Постанова від 02.02.2021 по справі 420/1313/20

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 лютого 2021 р.м.ОдесаСправа № 420/1313/20

Головуючий в 1 інстанції: Тарасишина О.М.

Час і місце ухвалення: м. Одеса

Колегія суддів П'ятого апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого - Лук'янчук О.В.

суддів - Бітова А. І.

- Градовського Ю.М.

при секретарі - Черкасовій Є.А.

розглянувши у відкритому судовому засідання в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Одеської митниці Держмитслужби на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 12 жовтня 2020 року по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Українсько-Британське спільне підприємство Азмол-Брітіш Петрокемікалс" до Одеської митниці Держмитслужби про визнання протиправними та скасування рішення,-

ВСТАНОВИЛА:

У лютому 2020 року ТОВ "СП Амзол-БіПі" звернулося до адміністративного суду з позовом до Одеської митниці Держмитслужби, в якому просило визнати протиправним та скасувати рішення про визнання коду товару від 14.12.2019 року № КТ-UA500020-0001-2019.

В обґрунтування позовних вимог зазначалося, що під час митного оформлення Одеською митницею Держмитслужби прийнято рішення про визначення коду товару від 14.12.2019 року № КТ-UA500020-0001-2019, яким змінено код товару на 3823199000 товарної позиції "Промислові моно карбонові жирні кислоти; кислотні олії після рафінування; промислові жирні спирти". Позивач не погоджується з таким рішенням та зазначає, що імпортований позивачем товар 12-гідроксистеаринова кислота, виробник "JAKSH CASTOR PRODUCTS PVT LTD" відповідає визначенню товарної позиції за кодом УКТЗЕД 2918199820. Позивач вказує, що до товарної позиції 3823 відносяться стеаринова кислота, олеїнова кислота, жирні кислоти талової олії, дистильовані жирні кислоти, жирно кислотний дистилят, промислові жирні спирти, інші. Водночас, в товарній позиції 2918 чітко зазначена 12-гідроксистеаринова кислота, при цьому дана товарна позиція не містить жодних вимог щодо характеристики такого продукту та його чистоти.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 12 жовтня 2020 року позов товариства задоволено.

Визнано протиправним та скасовано рішення Одеської митниці Держмитслужби про визнання коду товару від 14.12.2019 року № КТ-UA500020-0001-2019.

Стягнуто з Одеської митниці Держмитслужби за рахунок бюджетних асигнувань на користь позивача судовий збір у розмірі 2102,00 грн.

Не погоджуючись із рішенням суду Одеської митниці Держмитслужби подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення Одеського окружного адміністративного суду від 12 жовтня 2020 року, як таке, що постановлене з порушенням норм матеріального права при неповного з'ясування обставин, що мають значення для справи, та ухвалити нове рішення, яким у задоволені позову відмовити повністю.

Вимоги апеляційної скарги обґрунтовано тим, що митниця, під час прийняття оспорюваного рішення про визначення коду товару, діяла у відповідності до вимог законів та інших нормативно-правових актів України, не порушувала права та законні інтереси позивача, а тому у суду першої інстанції були відсутні підставі для задоволення позову товариства.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційних скарг, перевіривши законність і обґрунтованість судових рішень в межах позовних вимог і доводів апеляційних скарг, колегія суддів приходить до наступного.

Судом встановлено, що 30.05.2019 року між ТОВ "СП Азмол-БіПі" (покупець) та компанією "Jaksh Castor Products PVT Ltd" Індія (продавець) укладений Контракт № 300519, за умови якого продавець зобов'язався продати 12-гідроксистеаринову кислоту, кількість, ціна, якої встановлені у додаткових угодах до нього.

