Постанова від 15.01.2021 по справі 686/560/21

Справа № 686/560/21

Провадження № 3/686/551/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 січня 2021 року м.Хмельницький

Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Вітушинська О.О., з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , захисника Бездітного В.В., розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Хмельницькому справу про адміністративне правопорушення відносно

ОСОБА_1 ,

ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

проживаючого в

АДРЕСА_1 ,

непрацюючого,

за ч.1 ст.130 КУпАП ( в редакції 2016 року),

ВСТАНОВИВ:

12.12.2020 року інспектором взводу №2 роти №1 батальйону УПП в Хмельницькій області ДПП рядовим поліції Мединським О. та 26.12.2020 року інспектором взводу №2 роти №4 батальйону УПП в Хмельницькій області ДПП молодшим лейтенантом поліції Маліванчуком В.В. відносно ОСОБА_1 складено протоколи про адміністративне правопорушення (серія ДПР18 №305079 та серія ДПР18 №415276 відповідно), за якими ОСОБА_1 ставиться в вину те, що він, 12.12.2020 року, о 21 год. 00 хв., , в м.Хмельницькому, по вул.Заводська, 41, та 26.12.2020 року о 22 год. 02 хв., по вул.Заводська, 33, керував транспортним засобом «Mercedes-Benz S400», реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 , з ознаками наркотичного сп'яніння (звужені зіниці очей, які не реагують на світло, виражене тремтіння пальців рук, неприродна блідість обличчя, підвищена жвавість, поведінка, що не відповідає обстановці) та, в порушення п.2.5 Правил дорожнього руху України, від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння в установленому законом порядку відмовився в присутності двох свідків.

В судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , свою вину у вчиненні вказаних правопорушень заперечив, пояснивши, що наркотичні засоби не вживає. Причиною зупинки свого транспортного засобу вважає іноземну реєстрацію, а також наявність складених відносно себе протоколів за ст.130 ч.1 КУпАП, провадження за результатами розгляду справ у яких були закриті судом за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, на підтвердження чого надав відповідні постанови Хмельницького міськрайонного суду. Стверджує, що ознаки наркотичного сп'яніння у нього були відсутні та надумані працівниками поліції, оскільки їх наявність на місці зупинки транспортного засобу ніхто не перевіряв, як і не пропонувалось поліцейськими йому пройти огляд на стан наркотичного сп'яніння на місці зупинки.

Заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що провадження у справі підлягає закриттю за відсутності в діях ОСОБА_1 складу інкримінованих правопорушень.

Так, диспозиція ч.1 ст.130 КУпАП (в редакції 2016 року) передбачає три окремих склади адміністративного правопорушення, в тому числі і такий склад як відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Відповідно до п.2.5 Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою КМУ №1306 від 10.10.2001 року, водій зобов'язаний на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Порядок огляду водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції встановлений ст.266 КУпАП, згідно якої :

« ч.2 - огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків;

ч.3 - у разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладі охорони здоров'я:

ч.4 - огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення в присутності поліцейського;

ч.5 - огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті , вважається недійсним;

ч.6 - направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції і проведення такого огляду здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України».

Як слідує з п.п. 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, або перебувають під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 року №1103:

- огляд водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, за наявності відповідних ознак, на місці зупинки транспортного засобу здійснює поліцейський за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та МВС в присутності двох свідків;

- водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я;

- поліцейський забезпечує проведення огляду водія транспортного засобу в закладі охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту виявлення відповідних підстав;

- у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я, поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.

Як вбачається із переглянутих в судовому засіданні відеозаписів, зроблених з нагрудних камер відеоспостереження працівників поліції, встановлений вищенаведеними нормативними актами порядок огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції водія ОСОБА_1 12.12.2020 року та 26.12.2020 року дотримано не було. Зокрема, на місці зупинки транспортного засобу поліцейськими огляд останнього на стан сп'яніння за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом, в присутності двох свідків не проводився і навіть не пропонувалось йому пройти такий огляд та відповідного акту огляду, із зазначенням підстав для його проведення, не складалось, а одразу запропонували ОСОБА_1 пройти огляд на стан наркотичного сп'яніння в закладі охорони здоров'я, хоча, згідно чинного законодавства повинні були його провести.

Також, як видно із відеозапису, 12.12.2020 року після зупинки транспортного засобу під керуванням ОСОБА_1 , в зв'язку з виявленням у нього ознак алкогольного сп'яніння, йому було запропоновано пройти відповідний огляд за допомогою приладу «Драгер» на місці зупинки в присутності двох свідків, на що останній погодився. Результат огляду - проба негативна, після чого працівником поліції одразу ж було запропоновано ОСОБА_1 проїхати до КНП «Хмельницький обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Хмельницької обласної ради, що в с.Скаржинці Ярмолинецького району, для проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння в лікаря нарколога, незважаючи на волевиявлення та готовність останнього пройти відповідний огляд на місці зупинки транспортного засобу, у чому йому було відмовлено.

Крім того, не вбачається також із переглянутих відеозаписів й категоричної відмови ОСОБА_1 у відповідь на пропозицію поліцейських від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння в медичному закладі.

За таких обставин приходжу до висновку про відсутність в діях водія ОСОБА_1 складу інкримінованих йому, передбачених ч.1 ст.130 КУпАП ( в редакції 2016 року) адміністративних правопорушень.

У відповідності до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження у справі підлягає закриттю.

Керуючись ст.ст. 283, 284, 247, 294 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП ( в редакції 2016 року) закрити за відсутністю в його діях складу інкримінованих адміністративних правопорушень.

Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Хмельницький міськрайонний суд протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя :