2- 1153/10
про відмову у відкритті провадження у справі
20 травня 2010 року суддя Алуштинського міського суду Автономної Республіки Крим Куксов В.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Малоріченської сільської ради, третя особа ОСОБА_2 про визнання рішень Малоріченської сільської ради незаконними, зобов'язання до певних дій,
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом в порядку цивільного судочинства до Малоріченської сільської ради, третя особа ОСОБА_2 про визнання рішень Малоріченської сільської ради незаконними, зобов'язання до певних дій, в якому просить визнати незаконними рішення Малоріченської сільської ради №45/23 від 30.12.2009 року та №46/3 від 05.02.2010 року, зобов'язати Малоріченську сільську раду розглянути питання про дозвіл складання проекту відводу для передачі у власність земельної ділянки площею 0,2275 га, розташованої в с. Малоріченському, вул. Лікарняна 11, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.
Відповідно до ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
За змістом ст. 17 КАС України до компетенції адміністративних судів серед інших відносяться спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень дій чи бездіяльності.
Конституційний Суд України своїм рішенням у справі №1-6/2010 дав офіційне тлумачення положень частини першої статті 143 Конституції України, пунктів «а», «б», «в», «г» статті 12 Земельного Кодексу України, пункту 1 частини першої статті 17 КАС України.
Відповідно до зазначеного рішення Конституційного Суду, положення пунктів "а", "б", "в", "г" статті 12 Земельного кодексу у частині повноважень сільських, селищних, міських рад відповідно до цього кодексу вирішувати питання розпорядження землями територіальних громад, передачі земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності, вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності треба розуміти так, що при вирішенні таких питань ці ради діють як суб'єкти владних повноважень; положення пункту 1 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України стосовно поширення компетенції адміністративних судів на "спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності" слід розуміти так, що до публічно-правових спорів, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів, належать і земельні спори фізичних чи юридичних осіб з органом місцевого самоврядування як суб'єктом владних повноважень, пов'язані з оскарженням його рішень, дій чи бездіяльності.
З позовної заяві вбачається що відповідачем в даній справі є суб'єкт владних повноважень - Малоріченська сільська рада, а позивач оскаржує її рішення та просить зобов'язати до певних дій, тому розгляд такої справи, згідно зі ст. 15 ЦПК України і ст. 17 КАС України відноситься до компетенції адміністративного суду, а не суду в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до п. 1 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства;
На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України,
Відмовити ОСОБА_3 у відкритті провадження у справі за її позовом до Малоріченської сільської ради, третя особа ОСОБА_2 про визнання рішень Малоріченської сільської ради незаконними, зобов'язання до певних дій.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через суд першої інстанції шляхом подання в п'ятиденний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя: підпис
Згідно з оригіналом
Суддя: В.В. Куксов
Секретар: Д.А. Брюхов