23 грудня 2020 р.м. ХерсонСправа № 821/146/16
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Попова В.Ф.,
секретар Рябчич А.М.,
за участю:
позивача ОСОБА_1,
представниці УМВС України в Херсонській області Сімеоніді І.А.,
представниці ГУ ПФУ в Херсонській області Кравченко А.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Іванівського РВ УМВС України в Херсонській області, Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області, третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про зобов'язання вчинити певні дії та стягнення компенсації,
встановив:
У серпні 2010 року ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся в суд з позовною заявою до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області (далі - відповідач-1), Іванівського районного відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області (далі - відповідач-2), за участю третьої особи - Головного управління Пенсійного фонду України у Херсонській області, в якому, з урахуванням уточнення та доповнення позовних вимог просив, зокрема, стягнути за період з 01.01.2008 р. по 09.09.2009 р. доплату за роботу в нічний час у сумі 2086,45 грн.
Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 08 червня 2011 року відмовлено у задоволенні позовних вимог в частині стягнення за період з 01.01.2008 р. по 09.09.2009 р. доплати за роботу в нічний час у сумі 2086,45 грн.
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 04 жовтня 2012 року постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 08 червня 2011 року залишено без змін.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 14 січня 2016 року постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 08 червня 2011 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 04 жовтня 2012 року, в частині відмови у задоволенні позовних вимог щодо стягнення 2086,45 грн доплати за службу у нічний час, скасовано, а справу в цій частині направлено на новий розгляд до суду першої інстанції. В іншій частині постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 08 червня 2011 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 04 жовтня 2012 року залишено без змін.
Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 09 березня 2016 року, залишеною без змін ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 12 травня 2016 року, позовні вимоги задоволено частково. Стягнуто з Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області на користь ОСОБА_1 доплату за роботу в нічний час у сумі 616,28 грн. У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.
Постановою Верховного Суду від 27 травня 2020 року постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 09 березня 2016 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 12 травня 2016 року скасовано, а справу направлено на новий розгляд до Херсонського окружного адміністративного суду.
Скасовуючи вищезгадані постанову суду першої інстанції та ухвалу суду апеляційної інстанції Верховний Суд зазначив, що під час нового розгляду суду першої інстанції необхідно перевірити правильності нарахованих та виплачених ОСОБА_1 з січня 2008 року по вересень 2009 року сум доплати за службу в нічний час з урахуванням приписів Інструкції №499 та Постанови №1294 та постановити рішення в справі у відповідності з приписами частини першої статті 244 КАС України (п. 44 Постанови, т.4, а.с.45-53).
Ухвалою Херсонського окружного адміністративного суду від 13 липня 2020 року справу прийнято до провадження та призначено розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Замінено відповідача-1 та відповідача-2 на правонаступника Головне управління Національної поліції в Херсонській області.
Ухвалою Херсонського окружного адміністративного суду від 11 вересня 2020 року здійснено перехід до розгляду справи у загальному провадженні та призначено підготовче судове засідання.
Постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 23 жовтня 2020 року ухвалу Херсонського окружного адміністративного суду від 13 липня 2020 року в частині заміни відповідачів скасовано.
