Ухвала від 18.01.2021 по справі 243/3873/17

Єд. унік. № 243/3873/17

Провадження № 1-в/243/26/2021

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 січня 2021 року м. Слов'янськ

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1

за участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі № 17 Слов'янського міськрайонного суду Донецької області подання т.в.о начальника відділу поліції № 4 Краматорського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області про встановлення адміністративного нагляду відносно

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженецця м. Горлівка Донецької області, громадянина України, не працюючого, не одруженого, раніше судимого, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , -

ВСТАНОВИВ:

Т.в.о начальника відділу поліції №4 Краматорського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду строком на 1 рік у відношенні ОСОБА_3 .

Подання обґрунтував тим, що 12.12.2019 року ухвалою Ірпинського міського суду Київської області (№367/9391/19) встановлено адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 строком на один рік з наступними обмеженнями: забороною виходу з будинку в період часу з 22 години 00 хвилин до 06 годин 00 хвилин наступного дня, за винятком виходу на роботу або навчання; заборони заборонити знаходження в кафе, барах, ресторанах та інших місцях реалізації спиртних напоїв на розлив; заборони виїзду в особистих справах за межі району (міста), обраного для постійного місця проживання в межах України без дозволу органів поліції; зобов'язання регулярно являтися на реєстрацію до органів поліції.

Після закінчення строку адміністративного нагляду ОСОБА_3 було переведено до категорії осіб, що формально підпадають під адміністративний нагляд. ОСОБА_3 був попереджений про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду у разі систематичного порушення громадського порядку, прав інших громадян, вчинення інших правопорушень. Проте, не зважаючи на попередження співробітників поліції, ОСОБА_3 в період часу з 12.12.2020 року по 14.01.2021 року систематично порушував права інших громадян та вчиняв правопорушення.

Постановою Слов'янського міськрайонного суду Донецької області від 23.12.2020 року ОСОБА_3 притягнуто до відповідальності за ст.173 КУпАП за скоєння дрібного хуліганства та на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт на строк 40 годин (протокол ВАБ № 074191 від 09.12.2020 року).

Постановою Слов'янського ВП ГУНП в Донецькій області від 08.01.2020 року ОСОБА_3 притягнуто до відповідальності за ст. 180 КУпАП за доведення неповнолітнього до сп'яніння та на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у сумі 102 гривні (постанова ГАБ № 806080 від 08.01.2021 року).

Постановою Слов'янського ВП ГУНП в Донецькій області від 08.01.2020 року ОСОБА_3 було притягнуто до відповідальності за ч.2 ст. 44-3 КУпАП за порушення правил щодо карантину людей та на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у сумі 170 гривень (постанова по справі ГАБ № 806079 від 08.01.2021 року).

За місцем мешкання ОСОБА_3 характеризується з негативної сторони, веде аморальний образ життя, зловживає спиртними напоями, порушує громадський порядок, офіційного місця роботи не має, на заходи профілактичного впливу і кількаразові попередження з боку співробітників поліції не реагує, раніше був засуджений за здійснення навмисних злочинів, строк погашення судимостей не закінчився у встановлений Законом строк і судимості судом не зняті. Згідно ст.89 КК України - строк погашення його судимостей закінчується 03.01.2023 року та ОСОБА_3 залишається небезпечним для суспільства, тому що на шлях виправлення не став.

Представник Слов'янського ВП ГУНП України в Донецькій області до судового засідання не з'явився. Надав суду заяву, в який клопотання підтримав, просив задовольнити.

ОСОБА_3 до судового засідання не з'явився, надав суду заяву, в який не заперечував проти задоволення клопотання.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов'язки визначені Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

Відповідно до ст. 3 п. «в» Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Згідно ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється: щодо осіб, зазначених у пункті «В» статті 3 цього Закону, в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження:

а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;

б) заборона перебування у визначених місцях району (міста);

в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста);

г) реєстрація в поліції від одного до чотирьох разів на місяць.

Під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу внутрішніх справ з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.

В судовому засіданні достовірно встановлено, що ОСОБА_3 , будучи особою, судимою за вчинення тяжкого кримінального правопорушення до покарання у вигляді позбавлення волі, після звільнення з місця відбування покарання, незважаючи на попередження поліції, систематично порушує громадський порядок та не довив своє виправлення і перевиховання.

Враховуючи викладене, суд вважає, що з метою попередження скоєння ОСОБА_3 нових кримінальних правопорушень, здійснення виховного впливу та профілактики, відносно останньої доцільно встановити адміністративний нагляд.

Керуючись ст.3, ст.4-6, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі ", ст.ст. 369, 372, 376 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Подання Т.в.о. начальника відділу поліції №4 Краматорського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , -задовольнити.

Встановити у відношенні ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Горлівка, Донецької області, громадянин України, який не працює, не одружений, раніше судимий, мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд строком на один рік, встановивши їй наступні обмеження:

1) заборонити вихід з будинку (квартири) мешкання в період часу з 20 години 00 хвилин до 04 години 00 хвилин наступного дня, за винятком виходу на роботу;

2) заборонити знаходження в кафе, барах, ресторанах та інших місцях реалізації спиртних напоїв на розлив;

3) заборонити виїзд в особистих справах за межі району (міста), обраного для постійного місця проживання в межах України без дозволу керівництва відділу поліції № 4 Краматорського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області;

4) зобов'язати являтися на реєстрацію в кабінет № 8 відділу поліції № 4 Краматорського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області 4 рази на місяць, кожну 1, 2, 3, 4 суботу кожного місяця в період часу з 09 години 00 хвилин до 18 години 00 хвилин у вільний від роботи час.

Ухвалу може бути оскаржено до Донецького Апеляційного суду через Слов'янський міськрайонний суд Донецької області шляхом подання апеляційної скарги протягом семи днів з дня її оголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.

Суддя Слов'янського

міськрайонного суду

Донецької області ОСОБА_1