27 вересня 2019 року між сторонами була укладена додаткова угода № 2-к до Контракту № 300519 на поставку 12-гідроксистеаринової кислоти у кількості 33 тн +/- 10 %, за ціною 2000 долл/тн. Товар поставлявся на умовах CIF порт Одеса. До митного оформлення пред'явлена 12-гідроксистеаринова кислота (пластівці). Номер CAS 106-14-9. Являє собою органічну сполуку певного хімічного складу: якої входить спиртова група. Є сумішшю жирних кислот, отриманої при гідролізі гідрованої касторової олії, яку отримують з касторового насіння, яке аграрним товаром. Використовується для виробництва літієвих і кальцієвих мастил. Кислотне число 175 min. Йодне число 4.0 max. Число омилення від 175 до 190. Точка плавлення, градусів Цельсію 73 min. Водний залишок 155 min. Виробник Jaksh Castor Products PVT Ltd. За назвою товарної позиції, за описом та технічними даними виробника, визначений код товару згідно УКТ ЗЕД 2918199820 " 12-гідроксистеаринова кислота" товарної позиції 2918 "кислоти карбовані, до складу яких входить спиртова група, але не входить інша кисневмісна функціональна група, їх ангідриди, галогенангідриди, пероксиди, пероксикислоти та їх похідні".

В подальшому позивачем до митного контролю та митного оформлення подано митну декларацію № UA500010/2019/031811 на товар: "Кислоти карбонові, 12-гідрокси-стеаринова кислота (12-hydroxy stearic acid) (пластівиі) 34000 кг. У мішках по 25кг. Номер GAS 106-14-9. Являє собою органічну сполуку певного хімічного складу: карбонову кислоту, до складу якої входить спиртова група. Є сумішшю жирних кислот, отриманої при гідролізі гідрованої касторової олії.

До митного оформлення вказаного товару декларантом до митниці разом також надано наступні документи: пакувальний лист, рахунок-фактуру (інвойс), коносамент, навантажувальний документ, сертифікат про походження товару, висновок за результатами дослідження експертного підрозділу Центрального митного управління лабораторних досліджень та експертної роботи, висновок про якісні характеристики товарів, підготовлений спеціалізованими експертними організаціями, висновок про вартісні характеристики товару, підготовлений спеціалізованою експертною організацією, страховий поліс, зовнішньоекономічний договір (контракт) купівлі-продажу, стороною якого є виробник товарів, що декларується, та подання якого для митного оформлення, договір про надання послуг митного брокера, інші некласифіковані документи, судове рішення у справі цивільної, господарської або адміністративної юрисдикції.

При виконанні митних формальностей за даною МД спрацювала форма контролю системи управління ризиками, відповідно до якої необхідно здійснити посилений контроль правильності визначення коду товару згідно УКТ ЗЕД.

08 листопада 2020 року було проведено митний огляд товару та за результатами складено Акт про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 08.11.2019 року № 166. Також, відібрано проби та зразки товару, на підставі рішення від 08.11.2020 № 166, та направлено запит від 08.11.2019 року № 166 до Департаменту податкових та митних експертиз.

За результатами проведення дослідження, Управління експертиз та досліджень хімічної та промислової продукції Департаменту податкових та митних експертиз ДФС складений висновок № 142005704-0217 від 06.12.2019 року, згідно якого у складі проби, яка надійшла на дослідження у вигляді пластівців жовтуватого кольору різних за формою та розміром, виявлено 12-гідроксиоктадеканову кислоту (синонім 12-гідроксистеаринова кислота), яка з хімічної точки зору відноситься до насиченої жирної кислоти з додатковою кисневмісною функціональною групою. Також у складі проби виявлено гексадеканову, гептадеканову, 9-октадеценову, октадеканву, нонадеканову 12-оксо-октадеканову кислоти, не ідентифіковані сполуки та/або їх структурні фрагменти. Результати визначення температури плавлення 76,4 °С узгоджуються з відповідними показниками, наведеними у специфікації та сертифікаті відповідності. Визначення кількісного вмісту 12-гідроксистеаринової кислоти на даний час унеможливлюється через відсутність відповідної методики дослідження та стандартного зразка порівняння.

На підставі зазначеного митним органом прийнято рішення про визначення коду товару від 14.12.2019 року № КТ-UA50002-0001-2019, яким заявлений код УКТЗЕД 2918199820 (графа 33 митної декларації) змінений на код УКТЗЕД 38231990000.

Не погодившись із вказаним рішенням, декларант звернувся до суду із даним позовом.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що з наданих до матеріалів справи супровідних документів на імпортований товар встановлено, що ТОВ "СП Азмол-БіПі" імпортувалась саме 12-гідроксистеаринова кислота, а тому товариством правомірно віднесено товар до групи 2918199820 за УКТЗЕД. В свою чергу, митницею не доведено, що імпортований позивачем товар не є 12-гідроксистеариновою кислотою, що б зумовлювало віднесення зазначеного товару до іншої групи.

