття рішення було вказано: ненадання платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів прийняття-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (а.с.186 том 1).
Специфікацією № 39 від 13.11.2019 року сторони погодили номенклатуру, вартість та кількість товару. Відповідно до п. 5 специфікації передбачена оплата в розмірі 100% від вартості товару після відвантаження продукції протягом 30 днів.
22 листопада 2019 року було здійснено поставку продукції згідно видаткової накладної №11/22-1 від 22.11.2019р. на суму 27360,00 грн., в т.ч. ПДВ-4560,00 грн.
Доставку продукції виконало ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ «САТ» (код ЄДРПОУ 35646516) згідно ТТН № 060000537 від 22.11.2019 року.
У зв'язку з відвантаженням товарів позивачем була складена та направлена на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкова накладна № 10 від 22.11.2019 року (а.с.161 том 1).
Заготівки, які були використані для виготовлення ТОВ «ЗАВОД МЛР» запасних частин для промислового обладнання, були придбані у постачальників:
- ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МОСТ-ТРЕЙД ЛТД» (код ЄДРПОУ 43167259) згідно договору поставки № 10/01-1 від 01.10.2019р. та видаткової накладної № 83 від 15.10.2019р. на суму 189468,00 грн., у т.ч. ПДВ-31578,00 грн. Податкова накладна № 83 від 15.10.2019 зареєстрована. Розрахунки між сторонами проведені, що підтверджується платіжним дорученням та банківською випискою;
- ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТОРГОПТ САТУРН» (код ЄДРПОУ 42792421) згідно договору поставки № 11/15-1 від 15.11.2019р. та видаткової накладної № 669 від 18.11.2019р. на суму 794772,00 грн., у т.ч. ПДВ-132462,00 грн. Податкова накладна № 669 від 18.11.2019 зареєстрована. Розрахунки між сторонами проведені, що підтверджується платіжним дорученням та банківською випискою.
Заготівки передані у виробництво згідно накладної № 10/15-1 від 15.10.2019 р. та № 11/18-1 від 18.11.2019 р., остаточних калькуляцій вартості виробництва продукції № КА-0000289 від 31.10.2019р. та № КА-0000356 від 30.11.2019р., нормативно-технологічних карт з кресленнями.
При цьому згідно до квитанції від 15.12.2019 року реєстрація податкової накладної від 08.11.2019р № 4 зупинена відповідно до п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме: ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Позивачу було запропоновано надати пояснення та копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН (а.с. 160 том 1 зворот).
Позивачем було направлено на адресу відповідача повідомлення від 29.10.2020 року №110 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операції по ПН/РК, реєстрації яких зупинені, із доданням копій відповідних підтверджуючих документів: договір, рахунки-фактури, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, платіжні доручення та банківські виписки та документи, що підтверджують придбання заготівок та виробництво готової продукції тощо (а.с.192 том 1).
Рішенням комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 03.11.2020р. №2098820/42791889 було відмовлено у реєстрації податкової накладної. Підставою прийняття рішення було вказано: ненадання платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів прийняття-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (а.с. 198 том1).
Специфікацією № 38 від 13.11.2019 року сторони погодили номенклатуру, вартість та кількість товару. Відповідно до п. 5 специфікації передбачена оплата в розмірі 100% від вартості товару після відвантаження продукції протягом 30 днів.
22 листопада 2019 року було здійснено поставку продукції згідно видаткової накладної №11/22-2 від 22.11.2019р. на суму 39840,00 грн., в т.ч. ПДВ-6640,00 грн.
Доставку продукції виконало ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ «САТ» (код ЄДРПОУ 35646516) згідно ТТН № 060000537 від 22.11.2019 року.
У зв'язку з відвантаженням товарів позивачем була складена та направлена на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкова накладна № 11 від 22.11.2019 року (а.с.247 том 1).
Заготівки, які були використані для виготовлення ТОВ «ЗАВОД МЛР» запасних частин для промислового обладнання, були придбані у постачальника ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЕКСІМА-ОПТ ЛТД» (код ЄДРПОУ 42540034) згідно договору поставки № 09/10-1 від 10.09.2019р. та видаткової накладної № 752 від 23.09.2019р. на суму 437616,00 грн., у т.ч. ПДВ-72936,00 грн. Податкова накладна № 752 від 23.09.2019 зареєстрована. Розрахунки між сторонами проведені, що підтверджується платіжним дорученням та банківською випискою.
Заготівки передані у виробництво згідно накладної № 09/23-1 від 23.09.2019 р., остаточних калькуляцій вартості виробництва продукції № КА-0000406 від 30.09.2019р. та № КА-0000408 від 30.09.2019р., нормативно-технологічних карт з кресленнями.
При цьому згідно до квитанції від 15.12.2019 року реєстрація податкової накладної від 22.11.2019р № 11 зупинена відповідно до п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме: ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Позивачу було запропоновано надати пояснення та копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН (а.с.248 том 1).
Позивачем було направлено на адресу відповідача повідомлення від 29.10.2020 року №111 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операції по ПН/РК, реєстрації яких зупинені, із доданням копій відповідних підтверджуючих документів: договір, рахунки-фактури, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, платіжні доручення та банківські виписки та документи, що підтверджують придбання заготівок та виробництво готової продукції тощо (а.с.3 том 2).
Рішенням комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 03.11.2020р. №2098821/42791889 було відмовлено у реєстрації податкової накладної. Підставою прийняття рішення було вказано: ненадання платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів прийняття-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (а.с. 4 том2).
Між ТОВ «ЗАВОД «МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС» та ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МЕТІНВЕСТ-КРИВОРІЗЬКИЙ РЕМОНТНО-МЕХАНІЧНИЙ ЗАВОД» (код ЄДРПОУ 35484610) було укладено договір поставки № КРМЗ/884-19 від 24.09.2019р., відповідно до умов якого постачальник зобов'язується поставити, а покупець прийняти та оплатити продукцію в порядку, у кількості, в асортименті та за цінами, встановленими Договором та невід'ємними додатками - специфікаціями (п. 2.1 Договору).
