Рішення від 04.02.2021 по справі 915/1411/20

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 лютого 2021 року Справа № 915/1411/20

м. Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області,

головуючий суддя Давченко Т.М.,

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження

без виклику сторін

справу № 915/1411/20

за позовом об?єднання співвласників багатоквартирного будинку “Дружби Народів 32”,

вул. Дружби Народів, 32, кв. 68, м. Южноукраїнськ, Миколаївська область, 55001;

до Южноукраїнської міської ради Миколаївської області,

вул. Дружби Народів, буд. 48, м. Южноукраїнськ, Миколаївська область, 55000;

про стягнення грошових коштів у загальній сумі 9107 грн. 49 коп.

ВСТАНОВИВ:

Об?єднанням співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) “Дружби Народів 32” пред?явлено позов (з урахуванням заяви від 02.12.2020 про усунення недоліків позову) про стягнення з Южноукраїнської міської ради Миколаївської області (далі ? Южноукраїнська міськрада) грошових коштів у загальній сумі 9107 грн. 49 коп., із яких: 7936 грн. 97 коп. ? основний борг; 806 грн. 16 коп. ? інфляційні втрати; 364 грн. 36 коп. ? 3 % річних, з посиланням на неналежне виконання Южноукраїнською міськрадою у період 01.07.2018-01.09.2020 розрахунків за спожиті послуги з утримання будинку та прибудинкової території за належне відповідачу на праві власності нерухоме майно ? нежитлове приміщення площею 55,8 кв.м., розташоване по вул. Дружби Народів, 32 у м. Южноукраїнськ, внаслідок чого утворилася заборгованість у спірній сумі, на яку позивачем здійснені указані вище нарахування.

Крім того, ОСББ “Дружби Народів 32” просить суд про стягнення з відповідача грошових коштів на відшкодування витрат з оплати позовної заяви судовим збором та на відшкодування витрат позивача з отримання професійної правничої допомоги.

Ухвалою від 07.12.2020 відкрито провадження в даній справі і визначено її розгляд у порядку спрощеного позовного провадження.

Южноукраїнська міськрада у заяві від 24.12.2020 № 21/02-34/4557 визнала позовні вимоги у повному обсязі та зазначила, що вважає можливим ухвалення судом рішення про задоволення позову.

Господарським процесуальним законодавством визначено, що відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу (п. 2 ст. 46 ГПК України).

У разі подання будь-якої заяви, передбаченої пунктом 2 частини другої, частиною третьою або четвертою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає в ухвалі.

Судом встановлено, що до заяви відповідача про визнання позову не додані докази її направлення позивачу, у зв?язку з чим заява не приймається до розгляду судом та підлягає поверненню Южноукраїнській міській раді.

Інших документів по суті справи від сторін не надійшло.

Ураховуючи викладене, суд вважає за можливе розглядати справу за наявними в ній матеріалами, у відповідності до ч. 9 ст. 165, ч. 2 ст. 178 ГПК України.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого.

За твердженнями позивача, не спростованими відповідачем, територіальна громада м. Южноукраїнськ в особі Южноукраїнської міськради, є власником нежитлових приміщень загальною площею 55,8 кв.м. (житлове приміщення № 3, кімнати 1-8) у будинку за адресою: вул. Дружби Народів, 32, м. Южноукраїнськ.

Викладені обставини також підтверджуються листом Департаменту інфраструктури міського господарства Южноукраїнської міськради від 10.06.2019 № 864.

Із змісту позовної заяви вбачається, що зазначені вище приміщення є складовою і невід?ємною частиною будинку по вул. Дружби Народів, 32 у м. Южноукраїнськ.

При цьому, за твердженнями позивача, не спростованими відповідачем, нежитлові приміщеня № 3 будинку по вул. Дружби Народів, 32 були орендованими відділенням “Ощадбанку”, проте з 01.07.2018 договір оренди припинився і приміщення було повернуто власнику зазначеного нежитлового об?єкта ? територіальній громаді м. Южноукраїнська в особі Южноукраїнської міськради.

Указаний будинок та прибудинкова територія, згідно статуту ОСББ “Дружби Народів 32”, затвердженого рішенням установчих зборів співвласників багатоквартирного будинку по вул. Дружби Народів, 32 у м. Южноукраїнськ, оформленим протоколом від 29.06.2016 № 1, утримуються позивачем.

