15 січня 2021 року Чернігів Справа № 620/5440/20
Чернігівський окружний адміністративний суд, у складі головуючої судді Падій В.В., розглянувши, за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи, справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Деснянського району Департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради, Комісії з питань надання населенню субсидій та соціальних допомог Виконавчого комітету Чернігівської міської ради про визнання неправомірним рішення та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 ) звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Деснянського району Департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради (далі - УПСЗН Деснянського району Департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради) про: визнання неправомірним рішення Управління праці та соціального захисту населення Деснянського району Департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради щодо відмови ОСОБА_1 у внесенні інформації до облікової картки в ЄДАРП про пасинка ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Деснянського району Департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради внести інформацію до облікової картки ОСОБА_1 в ЄДАРП про пасинка ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Обґрунтовуючи вимоги, позивачем зазначено, що своїм рішенням відповідач порушує право, надане йому державою, на пільги щодо плати за житло та комунальні послуги, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Ухвалою судді Чернігівського окружного адміністративного суду Падій В.В. від 17.11.2020 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи та встановлено відповідачам для подання відзиву на позов або заяви про визнання адміністративного позову 15 - денний строк, з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Представником Департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради, у встановлений судом строк, подано до суду відзив на позов, в якому останній просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, посилаючись на їх необґрунтованість та зазначає, що Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» визначає види пільг та категорії осіб, на яких вони поширюються, а Бюджетний кодекс України конкретизує певні процедури та критерії надання таких пільг. Зокрема в статті 51 Бюджетного кодексу України конкретизовано вимоги до членів сім'ї пільговика, які враховуються при наданні пільг. Однак до жодної із зазначених у вказаній статті категорій осіб пасинок не належить і відповідно, не може враховуватись як член сім'ї позивача при наданні пільг із сплати житлово-комунальних послуг. Сам по собі факт родинних відносин в розумінні сімейного чи цивільного законодавства, а також спільне проживання з позивачем і ведення спільного господарства, не є достатньою підставою для віднесення ОСОБА_2 до категорії осіб, передбачених статтею 51 Бюджетного кодексу України. Зважаючи на те, що пасинок не відносяться до кола осіб, на яких поширюються пільги, встановлені статтею 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», відповідач вважає, що комісія прийняла правомірне рішення.
03.12.2020 позивачем подано відповідь на відзив УПСЗН Деснянського району Департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради, в якій виклав пояснення аналогічні, як і у позовній заяві. Одночасно подано клопотання про залучення до участі у справі співвідповідача - Комісію з питань надання населенню субсидій та соціальних допомог Виконавчого комітету Чернігівської міської ради, оскільки відмова у внесенні в Реєстр за адресою фактичного місця проживання пасинка ОСОБА_3 засвідчена витягом з протоколу №2Д засідання Комісії з питань надання населенню субсидій та соціальних допомог, яка не входить до структури Департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради та ним не створювалась.
Ухвалою суду від 07.12.2020 залучено до участі у справі № 620/5440/20 в якості другого відповідача - Комісію з питань надання населенню субсидій та соціальних допомог Виконавчого комітету Чернігівської міської ради (вул. Шевченка, 44, м. Чернігів, 14035).
Представником УПСЗН Деснянського району Департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради подано заперечення на відповідь на відзив, в яких, серед іншого, зазначає, що рішення суду про усиновлення ОСОБА_4 позивачем не надано.
Представником Комісії з питань надання населенню субсидій та соціальних допомог Виконавчого комітету Чернігівської міської ради, в межах встановленого судом строку, подано відзив на позов, в якому останній просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, посилаючись на їх необґрунтованість та зазначає, що в статті 51 Бюджетного кодексу України конкретизовано вимоги до членів сім'ї пільговика, які враховуються при наданні пільг. Однак до жодної із зазначених у вказаній статті категорій осіб пасинок не належить і відповідно, не може враховуватись як член сім'ї позивача при наданні пільг із сплати житлово-комунальних послуг. Сам по собі факт родинних відносин в розумінні сімейного чи цивільного законодавства, а також спільне проживання з позивачем і ведення спільного господарства, не є достатньою підставою для віднесення ОСОБА_2 до категорії осіб, передбачених статтею 51 Бюджетного кодексу України.