Специфікацією № 2 від 26.09.2019 року сторони погодили номенклатуру, вартість та кількість товару. Відповідно до п. 5 специфікації передбачена оплата поз.1 протягом 60 днів від дати постачання продукції, оплата поз.2 протягом 45 днів від дати постачання продукції
03 грудня 2019 року було здійснено поставку продукції згідно видаткової накладної №12/03-1 від 03.12.2019р. на суму 5040,00 грн., в т.ч. ПДВ-840,00 грн.
Доставку продукції виконало ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ «САТ» (код ЄДРПОУ 35646516) згідно ТТН № 060000551 від 03.12.2019 року.
У зв'язку з відвантаженням товарів позивачем була складена та направлена на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкова накладна № 1 від 03.12.2019 року (а.с.30 том 2).
Заготівки, які були використані для виготовлення ТОВ «ЗАВОД МЛР» запасних частин для промислового обладнання, були придбані у постачальника ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТОРГОПТ САТУРН» (код ЄДРПОУ 42792421) згідно договору поставки № 11/15-1 від 15.11.2019р. та видаткової накладної № 222 від 02.12.2019р. на суму 118620,00 грн., у т.ч. ПДВ-19770,00 грн. Податкова накладна № 222 від 02.12.2019 зареєстрована. Розрахунки між сторонами проведені, що підтверджується платіжним дорученням та банківською випискою.
Заготівки передані у виробництво згідно накладної № 12/02-1 від 02.12.2019 р, остаточної калькуляції вартості виробництва продукції № КА-0000370 від 31.12.2019р., нормативно-технологічної карти з кресленнями.
При цьому згідно до квитанції від 27.12.2019 року реєстрація податкової накладної від 08.11.2019р № 4 зупинена відповідно до п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме: ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Позивачу було запропоновано надати пояснення та копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН(а.с.31 том 2).
Позивачем було направлено на адресу відповідача повідомлення від 30.10.2020 року №113 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операції по ПН/РК, реєстрації яких зупинені, із доданням копій відповідних підтверджуючих документів: договір, рахунки-фактури, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, платіжні доручення та банківські виписки та документи, що підтверджують придбання заготівок та виробництво готової продукції тощо(а.с.34 том 2).
Рішенням комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 03.11.2020р. №2098819/42791889 було відмовлено у реєстрації податкової накладної. Підставою прийняття рішення було вказано: ненадання платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів прийняття-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (а.с. 35 том 2).
Специфікацією № 3 від 27.11.2019 року ТОВ «ЗАВОД «МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС» та ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МЕТІНВЕСТ-КРИВОРІЗЬКИЙ РЕМОНТНО-МЕХАНІЧНИЙ ЗАВОД» погодили номенклатуру, вартість та кількість товару. Відповідно до п. 5 специфікації передбачена оплата після постачання продукції на склад покупця протягом 30 днів.
03 грудня 2019 року було здійснено поставку продукції згідно видаткової накладної №12/03-2 від 03.12.2019р. на суму 42030,00 грн., в т.ч. ПДВ-7005,00 грн.
Доставку продукції виконало ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ «САТ» (код ЄДРПОУ 35646516) згідно ТТН № 060000551 від 03.12.2019 року.
У зв'язку з відвантаженням товарів позивачем була складена та направлена на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкова накладна № 2 від 03.12.2019 року (а.с.58 том 2).
Заготівки, які були використані для виготовлення ТОВ «ЗАВОД МЛР» запасних частин для промислового обладнання, були придбані у постачальника ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТОРГОПТ САТУРН» (код ЄДРПОУ 42792421) згідно договору поставки № 11/15-1 від 15.11.2019р. та видаткової накладної № 222 від 02.12.2019р. на суму 118620,00 грн., у т.ч. ПДВ-19770,00 грн. Податкова накладна № 222 від 02.12.2019 зареєстрована. Розрахунки між сторонами проведені, що підтверджується платіжним дорученням та банківською випискою.
Заготівки передані у виробництво згідно накладної № 12/02-1 від 02.12.2019 р, остаточної калькуляції вартості виробництва продукції № КА-0000372 від 31.12.2019р., нормативно-технологічної карти з кресленнями.
При цьому згідно до квитанції від 27.12.2019 року реєстрація податкової накладної від 03.12.2019р № 2 зупинена відповідно до п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме: ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Позивачу було запропоновано надати пояснення та копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН(а.с.59 том2).
Позивачем було направлено на адресу відповідача повідомлення від 30.10.2020 року №114 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операції по ПН/РК, реєстрації яких зупинені, із доданням копій відповідних підтверджуючих документів: договір, рахунки-фактури, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, платіжні доручення та банківські виписки та документи, що підтверджують придбання заготівок та виробництво готової продукції тощо (а.с.64 том 2).
Рішенням комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 03.11.2020р. №2098817/42791889 було відмовлено у реєстрації податкової накладної. Підставою прийняття рішення було вказано: ненадання платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів прийняття-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (а.с. 65 том2).
Специфікацією № 2 від 26.09.2019 року сторони погодили номенклатуру, вартість та кількість товару. Відповідно до п. 5 специфікації передбачена оплата поз.1 протягом 60 днів від дати постачання продукції, оплата поз.2 протягом 45 днів від дати постачання продукції
08 листопада 2019 року було здійснено поставку продукції згідно видаткової накладної №11/08-3 від 08.11.2019р. на суму 34320,00 грн., в т.ч. ПДВ-5720,00 грн.
Доставку продукції виконало ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ «САТ» (код ЄДРПОУ 35646516) згідно ТТН № 060000511 від 08.11.2019 року.
У зв'язку з відвантаженням товарів позивачем була складена та направлена на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкова накладна № 5 від 08.11.2019 року (а.с.98 том 2).