17 листопада 2020 року ухвалою суду закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
У судовому засіданні позивач просив позовні вимоги задовольнити. Пояснив, що за період з 01 січня 2008 року по 09 вересня 2008 року він працював помічником начальника відділу-оперативний чергової частини Іванівського РВ УМВС в Херсонській області. За вказаний період роботи відповідачем не в повному обсязі виплачувалась та нараховувалась доплата за роботу в нічний час. Із наданими відповідачем розрахунками він не погоджується. Вважає, що суми нараховані неправильно, оскільки у деяких табелях обліку роботи у нічний час відображено неповну інформацію щодо годин такої роботи. Крім того, зазначив, що відповідач протиправно не здійснив нарахування індексації. (позовна заява уточнена т.1, а.с.36-40)
Представниця відповідач-1 позовні вимоги не визнала, зазначила, що позивачеві виплачено усі кошти. Таку позицію обґрунтувала тим, що для розрахунку доплати в нічний час брався посадовий оклад позивача 900,00 грн ділився на норму годин, які визначені Міністерством праці та соціальної політики України на 2008 - 2009 роки, таким чином розрахована годинна ставка, яка множилася на кількість відпрацьованих годин в нічний час згідно наявних в матеріалах справи табелів та множився на 35 %. За результатом розрахунку за період з січня 2008 року по вересень 2009 року сума доплати за роботу в нічний час становить 1989,47 грн. Січень 2009 року до розрахунку не включався, оскільки табель обліку робочого часу відсутній, а наявний в матеріалах цієї справи не засвідчений у встановленому законом порядку. Разом із тим, вважають, що у 2008-2009 році нарахування доплати за роботу в нічний час Іванівським РВ УМВС України в Херсонській області проводилося не у відповідності з нормами чинного законодавства з огляду на те, що замість надбавки 35% необхідно було застосовувати 17,5% відповідно до листа МВС України від 18.11.2011 р. №15/2-6551. Із урахуванням цих обставин було здійснено новий розрахунок, який відображений у довідці №585, відповідно до якого, доплата за роботу в нічний час за спірний період мала становити 994,75 грн. З довідки №582 від 09.11.2020 р. вбачається, що ОСОБА_1 у 2008 році виплачено 697,38 грн, а у 2009 році 560,51 грн. На виконання постанови Херсонського окружного адміністративного суду від 09.03.2016 р. позивачеві виплачено 616,28 грн. Враховуючи наведені довідки, із позивачем проведено усі розрахунки. Окремо представниця відповідача зазначила, що розрахунки були здійснені на підставі копій документів, які наявні в матеріалах справи. Інших документів немає, оскільки табелі обліку робочого часу Іванівським РВ УМВС України в Херсонській області не передавалися до УМВС в Херсонській області, а були знищені. Вимоги, які позивач додатково виклав у клопотанні від 22.10.2020 р., відповідачем не визнаються, оскільки вони вже розглядались судом та з вказаних питань прийняте рішення про відмову в задоволені позову. На підставі викладеного у задоволенні позову просить відмовити повністю.
Представниця Головного управління Пенсійного фонду України у Херсонській області в судовому засіданні зазначила, що по суті спірних правовідносин їй додати нічого.
Заслухавши позиції учасників справи, дослідивши матеріали справи, врахувавши позицію Верховного Суду, викладену у постанові від 27 травня 2020 року, суд дійшов до висновку про задоволення позовних вимог з огляду на такі обставини.
Судом встановлено, що з 1994 року по 2009 року ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справ на посадах середнього та старшого начальницького складу і з 09 вересня 2009 року його звільнено в запас за віком з посади помічника начальника відділу-оперативного чергового чергової частини Іванівського РВ УМВС України в Херсонській області за підпунктом «а» пункту 65 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29 липня 1991 року №114.
З 01 жовтня 2009 року позивачу призначено пенсію за вислугу років у розмірі 52% грошового забезпечення відповідно до Закону України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон №2262-ХІІ), розмір якої ГУ УПФУ в Херсонській області обчислило виходячи із розміру грошового забезпечення, яке він отримував під час проходження служби.
Вважаючи, що впродовж 2008-2009 років він отримував грошове забезпечення в меншому, ніж належить розмірі, у травні 2010 року ОСОБА_1 звернувся до ГУ МВС в Херсонській області із заявою про його перерахунок. Однак, листом від 07 травня 2010 року №2/2-Ш-68 відповідач повідомив йому про відсутність підстав для проведення такого перерахунку.
Згідно з довідкою №582 від 09.11.2020 року позивачеві було виплачено надбавку за службу в нічний час у 2008 році 697,38 грн, у 2009 році 560,51 грн. З цього приводу позивач зазначив, що він не може ні спростувати, ні підтвердити зазначені обставини, оскільки не отримував розрахункових листків про нарахування заробітної плати.
На виконання постанови Херсонського окружного адміністративного суду від 09.03.2016 р. ОСОБА_1 виплачено доплату за роботу в нічний час у сумі 616,00 грн, що підтверджується платіжними дорученнями №№ 26, 27, 28 від 20.09.2016 р., які додані до відзиву.
Загальна сума за роботу у нічний час у період з 01.01.2008 р. по вересень 2009 р., яка була виплачена позивачеві склала 1873,89 грн.
3гідно із відповіддю №5/655 від 21.10.2020 члена ліквідаційної комісії УМВС України в Херсонській області відповідального за архівний фонд, табелі обліку робочого часу особового складу чергової частини Іванівського РВ за січень 2008 року по вересень 2009 року до ліквідаційної комісії УМВС України в Херсонській області не передавалися.
