Рішення від 26.04.2010 по справі 2-658/10

Справа №2-658/10

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 квітня 2010 року м.Алушта

Алуштинський міський суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді - Хотянової В.В.,

при секретарі - Мельниковій А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Алушті цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, -

ВСТАНОВИВ:

Представник позивача звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором у сумі 19120 грн. 05 коп. та судових витрат посилаючись на те, що згідно кредитного договору від 1 вересня 2006р. відповідач отримала кредит у сумі 2693 грн. 90 коп. із сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 24,00% на рік на суму залишку заборгованості за кредитом з кінцевим терміном повернення 1 вересня 2007 року. Однак, у зв'язку з несвоєчасним виконанням умов договору у відповідача виникла сума заборгованості по кредиту у розмірі 2484 грн. 15 коп., заборгованість по нарахованим несплаченим відсоткам за користування кредитом у розмірі 8546 грн. 67 коп., заборгованість по комісії за користування кредитом у розмірі 400 грн. 07 коп., заборгованість по пені за несвоєчасність виконання зобов'язань за кредитним договором у розмірі 6302 грн. 49 коп., штраф (фіксована частина) у розмірі 500 грн. та штраф (процентна складова) у розмірі 886 грн. 67 коп. Представник позивача просить суд стягнути з відповідача суму заборгованості у розмірі 19120 грн. 05 коп. та 311 грн. 20 коп. судових витрат.

У судове засідання представник позивача не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причину неявки суд не сповістив.

У судове засідання відповідач ОСОБА_1 не з'явилася, про час і місце розгляду справи повідомлена особисто під розпис, про що свідчить повідомлення (а.с.19), про причину неявки суд не сповістила.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Судом встановлено, що сторони перебувають у договірних відносинах, згідно кредитного договору від 1 вересня 2006р. ОСОБА_1 отримала кредит у сумі 2693 грн. 90 коп. із сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 24,00% на рік на суму залишку заборгованості за кредитом з кінцевим терміном повернення 1 вересня 2007 року (а.с.5-8). З моменту укладання кредитного договору відповідач ОСОБА_1 систематично порушувала його умови щодо повернення кредиту, не виконувала своєчасно зобов'язання та заборгованість за кредитним договором також не погашена. Станом на 2 жовтня 2009р. у відповідача заборгованість перед позивачем складає 19120 грн. 05 коп., у тому числі: заборгованості по кредиту у розмірі 2484 грн. 15 коп., заборгованість по нарахованим несплаченим відсоткам за користування кредитом у розмірі 8546 грн. 67 коп., заборгованість по комісії за користування кредитом у розмірі 400 грн. 07 коп., заборгованість по пені за несвоєчасність виконання зобов'язань за кредитним договором у розмірі 6302 грн. 49 коп., штраф (фіксована частина) у розмірі 500 грн. та штраф (процентна складова) у розмірі 886 грн. 67 коп.

Відповідно до вимог ст.526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.

Відповідно до вимог ч.1 ст.527 Цивільного кодексу України боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту.

Відповідно до вимог ч.1 ст.530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Відповідно до вимог ст.1050 Цивільного кодексу України якщо договором встановлений обов'язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому.

Відповідно до вимог ст.1054 Цивільного кодексу України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

Керуючись ст.ст.526,527,530,1050,1054 Цивільного кодексу України,

ст.ст.10,11,209,212,214,215,218 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Публічного акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» (49094, м.Дніпропетровськ, вул.Набережна Перемоги буд.50, код ЄДРПОУ 14360570, рах.№29098829000000 (для погашення заборгованості) МФО №305299) заборгованість за кредитним договором від 1 вересня 2006 року у сумі 19120 (дев'ятнадцять тисяч сто двадцять) грн. 05 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» (49094, м.Дніпропетровськ, вул.Набережна Перемоги буд.50, код ЄДРПОУ 14360570, рах.№64993919400001 (для погашення судових витрат) МФО №305299) судовий збір у сумі 191 грн. 20 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 120 грн., а всього 311 (триста одинадцять) грн. 20 коп.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до Апеляційного суду або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Суддя В.В.Хотянова

Попередній документ
9454334
Наступний документ
9454336
Інформація про рішення:
№ рішення: 9454335
№ справи: 2-658/10
Дата рішення: 26.04.2010
Дата публікації: 05.05.2011
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Алуштинський міський суд Автономної Республіки Крим
Категорія справи:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Відмовлено у відкритті провадження (16.07.2010)
Дата надходження: 16.07.2010
Предмет позову: про визнання протиправною бездіяльність УПФУ в Талалаївському районі та зобов'язання здійснити нарахування і виплату доплати до пенсії дітям війни