Постанова від 21.04.2010 по справі 11980/09/1570

Справа № 2а-11980/09/1570

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 квітня 2010 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Танцюри К.О.,

за участю секретаря Руденко І.В.,

- представника позивача -Панов В.С. (довіреність від 16.10.2009 №8082/08),

- представника відповідача -Грицюта О.П. (довіреність від 26.02.2010 №72)

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Тарутинському районі Одеської області до Закритого акціонерного товариства «Красний»про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на доставку пільгових пенсій в розмірі 5161,39 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Тарутинському районі Одеської області звернулося до Одеського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Закритого акціонерного товариства «Красний»про стягнення суми заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в розмірі 5161,39 грн., зазначивши в позові, що УПФУ в Тарутинському районі Одеської області за період з 01.09.2009 по 01.10.2009 було своєчасно і в повному обсязі виплачено пільгові пенсії колишнім працівникам ЗАТ «Красний»на загальну суму 5161,39 грн., однак відповідачем не відшкодовано витрати на виплату та доставку пільгової пенсії, внаслідок чого у нього утворилась заборгованість у сумі 5161,39 грн.

Представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі, зазначивши що відповідно до п. «б»- «з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»№1788-ХІІ від 05.11.1991 УПФУ в Тарутинському районі Одеської області, за період з 01.09.2009 по 01.10.2009 виплачено працівникам (ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9) пенсії на загальну суму 5161,39 грн., яка відповідачем станом день розгляду справи у суді не сплачена.

Представник відповідача заперечував проти задоволення позовних вимог, зазначивши, що 12 грудня 2006 року, на загальних зборах акціонерів ЗАТ «Красний»було прийнято рішення про самоліквідацію. Згідно ст.23 ЗУ «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», з дня прийнятті рішення про самоліквідацію, припиняється підприємницька діяльність, та нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості підприємства. Підприємницька діяльність ЗАТ «Красний»припинена, а кошти на сплату пільгової пенсії відсутні. На думку представника відповідача, позовна заява пред'явлена до неналежного відповідача, так як підприємство ЗАТ «Красний»з 12 грудня 2006 року припинило свою діяльність, функції підприємства виконує Ліквідаційна комісія ЗАТ «Красний», а тому і позов повинен був пред'явлений до Ліквідаційної комісії ЗАТ «Красний». В судовому засіданні представник відповідача не заперечував щодо існування заборгованості та суми на відшкодування витрат на виплату та доставку пільгової пенсі.

Заслухавши пояснення представника позивача, заперечення відповідача дослідивши наявні у справі письмові докази суд встановив наступне.

ЗАТ «Красний», перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Тарутинському районі Одеської області як платник збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до ст. 1 Закону України «Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №400/97-ВР від 26.06.1997.

Відповідно довідки Арцизької МДПІ Одеської області від 13.04.2010 №058/20-00 ЗАТ «Красний»у 2009 -2010 роках знаходилось на загальній системі оподаткування.

Згідно з абзацом четвертим пункту 1 статті 2 Закону України «Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 цього Закону.

Пунктом 1 статті 4 Закону України «Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»встановлено ставку на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 100 відсотків від об'єкта оподаткування, визначеного абзацом 4 п. 1 ст. 2 цього Закону.

Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ” пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених постановою КМУ України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом, а саме відшкодування підприємствами та організаціями витрат ПФУ на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, з коштів, призначених на оплату праці.

Згідно п. 6.1. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003, № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за №64/8663 (Інструкція) відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

П.6.2 зазначеної Інструкції встановлено, що витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи. При цьому стаж роботи на останньому підприємстві враховується у повному розмірі, а з попередніх місць роботи осіб він додається до стажу, необхідного для призначення пенсій на пільгових умовах.

Згіно п. 6.4. Інструкції розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Відповідно до п.6.8 зазначеної Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

П.6.9 Інструкції передбачено, що не сплачені та/або несвоєчасно сплачені суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, зазначених в абзаці другому пункту 6.1 цієї Інструкції, стягуються з нарахуванням пені та штрафних санкцій відповідно до норм Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до п.п. «б»- «з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»колишнім працівникам ЗАТ «Красний»ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 на підставі довідок, що уточнює особливий характер роботи або умов праці, необхідний для призначення пільгової пенсії, виданої відповідачем, призначено пенсії на пільгових умовах.

На адресу відповідача позивачем було надіслано розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, зазначені пільгові пенсії були виплачені, однак, порушуючи вищевикладені приписи законодавства України, ЗАТ «Красний»за період часу з 01.09.2009 по 01.10.2009 не відшкодувало Пенсійному фонду, кошти в сумі 5161,39 грн., фактично витрачені на виплату та доставку пільгових пенсій.

Суд не приймає до уваги посилання представника відповідача на ст.23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»оскільки зазначена стаття передбачає наслідки визнання боржника банкрутом згідно постанови господарського суду. Крім того, як вбачається з довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців станом на 14.04.2010 до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи - ЗАТ «Красний»не внесено, а прийняття рішення про самоліквідацію підприємства не звільняє його від обов'язків по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи викладене, а також те, що позивачем доведено, що ЗАТ «Красний» має заборгованість перед Управлінням Пенсійного фонду України в Тарутинському районі Одеської області по відшкодуванню фактично витрачених коштів в сумі 5161,39 грн., на виплату та доставку пільгових пенсій, суд вважає, що позовні вимоги є законними і обґрунтованими, заснованими на діючому законодавстві, підтверджуються доданими до позову документами, та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.158-163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Тарутинському районі Одеської області до Закритого акціонерного товариства «Красний» задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з ЗАТ «Красний»(Одеська обл., Тарутинський р-н., с.Красне) код ЄДРПОУ 00855368 на користь Управління Пенсійного фонду України в Тарутинському районі Одеської області заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у розмірі 5161,39 (п'ять тисяч сто шістдесят одна гривня тридцять дев'ять копійок) грн. на р/р 256073014444, МФО 388368 Тарутинське відділення Ощадбанку №6789.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України -з дня складання в повному обсязі, а також подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний суддею 21.04.2010

Суддя К.О. Танцюра

21 квітня 2010 року