Надаючи правову оцінку законності і обґрунтованості рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, колегія суддів зазначає наступне.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, пов'язані із справлянням митних платежів, в тому числі щодо проведення митного оформлення та методів визначення митної вартості товарів врегульовані положеннями Митного кодексу України (далі - МК УКраїни).

Згідно зі статтею 248 МК України митне оформлення розпочинається з моменту подання органу доходів і зборів декларантом або уповноваженою ним особою митної декларації або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та документів, необхідних для митного оформлення, а в разі електронного декларування - з моменту отримання органом доходів і зборів від декларанта або уповноваженої ним особи електронної митної декларації або електронного документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію.

Частиною першою статті 257 МК України передбачено, що декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватися як електронні документи, так і документи на паперовому носії.

Відповідно до частин першої - п'ятої статті 69 МК України товари при їх декларуванні підлягають класифікації, тобто у відношенні товарів визначаються коди відповідно до класифікаційних групувань, зазначених в УКТ ЗЕД. Митні органи здійснюють контроль правильності класифікації товарів, поданих до митного оформлення, згідно з УКТ ЗЕД. На вимогу посадової особи митного органу декларант або уповноважена ним особа зобов'язані надати усі наявні відомості, необхідні для підтвердження заявлених ними кодів товарів, поданих до митного оформлення, а також зразки таких товарів та/або техніко-технологічну документацію на них. У разі виявлення під час митного оформлення товарів або після нього порушення правил класифікації товарів митний орган має право самостійно класифікувати такі товари. Під складним випадком класифікації товару розуміється випадок, коли у процесі контролю правильності заявленого декларантом або уповноваженою ним особою коду товару виникають суперечності щодо тлумачення положень УКТ ЗЕД, вирішення яких потребує додаткової інформації, спеціальних знань, проведення досліджень тощо.

Відповідно до Порядку роботи відділу митних платежів, підрозділу митного оформлення митного органу та митного поста при вирішенні питань класифікації товарів, що переміщуються через митний кордон України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 650 контроль правильності класифікації товарів - перевірка правильності опису товару та відповідного йому коду в митній декларації вимогам Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД під час проведення процедур його митного контролю та митного оформлення.

Згідно розділі ІІІ цього Порядку декларант або уповноважена ним особа класифікує товари згідно з УКТ ЗЕД при їх декларуванні відповідно до статті 69 МК, а посадові особи митного поста здійснюють контроль правильності класифікації товарів під час проведення митних формальностей при митному оформленні товарів. Контроль правильності класифікації товарів здійснюється, зокрема, шляхом перевірки відповідності відомостей про товар та коду товару згідно з УКТ ЗЕД, заявлених у митній декларації, відомостям про товар (найменування, опис, визначальні характеристики для класифікації товарів тощо), зазначеним у наданих для митного контролю документах, шляхом перевірки дотримання вимог Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД, з урахуванням Пояснень до УКТЗЕД, рекомендацій, розроблених центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи відповідно до вимог статті 68 Кодексу.

Відповідно з пунктом 1 частини першої статті 356 МК України взяття проб (зразків) товарів здійснюється посадовими особами митного органу в рамках процедур митного контролю та митного оформлення з метою встановлення характеристик, визначальних для класифікації товарів згідно з УКТ ЗЕД.

Положеннями частин першої - третьої статті 357 МК України Взяті проби (зразки) товарів під митним забезпеченням разом з актом про їх взяття у строк, що не перевищує трьох календарних днів після їх взяття, надсилаються поштою або доставляються посадовою особою митного органу до спеціалізованого органу з питань експертизи та досліджень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, чи до його відокремленого підрозділу або до іншої експертної установи (організації) для проведення їх дослідження (аналізу, експертизи). Проби (зразки) товарів, що швидко псуються або мають обмежений строк зберігання, доставляються для проведення їх дослідження (аналізу, експертизи) не пізніше наступного дня після їх взяття. Дослідження (аналізи, експертизи) проводяться експертами спеціалізованого органу з питань експертизи та досліджень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, чи його відокремленого підрозділу або інших експертних установ (організацій), призначених митним органом. Зазначені дослідження (аналізи, експертизи) проводяться з метою забезпечення здійснення митного контролю та митного оформлення і не є судовими експертизами. Призначення дослідження (аналізу, експертизи) в інших установах (організаціях) допускається лише у разі неможливості проведення дослідження (аналізу, експертизи) спеціалізованим органом з питань експертизи та досліджень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, чи його відокремленим підрозділом або за заявою декларанта чи уповноваженої ним особи для підтвердження чи спростування результатів проведеного дослідження (аналізу, експертизи).