21.12.2020 позивачем подано відповідь на відзив Комісії з питань надання населенню субсидій та соціальних допомог Виконавчого комітету Чернігівської міської ради, в якій виклав пояснення аналогічні, як і у позовній заяві.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено таке.
Позивач є учасником бойових дій і має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 , виданого 13.02.2015 (а.с.14).
ОСОБА_1 та ОСОБА_5 перебувають у зареєстрованому шлюбі, що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_2 , виданого Чернігівським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) від 14.08.2020 (а.с.15).
У дружини позивача ОСОБА_5 є неповнолітній син - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , які зареєстровані за адресою: АДРЕСА_1 , але фактично проживають за адресою: АДРЕСА_2 (а.с.9,12-13).
Також судом встановлено, що у ОСОБА_1 є неповнолітня донька ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які (батько і донька) зареєстровані за адресою: АДРЕСА_2 , що підтверджується довідкою від 10.11.2020 №6167, виданою Управлінням адміністративних послуг Чернігівської міської ради (а.с.7).
ОСОБА_1 звернувся до Комісії з питань надання населенню субсидій та соціальних допомог Виконавчого комітету Чернігівської міської ради з заявою щодо внесення інформації про дитину дружини пасинка - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який знаходиться на його повному утриманні, до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги за фактичним місцем проживанням: АДРЕСА_2 (а.с.32).
З витягу з протоколу від 19.10.2020 №2Д випливає, що Комісією з питань надання населенню субсидій та соціальних допомог Виконавчого комітету Чернігівської міської ради вирішено відмовити у внесенні інформації до облікової картки в Реєстр про ОСОБА_2 , як про члена сім'ї пільговика ОСОБА_1 , за адресою фактичного місця проживання: АДРЕСА_2 (а.с.5,6).
Вважаючи вказану відмову протиправною, позивач звернувся до суду з позовом за захистом своїх прав та інтересів.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.
За частиною другою статті 19 Конституція України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до пунктів 4, 5 частини 1 статті 12 Закону України від 22.10.1993№3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі Закон №3551-XII) учасникам бойових дій (статті 5, 6) надаються такі пільги, зокрема: 4) 75-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю); 5) 75-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання.
Пільги щодо плати за житло, комунальні послуги та паливо, передбачені пунктами 4-6 цієї статті, надаються учасникам бойових дій та членам їх сімей, що проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього (частина 2 статті 12 Закону №3551-XII).
Постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 №117 затверджено Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги (далі Положення №117).
Відповідно до вимог пункту 1 Положення №117 Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги (далі - Реєстр), - автоматизований банк даних, створений для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою згідно із законами України, отримують пільги, передбачені для педагогічних, медичних, фармацевтичних працівників, працівників бібліотек, музеїв, спеціалістів із захисту рослин та працівників культури в сільській місцевості і селищах міського типу (далі - пільговики), отримують соціальні стипендії, державну допомогу постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей.
Реєстр складається з баз даних Мінсоцполітики, Міністерства соціальної політики Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів з питань соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад.
Пунктом 3 Положення №117 визначено, що структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - уповноважені органи):
- організовують збирання, систематизацію і зберігання зазначеної впункті 2цього Положення інформації та забезпечують її автоматизоване використання для розрахунку розміру пільг та їх виплати і проведення виплати соціальних стипендій та державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей;
- ведуть облік пільговиків шляхом формування на кожного пільговика персональної облікової картки згідно з формою «1 пільга», в якій використовується реєстраційний номер облікової картки платника податків. Форма «1 пільга» затверджується Мінсоцполітики;
- ведуть облік отримувачів соціальних стипендій та державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей шляхом формування на кожну особу персональної облікової картки згідно з формою «1 допомога», в якій використовується реєстраційний номер облікової картки платника податків або реквізити паспорта громадянина України, документа, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства, а також особу, яку визнано в Україні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту;
- вносять до Реєстру відповідні уточнення в разі визнання такими, що втратили чинність, чи зупинення дії окремих норм законодавчих актів, на підставі яких пільговики отримують пільги;
- надають консультації пільговикам, постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей, підприємствам та організаціям, що надають послуги.
