Постанова від 05.01.2021 по справі 649/1166/20

Справа № 649/1166/20

Провадження № 3/649/10/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 січня 2021 року суддя Великолепетиського районного суду Херсонської області Мамаєв В.А., розглянувши матеріали, які надійшли від Великолепетиського відділення поліції Каховського відділу поліції ГУНП в Херсонській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Костогризове Цюрупинського району Херсонської області, громадянки України, фізичної особи підприємця, проживаючої по АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серія ДПР18 №392499 від 17.12.2020 року ОСОБА_1 17.12.2020 року о 22 год. 30 хв. в смт. Велика Лепетиха Великолепетиського району Херсонської області, по вулиці Котляревського керувала автомобілем ВАЗ-2101, номерний знак НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння, огляд на стан сп'яніння проводився присутності двох свідків із застосуванням алкотестеру "Драгер", який зафіксував 1,15 проміле алкоголю.

ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину не визнала та пояснила суду, що вона 17.12.2020 року о 22 год. 30 хв. в смт. Велика Лепетиха Великолепетиського району Херсонської області, по вулиці Котляревського керувала автомобілем ВАЗ-2101. Її зупинили працівники поліції та запідозрили у вживанні спиртних напоїв. Інспектор поліції запропонував їй пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння через алкотестер "Драгер", вона погодилася. Після продуття алкотестер зафіксував 1,15 проміле алкоголю, з результатами вона не погодилася та запропонувала проїхати до лікарні для проходження медичного огляду на стан сп'яніння, але інспектор поліції не погодився їхати до лікарні та склав протокол про адміністративне правопорушення відносно неї за ч. 1 ст. 130 КУпАП, з протоколом вона теж не погодилася, у якому зазначила, що пояснення буде давати лише у суді.

Проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння визначений Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, який затверджений Постановою Кабінетом міністрів України від 17 грудня 2008 р. №1103 (надалі Порядок).

Відповідно до п. 4 Порядку огляд на місці зупинки транспортного засобу проводиться у присутності двох свідків.

Відповідно до п. 5 Порядку результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду, форма якого затверджується МОЗ за погодженням з МВС. У разі встановлення стану сп'яніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються в протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду. Акт огляду на стан сп'яніння за результатами такого огляду, проведеного поліцейським, складається у двох примірниках, один з яких вручається водію, а другий залишається в поліцейського та/або долучається до протоколу про адміністративне правопорушення в разі встановлення стану сп'яніння.

Підтвердження стану сп'яніння в результаті огляду та згода водія транспортного засобу з результатами такого огляду є підставою для його притягнення згідно із законом до відповідальності.

Відповідно до п. 6 Порядку водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.

Відповідно до п. 7 Порядку поліцейський забезпечує проведення огляду водія транспортного засобу в закладі охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення відповідних підстав.

Відповідно до п. 8 Порядку у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.

Відповідно до п. 10 Порядку огляд водія транспортного засобу в закладі охорони здоров'я проводиться в будь-який час доби за методикою та із застосуванням приладів, дозволених для використання МОЗ.

Суд не бере до уваги протокол про адміністративне правопорушення, оскільки він складений з порушенням п. 5 - 7, 10 Порядку. Також суд не бере до уваги письмові пояснення свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , оскільки в поясненнях відсутні відомості чи погоджувалася ОСОБА_1 з результатами огляду за допомогою алкотестеру на місці зупинки.

Враховуючи, що працівниками поліції не було дотримано пунктів 5 - 7, 10 Порядку, не складено акту огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, не долучено його до протоколу про адміністративне правопорушення, не забезпечено проведення огляду водія транспортного засобу в закладі охорони здоров'я, а також враховуючи пояснення ОСОБА_1 , яка не погодилася з результатами огляду на місці зупинки та вимагала в працівників поліції пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння в закладі охорони здоров'я, а отже відсутнє підтвердження стану сп'яніння і згода водія транспортного засобу з результатами такого огляду, які відповідно до абзацу 2 п. 5 Порядку є підставою для притягнення водія транспортного засобу до відповідальності, а тому суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, а тому справа підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП.

Керуючись ч. 1 ст. 130, ст. ст. 247, 284, 287, 294 КУпАП, п. 4 - 7, 10 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, який затверджений Постановою Кабінетом міністрів України від 17 грудня 2008 р. №1103

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 закрити за відсутності у його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАП, до Херсонського апеляційного суду через Великолепетиський районний суд Херсонської області.

Головуючий підпис