Згідно статуту ОСББ “Дружби Народів 32”, останнє створене власниками квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку № 32, що розташований за адресою: вул. Дружби Народів, 32, м. Южноукраїнськ, відповідно до Закону України “Про об?єднання співвласників багатоквартирного будинку”; метою створення об?єднання є забезпечення і захист прав співвласників, дотримання ними своїх обов?язків, належне утримання та використання спільного майна будинку, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та цим статутом (п. 1 розділу I, п. 1 розділу ІІ статуту).

Об?єднання діє відповідно до Закону України “Про об?єднання співвласників багатоквартирного будинку”, чинного законодавства України та Статуту; об?єднання у своїй діяльності користується правами, визначеними статтями 16, 17 Закону України “Про об?єднання співвласників багатоквартирного будинку”, та має обов?язки, передбачені статтею 18 цього Закону (п.п. 2, 3 розділу І статуту).

Органами управління об?єднання є загальні збори співвласників, правління, ревізійна комісія (ревізор) об?єднання; вищим органом управління є загальні збори, які вправі приймати рішення з усіх питань діяльності об?єднання (п.п. 1, 2 розділу ІІІ статуту).

У відповідності до п. 3 розділу ІІІ статуту, до виключної компетенції загальних зборів належить, зокрема, питання про використання спільного майна; затвердження кошторису, балансу об?єднання та річного звіту; визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників.

Викладене узгоджується з правовими та організаційними засадами створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об'єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов?язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку, встановленими чинним законодавством.

Так, Законом України “Про об?єднання співвласників багатоквартирного будинку” (далі ? Закон) передбачено, що об?єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі ? об?єднання) ? юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна; співвласники багатоквартирного будинку (далі ? співвласники) ? власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (ч.ч. 3, 5 ст. 1 Закону).

Органами управління об?єднання є загальні збори співвласників, правління, ревізійна комісія об?єднання. Вищим органом управління об?єднання є загальні збори. Загальні збори скликаються і проводяться в порядку, передбаченому цим Законом для установчих зборів, правлінням об?єднання або ініціативною групою з не менш як трьох співвласників. Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов?язковим для всіх співвласників. До виключної компетенції загальних зборів співвласників відноситься, зокрема, затвердження статуту об?єднання, внесення змін до нього; питання про використання спільного майна; затвердження кошторису, балансу об?єднання та річного звіту; визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників; прийняття рішення про реконструкцію та ремонт багатоквартирного будинку або про зведення господарських споруд (ч.ч. 1-3, 5, 9 ст. 10 Закону).

Для забезпечення утримання та експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном у такому будинку, включаючи поточний ремонт, утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, водопостачання та водовідведення, теплопостачання і опалення, вивезення побутових відходів, об?єднання за рішенням загальних зборів має право: задовольняти зазначені потреби самостійно шляхом самозабезпечення; визначати управителя, виконавців окремих житлово-комунальних послуг, з якими усі співвласники укладають відповідні договори; виступати колективним споживачем (замовником) усіх або частини житлово-комунальних послуг. Питання самостійного забезпечення об?єднанням експлуатації та утримання багатоквартирного будинку та користування спільним майном у такому будинку регулюються Господарським кодексом України в частині господарчого забезпечення діяльності негосподарюючих суб?єктів. Самостійне забезпечення об?єднанням утримання і експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном у багатоквартирному будинку може здійснюватися безпосередньо співвласниками, а також шляхом залучення об?єднанням фізичних та юридичних осіб на підставі укладених договорів. Газо- та електропостачання квартир та нежитлових приміщень здійснюється на підставі договорів між їх власниками і газо- та електропостачальними організаціями відповідно до вимог законодавства. Договори з управителем укладаються об?єднанням відповідно до закону. Для фінансування самозабезпечення об?єднання співвласники сплачують відповідні внески і платежі в розмірах, установлених загальними зборами об?єднання. За згодою правління окремі співвласники можуть у рахунок сплати таких внесків і платежів виконувати окремі роботи. Об?єднання оплачує холодну та гарячу воду, теплову та електричну енергію, природний газ, комунальні послуги за цінами (тарифами), встановленими для населення, крім частини таких послуг, що оплачуються власниками нежитлових приміщень (ст. 22 Закону).

Утримання і ремонт приміщень, які перебувають у власності, здійснюються відповідно до законодавства України. Власник квартири та/або нежитлового приміщення зобов?язаний відповідно до законодавства забезпечити використання, утримання, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт приміщень або їх частин без завдання шкоди майну і порушення прав та інтересів інших співвласників. Внески на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об?єднання та/або рішенням загальних зборів (ч.ч. 1, 3 ст. 23 Закону).

