465/173/21
3/465/614/21
Постанова
про повернення адміністративних матеріалів
13.01.2021 року м. Львів
Суддя Франківського районного суду м. Львова Кузь В.Я., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , працюючу головним бухгалтером УПСП у формі ТОВ "Інвар", проживаючу за адресою: АДРЕСА_1
за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
12 січня 2021 року до Франківського районного суду м. Львова поступили матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія ГУ ЛВ №004576 № 396 від 28 грудня 2020 року, головний бухгалтер ОСОБА_1 вчинила правопорушення, яке полягає у веденні податкового обліку з порушенням встановленого порядку, що призвело до заниження ПНП за 9 місяців 2020 року в сумі 253 483 грн., заниження ПДВ за липень 2020 року в сумі 32 031 грн., нескладення та нереєстрація податкової накладної в ЄРПН, реєстрація податкових накладних у ЄРПН з порушенням встановлених термінів, чим порушено п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134, п.185.1 ст.185, п.188.1 ст.188, п.201.1. п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України.
Перевіривши матеріали справи, вважаю, що такі слід повернути для належного оформлення з наступних підстав.
В силу вимог ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Згідно з ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
В силу змісту ст. 278 КУпАП, під час підготовки справи про адміністративне правопорушення до розгляду, суд, серед іншого, вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно з ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Із протоколу про адміністративне правопорушення серії ГУ ЛВ №004576 № 396 від 28 грудня 2020 року. вбачається, що адміністративне правопорушення вчинене гр. ОСОБА_1 як головним бухгалтером ТОВ "Інвар". Разом з тим, до матеріалів справи не долучено жодних підтверджуючих документів того, що ОСОБА_1 займає зазначену посаду та чи взагалі є працівником цього товариства, а відтак і суб'єктом відповідальності, відсутні свідки, відсутнє пояснення особи, на яку складено протокол про адміністративне правопорушення - ОСОБА_1 . Крім того, долучена до матеріалів справи копія акту від 28.12.2020 № 2840/13-01-07-03/20787143 про результати документальної позапланової виїзної перервірки належним чином не посвідчена.
Оцінюючи надані суду докази в їх сукупності, суд керується основними конституційними засадами судочинства, визначеними ст. 129 Конституції України, до яких відноситься забезпечення доведеності вини, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а також ст. 62 Конституції України, та загальними принципами права, згідно яких усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь та доказування не може ґрунтуватись на припущеннях.
Верховний Суд в постанові від 27.06.2019 зазначив, що висновок про наявність чи відсутність в діях особи складу адміністративного правопорушення повинен бути обґрунтований, тобто зроблений на підставі всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин та доказів, які підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення. Притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише за умови наявності юридичного складу адміністративного правопорушення, у тому числі, встановлення вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними та допустимими доказами.
Оскільки, суд позбавлений можливостей вносити зміни чи долучати інші документи до протоколу по факту вчинення адміністративного правопорушення, і які мають значення для розгляду справи, а також зазначити дані і факти, що не вказані у протоколі у своєму рішенні, то вказані матеріали необхідно доопрацювати, та привести їх у відповідність до вимог КУпАП. Відтак, матеріали підлягають поверненню.
Приймаючи дане рішення, зважаю на ч.2 ст.256 КУпАП, у відповідності до якої обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст.255 цього кодексу, зокрема, органів Національної поліції.
На підставі викладеного, керуючись: ст..ст. 256, 278, 283, 284 КУпАП,-
постановив:
Матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повернути заступнику начальника Головного управління ДПС у Львівській області для належного дооформлення
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя В. Кузь