Згідно з вимогами пункту 5 Положення №117 для включення до Реєстру інформації про пільговика він подає (крім педагогічних, медичних та фармацевтичних працівників, працівників бібліотек, музеїв, спеціалістів із захисту рослин і працівників культури в сільській місцевості і селищах міського типу) уповноваженому органу копії документів, що підтверджують право пільговика та членів його сім'ї на пільги (з пред'явленням оригіналів цих документів), копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків, пред'являє паспорт та надає інформацію про характеристику житла та послуги, щодо отримання яких він має пільги та реально ними користується.
Позивач оскаржує рішення Комісії з питань надання населенню субсидій та соціальних допомог Виконавчого комітету Чернігівської міської ради, яке оформлене протоколом від 19.10.2020 № 2Д щодо відмови позивачу у внесенні інформації до облікової картки в Реєстр про його пасинка ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Судом встановлено, що Комісією з питань надання населенню субсидій та соціальних допомог Виконавчого комітету Чернігівської міської ради відмовлено позивачу у внесенні інформації про ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , як про члена сім'ї пільговика ОСОБА_1 , до особової справи ОСОБА_1 , в Реєстр за фактичним місцем проживання.
Суд зауважує, що зі змісту витягу протоколу від 19.10.2020 №2Д Комісії з питань надання населенню субсидій та соціальних допомог Виконавчого комітету Чернігівської міської ради не вказана підстава відмови позивачу у внесенні інформації про ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , як про члена сім'ї пільговика ОСОБА_1 , до особової справи ОСОБА_1 , в Реєстр за фактичним місцем проживання.
Натомість у відзиві відповідачі посилаються, при вирішенні даного питання, на пункт 5 статті 51 Бюджетного кодексу України, оскільки до жодної із зазначених у вказаній статті категорій осіб пасинок не належить і, відповідно, не може враховуватись як член сім'ї ОСОБА_1 при наданні пільг із сплати житлово-комунальних послуг.
Суд зауважує, що згідно частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Також суд вважає такі твердження відповідачів необґрунтованими, з огляду на таке.
Відповідно до частини п'ятої статті 51 Бюджетного кодексу України при наданні пільг та здійсненні видатків з бюджету щодо їх виплати до членів сім'ї пільговика належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи; особа, яка проживає разом з особою з інвалідністю внаслідок війни I групи та доглядає за ним, за умови що особа з інвалідністю внаслідок війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.
Суд враховує, що тлумачення терміну «член сім'ї» міститься в Рішенні Конституційного Суду України від 03.06.1999 у справі № 1-8/99 (№ 5-рп/99) за конституційними поданнями Служби безпеки України, Державного комітету нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України, Міністерства фінансів України щодо офіційного тлумачення положень пункту 6 статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», частин четвертої і п'ятої статті 22 Закону України «Про міліцію» та частини шостої статті 22 Закону України «Про пожежну безпеку» (справа про офіційне тлумачення терміну «член сім'ї») (далі - Рішення КСУ від 03.06.1999).
Так пункт 6 цього Рішення Конституційного Суду України від 03.06.1999 визначив: «Стосовно поняття «член сім'ї» Конституційний Суд України виходить з об'єктивної відмінності його змісту залежно від галузі законодавства. Використаний законодавцем підхід до визначення членів сім'ї стосовно інших правовідносин за аналогією можна застосувати і для тлумачення поняття «член сім'ї» у контексті пункту 6 статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», частин четвертої і п'ятої статті 22 Закону України «Про міліцію» та частини шостої статті 22 Закону України «Про пожежну безпеку». Наведені правові норми дають підстави для диференціації членів сімей взагалі, членів сімей, які перебувають на утриманні або проживають з суб'єктами права на пільги щодо оплати користування житлом і комунальними послугами, на дві групи.