Аналіз наведених норм дає підстави вважати, що митні органи мають право здійснювати контроль правильності класифікації декларантом товарів та обчислення митної вартості, але ці повноваження здійснюються у спосіб, визначений законом.

При цьому варто зазначити, що завданням митної експертизи є з'ясування обставин, що мають значення для визначення коду товару, і вона не може підміняти власне правозастосування, тобто прийняття рішення про визначення коду товарів за УКТ ЗЕД.

Згідно статті 67 МК України Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) складається на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів та затверджується законом про Митний тариф України. В УКТ ЗЕД товари систематизовано за розділами, групами, товарними позиціями, товарними підпозиціями, найменування і цифрові коди яких уніфіковано з Гармонізованою системою опису та кодування товарів. Для докладнішої товарної класифікації використовується сьомий, восьмий, дев'ятий та десятий знаки цифрового коду. Структура десятизнакового цифрового кодового позначення товарів в УКТ ЗЕД включає код групи (перші два знаки), товарної позиції (перші чотири знаки), товарної підпозиції (перші шість знаків), товарної категорії (перші вісім знаків), товарної підкатегорії (десять знаків).

Відповідно до статті 1 Закону України "Про митний тариф України" митний тариф України є невід'ємною частиною цього Закону та містить перелік ставок загальнодержавного податку - ввізного мита на товари, що ввозяться на митну територію України і систематизовані згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД), складеною на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів.

Класифікація товару здійснюється відповідно до вимог Основних правил інтерпретації УКТЗЕД, приміток, додаткових приміток до груп товарів, передбачених Законом України «Про Митний тариф України», Пояснень до УКТЗЕД, рішень Комітету з Гармонізованої системи опису та кодування товарів Всесвітньої митної організації, методичних рекомендацій щодо класифікації окремих товарів згідно з вимогами УКТЗЕД, розроблених центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи.

Відповідно до основних правил інтерпретації УКТЗЕД класифікація товарів в УКТЗЕД здійснюється за такими правилами:

1. Назви розділів, груп і підгруп наводяться лише для зручності користування УКТЗЕД; для юридичних цілей класифікація товарів в УКТЗЕД здійснюється, виходячи з назв товарних позицій і відповідних приміток до розділів чи груп і, якщо цими назвами не передбачено іншого, відповідно до таких правил:

2. (a) будь-яке посилання в назві товарної позиції на будь-який виріб стосується також некомплектного чи незавершеного виробу за умови, що він має основну властивість комплектного чи завершеного виробу. Це правило стосується також комплектного чи завершеного виробу (або такого, що класифікується як комплектний чи завершений згідно з цим правилом), незібраного чи розібраного;

(b) будь-яке посилання в назві товарної позиції на будь-який матеріал чи речовину стосується також сумішей або сполук цього матеріалу чи речовини з іншими матеріалами чи речовинами. Будь-яке посилання на товар з певного матеріалу чи речовини розглядається як посилання на товар, що повністю або частково складається з цього матеріалу чи речовини. Класифікація товару, що складається більше ніж з одного матеріалу чи речовини, здійснюється відповідно до вимог правила 3.

3. У разі якщо згідно з правилом 2 (b) або з будь-яких інших причин товар на перший погляд (prima facie) можна віднести до двох чи більше товарних позицій, його класифікація здійснюється таким чином:

(a) перевага надається тій товарній позиції, в якій товар описується конкретніше порівняно з товарними позиціями, де дається більш загальний його опис. Проте в разі якщо кожна з двох або більше товарних позицій стосується лише частини матеріалів чи речовин, що входять до складу суміші чи багатокомпонентного товару, або лише частини товарів, що надходять у продаж у наборі для роздрібної торгівлі, такі товарні позиції вважаються рівнозначними щодо цього товару, навіть якщо в одній з них подається повніший або точніший опис цього товару;

(b) суміші, багатокомпонентні товари, які складаються з різних матеріалів або вироблені з різних компонентів, товари, що надходять у продаж у наборах для роздрібної торгівлі, класифікація яких не може здійснюватися згідно з правилом 3 (a), повинні класифікуватися за тим матеріалом чи компонентом, який визначає основні властивості цих товарів, за умови, що цей критерій можна застосувати;

(c) товар, класифікацію якого не можна здійснити відповідно до правила 3 (a) або 3 (b), повинен класифікуватися в товарній позиції з найбільшим порядковим номером серед номерів товарних позицій, що розглядаються.