Статтею 7 Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” визначено, що співвласники зобов?язані, зокрема, додержуватися вимог правил утримання багатоквартирного будинку і прибудинкової території, правил пожежної безпеки, санітарних норм; виконувати рішення зборів співвласників; своєчасно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги. Кожний співвласник несе зобов?язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласника. У разі відчуження квартири чи нежитлового приміщення новий власник набуває усіх обов?язків попереднього власника як співвласника.

У відповідності до ст. 12 Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”, витрати на управління багатоквартирним будинком включають: 1) витрати на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку; 2) витрати на оплату комунальних послуг стосовно спільного майна багатоквартирного будинку; 2-1) витрати, пов?язані з виконанням зобов?язань за кредитним договором, укладеним за програмами Фонду енергоефективності; 3) витрати на сплату винагороди управителю в разі його залучення; 4) інші витрати, передбачені рішенням співвласників або законом. Витрати на управління багатоквартирним будинком розподіляються між співвласниками пропорційно до їхніх часток співвласника, якщо рішенням зборів співвласників або законодавством не передбачено іншого порядку розподілу витрат. Невикористання власником належної йому квартири чи нежитлового приміщення або відмова від використання спільного майна не є підставою для ухилення від здійснення витрат на управління багатоквартирним будинком.

Для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов?язків об?єднання має право, зокрема, робити співвласникам попередження про порушення ними статутних або інших законних вимог і вимагати їх дотримання; вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених цим Законом та статутом об?єднання внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів; звертатися до суду в разі відмови співвласника відшкодовувати заподіяні збитки, своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі встановлені цим Законом та статутом об?єднання внески і платежі, у тому числі відрахування до резервного та ремонтного фондів. Реалізація прав об?єднання, визначених цією статтею, здійснюється його правлінням за дорученням загальних зборів та відповідно до статуту об?єднання (ст. 17 Закону).

Чинним законодавством передбачено, що цивільні права та обов?язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства (ч. 3 ст. 11 ЦК України).

Власність зобов?язує; власник зобов?язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом (ст.ст. 319, 322 ЦК України).

Із змісту викладених положень законодавства вбачається, що кожний власник квартири (нежитлового приміщення) у багатоквартирному будинку є одночасно співвласником спільного майна такого будинку, зокрема, приміщень загального користування та прибудинкової території; особа, яка є власником приміщення в будинку, зобов?язана здійснювати платежі та внески на утримання спільного майна незалежно від членства у створеному в будинку ОСББ з огляду на наступне.

Обов?язок утримання зазначеного майна виникає у співвласників багатоквартирного будинку безпосередньо з актів цивільного законодавства, зокрема, ст. 322 ЦК України та ч. 2 ст. 7 Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”.

При цьому витрати на утримання спільного майна у багатоквартирному будинку, витрати на оплату комунальних послуг (централізованого опалення) щодо нього входять до складу витрат на управління багатоквартирним будинком та, за загальним правилом, розподіляються між співвласниками пропорційно до їхніх часток співвласника, незалежно від факту використання ними належної їм квартири (нежитлового приміщення) та спільного майна, а також членства в ОСББ.

Аналогічного висновку дійшов Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду у постанові від 22.02.2018 у справі № 910/11312/17.

Рішенням загальних зборів ОСББ “Дружби Народів 32”, оформленим протоколом від 08.02.2018, затверджено кошторис витрат об?єднання на 2018 рік у відповідності до Закону України “Про Державний бюджет України на 2018 рік”, а саме, встановлено, що загальна сума витрат становить 245407 грн. 69 коп.; тариф на утримання будинку та прибудинкової території ? 4 грн. 11 коп. за 1 кв.м. загальної площі; тариф на вивезення ТПВ ? 7 грн. 80 коп. на 1 особу.

Рішенням загальних зборів ОСББ “Дружби Народів 32”, оформленим протоколом від 04.01.2019, затверджено кошторис витрат об?єднання на 2019 рік, а саме, встановлено, що загальна сума витрат становить 296616 грн. 55 коп.; тариф на утримання будинку та прибудинкової території ? 5 грн. за 1 кв.м. загальної площі; тариф на вивезення ТПВ ? 9 грн. 36 коп. на 1 особу.

Рішенням загальних зборів ОСББ “Дружби Народів 32”, оформленим протоколом від 23.01.2020, затверджено кошторис витрат об?єднання на 2020 рік, а саме, встановлено, що загальна сума витрат становить 326590 грн. 81 коп.; витрати на вивезення ТПВ ? 12000 грн. Тариф на 2020 рік встановлено у розмірі 6 грн. 01 коп. за 1 кв.м. загальної площі.

