Постанова від 31.12.2020 по справі 675/2436/20

Справа № 675/2436/20

Провадження № 3/675/954/2020

ПОСТАНОВА

31 грудня 2020 року м. Ізяслав

Суддя Ізяславського районного суду Хмельницької області Пашкевич Р. В., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з Ізяславського відділення поліції Славутського відділу Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого у АДРЕСА_1 , не працюючого,

за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

До суду з Ізяславського відділення поліції Славутського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області повторно надійшли адміністративні матеріали про притягнення гр. ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП.

Підставою для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності є протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 690329 від 16 вересня 2020 року, складений ДОП Ізяславського відділення поліції Славутського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області Ошурко Б. С.

З протоколу вбачається, що гр. ОСОБА_1 16.09.2020 о 11:05 год. в магазині «Міраж», що розташований в с. Кунів Ізяславського району, здійснював прийом відвідувачів магазину без засобів індивідуального захисту, а саме: без захисної маски, що закриває ніс та рот, чим допустив порушення вимог пп. 1 п. 10 Постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», за що передбачена адміністративна відповідальність за ст. 44-3 КУпАП.

Так, диспозицією ст. 44-3КУпАП у редакції, чинній на момент вчинення вказаного у протоколі правопорушення, передбачено відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Натомість,Законом України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», який набрав чинності 21 листопада 2020 року,ст. 44-3 КУпАП доповнено частиною другою такого змісту: «перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно».

Відповідно до вимог ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.

Положення Конституції України передбачає зворотну дію в часі законів та інших нормативно правових актів у випадках, коли вони пом'якшують або скасовують юридичну відповідальність особи, що є загальновизнаним законом права.

Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів.

Так, санкцією ч. 2 ст. 44-3 КУпАП передбачено накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Натомість, ч. 1 ст. 44-3 КУпАП передбачено накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У вину ОСОБА_1 ставиться перебування на робочому місці без засобів індивідуального захисту, а саме без медичної маски, яка прикриває рот і ніс, за що наразі передбачена відповідальність ч. 2 ст. 44-3 КУпАП.

Таким чином, ч. 2 ст. 44-3 КУпАП, яка набрала чинності з 21 листопада 2020 року, встановлює відповідальність саме за діяння, які викладені у фабулі протоколу про адміністративне правопорушення, та значно пом'якшує відповідальність за перебування у громадських місцях без засобів індивідуального захисту, а тому має зворотну дію в часі.

Таким чином, дії ОСОБА_1 підлягають кваліфікації за ч. 2 ст. 44-3 КУпАП.

За змістом ст. ст. 219, 222, 236 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 44-3 КУпАП, розглядають відповідно органи: виконавчих комітетів (виконавчі органи) сільських, селищних, міських рад, Національної поліції, органи державної санітарно-епідеміологічної служби.

Разом з тим, як вбачається із матеріалів справи, постановою судді Ізяславського районного суду Хмельницької області від 03 грудня 2020 року адміністративні матеріали щодо ОСОБА_1 були направлені до Ізяславського відділення поліції Славутського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області для належного оформлення.

Надалі, рапортом ДОП СП Ізяславського ВнП Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області ст. лейтенантом поліції Ошурком Б. С. від 28.12.2020 повідомлено начальника поліції, що з врахуванням вище вказаних змін у законодавстві, скласти постанову стосовно ОСОБА_1 не представилось можливості, оскільки згідно ст. 38 КУпАП вийшли строки про притягнення останнього до адміністративної відповідальності, тому просив направити матеріали до суду.

Проте відповідно до ст. 221 КУпАП Ізяславському районному суду підвідомчі справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1ст. 44-3 КУпАП.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 690329 від 16 вересня 2020, відсутня частина статті 44-3 КУпАП, за якою притягується до відповідальності ОСОБА_1 , тобто постанова Ізяславського районного суду Хмельницької області від 03.12.2020 невиконана.

З цих підстав, дану справу вважаю за необхідне повернути органу, яким було складено адміністративні матеріали, а саме: Ізяславському відділенню поліції Славутського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, оскільки справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 44-3 КУпАП, не підвідомчі суду, а відповідно до ч. 1 ст. 44-3 КУпАП ОСОБА_1 не обвинувачується.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.256,268,278,283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення направити до Ізяславського відділення поліції Славутського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: Р. В. Пашкевич