Відповідачем імпортований товар було кваліфіковано за кодом УКТЗЕД 382319900.

Так, відповідно до примітки до Групи 38 (різноманітна хімічна продукція) УКТЗЕД, ця група не включає:

(a) окремі елементи або сполуки визначеного хімічного складу, за винятком:

(1) штучного графіту (товарна позиція 3801);

(2) інсектицидів, родентицидів, фунгіцидів, гербіцидів, інгібіторів пророщування та регуляторів росту рослин, дезінфекційних засобів та аналогічних продуктів, поданих у формах або упаковках, як зазначено у товарній позиції 3808;

(3) продукції, яку використовують як заряди для вогнегасників або готових вогнегасних гранат (товарна позиція 3813);

(4) сертифікованих еталонних матеріалів, зазначених у примітці 2 до цієї групи;

(5) товарів, зазначених у примітці 3 (a) або 3 (c) до цієї групи;

(b) суміші хімічних речовин із харчовими продуктами або іншими поживними речовинами, що використовуються у виготовленні продуктів харчування (переважно товарна позиція 2106);

(c) золу, шлак та залишки (включаючи шлам, крім шламу стічних вод), які містять метали, мишяк або їх суміші та відповідають вимогам примітки 3 (a) або 3 (b) до групи 26 (товарна позиція 2620);

(d) лікарські засоби (товарної позиції 3003 або 3004); або

(e) відпрацьовані каталізатори, які використовують для добування недорогоцінних металів або для виробництва хімічних сполук недорогоцінних металів (товарна позиція 2620), відпрацьовані каталізатори, що використовуються переважно для добування дорогоцінних металів (товарна позиція 7112), або каталізатори, які складаються з металів або сплавів металів, що подаються, наприклад, у вигляді тонкоподрібненого порошку або скелетних каталізаторів (розділи XIV або XV).

Відповідно до товарної категорії 3823 19 90 00 УКТЗЕД, вказана товарна група включає в себе інші промислові монокарбонові жирні кислоти; кислотні олії після рафінування; промислові жирні спирти: - промислові монокарбонові жирні кислоти; кислотні олії після рафінування.

Як вбачається з матеріалів справи, за результатом експертних досліджень, відповідно до висновку № 142005704-0217 від 06.12.2019 року зазначено, що за результатами досліджень у складі проби, яка надійшла на дослідження у вигляді пластівців жовтуватого кольору різних за формою та розміром, виявлено 12-гідроксиоктадеканову кислоту (синонім 12-гідроксистеаринова кислота), яка з хімічної точки зору відноситься до насиченої жирної кислоти з додатковою кисневмісною функціональною групою. Також у складі проби виявлено гексадеканову, гептадеканову, 9-октадеценову, октадеканву, нонадеканову 12-оксо-октадеканову кислоти, не ідентифіковані сполуки та/або їх структурні фрагменти. Результати визначення температури плавлення 76,4°С узгоджуються з відповідними показниками, наведеними у специфікації та сертифікаті відповідності. Визначення кількісного вмісту 12-гідроксистеаринової кислоти на даний час унеможливлюється через відсутність відповідної методики дослідження та стандартного зразка порівняння .

Як зазначає відповідач із посиланням на висновки експертної установи, оскільки товар складаються з суміші 12-гідроксиоктадеканової кислоти (синонім 12-гідроксистеаринова кислота), яка з хімічної точки зору відноситься до насиченої жирної кислоти з додатковою кисневмісною функціональною групою, а також гексадеканової, гептадеканової, 9-октадеценової, октадеканової, нонадеканової 12-оксо-октадеканової кислоти, та неідентифікованих за допомогою лабораторних досліджень сполук та/або їх структурних фрагменті, та не є окремою органічною сполукою визначеного хімічного складу, даний товар класифікується за кодом 2918199820 згідно УКТЗЕД.