Заготівки, які були використані для виготовлення ТОВ «ЗАВОД МЛР» запасних частин для промислового обладнання, були придбані у постачальника ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МОСТ-ТРЕЙД ЛТД» (код ЄДРПОУ 43167259) згідно договору поставки № 10/01-1 від 01.10.2019р. та видаткової накладної № 50 від 04.11.2019р. на суму 156960,00 грн., у т.ч. ПДВ-26160,00 грн. Податкова накладна № 50 від 04.11.2019 зареєстрована. Розрахунки між сторонами проведені, що підтверджується платіжним дорученням та банківською випискою.
Заготівки передані у виробництво згідно накладної № 11/04-1 від 04.11.2019 р., остаточних калькуляцій вартості виробництва продукції № КА-0000326 від 30.11.2019р. та № КА-0000328 від 30.11.2019р, нормативно-технологічних карт з кресленнями.
При цьому згідно до квитанції від 29.11.2019 року реєстрація податкової накладної від 08.11.2019р № 5 зупинена відповідно до п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме: ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Позивачу було запропоновано надати пояснення та копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН (а.с.97 том 2 зворот).
Позивачем було направлено на адресу відповідача повідомлення від 27.10.2020 року №105 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операції по ПН/РК, реєстрації яких зупинені, із доданням копій відповідних підтверджуючих документів: договір, рахунки-фактури, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, платіжні доручення та банківські виписки та документи, що підтверджують придбання заготівок та виробництво готової продукції тощо (а.с.94 том 2).
Рішенням комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 28.10.2020р. №2077283/42791889 було відмовлено у реєстрації податкової накладної. Підставою прийняття рішення було вказано: ненадання платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів прийняття-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (а.с.93 том 2).
Специфікацією № 3 від 01.11.2019 року сторони погодили номенклатуру, вартість та кількість товару. Відповідно до п. 6 специфікації передбачена 100% оплата протягом 120 днів з дати постачання продукції.
18 листопада 2019 року було здійснено поставку продукції згідно видаткової накладної №11/18-1 від 18.11.2019р. на суму 305472,00 грн., в т.ч. ПДВ-50912,00 грн.
Доставку продукції виконало ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ «САТ» (код ЄДРПОУ 35646516) згідно ТТН № 060000523 від 18.11.2019 року.
У зв'язку з відвантаженням товарів позивачем була складена та направлена на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкова накладна № 6 від 18.11.2019 року (а.с.142 том 2).
Заготівки, які були використані для виготовлення ТОВ «ЗАВОД МЛР» запасних частин для промислового обладнання, були придбані у постачальників:
- ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МОСТ-ТРЕЙД ЛТД» (код ЄДРПОУ 43167259) згідно договору поставки № 10/01-1 від 01.10.2019р. та видаткових накладних № 50 від 04.11.2019р. на суму 156960,00 грн., у т.ч. ПДВ-26160,00 грн. та № 73 від 11.11.2019р. на суму 675336,00 грн., у т.ч. ПДВ-112556,00 грн. Податкові накладні № 50 від 04.11.2019 та № 73 від 11.11.2019р.зареєстровані. Розрахунки між сторонами проведені, що підтверджується платіжним дорученням та банківською випискою;
- ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТОРГОПТ САТУРН» (код ЄДРПОУ 42792421) згідно договору поставки № 11/15-1 від 15.11.2019р. та видаткової накладної № 669 від 18.11.2019р. на суму 794772,00 грн., у т.ч. ПДВ-132462,00 грн. Податкова накладна № 669 від 18.11.2019 зареєстрована. Розрахунки між сторонами проведені, що підтверджується платіжним дорученням та банківською випискою.
Заготівки передані у виробництво згідно накладних № 11/04-1 від 04.11.2019 р., № 11/11-1 від 11.11.2019 р. та № 11/18-1 від 18.11.2019 р., остаточних калькуляцій вартості виробництва продукції, нормативно-технологічних карт з кресленнями.
При цьому згідно до квитанції від 15.12.2019 року реєстрація податкової накладної від 18.11.2019р № 6 зупинена відповідно до п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме: ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Позивачу було запропоновано надати пояснення та копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН(а.с.143 том 2).
Позивачем було направлено на адресу відповідача повідомлення від 27.10.2020 року №106 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операції по ПН/РК, реєстрації яких зупинені, із доданням копій відповідних підтверджуючих документів: договір, рахунки-фактури, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, платіжні доручення та банківські виписки та документи, що підтверджують придбання заготівок та виробництво готової продукції тощо (а.с.146 том 2).
Рішенням комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 28.10.2020р. №2077282/42791889 було відмовлено у реєстрації податкової накладної. Підставою прийняття рішення було вказано: ненадання платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів прийняття-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (а.с.147 том 2).
Між ТОВ «ЗАВОД «МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС» та ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "НВП "АДАМАНТ" (код ЄДРПОУ 35928576) було досягнуто домовленості щодо поставки металопродукції. Номенклатура, вартість та кількість були погоджені сторонами, що підтверджується рахунком-фактурою № 81 від 18.09.2019 року.
06 листопада 2019 року було здійснено поставку продукції згідно видаткової накладної №11/06-1 від 06.11.2019р. на суму 92400,00 грн., в т.ч. ПДВ-15400,00 грн.
Доставку продукції виконало ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ «САТ» (код ЄДРПОУ 35646516) згідно ТТН № 060000508 від 06.11.2019 року.
У зв'язку з відвантаженням товарів на різницю між відвантаженням товарно-матеріальних цінностей та отриманою передоплатою позивачем була складена та направлена на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкова накладна № 2 від 06.11.2019 року (а.с.107 том 1).
