Справа № 417/1294/20
Провадження № 3/417/9/21
"13" січня 2021 р. смт Марківка
Марківський районний суд Луганської області
у складі головуючого судді: Чернік А.П.,
розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов із Марківського ВП ГУНП в Луганській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Веселе Марківського району Луганської області, гр-ки України, проживаючої в АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
18.11.2020 року відносно ОСОБА_1 , яка є власником магазину № НОМЕР_1 , що знаходиться по вул. Перемоги, 2, в с. Красне Поле Марківського району Луганської області, складено протокол про те, що 18.11.2020 року о 13-10 год. було виявлено, що в магазині не нанесено маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менше 1,5 метра, чим порушено вимоги пп. 13 п. 10 Постанови КМУ від 22.11.2020 року № 641.
ОСОБА_1 вину свою у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення не визнала та пояснила, що в магазині було нанесено маркування скотчем, проте з часом воно частково зтерлось.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про закриття провадження у справі в зв'язку з таким.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідальність за ст. 44-3 КУпАП наступає за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення суддя зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Судом установлено, що на підтвердження вини ОСОБА_1 до протоколу додані докази:
письмове пояснення ОСОБА_1 , з якого вбачається, що остання не визнає вину в порушенні правил щодо карантину людей;
письмове пояснення продавця ОСОБА_2 , в якому зазначено про те, що працівники поліції спільно з працівниками Держпродспоживслужби встановили відсутність маркування;
відеозапис, який хоч і є неповним, проте ним підтверджується, що працівниками поліції вказано на допущені порушення саме продавцю магазину, а не ОСОБА_1 .
Доказами в справі про адміністративне правопорушення, згідно з приписами ст. 251 КУпАП, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються:
протоколом про адміністративне правопорушення;
поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків;
висновком експерта;
речовими доказами;
показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки;
відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху;
протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
У ст. 7 КУпАП зазначено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності до закону.
Так, стаття 280 КУпАП закріплює обов'язок посадової особи при розгляді справи про адміністративне правопорушення з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна ця особа в його вчиненні.
Отже, притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише за наявності факту адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними доказами.
Судом установлено, що докази як наявності факту адміністративного правопорушення, так і вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, відсутні, а тому підстав притягати її до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, немає.
На підставі викладеного, керуючись ст. 44-3, 221, 247, 280, 283-285, 287, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Закрити щодо ОСОБА_1 провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП, в зв'язку з відсутністю події і складу вказаного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду через Марківський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: А.П.Чернік