До першої з них слід віднести чоловіка або дружину військовослужбовця, працівника міліції, особового складу державної пожежної охорони та їх прямих родичів по низхідній і висхідній лініях - дітей і батьків. Право на отримання 50-відсоткової знижки на оплату жилої площі та комунальних послуг для дружини (чоловіка), дітей та батьків військовослужбовця, який загинув, помер, пропав безвісти або став інвалідом під час проходження військової служби, працівника міліції чи особового складу державної пожежної охорони, виникає за наявності лише однієї у мови - належності до сім'ї суб'єкта права на зазначені пільги. Таке ж право для дружини (чоловіка), дітей та батьків військовослужбовця, який несе службу на загальних підставах, набувається за тієї ж умови, але тільки у випадках, коли вони перебувають на повному утриманні військовослужбовця або одержують від нього допомогу, яка є для таких членів сім'ї постійним і основним джерелом засобів до існування. Але за будь-яких з названих обставин право на зазначені пільги не залежить від того, хто з членів сім'ї е наймачем чи власником (співвласником) жилого приміщення.
Дружина (чоловік), їх діти і батьки с членами сім'ї військовослужбовця, працівника міліції, особового складу державної пожежної охорони і нарівні з ним користуються пільгами щодо оплати житла і комунальних послуг, якщо вони проживають разом з ним, а у передбачених законом випадках ще й ведуть спільне господарство. Стосовно дітей не має значення їх походження, а також те, народжені вони у шлюбі чи поза ним.
Якщо дорослі діти чи батьки мають чи створюють власні сім'ї, то члени їх сімей набувають право на зазначені пільги нарівні з іншими членами сім'ї військовослужбовця, працівника міліції чи особового складу державної пожежної охорони, але лише за умов, коли вони визнані як інші особи, що належать до членів сім'ї військовослужбовця, працівника міліції, особового складу державної пожежної охорони на підставі положень частини другої статті 64 Житлового кодексу Української PCP, тобто як такі, що постійно проживають з наймачем і ведуть з ним спільне господарство, та з дотриманням правил, визначених частиною третьою цієї ж статті та статтею 65 названого Кодексу.
Другу групу членів сім'ї військовослужбовця, працівника міліції, особового складу державної пожежної охорони складають інші особи, що постійно мешкають з ними та ведуть спільне господарство. До таких осіб належать не тільки близькі родичі (рідні брати, сестри, онуки, дід і баба), але й інші родичі чи особи, які не перебувають з військовослужбовцем, працівником міліції, особового складу державної пожежної охорони у безпосередніх родинних зв'язках (брати, сестри дружини (чоловіка); неповнорідні брати і сестри; вітчим, мачуха; опікуни, піклувальники, пасинки, падчерки та інші). Обов'язковою умовою для визнання їх членами сім'ї, крім власне факту спільного проживання, є ведення з суб'єктом права на пільги щодо оплати житлово-комунальних послуг спільного господарства, тобто наявність спільних витрат, спільного бюджету, спільного харчування, купівлі майна для спільного користування, участі у витратах на утримання житла, його ремонт, надання взаємної допомоги, наявність усних чи письмових домовленостей про порядок користування житловим приміщенням, інших обставин, які засвідчують реальність сімейних відносин. Питання про визнання членом сім'ї військовослужбовця, працівника міліції, особового складу державної пожежної охорони інших осіб (крім подружжя, дітей, батьків) вирішуються відповідними органами і організаціями, а у спірних випадках - судами загальної юрисдикції, які з'ясовують характер відносин з військовослужбовцем, працівником міліції, особового складу державної пожежної охорони при розгляді кожної конкретної справи.
Суттєвим правовим чинником для визначення кола осіб, яким надається право па пільги щодо оплати житлово-комунальних послуг, є факт їх спільного проживання з суб'єктом права на такі пільги. Це випливає з наведених положень статті 64 Житлового кодексу Української PCP (який чинний на момент звернення), інших законів України та тих міжнародних угод, які стали невід'ємними складовими національного законодавства.
Відповідно до частини другої статті 64 Житлового кодексу Української PCP до членів сім'ї наймача належать дружина наймача, їх діти і батьки. Членами сім'ї наймача може бути визнано й інших осіб, якщо вони постійно проживають разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарство.
Крім того засади шлюбу, особисті немайнові та майнові права і обов'язки подружжя, підстави виникнення, зміст особистих немайнових і майнових прав та обов'язків батьків і дітей, усиновлювачів та усиновлених, інших членів сім'ї та родичів визначені Сімейним кодексом України (далі - СК України).