Заготівки, які були використані для виготовлення ТОВ «ЗАВОД МЛР» запасних частин для промислового обладнання, були придбані у постачальника ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МОСТ-ТРЕЙД ЛТД» (код ЄДРПОУ 43167259) згідно договору поставки № 10/01-1 від 01.10.2019р. та видаткової накладної № 50 від 04.11.2019р. на суму 156960,00 грн., у т.ч. ПДВ-26160,00 грн. Податкова накладна № 50 від 04.11.2019 зареєстрована. Розрахунки між сторонами проведені, що підтверджується платіжним дорученням та банківською випискою.
Заготівки передані у виробництво згідно накладної № 11/04-1 від 04.11.2019р., остаточної калькуляції вартості виробництва продукції № КА-0000324 від 30.11.2019р., нормативно-технологічної карти з кресленнями.
При цьому згідно до квитанції від 29.11.2019 року реєстрація податкової накладної від 06.11.2019р № 2 зупинена відповідно до п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме: ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Позивачу було запропоновано надати пояснення та копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН (а.с.108 том 1).
Позивачем було направлено на адресу відповідача повідомлення від 26.10.2020 року №102 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операції по ПН/РК, реєстрації яких зупинені, із доданням копій відповідних підтверджуючих документів: договір, рахунки-фактури, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, платіжні доручення та банківські виписки та документи, що підтверджують придбання заготівок та виробництво готової продукції тощо (а.с.88 том 1).
Рішенням комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 28.10.2020р. №2077286/42791889 було відмовлено у реєстрації податкової накладної. Підставою прийняття рішення було вказано: ненадання платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів прийняття-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (а.с.89 том 1).
Між ТОВ «ЗАВОД «МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС» та ПУБЛІЧНИМ АКЦІОНЕРНИМ ТОВАРИСТВОМ «ЗАПОРІЗЬКИЙ МЕТАЛУРГІЙНИЙ КОМБІНАТ «ЗАПОРІЖСТАЛЬ» (код ЄДРПОУ 00191230) було укладено договір поставки № 20/2019/4525 від 05.09.2019р., відповідно до умов якого постачальник зобов'язується поставити, а покупець прийняти та оплатити продукцію в порядку, у кількості, в асортименті та за цінами, встановленими Договором та невід'ємними додатками - специфікаціями (п. 2.1 Договору).
Специфікацією № 1 від 05.09.2019 року сторони погодили номенклатуру, вартість та кількість товару. Відповідно до п. 5 специфікації передбачена оплата протягом 100 днів з дати постачання продукції на склад покупця.
18 листопада 2019 року було здійснено поставку продукції згідно видаткової накладної №11/18-2 від 18.11.2019р. на суму 494000,04 грн., в т.ч. ПДВ-82333,34 грн.
Доставку продукції виконало ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ «САТ» (код ЄДРПОУ 35646516) згідно ТТН № 060000522 від 18.11.2019 року.
У зв'язку з відвантаженням товарів позивачем була складена та направлена на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкова накладна № 7 від 18.11.2019 року (а.с.177 том 2).
Заготівки, які були використані для виготовлення ТОВ «ЗАВОД МЛР» запасних частин для промислового обладнання, були придбані у постачальника ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТОРГОПТ САТУРН» (код ЄДРПОУ 42792421) згідно договору поставки № 11/15-1 від 15.11.2019р. та видаткової накладної № 669 від 18.11.2019р. на суму 794772,00 грн., у т.ч. ПДВ-132462,00 грн. Податкова накладна № 669 від 18.11.2019 зареєстрована. Розрахунки між сторонами проведені, що підтверджується платіжним дорученням та банківською випискою.
Заготівки передані у виробництво згідно накладної № 11/18-1 від 18.11.2019 р., остаточних калькуляцій вартості виробництва продукції КА-0000346 та КА-0000348 від 30.11.2019р., нормативно-технологічних карт з кресленнями.
При цьому згідно до квитанції від 15.12.2019 року реєстрація податкової накладної від 18.11.2019р № 7 зупинена відповідно до п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме: ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Позивачу було запропоновано надати пояснення та копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН(а.с.178 том 2).
Позивачем було направлено на адресу відповідача повідомлення від 28.10.2020 року №107 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операції по ПН/РК, реєстрації яких зупинені, із доданням копій відповідних підтверджуючих документів: договір, рахунки-фактури, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, платіжні доручення та банківські виписки та документи, що підтверджують придбання заготівок та виробництво готової продукції тощо (а.с.182 том 2).
Рішенням комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 30.10.2020р. №2083472/42791889 було відмовлено у реєстрації податкової накладної. Підставою прийняття рішення було вказано: ненадання платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів прийняття-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (а.с.185 том 2).
Між ТОВ «ЗАВОД «МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС» та ПРИВАТНИМ АКЦІОНЕРНИМ ТОВАРИСТВОМ «ЗАПОРІЖВОГНЕТРИВ» (код ЄДРПОУ 00191885) було укладено договір поставки № 19/0836 від 23.09.2019р. року, відповідно до умов якого постачальник зобов'язується поставити, а покупець прийняти та оплатити продукцію в порядку, у кількості, в асортименті та за цінами, встановленими Договором та невід'ємними додатками - специфікаціями (п. 2.1 Договору).
Специфікацією № 001 від 01.10.2019 року сторони погодили номенклатуру, вартість та кількість товару. Відповідно до п. 4 специфікації передбачена оплата в розмірі 100% від вартості товару після постачання продукції на склад покупця протягом 30 днів.
20 листопада 2019 року було здійснено поставку продукції згідно видаткової накладної №11/20-2 від 20.11.2019р. на суму 128355,00 грн., в т.ч. ПДВ-21392,50,00 грн.
Доставку продукції виконало ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ «САТ» (код ЄДРПОУ 35646516) згідно ТТН № 060000531 від 20.11.2019 року.
У зв'язку з відвантаженням товарів позивачем була складена та направлена на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкова накладна № 9 від 20.11.2019 року (а.с.196 том 2).