Розрахунки спірної доплати були здійснені відповідачем на підставі наявних в матеріалах адміністративної справи документів, оскільки більша їх частина у відповідача не збереглась в силу закінчення строків зберігання.
Згідно із довідкою №583 спірна доплата позивачеві мала б скласти 1989,47 грн, розрахунок здійснений із урахуванням доплати 35%.
При цьому, відповідачем сформовано довідку №585 від 09.11.2020 р., за змістом якої доплата за спірний період доплата розрахована виходячи із 17,5% та складає 994,75 грн. Саме цю довідку представниця позивача вважає такою, що відповідає приписам Інструкції №499 та Постанови №1294.
У судовому засіданні представниця відповідача наполягала на тому, що позивач у спірний період мав право на отримання доплати за роботу в нічний час у сумі 994,75 грн та відповідно отримав її у повному розмірі, що підтверджується довідкою №582 та платіжними дорученнями №№ 26, 27, 28.
Позивач у судовому засіданні не погодився із наданими відповідачем довідками, зазначав про неправильність розрахунків, при цьому, точної суми спірної доплати, яка підлягає стягненню суду не навів.
Вирішуючи даний спір суд керувався постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 р. №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі - постанова КМУ №1294), Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України №499 від 31.12.2007 р. (далі - Інструкція №499) .
Згідно з пунктом 1 постанови КМУ №1294 грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Пунктом 3 постанови №1294 встановлені додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу у розмірах згідно з додатками 25 - 28.
Відповідно до додатку 26 до постанови №1294 встановлені надбавки додаткових видів грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, у тому числі доплата за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу.
Порядок та умови виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ визначає Інструкція №499.
Пунктом 3.7 Інструкції №499 передбачено компенсацію за службу в понаднормовий час, у дні щотижневого відпочинку та святкові дні.
3.7.1. При залученні осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ до несення служби понад установлений законодавством робочий час виплата грошового забезпечення проводиться з розрахунку посадового окладу й окладу за спеціальним званням.
3.7.2. Годинна ставка обчислюється шляхом поділу місячного посадового окладу та окладу за спеціальним званням на кількість годин робочого часу в поточному місяці. При цьому понаднормові роботи не повинні перевищувати для кожного працівника чотирьох годин протягом двох днів поспіль і 120 годин на рік.
3.7.3. Служба осіб рядового і начальницького складу у дні щотижневого відпочинку та святкові дні може компенсуватися за їхньою згодою шляхом надання їм іншого дня відпочинку або в грошовій формі. Компенсація понаднормових робіт шляхом надання відгулів не допускається.
3.7.4. Підставою для залучення працівників органів внутрішніх справ до понаднормової служби чи в дні щотижневого відпочинку та святкові дні є:
а) письмові накази керівників органів внутрішніх справ;
б) графіки нарядів чергувань, затверджені керівниками органів внутрішніх справ.
3.7.5. Облік робочого часу здійснюється шляхом ведення щомісячного табеля з обов'язковою відміткою в ньому кількості відпрацьованих годин.
Згідно з додатком 22 до Інструкції №499 доплату за службу в нічний час встановлено у розмірі 35 відсотків посадового окладу.
На підставі наказу Міністерства внутрішніх справ № 230 від 08.06.2010 р. «Про внесення змін до наказу МВС від 31.12.2007 р. № 499 «Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ» п. 3.7 Інструкції №499 доповнено підпунктом 3.7.6.:
«Службою в нічний час вважається виконання особами рядового і начальницького складу органів, підрозділів установ і навчальних закладів внутрішніх справ службових обов'язків у період з 22.00 до 06.00.
Особам, які несуть службу в нічний час, надається перерва для відпочинку та харчування тривалістю не більше двох годин. Перерва для відпочинку і харчування не включається в робочий час.
Особам добового наряду під час чергування почергово надаються перерви для вживання їжі та короткочасного відпочинку. Загальна тривалість такої перерви становить 4 години (2 години вдень і 2 години вночі), яка не враховується в робочий час».
Системний аналіз вищенаведених нормативно-правових актів дає підстави зазначити, що питання нарахування спірної доплати визначалось у додатках до цих актів, а сама Постанова №1294 та Інструкція №499 не врегульовували ці питання. В самих нормативно-правових актах посилання на роботу у нічний час відсутнє, але за характером та по своїй суті така робота охоплюється поняттям робота у понаднормовий час. Саме тому, у 2010 році п. 3.7. Інструкції №499 було доповнено підпунктом 3.7.6 щодо роботи у нічний час.