Відповідно до частини другої статті 2 СК України він регулює сімейні особисті немайнові та майнові відносини між бабою, дідом, прабабою, прадідом та внуками, правнуками, рідними братами та сестрами, мачухою, вітчимом та падчеркою, пасинком.
Частинами другою та четвертою статті 3 СК України передбачено, що сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки. Сім'я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства.
З вищевикладених норм вбачається, що сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані побутом, мають взаємні права та обов'язки.
У даному випадку, наявними у матеріалах справи належними та допустимими доказами підтверджено факт сумісного проживання позивача та його дружини, його пасинка ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , отже, суд вважає останнього повноцінним та безумовним членом сім'ї позивача - ОСОБА_1 ..
У той же час суд відхиляє посилання відповідача на відсутність пасинка у переліку членів сім'ї пільговика, яким може надаватися пільга, відповідно до положень частини п'ятої статті 51 Бюджетного кодексу України, з огляду той факт, що вказаною нормою передбачено надання пільг дружині пільговика та їхнім неповнолітнім дітям, без наявності уточнень, що такі діти мають бути спільними, а тому таке тлумачення суб'єктом владних повноважень вказаної норми є довільним тлумаченням, з яким суд не погоджується.
Згідно зі статтею 268 СК України вітчим зобов'язаний утримувати неповнолітнього пасинка, який з ним проживає.
Також суд враховує, що Закон №3551-XII є спеціальним законом, яким встановлено розмір пільг щодо плати за користування комунальними послугами та коло осіб, на яких вони поширюються, зокрема на учасників бойових дій та членів їх сімей, які проживають разом з ними, без зазначення будь-яких виключень.
За таких обставин суд вважає помилковим висновок Комісії з питань надання населенню субсидій та соціальних допомог Виконавчого комітету Чернігівської міської ради, що на пасинка не розповсюджуються пільги, передбачені Законом №3551-XII, як на члена сім'ї учасника бойових дій.
Враховуючи вищевикладене та той факт, що ОСОБА_2 є пасинком ОСОБА_1 , який має право на пільги як учасник бойових дій, та є членом його сім'ї, разом з ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , з якими постійно проживає за адресою: АДРЕСА_2 , суд дійшов висновку, що відповідно до Положення №117 та частини 2 статті 12 Закону №3551-ХІІ, ОСОБА_2 має право бути включеним до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.
Комісія з питань надання населенню субсидій та соціальних допомог Виконавчого комітету Чернігівської міської ради не довела правомірність своїх дій та свого рішення з огляду на статтю 77 Кодексу адміністративного судочинства України.
Водночас позивачем було надано належні та допустимі докази на підтвердження обґрунтованості позовних вимог, а наведені ним доводи не було спростовано відповідачем.
За таких обставин адміністративний позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню повністю.
Підстави для відшкодування судових витрат відсутні, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору.
Керуючись статтями 139, 227, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Деснянського району Департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради, Комісії з питань надання населенню субсидій та соціальних допомог Виконавчого комітету Чернігівської міської ради про визнання неправомірним рішення та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.
Визнати неправомірним рішення Комісії з питань надання населенню субсидій та соціальних допомог Виконавчого комітету Чернігівської міської ради щодо відмови ОСОБА_1 у внесенні інформації, до облікової картки в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, про пасинка ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Зобов'язати Комісію з питань надання населенню субсидій та соціальних допомог Виконавчого комітету Чернігівської міської ради внести інформацію до облікової картки в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, про пасинка ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду може бути оскаржено до Шостого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 293, 295 - 297 та підпунктом 15.5 пункту 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги до Чернігівського окружного адміністративного суду або до суду апеляційної інстанції протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_3 - НОМЕР_4 ).
Відповідач: Управління праці та соціального захисту населення Деснянського району Департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради (вул. Шевченка, 44, м. Чернігів, 14035, код ЄДРПОУ - 03196191).
Відповідач: Комісія з питань надання населенню субсидій та соціальних допомог Виконавчого комітету Чернігівської міської ради (вул. Шевченка, 44, м. Чернігів, 14035).
Повний текст рішення виготовлено 15.01.2021.
Суддя В.В. Падій