Заготівки, які були використані для виготовлення ТОВ «ЗАВОД МЛР» запасних частин для промислового обладнання, були придбані у постачальника ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МОСТ-ТРЕЙД ЛТД» (код ЄДРПОУ 43167259) згідно договору поставки № 10/01-1 від 01.10.2019р. та видаткових накладних № 276 від 21.10.2019р. на суму 1146360,00 грн., у т.ч. ПДВ-191060,00 грн., № 364 від 28.10.2019р. на суму 169344,00 грн., у т.ч. ПДВ-28224,00 грн. та № 50 від 04.11.2019р. на суму 156960,00 грн., у т.ч. ПДВ-26160,00 грн. Податкові накладні № 276 від 21.10.2019, № 364 від 28.10.2019 та № 50 від 04.11.2019 зареєстровані. Розрахунки між сторонами проведені, що підтверджується платіжним дорученням та банківською випискою.
Заготівки передані у виробництво згідно накладних № 10/21-1 від 21.10.2019 р., № 10/28-1 від 28.10.2019 р. та № 11/04-1 від 04.11.2019 р., остаточних калькуляцій вартості виробництва продукції, нормативно-технологічних карт з кресленнями.
При цьому згідно до квитанції від 15.12.2019 року реєстрація податкової накладної від 20.11.2019р № 9 зупинена відповідно до п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме: ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Позивачу було запропоновано надати пояснення та копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН(а.с.197 том 2).
Позивачем було направлено на адресу відповідача повідомлення від 28.10.2020 року №109 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операції по ПН/РК, реєстрації яких зупинені, із доданням копій відповідних підтверджуючих документів: договір, рахунки-фактури, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, платіжні доручення та банківські виписки та документи, що підтверджують придбання заготівок та виробництво готової продукції тощо (а.с.201 том 2).
Рішенням комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 30.10.2020р. №2083470/42791889 було відмовлено у реєстрації податкової накладної. Підставою прийняття рішення було вказано: ненадання платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів прийняття-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (а.с.240 том 2).
Між ТОВ «ЗАВОД «МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС» та ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕМ-ТЯЖМАШ" (код ЄДРПОУ 34520474) було досягнуто домовленості щодо поставки металопродукції. Номенклатура, вартість та кількість були погоджені сторонами, що підтверджується рахунком-фактурою № 80 від 12.09.2019 року.
13 вересня 2019 року на поточний рахунок підприємства надійшла 50% попередня оплата за замовлену продукцію відповідно до платіжного доручення № 235 на суму 9750,00 грн., у т.ч. ПДВ - 1625,00 грн. на яку було виписано податкову накладну № 13 від 13.09.2019р. за фактом першої події (дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню (п. 187.1 НК)).
Податкова накладна № 13 від 13.09.2019р. зареєстрована згідно РІШЕННЯ за результатами розгляду скарги на рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних №49797/42791889/2 від 16.09.2020р.
19 листопада 2019 року ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕМ-ТЯЖМАШ" відмовляється від замовленої металопродукції та просить повернути грошові кошти згідно листа № 896/2 від 19.11.2019р.
19 листопада 2019 року була повернена 100% авансова оплата відповідно платіжного доручення № 44 від 19.11.2019р. в сумі 19500,00 грн., у т.ч. ПДВ - 3250,00 грн., на 50% якої було виписано розрахунок коригування кількісних і вартісних показників № 1 від 19.11.2019р. до податкової накладної № 13 від 13.09.2019р. у зв'язку з поверненням грошових коштів (п. 192.1 НК).
У зв'язку з поверненням грошових коштів на банківський рахунок покупця позивачем було складено та направлено на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних розрахунок коригування кількісних і вартісних показників № 1 від 19.11.2019р. до податкової накладної № 13 від 13.09.2019р. (а.с.33, 35 том 3).
При цьому згідно до квитанції від 30.09.2020 року реєстрація вищевказаного розрахунку коригування кількісних і вартісних показників була зупинена з наступних підстав: відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 19.11.2019 № 1 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена, платник податку відповідає вимогам п.8 "Критеріїв ризиковості платника податку". Позивачу було запропоновано надати пояснення та копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН (а.с.35 том 3 зворот).
Позивачем було направлено на адресу відповідача повідомлення від 29.10.2020 року №112 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операції по ПН/РК, реєстрації яких зупинені, із доданням копій відповідних підтверджуючих документів: рахунок-фактуру, лист щодо повернення оплати тощо (а.с.34 том 3).
Рішенням комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 03.11.2020р. №2098811/42791889 було відмовлено у реєстрації розрахунку коригування. Підставою прийняття рішення було вказано: ненадання платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів прийняття-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (а.с.39 том 3).
Не погодившись із прийнятими відповідачем 2 рішеннями № 2077287/42791889 від 28.10.2020 року, № 2077285/42791889 від 28.10.2020 року, 2077284/42791889 від 28.10.2020 року, 2083471/42791889 від 30.10.2020 року, № 2098820/42791889 від 03.11.2020 року, № 2098821/42791889 від 03.11.2020 року, № 2098819/42791889 від 03.11.2020 року, № 2098817/42791889 від 03.11.2020 року, № 2077283/42791889 від 28.10.2020 року, № 2077282/42791889 від 28.10.2020 року, № 2077286/42791889 від 28.10.2020 року, № 2083472/42791889 від 30.10.2020 року, № 2083470/42791889 від 30.10.2020 року, №2098811/42791889 від 03.11.2020 року про відмову в реєстрації податкових накладних протиправними та такими, що підлягають скасуванню, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку відносинам, які виникли між сторонами спору, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п. 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 341) (далі також - Порядок № 1246), податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Відповідно до приписів п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України, на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити: порядковий номер податкової накладної; дата складання податкової накладної; повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг; податковий номер платника податку (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства - платника податку стороною договору, у податковій накладній, крім податкового номера платника податку додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу); повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг; опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг; ціна постачання без урахування податку; ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні; загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку; код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг; платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду; індивідуальний податковий номер.
