Постанова від 01.02.2021 по справі 565/85/21

Справа № 565/85/21

Провадження № 3/565/330/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 лютого 2021 року м.Вараш

Суддя Кузнецовського міського суду Рівненської області Бренчук Г.В., з участю секретаря судового засідання Щур Н.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Вараського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованої та проживаючої в АДРЕСА_1 , пенсіонерки,

-за ст. 173 КУпАП,

встановив:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАБ № 098867 05 січня 2021 року близько 14:30 в м. Вараш поблизу м-н Перемоги, 4 на зупинці громадського транспорту громадянка ОСОБА_1 здійснила дрібне хуліганство, а саме в громадському місці образливо чіплялась та нецензурно лаялась.

Такі дії ОСОБА_1 кваліфіковані працівником поліції як адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 , якій роз'яснені судом положення ст.268 КУпАП, вину у вчиненні правопорушення не визнала, пояснила, що має з потерпілою тривалий конфлікт. 05 січня 2021 року її собака побачила іншу собаку і почала до неї бігти. ОСОБА_1 почала кричати «відійди від того бидла чи скотиняки», точно не пам'ятає. Зазначила, що її слова могли відноситись до собаки а не до ОСОБА_2 .

Потерпіла ОСОБА_2 у судове засідання не з'явилась, подала заяву про розгляд справи без її участі, за наявними матеріалами. Зазначила, що свою заяву та пояснення підтримує у повному обсязі. Просить притягнути ОСОБА_1 до передбаченої діючим законодавством відповідальності. Міру покарання призначити на розсуд суду.

Статтею 173 КУпАП передбачено відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурну лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серія ВАБ № 098867 від 14 січня 2021 року в якому викладені обставини вчинення адміністративного правопорушення, та який підписаний ОСОБА_1 без будь-яких зауважень або заперечень; заявою ОСОБА_2 про вчинення адміністративного правопорушення від 11 січня 2021 року; письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 12 січня 2021 року; письмовими поясненнями ОСОБА_3 від 13 січня 2021 року.

Проаналізувавши та дослідивши матеріали справи, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП.

Обставин, які відповідно до ст. 34, 35 КУпАП пом'якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене нею адміністративне правопорушення, суд не вбачає.

Враховуючи положення ст.33 КУпАП, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 в дохід держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі, встановленому законом.

Керуючись ст. 173 ,ст. 283, 284 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 3 (трьох) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 51 (п'ятдесят одну) грн.

Стягнути з ОСОБА_1 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні судового збору в дохід держави.

Роз'яснити правопорушнику, що відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, тобто не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу зазначеного у постанові.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Рівненського апеляційного суду через Кузнецовський міський суд.

Суддя Г.В.Бренчук

Попередній документ
94512869
Наступний документ
94512871
Інформація про рішення:
№ рішення: 94512870
№ справи: 565/85/21
Дата рішення: 01.02.2021
Дата публікації: 02.02.2021
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Вараський міський суд Рівненської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку; Дрібне хуліганство
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (18.01.2021)
Дата надходження: 18.01.2021
Предмет позову: Дрібне хуліганство
Розклад засідань:
01.02.2021 10:30 Кузнецовський міський суд Рівненської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
БРЕНЧУК Г В
суддя-доповідач:
БРЕНЧУК Г В
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Омельковець Галина Йосипівна
потерпілий:
Невідомська Олександра Анатоліївна