Справа № 2а-999/10/2570
29 квітня 2010 р.
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої-судді Житняк Л.О.
при секретарі Григор'євій О.В.
за участі представників: прокуратури - Курило Я.М. та позивача - Смірнова О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу № 2а-999/10/2570
за позовом Першого заступника прокурора м. Чернігова в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України (Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області)
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Спрінтавтотранс»
про стягнення фінансових санкцій, -
02.03.2010 Перший заступник прокурора м. Чернігова звернувся до суду в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області) з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Спрінтавтотранс» (далі - ТОВ «Спрінтавтотранс») в якому просить стягнути з відповідача до державного бюджету 1 700,00 грн. фінансових (штрафних) санкцій, мотивуючи тим, що відповідач не виконав встановлених чинним законодавством вимог, а саме: при наданні послуг в режимі регулярних спеціальних перевезень пасажирів у водія відсутні паспорт маршруту, договір із замовником транспортних послуг.
Представник прокуратури позов підтримав та просив задовольнити його.
Представник позивача підтримав позовні вимоги, посилаючись на обставини, зазначені у позові.
Відповідач до суду не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки не повідомив та заперечень на позов не подав.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути спір по суті на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників прокуратури та позивача, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
На виконання п. 9 ч. 1 ст. 34 Закону України від 23.02.2006 № 3492 «Про автомобільний транспорт» (далі Закон № 3492) автомобільний перевізник повинен забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.
Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
Відповідно до зазначених вимог Закону № 3492, 23.03.2009 державним інспектором територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області проведено перевірку додержання ТОВ «Спрінтавтотранс» вимог законодавства про автомобільний транспорт. В результаті перевірки було складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 23.03.2009 № 086344, де встановлено, що ТОВ «Спрінтавтотранс» здійснює експлуатацію транспортного засобу номерний знак СВ 0900 АА, надаючи послуги в режимі регулярних спеціальних перевезень пасажирів у водія відсутні паспорт маршруту, копія договору із замовником транспортних послуг.
Як вбачається зі ст. 39 Закону № 3492 - автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Пунктами 25-27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567 встановлено, що справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
Таким чином, оскільки є встановленим факт надання послуг в режимі регулярних спеціальних перевезень пасажирів за відсутності у водія паспорту маршруту, копії договору із замовником транспортних послуг, про що було складено Акт від 23.03.2009 № 086344, згідно абз. 2 ч. 1 ст. 60 Закону № 3492 за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону встановлена фінансова санкцій - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З огляду на встановлене, суд враховує, що постановою начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області Корж В.Б. від 15.04.2009 № 084071 про застосування фінансових санкцій до ТОВ «Спрінтавтотранс» правомірно застосовано фінансові санкції в сумі 1 700 грн., яку відповідач не оскаржував та в добровільному порядку не сплатив.
В силу ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення в адміністративних справах, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу. А оскільки в відповідач не надав доводів правомірності своїх дій, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є законними та обґрунтованими, підтверджені належними та допустимими доказами, а тому підлягають задоволенню.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Спрінтавтотранс» (вул. Інструментальна, 24, м. Чернігів, 14000, код 33688837, р/р 26003303772201 в АКБ ТАС-Комерцбанк м. Чернігова, МФО 300164) до державного бюджету (р/р 31118106700002, код ЄДРПОУ 22825965 КБК 21081100, банк УДК в м. Чернігові, МФО 853592) фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. (тисячу сімсот гривень 00 коп.).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанову виготовлено в повному обсязі 06.05.2010.
Суддя Л.О.Житняк