За приписами пункту 74.2 статті 74 Податкового кодексу України в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Відповідно до пункту 74.3 статті 74 Податкового кодексу України зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики.
Згідно з пунктом 12 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16. статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Відповідно до пункту 13 Порядку №1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
Аналогічні норми містяться у пункті 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, згідно яким реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пунктів 4, 5 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 (надалі - Порядок № 1165), у разі коли за результатами перевірки податкової накладної / розрахунку коригування визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.
Платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну / розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).
Податкова накладна / розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).
Згідно з пунктами 6, 7, 10, Порядку № 1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну / розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.
У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної / розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної / розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.
Так, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації (пункт 11 Порядку №1165).
Як зазначено у квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних від 29.11.2019, від 15.12.2019 та від 27.12.2019, ПН/РК відповідають вимогам пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку, у квитанції від 30.09.2020 - позивач відповідає п.8 Критеріїв ризикованості платника податку.
Згідно з вимогами п. 4 Порядку № 177 у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак, визначених у пункті 3 цього Порядку, такі податкова накладна/розрахунок коригування не підлягають моніторингу та підлягають реєстрації в Реєстрі.
За приписами п. 5 Порядку № 177 податкова накладна/розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку.
Згідно з вимогами п.п. 6 та 7 Порядку № 177 у разі коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
У разі коли за результатами моніторингу податкова накладна/розрахунок коригування відповідають критеріям ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/ розрахунку коригування, складених платником податку, який має позитивну податкову історію платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Отже, підставами для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є наступна відповідність:
1) платника податку - критеріям ризиковості платника податку;
2) податкової накладної/розрахунку коригування - критеріям ризиковості здійснення операції.
Як встановлено під час розгляду справи, реєстрацію податкових накладних позивача зупинено з підстав їх відповідності вимогам підпункту 1.6 пункту 1 «Критеріїв ризиковості платника податку».
Разом з тим, Критерії ризиковості платника податку визначені у листі Державної фіскальної служби України від 21 березня 2018 року № 959/99-99-07-18, згідно з підпунктом 1.6 якого визначено, що комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме:
-платник податку зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на непідконтрольній території України (зона АТО, АР Крим);
-дата реєстрації платником податку на додану вартість не перевищує трьох місяців з дати такої реєстрації;
-платник податку - юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах державної казначейської служби України (крім бюджетних установ);
-платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб'єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років;
-платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 ПК України;
- платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 ПК України;
- наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником.
Яка саме із наведених обставин стала підставою для висновку контролюючого органу про відповідність податкових накладних позивача Критеріям ризиковості платника податку в рішеннях не зазначено, матеріали справи не містять.
При цьому, суд зазначає, що листи міністерств, інших органів виконавчої влади не є нормативно-правовими актами у розумінні статті 117 Конституції України, а відтак не є джерелом права відповідно до статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України.
Загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття. Крім того, акти, що затверджують критерії ризиковості здійснення операцій мають на меті встановити норми права, які зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян, а відтак підлягають обов'язковій реєстрації у порядку, визначеному діючим законодавством.
Наведена правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 02 квітня 2019 року у справі № 822/1878/18.
Водночас, пунктом 14 Порядку № 117 визначений перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе:
-договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
-договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
-первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;
-розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
-документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
Як встановлено судом, позивачем на підтвердження здійснення господарських операцій надано копії первинних бухгалтерських документів та податкових накладних, оформлених у відповідності до вимог чинного законодавства України.
Крім того? відповідно до п.8 Критеріїв ризикованості платника податку, які визначені у Додатку 1 до Порядку №1165, у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній / розрахунку коригування.
Під час розгляду справи податковим органом не обґрунтовано та не надано належних доказів існування податкової інформації, яка підтверджує ризиковість здійснення господарських операцій, зазначених у поданих для реєстрації позивачем податкових накладних.
Разом з тим, наказом Міністерства фінансів України № 520 від 12 грудня 2019 року затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі - Порядок № 520), який визначає механізм прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пунктів 2-4 Порядку № 520 прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС.
Комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 ПК України.
У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної розрахунку коригування в Реєстрі.
Пунктом 5 Порядку № 520 визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, який може включати:
- договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
Пунктами 6, 7 Порядку № 520 передбачено, що письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування.
Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Відповідно до пункту 11 Порядку № 520 Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:
- ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;
- та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;
- та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
Пунктом 13 Порядку №520 визначено, що рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Таким чином, судом встановлено, що позивачем подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні та розрахунок коригування до податкової накладної, реєстрацію яких, за наслідком проведеного моніторингу було зупинено та запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних та розрахунку коригування.
Як встановлено вище та підтверджується матеріалами справи, позивачем були надані пояснення та копії документів, що складені під час здійснення відповідних господарських операцій.
В свою чергу, податковий орган, після отримання від позивача письмових пояснень з доданими документами, на адресу позивача жодних запитів щодо недостатності документів, або їх невідповідності чинному законодавству України для прийняття рішення в рамках розглядуваних пояснень не направляв.
В оскаржуваних рішеннях вказано про ненадання платником податків копій документів, а саме: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів прийняття-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних, проте не конкретизовано, яких саме документів не вистачає.
Тобто, незважаючи на покладений на відповідача-2 законодавчо визначений обов'язок підкреслювати документи, які не були надані, податковим органом даний обов'язок не виконано та не зазначено, яких конкретно документів не надано позивачем; одночасно не вказано причин, з яких надані позивачем документи не дають змогу зареєструвати податкові накладні та розрахунок коригування.