Таким чином, відповідно до додатків до Постанови КМУ №1294 та Інструкції №499 доплата за службу у нічний час повинна здійснюватись у розмірі 35% посадового окладу. При цьому, така доплата розраховується відповідно до пунктів 3.7.1. та 3.7.2., виходячи із посадового окладу та окладу за спеціальним званням.
Окремого розрахунку доплати за роботу у нічний час Постановою №1294 та Інструкцією №499 не передбачено.
Слід зауважити, також, що у додатках зазначається розмір додаткових видів грошового забезпечення, зокрема і спірної доплати, а порядок та умови її виплати встановлені пунктом 3.7. Інструкції №499. Таким чином, додатками не можуть визначатись порядок та умови виплати додаткових видів грошового забезпечення, а лише їх розмір, тому розрахунок спірної доплати має бути здійснений із урахуванням приписів п.3.7. Інструкції №499 виходячи з посадового окладу та окладу за спеціальним званням.
Таким чином, суд приходить до висновку, що розрахунки спірної доплати у довідках № 583 та 585 не відповідають Постанові КМУ №1294 та Інструкції №499, оскільки у довідці №583 розрахунок здійснений без урахування суми за спеціальне звання, а у довідці №585 доплата розрахована у розмірі 17,5% замість 35%.
Окремо слід зазначити, що обидва розрахунки у довідках не містять інформації про доплату у січні 2009 року. Відсутність такого показника представниця відповідача обґрунтувала тим, що відсутні будь-які документи на підставі яких можливо здійснити розрахунок. В матеріалах справи є копія табеля обліку робочого часу за січень 2009 року, яка не засвідчена належним чином, тому відповідачем до розрахунку не врахована.
Із урахуванням того, що на сьогоднішній день не збереглися документи на підставі яких можливо встановити суму доплати за січень 2009 року, окрім незасвідченої копії табеля (доданого до відзиву) обліку робочого часу за цей місяць, на обговорення учасників справи було поставлено питання щодо можливості включення інформації з цієї копії до обрахунку доплати.
Позивач вважав за можливе врахувати копію табелю за січень 2009 року під час розрахунку суми доплати, представниця відповідача покладалась на розсуд суду у цьому питанні.
Таким чином, суд розрахував суму доплати за спірний період на підставі Постанови КМУ №1294 та Інструкції №499, а також копій документів, що містяться в матеріалах справи, зокрема табелі обліку робочого часу за період з січня 2008 року - вересень 2009 року, довідок про нараховане грошове забезпечення за 2008-2009 роки. Крім того, з метою визначення норми годин робочого часу за кожний місяць суд застосовував інформацію визначеною Міністерством праці та соціальної політики України за спірний період.
Наведені нижче розрахунки складаються із таких показників: перший - сума посадового окладу та спеціального звання, другий - норма годин робочого часу за інформацією визначеною Міністерством праці та соціальної політики України, третій - кількість відпрацьованих годин в нічний час позивачем згідно наявних в матеріалах справи табелів обліку робочого часу за 2008-2009 роки, четвертий - розрахунок доплати відповідно до приписів Постанови КМУ №1294 та Інструкції №499 із застосуванням 35% доплати. При поділі першого показника на другий визначається годинна ставка відповідно до п. 3.7.2. Інструкції №499, яка множиться на кількість відпрацьованих позивачем годин в нічний час та 35%, визначених у додатках до Постанови КМУ №1294 та Інструкції №499.
