гСправа № 358/1192/20 Провадження № 3/358/5/21
19 січня 2021 року м. Богуслав
Суддя Богуславського районного суду Київської області Кіхтенко С.О., за участю секретаря судового засідання Давиденко М.В., прокурора Сєдова В.О., правопорушника ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Богуслав Київської області адміністративний матеріал, який надійшов від Управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Медвин Богуславського району Київської області, жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, працюючого депутатом Медвинської сільської ради Богуславського району Київської області, паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 14.03.2003 року Богуславським РВ ГУ МВС України в Київській області, ідентифікаційний номер платника податку - НОМЕР_2 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 , будучи депутатом Медвинської сільської ради Богуславського району Київської області, являючись суб'єктом відповідальності за порушення, пов'язані з корупціє, згідно з пп."б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» та примітки до ст.172-6 КУпАП, на якого поширюється його дія, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону та пп. 1 п.5 Розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру, затвердженого рішенням НАЗК №3 від 10.06.206 року, несвоєчасно, без поважних причин, 01.05.2019 року подав щорічну декларацію за 2018 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Правопорушник ОСОБА_1 за викликом до суду з'явився, свою вину визнав, пояснив, що помилково вважав, крайнім строком подання щорічної декларації особи за 2018 рік - 01 травня 2019 року, що виявилося несвоєчасно.
Прокурор Сєдов В.О. у судовому засіданні пояснив, що матеріалами справи повністю підтверджена вина ОСОБА_1 у вказаному правопорушенні та у його діях наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП. З урахуванням всіх доказів, просив суд визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення у вигляді адміністративного штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Вина ОСОБА_1 підтверджується даними протоколу №256 про адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією від 29.09.2020 року, витягом з Єдиного державного реєстру декларації; рішенням Медвинської сільської ради №1-01-VII від 15 листопада 2017 року, рапортом начальника 1-го сектору (протидії корупції) Управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, підполковника поліції Кравченка Д.А. від 29.09.2020 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 та іншими письмовими доказами.
Так, рішенням першої сесії сьомого скликання Медвинської сільської ради Богуславського району Київської області №1-01-VII «Про початок повноважень депутатів Медвинської сільської ради сьомого скликання Богуславського району Київської області» від 15 листопада 2017 року, вирішено прийняти до відома факт початку повноважень депутатів Медвинської сільської ради сьомого скликання Богуславського району Київської області. Вважати початок повноважень депутатів Медвинської сільської ради сьомого скликання Богуславського району Київської області з моменту офіційного оголошення Медвинською сільською виборчою комісією на сесії Медвинської сільської ради Богуславського району Київської області рішень про підсумки виборів та реєстрацію депутатів Медвинської сільської ради сьомого скликання Богуславського району Київської області.
Згідно списку депутатів присутніх на першій сесії сьомого скликання Медвинської сільської ради, ОСОБА_1 включений у список депутатів Медвинської сільської ради сьомого скликання.
Закон України «Про запобігання корупції» визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень. Згідно з цим законом корупційне правопорушення - діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно пп. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є, зокрема народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Згідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Отже, законом визначено граничний термін подачі щорічної декларації за 2018 рік з 01 січня 2019 року до 01 квітня 2019 року, в тому числі й для ОСОБА_2 як депутата сільської ради, а тому він був зобов'язаний у зазначені терміни подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.
Фактично ж декларація за 2018 роки ОСОБА_2 подана до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування несвоєчасно, а саме 01 травня 2019 року, що вбачається з витягу з офіційного сайту НАЗК.
Згідно ч. 1 ст. 65 ЗУ «Про запобігання корупції» за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині 1 статті 3 цього закону, притягуються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової, дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Своїми діями, ОСОБА_2 вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно ст. 34 КУпАП обставинами, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення, є його щире каяття.
Згідно ст. 35 КУпАП обставиною, що обтяжує відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення, не встановлено.
Виходячи з наведеного вище, вбачаючи в діях ОСОБА_3 ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, обставини, що пом'якшують, приходжу до висновку, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу, що передбачено санкцією ст.172-6 ч. 1 КУпАП.
У відповідності до вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір, в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні 00 копійок.
На підставі ч.1 ст.172-6 КУпАП та керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», -
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесяти) гривень 00 копійок.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження даної постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у строк, встановлений статтею 307 КУпАП, стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , штраф у подвійному розмірі в сумі 1700 гривень, відповідно до ст. 308 КУпАП.
Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_2 , на користь держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні 00 копійок (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена порушником, його представником чи захисником, потерпілим або його представником, протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подачі апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Богуславський районний суд Київської області.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.
Суддя С. О. Кіхтенко