Справа № 309/101/21
Провадження № 2-с/309/3/21
про скасування судового наказу
19 січня 2021 року м. Хуст
Суддя Хустського районного суду Закарпатської області Сідей Я.Я., розглянувши заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу, виданого Хустським районним судом Закарпатської області від 28.12.2020 року у справі № 309/3226/20 за заявою АТ «Оператор газорозподільної системи «Закарпатгаз» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані послуги з розподілу природного газу,
28.12.2020 року Хустським районним судом Закарпатської області у справі № 309/3226/20 видано судовий наказ, згідно з яким стягнуто з ОСОБА_1 заборгованість за надані послуги з розподілу природного газу у розмірі 2644,61 грн., а також судовий збір у розмірі 210,20 грн.
Боржник ОСОБА_1 подала заяву про скасування вказаного наказу, в обґрунтування якої посилається на те, що договору АТ «Оператор газорозподільної системи «Закарпатгаз» з нею не укладало, тому жодних договірних відносин з постачання природного газу між нею та стягувачем немає. АТ «Оператор газорозподільної системи «Закарпатгаз» не надав доказів, які б підтверджували порушення нею їхніх прав.
Розглянувши вказану заяву про скасування судового наказу та дослідивши матеріали справи, вважаю за необхідне скасувати судовий наказ, виходячи з наступного.
Згідно з ч. 1 ст. 170 ЦПК України боржник має право протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 4, 5 частини першої статті 161 цього Кодексу.
Подана заява про скасування судового наказу відповідає вимогам ст. 170 ЦПК України.
Відповідно до ч. 3 ст. 171 ЦПК України у разі відсутності підстав для повернення заяви про скасування судового наказу, суддя не пізніше двох днів після її подання постановляє ухвалу про скасування судового наказу, в якій роз'яснює заявнику (стягувачу) його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження. В ухвалі про скасування судового наказу суд за клопотанням боржника вирішує питання про поворот виконання судового наказу в порядку, встановленому статтею 444 цього Кодексу.
Вважаю, що наведені боржником доводи спростовують посилання стягувача щодо безспірності заявлених вимог.
За таких обставин, оскільки ОСОБА_1 заперечує проти вимог стягувача, на час розгляду даної заяви відсутні підстави для її повернення, приходжу до висновку, що вимога про скасування судового наказу є такою, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 170, 171 ЦПК України,
Заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу, виданого Хустським районним судом Закарпатської області від 28.12.2020 року у справі № 309/3226/20 за заявою АТ «Оператор газорозподільної системи «Закарпатгаз» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані послуги з розподілу природного газу задоволити.
Скасувати судовий наказ у справі № 309/3226/20, виданий 28.12.2020 року Хустським районним судом Закарпатської області, згідно з яким стягнуто з ОСОБА_1 заборгованість за вартість розподіленого об'єму природного газу у розмірі 2644,61 грн., а також судовий збір у розмірі 210,20 грн.
Роз'яснити стягувачу, що він має право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Хустського
районного суду: Сідей Я.Я.
Ухвала набрала законної сили 19.01.2021
Помічник судді: Ярошенко І.І.
19.01.2021