про відмову у відкритті провадження у адміністративній справі
07 квітня 2010 року м. Чернівці Справа №2а-1549/10/2470
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Дембіцький П.Д., розглянувши адміністративний позов Малого приватного підприємства "Акизум-Фарм" до Хотинської районної ради Хотинської міської ради ,-
До Чернівецького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Малого приватного підприємства «Акизум - Фарм» про визнання недійсним рішення Хотинської районної ради № 173/9/03 від 19.12.2003 року в частині включення до власності територіальної громади сіл та міст району в особі Хотинської районної ради нежитлового приміщення інвентарний номер №1-1 загальною площею 32,2 кв. м. по вул. Олімпійська, 75, м. Хотин .
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи суд дійшов висновку, що необхідно відмовити позивачу у відкритті провадження в адміністративній справі з наступних підстав.
Частиною 2 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлено інший порядок судового вирішення.
Частиною 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Згідно п. 7 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України, суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування , їхня посадова чи службова особа інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. У правовідносинах, що є предметом оскарження, Хотинська районна рада не є суб'єктом владних повноважень, а виконує функції щодо володіння , користування та розпорядження майном.
Згідно ч. 1 ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
У Кодексі адміністративного судочинства не передбачено винятків з установленого Цивільно процесуального кодексу України правила, зокрема щодо розгляду спорів про визначення права власності нерухомого майна.
З встановленого випливає, що цей спір не є публічно -правовим і не підлягає вирішенню судами в порядку адміністративного судочинства.
Згідно п.1 ч.1 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Частиною 5 ст. 109 КАС України передбачено, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
На підставі наведеного, керуючись ст. 109 КАС України, суддя, -
1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
2. Копію ухвали про відмову у відкритті провадження невідкладно надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть учать у справі.
Суддя П.Д. Дембіцький