Справа № 285/5304/20
провадження № 3/0285/60/21
20 січня 2021 року м. Новоград-Волинський
Суддя Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області Васильчук Л.Й.,
розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов
від Новоград-Волинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області,
про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, зареєстровану та проживаючу по АДРЕСА_1 , працюючої завідувачем Підприємства Новоград-Волинська ЦМРА № 217
за ч. 1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення 26.12.2020 близько 13 год. 00 хв. в м. Новоград-Волинському по вул. Шевченка, 29, в приміщенні аптеки ЦМРА № 217, було виявлено порушення вимог Постанови Кабінету Міністрів України №1236 від 09.12.2020 п. 14, а саме не нанесено маркування для перебування у черзі на відстані не менше 1,5 метри та відсутній централізований збір використаних засобів індивідуального захисту в окремі контейнери (урни), за що відповідальність передбачена ч.1 ст. 44-3 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що недоліки, зазначені в протоколі, було усунуто в той же день, в підтвердження чого надала фотокопії.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши адміністративний матеріал, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.
Відносно ОСОБА_1 складено протокол серії ВАБ № 393436 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП. В цьому протоколі, зокрема, зазначено, що ОСОБА_1 допустила порушення Постанови Кабінету Міністрів України №1236 від 09.12.2020, а саме п. 14 даної постанови. Як слідує з пункту 14 Постанови Кабінету Міністрів України №1236 від 09.12.2020 особи, які потребують самоізоляції, зобов'язані постійно перебувати у визначеному ними місці самоізоляції, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими разом проживають.
Однак, нормативним актом, який передбачав нанесення маркування для перебування у черзі на відстані не менше 1,5 метри та забезпечення централізованого збору використаних засобів індивідуального захисту в окремі контейнери (урни), був, зокрема, п.п. 14 п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України №1236 від 09.12.2020, а не п. 14, Постанови Кабінету Міністрів України №1236 від 09.12.2020, як це зазначено в протоколі про адміністративне правопорушення.
Таким чином, суть правопорушення та нормативний акт, який порушила ОСОБА_1 в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 393436 зазначено невірно, що унеможливлює притягнення її до адміністративної відповідальності.
Тому в даному випадку відсутні подія та склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Згідно вимог п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю, зокрема за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Зважаючи на викладене, суд доходить до висновку про необхідність закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення у діях ОСОБА_1 .
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 44-3, 247, 251, 252, 283, 284, 287, 289 КУпАП, суддя,-
Провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Новоград-Волинський міськрайонний суд протягом 10 (десяти) днів з дня її винесення.
Суддя Л.Й. Васильчук