Розрахунок спірної доплати за період з січня 2008 року по вересень 2009 року:
січень 2008 р. (1025,05 / 168 х 60 х 35%) = 128,13 грн;
лютий 2008 р. (1025,05 / 168 х 56 х 35%) = 119,59 грн;
березень 2008 р. (1025,05 / 159 х 64 х 35%) = 144,41грн;
квітень 2008 р. (1025,05 / 167 х 60 х 35%) = 128,90 грн;
травень 2008 р. (1025,05 / 151 х 54 х 35%) = 128,30 грн;
червень 2008 р. (1025,05 / 151 х 60 х 35%) = 142,56 грн;
липень 2008 р. (1025,05 / 184 х 62 х 35%) = 120,89 грн;
серпень 2008 р. (1025,05 / 160 х 64 х 35%) = 143,51 грн;
вересень 2008 р. (1025,05 / 176 х 60 х 35%) = 122,31 грн;
жовтень 2008 р. (1025,05 / 184 х 60 х 35%) = 116,99 грн;
листопад 2008 р. (1025,05 / 160 х 48 х 35%) = 107,63 грн;
грудень 2008 р. (1025,05 / 183 х 60 х 35%) = 117,63 грн;
січень 2009 р. (1025,05 / 159 х 62 х 35%) = 139,90 грн;
лютий 2009 р. (1025,05 / 160 х 58 х 35%) = 130,05 грн;
березень 2009 р. (1025,05 / 168 х 60 х 35%) = 128,13 грн;
квітень 2009 р. (1025,05 / 167 х 60 х 35%) = 128,90 грн;
травень 2009 р. (1025,05 / 143 х 36 х 35%) = 90,32 грн;
червень 2009 р. (1025,05 / 160 х 2 х 35%) = 4,48 грн;
липень 2009 р. (1025,05 / 184 х 58 х 35%) = 113,09 грн;
серпень 2009 р. (1025,05 / 160 х 54 х 35%) = 121,08 грн;
вересень 2009 р. (1025,05 / 176 х 14 х 35%) = 28,54 грн.
Всього: 2405,34 грн.
Таким чином, із урахуванням виплачених сум, які наведені вище, позивачеві має бути виплачено 531,45 грн (2405,34 грн - 1873,89 грн) доплати за роботу у нічний час за період з січня 2008 року по вересень 2009 року.
Підсумовуючи викладене, суд дійшов висновку, що відповідачем було розраховано суму доплати позивачеві за службу в нічний час за період з січня 2008 року по вересень 2009 року не у відповідності до Постанови КМУ №1294 та Інструкції №499, що призвело до неповної її виплати.
Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З огляду на вищенаведені обставини та приписи нормативно-правових актів, позовні вимоги щодо стягнення з відповідача-1 доплати за роботу в нічний час за період з січня 2008 року по вересень 2009 року у сумі 531,45 грн підлягають задоволенню.
Окремо слід зазначити, що позивач 22.10.2020 р. додатково подав клопотання із вимогами про стягнення заборгованості по заробітній платі у сумі 169204 грн, компенсаційних виплат при відрядженнях, добових, вартості квитків, компенсації за відпустку за 2008 рік, одноразової грошової допомоги при звільненні у сумі 28813 грн, про зобов'язання відповідача перерахувати страхові внески до пенсійного органу відповідно до донарахованого грошового забезпечення у сумі 30545 грн, стягнення з третьої особи невиплаченої пенсії з урахуванням приписів Закону України "Про компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати".
Суд зазначає, що ця справа направлена до суду першої інстанції на новий розгляд в частині вимог щодо стягнення з відповідача доплати за роботу в нічний час за період з 01 січня 2008 року по 09 вересня 2009 року. Вищезазначені вимоги виходять за межі вимог, що направлені на новий розгляд Верховним Судом, не заявлені у відповідності до вимог ст. 160, ч.1, 2 ст. 47 КАС України, тому не підлягають розгляду саме у цій справі, але можуть бути заявлені шляхом подачі окремої позовної заяви. Крім того, частина із цих вимог вже була предметом судового розгляду, тому не можуть бути переглянуті при новому розгляді у цій справі.
Щодо втрати частині доходів за спірний період, суд зазначає, що відповідно до Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" від 19.10.2000 р. № 2050-ІІІ виплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць (ст. 4), у разі, не нарахування та не виплати компенсації на стягнуту у цьому спорі суму, у позивача виникне право на звернення до суду про стягнення такої компенсації.
Керуючись ст. 242 - 246 КАС України, суд,
вирішив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Іванівського РВ УМВС України в Херсонській області, Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області, третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про зобов'язання вчинити певні дії та стягнення сум компенсації задовольнити повністю.
Стягнути з Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області (код ЄДРПОУ 08592322, місцезнаходження: 73003, м. Херсон, вул. Лютеранська, 4) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) доплату за службу в нічний час за період з січня 2008 року по вересень 2009 року у сумі 531,45 грн. (п'ятсот тридцять одна гривня 45 коп.) із відповідним відрахуванням податків та зборів.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст рішення виготовлений та підписаний 04 січня 2021 р.
Суддя В.Ф. Попов
кат. 106030000