Суд акцентує увагу на тому, що відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Такий підхід узгоджується з практикою Європейського суду з прав людини. Так, у пункті 110 рішення від 23 липня 2002 року у справі "Компанія "Вестберґа таксі Актіеболаґ" та Вуліч проти Швеції" Суд визначив, що "…адміністративні суди, які розглядають скарги заявників стосовно рішень податкового управління, мають повну юрисдикцію у цих справах та повноваження скасувати оскаржені рішення. Справи мають бути розглянуті на підставі поданих доказів, а довести наявність підстав, передбачених відповідними законами, для призначення податкових штрафів має саме податкове управління.".
В контексті наведеного суд зазначає, що відповідачами під час розгляду даної адміністративної справи не доведено правомірність прийняття оскаржуваних рішень.
Відповідно до пунктів 19, 20 Порядку № 1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструються у день:
- прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;
- набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);
- неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
З урахуванням наведеного, суд дійшов до висновку, що відповідачем 2 не доведено правомірність прийняття рішення про відмову у реєстрації податкових накладних позивача в Єдиному реєстрі податкових накладних з урахуванням вимог, встановлених частиною 2 статті 19 Конституції України та частиною 2 статті 2 КАС України, відтак вони підлягають скасуванню.
Також, суд дійшов до висновку про наявність правових підстав для зобов'язання Державної податкової служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних:
- податкову накладну № 1 від 01.11.2019 року;
- податкову накладну № 3 від 08.11.2019 року;
- податкову накладну № 4 від 08.11.2019 року;
- податкову накладну № 8 від 20.11.2019 року;
- податкову накладну № 10 від 22.11.2019 року;
- податкову накладну № 11 від 22.11.2019 року;
- податкову накладну № 1 від 03.12.2019 року;
- податкову накладну № 2 від 03.12.2019 року;
- податкову накладну № 5 від 08.11.2019 року;
- податкову накладну № 6 від 18.11.2019 року;
- податкову накладну № 2 від 06.11.2019 року;
- податкову накладну № 7 від 18.11.2019 року;
- податкову накладну № 9 від 20.11.2019 року;
- розрахунку кількісних і вартісних показників № 1 від 19.11.2019р. до податкової накладної № 13 від 13.09.2019 року датою їх фактичного отримання відповідачем 2.
Щодо вимоги позивача про зобов'язання відповідача 1 подати звіт в 30-денний строк з дня набрання законної сили рішення суду звіт про його виконання, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини першої статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Отже, зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом, а не обов'язком суду, та має застосовуватися у виключних випадках.
Суд вважає, що позивачем не було надано належних доказів, які б свідчили про можливість ухилення відповідачем 1 від виконання даного судового рішення, а тому підстави для встановлення судового контролю в даному випадку відсутні.
За таких обставин, суд відмовляє позивачу у задоволенні клопотання про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення.
Згідно із частиною 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір у сумі 29428,00 грн., що підтверджується наявним у матеріалах справи платіжним дорученням №446 від 30.11.2020 (а.с. 15).
Оскільки у спірних правовідносинах права позивача були порушені Головним управлінням ДПС у Київській області, суд дійшов висновку, що понесені позивачем судові витрати підлягають стягненню у повному обсязі за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Київській області.
Щодо клопотання позивача про стягнення на його користь витрат на правничу допомогу, суд зазначає наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Частиною 3 ст. 132 КАС України встановлено, що до витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать, серед іншого, витрати на професійну правничу допомогу.
Згідно з положенням ч. 1 ст. 134 КАС України витрати, пов'язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.
Як убачається з п. 1 ч. 3 ст. 134 КАС України, розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов'язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою.
Відповідно до положень ч. 4 ст. 134 КАС України для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Згідно з ч. 5 ст. 134 КАС України, розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Частиною 6 ст. 134 КАС України визначено, що у разі недотримання вимог частини п'ятої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами.
Згідно з ч. 7 ст. 134 КАС України обов'язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.
З аналізу наведених положень ст. 134 КАС України убачається, що склад та розмір витрат на професійну правничу допомогу підлягає доказуванню в судовому процесі - сторона, яка хоче компенсувати судові витрати повинна довести та підтвердити розмір заявлених судових витрат, а інша сторона може подати заперечення щодо не співмірності розміру таких витрат. Результат та вирішення справи безпосередньо пов'язаний із позицією, зусиллям і участю в процесі представника інтересів сторони за договором. При цьому, такі надані послуги повинні бути обґрунтованими, тобто доцільність надання такої послуги та її вплив на кінцевий результат розгляду справи, якого прагне сторона, повинно бути доведено стороною в процесі.
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у постанові від 12.09.2018 у справі №810/4749/15 (реєстраційний номер судового рішення в ЄДРСР - 76397938).
У застосуванні критерію співмірності витрат на оплату послуг адвоката суд користується досить широким розсудом, який, тим не менш, повинен ґрунтуватися на критеріях, визначених у ч. 5 ст. 134 КАС України. Ці критерії суд застосовує за наявності наданих стороною, яка вказує на неспівмірність витрат, доказів та обґрунтування невідповідності заявлених витрат цим критеріям.
Така правова позиція висловлена Верховним Судом у постанові від 19.12.2019 у справі №520/1849/19 (реєстраційний номер судового рішення в ЄДРСР - 86504176).
Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 05.07.2012 №5076-VI (далі - Закон №5076) договір про надання правової допомоги - домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об'єднання) зобов'язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов'язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.
Представництво - вид адвокатської діяльності, що полягає в забезпеченні реалізації прав і обов'язків клієнта в цивільному, господарському, адміністративному та конституційному судочинстві, в інших державних органах, перед фізичними та юридичними особами, прав і обов'язків потерпілого під час розгляду справ про адміністративні правопорушення, а також прав і обов'язків потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача у кримінальному провадженні (п.9 ч.1 ст.1 Закону №5076).
