Постанова від 04.02.2021 по справі 456/543/21

Справа № 456/543/21

Провадження № 3/456/488/2021

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 лютого 2021 року Суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Бучківська В. Л. , розглянувши матеріали, які надійшли від Стрийського ВП ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працює в ТзОВ «Екранбуд», проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ст. 188-28 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

04.02.2021 року до Стрийського міськрайонного суду Львівської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ № 106843 від 27.01.2021 року відносно ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КУпАП.

Згідно з протоколом, 27.01.2021р. о 15:50 год. ОСОБА_1 на автодорозі М-12 Стрий-Знам'янка, Н-10 Стрий- Мамалига, Т-14-02 Східниця- Пісочне, Т-14-18 Нижанковичі - Стрий, 65 км.-107 км.-925 км., будучи посадовою особою, відповідальною за експлуатаційний стан, не виконав законного припису № 1027 посадової особи, уповноваженого підрозділу Національної поліції, старшого лейтенанта поліції Сташкевича А.М., щодо усунення недоліків в утриманні вулично - шляхової мережі на автомобільній дорозі М-12 Стрий-Знам'янка, Н-10 Стрий- Мамалига, Т-14-02 Східниця- Пісочне, Т-14-18 Нижанковичі-Стрий, 65 км.-107 км.-925 км., чим порушив вимоги п. 1.5 Правил дорожнього руху та вчинив правопорушення, передбачене ст. 188-28 КУпАП.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04.02.2021, головуючим суддею визначено Бучківську В.Л.

Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, приходжу до висновку, що даний протокол разом з долученими до нього матеріалами підлягає поверненню для належного оформлення з наступних підстав.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Згідно зі ст.251 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення є джерелом доказів у справі, на основі яких у визначеному законом порядку орган ( посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Протокол та долучені до нього матеріали, наведеним нормам закону та вимогам ст.256 КУпАП не відповідають, виходячи з наступного.

Так, в протоколі про адміністративне правопорушення вказано, що ОСОБА_1 є посадовою особою, відповідальною за експлуатаційний стан, місце роботи - ТзОВ «Екран Буд», однак не долучено жодного доказу наведеного, зокрема, що ОСОБА_1 є посадовою особою, відповідальною за експлуатаційний стан доріг.

Окрім цього, виникає сумнів, що ОСОБА_1 може бути суб'єктом вказаного правопорушення, зважаючи на наступне.

Відповідно до ст. 188-28 КУпАП адміністративним правопорушенням, передбаченим вказаною статтею, є невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.

Суб'єктом правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КУпАП є керівники дорожньо-будівельних, шляхоексплуатаційних, транспортних, комунальних і інших підприємств, установ і організацій, що забезпечують безпеку дорожнього руху, або інші посадові особи, безпосередньо відповідальні за дотримання правил, нормативів і стандартів у сфері безпеки руху транспорту й пішоходів.

Відповідно до вимог ч.2 ст.7 КУпАП, провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно положень ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.

Відповідно до п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 23.12.2005 р. «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті” (з наступними змінами та доповненнями) визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпПА, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.

В матеріалах справи відсутні будь-які дані, які б підтвердили той факт, що ОСОБА_1 є суб'єктом правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КУпАП, зокрема не долучено підтверджуючих документів, які засвідчують, що останній перебуває у трудових відносинах з ТзОВ «Екран Буд», відсутня посадова інструкція ОСОБА_1 .

Наведені обставини свідчать про неповноту оформлення адміністративних матеріалів та не дають можливості встановити наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КУпАП, вину даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для своєчасного, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності із законом.

За таких обставин, вважаю, що матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 188-28 КУпАП разом з долученими до нього матеріалами слід повернути в Стрийський відділ поліції ГУНП у Львівській області для належного оформлення.

Керуючись ст.ст. 245, 268, 278, 283 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ № 106843 від 27.01.2021, складений відносно ОСОБА_1 за ст. 188-28 КУпАП, разом з долученими до нього матеріалами повернути у Стрийський відділ поліції ГУНП у Львівській області для належного оформлення.

Суддя В.Л.Бучківська