За твердженнями ОСББ “Дружби Народів 32”, Южноукраїнська міськрада з липня 2018 року не сплачує платежі на утримання будинку та прибудинкової території, у зв?язку з чим утворилася заборгованість у загальній сумі 7936 грн. 97 коп.

Позивач у листі від 02.08.2018 запропонував Южноукраїнській міськраді укласти договір на надання послуг з утримання будинків та прибудинкових територій, на що відповідач листом від 12.09.2018 № 1316 повідомив, що на черговій сесії Южноукраїнської міськради в жовтні місяці буде розглянуто проект рішення “Про закріплення на праві повного господарського відання нежитлових приміщень та житлового приміщення, які належать до комунальної власності територіальної громади міста Южноукраїнська”. В даному проекті рішення пропонується визначити КП “ЖЕО” балансоутримувачем приміщень комунальної форми власності. Також в додатках проекту рішення, крім інших, зазначається і приміщення за адресою Дружби Народів, 32. При прийнятті вищезазначеного рішення буде визначено повноважну особу для укладання договору, про що ОСББ “Дружби Народів 32” буде повідомлено додатково.

Рішенням Южноукраїнської міськради від 04.10.2018 № 1293, з урахуванням додатку до нього, закріплено спірні приміщення на праві повного господарського відання за КП “ЖЕО”.

Позивач неодноразово в листуванні з Южноукраїнською міськрадою та КП “ЖЕО” порушував питання щодо укладення договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та необхідності сплати за спірне приміщення внесків на утримання будинку та прибудинкової території з липня 2018 року, проте КП “ЖЕО” від укладення договору відмовилося, пославшись востаннє на відсутність фінансування з міського бюджету відповідного напряму та недоцільність у зв?язку з цим укладення запропонованого позивачем договору.

Суду не подано доказів існування відносно спірних приміщень договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і на даний час.

Ураховуючи викладене, суд визнає доведеним, що Южноукраїнською міськрадою у період 01.07.2018-19.10.2020 не виконано своїх зобов?язань щодо оплати за спожиті комунальні послуги та утримання прибудинкової території, і погоджується з розміром визначеної заборгованості відповідача в сумі 7936 грн. 97 коп., виходячи із затверджених загальними зборами ОСББ “Дружби Народів 32” тарифів.

Щодо вимог ОСББ “Дружби Народів 32” про стягнення з Южноукраїнської міськради нарахувань на суму основного боргу в порядку ч. 2 ст. 625 ЦК України, суд приходить до такого.

Частиною 2 статті 193 ГК України встановлено, що кожна сторона повинна вжити всіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов?язання, враховуючи інтереси другої сторони.

Боржник, який прострочив виконання грошового зобов?язання, на вимогу кредитора зобов?язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом (ч. 2 ст. 625 ЦК України).

Ураховуючи викладене, суд визнає обґрунтованим нарахування позивачем на суму допущених відповідачем прострочень 3 % річних та інфляційних втрат.

Разом із тим, розрахунок таких нарахувань позивачем здійснено за загальний період 01.07.2018-17.11.2020 (для 3 % річних) та липень 2018 року-жовтень 2020 року без урахування того, що ні статутом, ні рішеннями загальних зборів ОСББ “Дружби Народів 32” не встановлені порядок і терміни внесення співвласниками відповідних платежів.

Згідно ст. 530 ЦК України, якщо у зобов?язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Якщо строк (термін) виконання боржником обов?язку не встановлений або визначений моментом пред?явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов?язок у семиденний строк від дня пред?явлення вимоги, якщо обов?язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Позивачем не подано суду доказів направлення Южноукраїнській міськраді вимоги щодо сплати заборгованості за спірний період, у зв?язку з чим суд визнає, що визначений позивачем період нарахування 3 % річних та інфляційних втрат не підтверджується відповідними належними доказами.

З урахуванням викладеного, у задоволенні вимог ОСББ “Дружби Народів 32” про стягнення з відповідача нарахувань у порядку ч. 2 ст. 625 ЦК України належить відмовити.

Таким чином, позов належить задовольнити частково.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд приходить до наступного.

Господарським процесуальним законодавством передбачено покладання судових витрат, зокрема, витрат на оплату позовної заяви судовим збором, на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог (п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України).