З цього приводу, колегія суддів вважає за необхідне зазначити, що відповідно до примітки до Групи 29 (Органічні хімічні сполуки) УКТЗЕД, якщо в контексті не обумовлено інше, до товарних позицій цієї групи включаються лише:

(a) окремі органічні сполуки визначеного хімічного складу, які містять або не містять домішок;

(b) суміші двох або більше ізомерів тієї самої органічної сполуки (які містять або не містять домішок), за винятком сумішей ізомерів ациклічних вуглеводнів (крім стереоізомерів), насичених або ненасичених (група 27);

(c) продукти товарних позицій 2936-2939 або прості ефіри цукрів, ацеталі цукрів та складні ефіри цукрів та їх солі товарної позиції 2940, або продукти товарної позиції 2941, із визначеним або невизначеним хімічним складом;

(d) продукти, зазначені у пунктах (a), (b) або (c), розчинені у воді;

(e) продукти, зазначені у пунктах (a), (b) або (c), розчинені в інших розчинниках, за умови, що розчинення є звичайною і необхідною умовою їх зберігання або транспортування, із збереженням властивостей зазначених продуктів, що не допускає їх використання для інших цілей, що відрізняються від традиційних;

(f) продукти, зазначені у пунктах (a), (b), (c), (d) або (e), з доданням стабілізуючих речовин (включаючи агент (добавку), що запобігає злежуванню), необхідних для їх зберігання або транспортування;

(g) продукти, зазначені у пунктах (a), (b), (c), (d), (e) або (f), із доданням протипилового засобу або барвника чи духмяної речовини з метою забезпечення безпеки або для полегшення їх ідентифікації, із збереженням властивостей зазначених продуктів, що не допускає їх використання для інших цілей, що відрізняються від традиційних;

(h) такі продукти, розведені до стандартних концентрацій для виробництва азобарвників: солі діазонію, речовини, що вступають у реакцію сполучення з цими солями, аміни, що діазотуються, та їх солі.

Згідно до пояснень до УКТЗЕД до товарної групи 2918199820 включаються кислоти карбоновi, до складу яких входить додаткова кисневмісна функцiональна група, та їх ангiдриди, галогенангiдриди, пероксиди, пероксикислоти; їх галогенованi, сульфованi, нiтрованi або нiтрозованi похiднi: кислоти карбоновi, до складу яких входить спиртова група, але не входить iнша кисневмісна функцiональна група, їх ангiдриди, галогенангідриди, пероксиди, пероксикислоти та їх похiднi: 12-гідроксистеаринова кислота (12-hydroxystearic acid).

Тобто, товарна позиція за кодом УКТЗЕД 2918199820 містить виключення та передбачає, що до даної товарної позиції відноситься виключно 12-гідроксистеаринова кислота (12-hydroxystearic acid).

При цьому, товарна позиція за кодом УКТЗЕД 2918199820, яка передбачає віднесення до неї 12-гідроксистеаринової кислоти, не містить жодних вимог щодо характеристики такого продукту та його чистоти для умов класифікації, а передбачає класифікацію за назвою товарної позиції.

Із супровідних документів на імпортований товар вбачається, що позивачем імпортувалась саме 12-гідроксистеаринова кислота, а тому ТОВ "СП Амзол-БіПі" правомірно віднесено товар до групи 2918199820 за УКТЗЕД.

Таким чином, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про наявність підстав для скасування спірного рішення про визначення коду товару .

Підсумовуючи вище викладені обставини у справі, колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції порушень норм матеріального і процесуального права при вирішенні даної справи не допустив, вірно встановив фактичні обставини справи та надав їм належну правову оцінку. Наведені ж у апеляційній скарзі доводи, правильність висновків суду не спростовують.

Відповідно до частини першої статті 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись статтями 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325 КАС України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Одеської митниці Держмитслужби - залишити без задоволення, а рішення Одеського окружного адміністративного суду від 12 жовтня 2020 року - залишити без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття, та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст постанови складено та підписано 04 лютого 2021 року.

Головуючий суддя: О.В. Лук'янчук

Суддя: А. І. Бітов

Суддя: Ю.М. Градовський