Інші види правової допомоги - види адвокатської діяльності з надання правової інформації, консультацій і роз'яснень з правових питань, правового супроводу діяльності клієнта, складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру, спрямованих на забезпечення реалізації прав, свобод і законних інтересів клієнта, недопущення їх порушень, а також на сприяння їх відновленню в разі порушення (п.6 ч.1 ст.1 Закону №5076).
Статтею 19 Закону №5076 визначено, зокрема, такі види адвокатської діяльності як надання правової інформації, консультацій і роз'яснень з правових питань, правовий супровід діяльності юридичних і фізичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, держави; складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру; представництво інтересів фізичних і юридичних осіб у судах під час здійснення цивільного, господарського, адміністративного та конституційного судочинства, а також в інших державних органах, перед фізичними та юридичними особами.
Відповідно до ст. 30 Закону №5076 гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.
Судом встановлено, що між ТОВ «ЗАВОД «МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС» та Адвокатським бюро «БЕЙГУЛ ТА ПАРТНЕРИ» укладено договір про надання правової допомоги № 0306/02 від 03.06.2020 року.
Відповідно до пункту 4.1 договору вартість послуг адвоката Бейгул Альбіни Григорівни встановлюється в додатковій угоді до цього договору.
Згідно з додатковою угодою № 1 до договору про надання правової допомоги № 0306/02 від 03.06.2020 року АБ «БЕЙГУЛ ТА ПАРТНЕРИ» здійснює підготовку адміністративного позову про визнання протиправними та скасування рішень, якими відмовлено в реєстрації податкових накладних, та супроводження справи в суді.
Згідно додаткової угоди № 1 до договору про надання правової допомоги № 0306/02 від 03.06.2020 року загальна вартість наданих послуг складає 12 000,00 грн.
Судом встановлено, що згідно з актом про надання адвокатських послуг №1 від 06.01.2021 розрахунок наданих послуг наступний:
- консультування клієнта з приводу оскарження рішень, якими відмовлено в реєстрації податкових накладних (2000 грн.);
- аналіз законодавства, що стосується предмета спору, дослідження судової практики (1000 грн.);
- збирання та аналіз документів, які можуть бути використані як докази у справі (2000 грн.);
- підготовка позовної заяви та підготовка копій документів до позовної заяви відповідно до кількості сторін та подача позову до суду (5000 грн.);
- підготовка та подача процесуальних документів, необхідних для захисту інтересів клієнта (2000 грн.).
Відповідно до рахунку на оплату по замовленню № 1 від 27.11.2020 року загальна вартість наданих послуг склала 12 000,00 грн.
Розрахунок за договором про надання правової допомоги № 0306/02 від 03.06.2020 року проведений в повному обсязі, що підтверджується платіжним дорученням № 455 від 15.12.2020 року.
Дослідивши надані позивачем документи та враховуючи наведені норми права, суд дійшов висновку, що відповідачем документально підтверджено понесення витрат на професійну правничу допомогу у розмірі 12000,00 грн., та розмір заявлених позивачем до стягнення витрат на оплату послуг адвоката в даному випадку є співмірним із складністю справи та виконаними адвокатом роботами (послугами).
Ураховуючи наведене, суд вважає за необхідне стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача 2 витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 12000,00 грн.
Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 132, 134, 139, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Визнати протиправним та скасувати наступні рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Київській області:
- рішення № 2077287/42791889 від 28.10.2020 року, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 1 від 01.11.2019 року;
- рішення № 2077285/42791889 від 28.10.2020 року, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 3 від 08.11.2019 року;
- рішення № 2077284/42791889 від 28.10.2020 року, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 4 від 08.11.2019 року;
- рішення № 2083471/42791889 від 30.10.2020 року, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 8 від 20.11.2019 року;
- рішення № 2098820/42791889 від 03.11.2020 року, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 10 від 22.11.2019 року;
- рішення № 2098821/42791889 від 03.11.2020 року, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 11 від 22.11.2019 року;
- рішення № 2098819/42791889 від 03.11.2020 року, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 1 від 03.12.2019 року;
- рішення № 2098817/42791889 від 03.11.2020 року, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 2 від 03.12.2019 року;
- рішення № 2077283/42791889 від 28.10.2020 року, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 5 від 08.11.2019 року;
- рішення № 2077282/42791889 від 28.10.2020 року, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 6 від 18.11.2019 року;
- рішення № 2077286/42791889 від 28.10.2020 року, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 2 від 06.11.2019 року;
- рішення № 2083472/42791889 від 30.10.2020 року, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 7 від 18.11.2019 року;
- рішення № 2083470/42791889 від 30.10.2020 року, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 9 від 20.11.2019 року;
- рішення № 2098811/42791889 від 03.11.2020 року, яким відмовлено в реєстрації розрахунку коригування кількісних і вартісних показників від 19.11.2019 року № 1 до податкової накладної від 13.09.2019 року № 13.
3. Зобов'язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних наступні податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю "ЗАВОД "МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ РЕСУРС" (код ЄДРПОУ 42791889): від 01.11.2019р № 1, від 08.11.2019 року № 3, від 08.11.2019 року № 4, від 20.11.2019 року № 8, від 22.11.2019 року № 10, від 22.11.2019 року № 11, від 03.12.2019 року № 1, від 03.12.2019 року № 2, від 08.11.2019 року № 5, від 18.11.2019 року № 6, від 06.11.2019 року № 2, від 18.11.2019 року № 7, від 20.11.2019 року № 9, та розрахунок коригування кількісних і вартісних показників від 19.11.2019 року № 1 до податкової накладної від 13.09.2019 року № 13 датою їх фактичного отримання.4. Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ЗАВОД "МЕТАЛО-ЛІТЕЙНИЙ-РЕСУРС" (код ЄДРПОУ 42791889) понесені судові витрати у розмірі 41428 (сорок одна тисяча чотириста двадцять вісім) грн. 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Головного управління ДПС у Київській області (код ЄДРПОУ 43141377).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Лисенко В.І.