Отже, витрати ОСББ “Дружби Народів 32” на оплату позовної заяви судовим збором, згідно платіжного доручення від 17.11.2020 № 952 у сумі 2102 грн., яка, у відповідності до п. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір”, є мінімальною сумою судового збору (на 2020 рік, коли даний позов подано в суд), належить у цій сумі відшкодувати за рахунок відповідача.

Щодо вимог позивача про стягнення з Южноукраїнської міськради грошових коштів на відшкодування витрат на отримання професійної правничої допомоги в сумі 4400 грн., суд приходить до такого.

Господарським процесуальним законодавством передбачено, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов?язаних із розглядом справи. До витрат, пов?язаних із розглядом справи, належать, зокрема, витрати на професійну правничу допомогу та витрати, пов?язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду (ч.ч. 1, 3 ст. 123 ГПК України). Витрати, пов?язані із правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами.

Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов?язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

У разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, які підлягають розподілу між сторонами. Обов?язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами (ст. 126 ГПК України).

Розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв'язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п'яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду (ч. 8 ст. 129 ГПК України).

Позивачем на підтвердження понесення судових витрат у вищевказаній сумі подано суду: 1) договір від 16.09.2020 № 160920 про надання правової допомоги, укладений ОСББ “Дружби Народів 32” з адвокатським бюро “Ніколаєнко”, згідно бюро прийняло на себе зобов?язання з надання позивачу юридичних послуг, а також додаток № 1 о цього договору “Перелік юридичних послуг”, в якому містяться найсменування та вартість послуг, що надаються бюро; 2) ордер від 16.09.2020 серії ВЕ № 1026110, виданий адвокатським бюро “Ніколаєнко” на представництво інтересів позивача адвокатом Ніколаєнко О.О. у Господарському суді Миколаївської області у справі щодо стягнення заборгованості з оплати внесків; 3) акт від 16.11.2020 № 1 про надання юридичних послуг відповідно до договору, згідно якого адвокатським бюро надано, а позивачем прийнято послуги з аналізу наданих замовником документів (3 год.) вартістю 2400 грн. та зі складання позовної заяви ? вартістю 2000 грн.; 4) квитанцію до прибуткового касового ордера від 16.11.2020 № 1 на суму 4400 грн.

Разом із тим, із змісту указаної вище квитанції до прибуткового касового ордера від 16.11.2020 № 1 вбачається, що адвокатським бюро “Ніколаєнко” прийнято грошові кошти в сумі 4400 грн. на підставі акту про надання юридичних послуг від 16.11.2020 № 1 від ТОВ “Ельбіон”, а не від позивача.

Доказів понесення витрат в указаній сумі позивачем матеріали справи не містять.

При цьому, згідно п. 4.2 договору про надання правничої допомоги, оплата юридичних послуг здійснюється замовником (позивачем) на рахунок виконавця (адвокатського бюро) протягом 3 банківських днів з дати підписання сторонами актів про надання юридичних послуг. Отже, договір не містить положень відносно можливості внесення платежів іншою особою, ніж ОСББ “Дружби Народів 32”.

Не подано позивачем і заяви, в порядку ч. 8 ст. 129 ГПК України, про подання суду доказів понесення судових витрат протягом п'яти днів після ухвалення рішення суду.

З урахуванням викладеного, суд визнає, що позивачем не доведено належними та допустимими доказами понесення витрат на професійну правничу допомогу, а тому вимога про відшкодування цих витрат за рахунок відповідача задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 232, 233, 236-238 ГПК України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов об?єднання співвласників багатоквартирного будинку “Дружби Народів 32” задовольнити частково.

2. Стягнути з Южноукраїнської міської ради Миколаївської області, вул. Дружби Народів, буд. 48, м. Южноукраїнськ, Миколаївська область, 55000, ідентифікаційний код 33850880, на користь об?єднання співвласників багатоквартирного будинку “Дружби Народів 32”, вул. Дружби Народів, 32, кв. 68, м. Южноукраїнськ, Миколаївська область, 55001, ідентифікаційний код 40745736, грошові кошти у сумі в сумі 7936 (сім тисяч дев?ятсот тридцять шість) грн. 97 коп. - основний борг, а також грошові кошти на відшкодування витрат на оплату позовної заяви судовим збором у сумі 2102 (дві тисячі сто дві) грн.

3. У задоволені решти вимог відмовити.

4. Повернути Южноукраїнській міській раді Миколаївської області заяву від 24.12.2020 № 21/02-34/4557 про визнання позову з додатком на 2 (двох) арк.

Рішення може бути оскаржено до Південно-Західного апеляційного господарського суду через Господарський суд Миколаївської області протягом 20 днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Т.М. Давченко