справа № 760/26136/20 головуючий у суді І інстанції Коробенко С.В.
провадження № 22-ц/824/2442/2021 суддя-доповідач у суді ІІ інстанції Фінагеєв В.О.
про повернення апеляційної скарги
03 лютого 2021 року м. Київ
Київський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Фінагеєва В.О., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Солом'янського районного суду міста Києва від 01 грудня 2020 року про повернення позовної заяви позивачеві у справі за позовом ОСОБА_1 до держави Україна, третя особа - Київський апеляційний суд, про відшкодування шкоди, заподіяної особі бездіяльністю суду, вираженій у явному обмеженні в доступі до правосуддя, -
Ухвалою Солом?янського районного суду міста Києва від 01 грудня 2020 року позовну заяву ОСОБА_1 визнано неподаною та повернуто особі, яка звернулась до суду.
Не погоджуючись із зазначеною ухвалою, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, якане в повному обсязі відповідає вимогам щодо форми і змісту апеляційної скарги, визначеним ст. 356 ЦПК України, а саме в ній не зазначено відповідний орган державної влади, в особі якого держава має брати участь у справі як відповідач, та його місцезнаходження.
Ухвалою Київського апеляційного суду від 18 січня 2021 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишено без руху та надано апелянту строк для усунення недоліків - протягом десяти днів з моменту вручення ухвали.
22 січня 2021 року на адресу апеляційного суду від ОСОБА_1 надійшла заява про усунення недоліків апеляційної скарги, в якій позивач зазначив, що апеляційна скарга відповідає усім вимогам ЦПК України, а, відтак, недоліки апріорі відсутні.
Однак, подана ОСОБА_1 заява такого змісту не є усуненням недоліків апеляційної скарги, про які зазначено в ухвалі суду від 18 січня 2021 року, а, отже, позивач не виконав вимоги ухвали суду про залишення апеляційної скарги без руху, що є підставою для повернення апеляційної скарги.
Відповідно до вимог ст. 185, 356 ЦПК України у разі невиконання ухвали суду про залишення скарги без руху у встановлений строк, апеляційна скарга вважається неподаною та повертається особі, яка її подала.
Разом з тим, повернення апеляційної скарги не перешкоджає повторному зверненню до апеляційного суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення скарги.
Керуючись статтею 358 ЦПК України, -
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Солом'янського районного суду міста Києва від 01 грудня 2020 рокупро повернення позовної заяви позивачеві у справі за позовом ОСОБА_1 до держави Україна, третя особа - Київський апеляційний суд, про відшкодування шкоди, заподіяної особі бездіяльністю суду, вираженій у явному обмеженні в доступі до правосуддя вважати неподаною та повернути особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів.
Суддя В.О. Фінагеєв