Номер справи 623/4097/20
Номер провадження 3/623/5/2021
19 січня 2021 року суддя Ізюмського міськрайонного суду Харківської області Одарюк М.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції в Харківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП відсутній, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за статтею 124 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія ДПР18 №121890 від 28 жовтня 2020 року водій ОСОБА_1 порушив правила дорожнього руху, чим скоїв правопорушення, передбачене статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, надав заяву про розгляд справи без його участі.
Відповідно до вимог частини 2 статті 268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 124 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов'язковою. Таким чином, з огляду на те, що правопорушник надав заяву про розгляд справи без його участі, суддя вважає за можливе розглянути справу за відсутністю правопорушника як це передбачено приписами частини 1 статті 268 КУпАП.
З метою повного та всебічного розгляду справи, судом були вжиті всі заходи, направлені на повідомлення про час і місце розгляду справи потерпілого за протоколом ОСОБА_2 .
Так, направлене поштове повідомлення №6430904636645 ОСОБА_2 про час та місце розгляду справи повернулося до суду з відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою».
Дослідивши матеріли справи про адміністративне правопорушення, суддею встановлено наступне.
05 листопада 2020 року до Ізюмського міськрайонного суду Харківської області надійшла справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 та ОСОБА_1 за статтею 124 КУпАП.
Постановою судді Ізюмського міськрайонного суду Харківської області Бєссонової Т.Д. від 06 листопада 2020 року справу повернуто на доопрацювання до Управління патрульної поліції в Харківській області, оскільки в одній справі було об'єднано протоколи про адміністративні правопорушення відносно різних осіб - ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , які повинні розглядатися окремо.
Після доопрацювання матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за статтею 124 КУпАП надійшли до суду 24 листопада 2020 року.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення - 26 серпня 2020 року, о 23 годині 51 хвилину, в Харківській області, на автодорозі Київ-Харків-Довжанський 618 км.+965м., водій ОСОБА_1 , керуючи автомобілем ГАЗ 2752, державний номерний знак НОМЕР_1 , не врахував дорожню обстановку, не вірно вибрав безпечну швидкість руху, внаслідок чого допустив наїзд на пішохода ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Автомобіль отримав механічні пошкодження, завдано матеріальні збитки учасникам ДТП. Своїми діями водій порушив вимоги пункту 12.1 Правил дорожнього руху України.
Факт правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серія ДПР18 №121890 від 28 жовтня 2020 року, схемою місця ДТП від 27 серпня 2020 року, підписаною учасником дорожньо-транспортної пригоди, копією протоколу огляду місця дорожньо-транспортної пригоди від 27 серпня 2020 року.
Аналізуючи досліджені докази та оцінюючи встановлені обставини у їх сукупності, суддя приходить до висновку, що дії правопорушника правильно кваліфіковані за статтею 124 КУпАП.
Пункт 12.1 Правил дорожнього руху України передбачає, що під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
Згідно статті 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин, зокрема, закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Частиною 2 статті 38 КУпАП встановлено, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - п'ятій цієї статті.
Дорожньо-транспортна пригода відбулася 26 серпня 2020 року, протокол про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за статтею 124 КУпАП складений 28 жовтня 2020 року, постанова про закриття кримінального провадження в матеріалах справи відсутня.
Таким чином, у зв'язку з закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності відповідно до вимог статей 38, 247 КУпАП, провадження у справі підлягає закриттю.
Керуючись статтями 8, 38, 124, 221, пунктом 7 частини 1 статті 247, статтями 282-285 КУпАП, суддя, -
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 124 КУпАП.
Провадження по адміністративній справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за статтею 124 КУпАП закрити у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених статтею 38 КУпАП.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя М.П. Одарюк