16:40год. 22 квітня 2010 року м. Чернівці Справа № 2а-1241/10/2470
Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Ковтюк В.О.
при секретарі судового засідання Павлюку А.Г.
за участю :
представника позивача - Сербенюка А.А.
представника прокурора - Іванчука М.Г.
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом заступника прокурора Чернівецької області в інтересах держави в особі Міністерства транспорту та зв'язку України Головної державної інспекції на автомобільному транспорті від імені та за дорученням якої діє територіальне управління Головавтотрансінспекції у Чернівецькій області до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій, суд -
Заступник прокурора Чернівецької області в інтересах держави в особі Міністерства транспорту та зв'язку України Головної державної інспекції на автомобільному транспорті від імені та за дорученням якої діє територіальне управління Головавтотрансінспекції у Чернівецькій області (позивач) звернувся з адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_2 (відповідача) про стягнення фінансових санкцій в розмірі 510,00 грн. та судового збору.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач посилається на те, що 03 грудня 2009 року під час здійснення рейдової перевірки транспортних засобів, працівниками позивача було виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт приватним підприємцем ОСОБА_2, а саме використання легкового автомобіля обладнаного, як таксі без наявності ліцензійної картки, про що було складено акт НОМЕР_3 від 03.12.09р. На підставі зазначеного акту 30 січня 2010 року винесено постанову про застосування фінансових санкцій №2348 відносно відповідача на суму 510,00 грн.
В порушення вимог п. 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою кабміну України від 08.11.06р №1567 (далі-Порядок) відповідачем впродовж 15 днів після отримання постанови не було сплачено зазначені штрафні санкції.
Оскільки Законом України “Про автомобільний транспорт” від 5 квітня 2001 року N 2344-III (далі-Закон N 2344-III) прямо не передбачено право позивача на стягнення сум штрафних санкцій безпосередньо через органи державної виконавчої служби, то дана сума підлягає стягненню в судовому порядку.
Представники прокуратури та позивача в судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі та наполягав на його задоволені.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав та пояснив, що він вчинив порушення Закону України "Про автомобільний транспорт" вперше у зв"язку із скрутним матеріальним становищем.
Заслухавши пояснення представників прокуратури, позивача та відповідача, розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідно до акту проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом НОМЕР_3 від 03 грудня 2009 року, проведено перевірку транспортного засобу ВАЗ 21099 номерний знак НОМЕР_1, який належить ПП ОСОБА_2, в ході перевірки виявлено факт експлуатації легкового автомобіля обладнаного як таксі без наявності ліцензійної карти, чим порушено п.4 ч. 1 ст. 60 Закону N 2344-III (а.с.8 зворот).
Відповідача було запрошено на розгляд справи за вказане правопорушення листом, направлення та отримання даного листа підтверджується поштовим повідомленням про вручення (а.с. 9 зворот - 10).
30 січня 2010 року позивачем винесено постанову №2348 про застосування фінансових санкцій, згідно до якої до ПП ОСОБА_2 застосовано фінансові санкції в розмірі 510,00грн., відповідно до п.4 ч.1 ст.60 Закону N 2344-III (а.с. 9). Факт направлення та отримання зазначеної постанови підтверджується поштовим повідомленням про вручення (а.с. 10).
Відповідно до п.б ч.6 ст.39 Закону N 2344-III, документами, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі, а саме для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Згідно п. 4 ч.1 ст.60 Закону N 2344-III, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пункт 28 Порядку передбачає, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Згідно п.4 ч.3 ст.129 Конституції України та ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідач не надав доказів сплати штрафних санкцій.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються, а тому позов, в частини стягнення судових витрат з відповідача, задоволенню не підлягає.
У процесі розгляду справи не виявлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
Керуючись статтями 11, 71, 76, 79, 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, інд.код НОМЕР_2) на користь державного бюджету України - 510 (п'ятсот десять) грн. 00 коп.
3. В іншій частині відмовити в задоволенні позову.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Відповідно до частини першої статті 185, частини першої-третьої, п'ятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, сторони які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд.
Заява про апеляційне оскарження даної постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для її подання.
Постанову в повному обсязі виготовлено 27 квітня 2010 р.
Суддя В.О. Ковтюк