Справа № 352/2280/20
Провадження № 3/352/1697/20
28.12.2020м. Івано-Франківськ
Тисменицький районний суд Івано-Франківської області в складі судді Гриньків Д.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Тисменицького ВП ГУНП в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за статтею 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),-
Згідно протоколу серії ВАБ №042231 від 26.10.2020 ОСОБА_1 26.10.2020 о 12.10 год. в м. Тисмениця вул. Шевченка вчинив злісну непокору, а саме не виконував законну вимогу поліцейських проїхати в лікувальний заклад для проведення медичного огляду на стан алкогольного чи іншого сп'яніння та здійснював погрози в сторону поліцейських. Відтак своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 185 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вини у вчиненому не визнав, вказав, що підстав для направлення в лікувальний заклад для проведення медичного огляду на стан алкогольного чи іншого сп'яніння не було, що підтверджується і відповідним висновком КНП «Прикарпатський наркологічний центр Івано-Франківської обласної ради» про відсутність ознак сп'яніння.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно дост.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
За правилами ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно з положеннями ст. 280 КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення, у даному випадку, передбаченого ч.1ст.88-1 КУпАП, у числі інших визначених законом обставин, зобов'язаний з'ясувати: чи мало місце правопорушення, за яке особа притягається до відповідальності; чи містить діяння склад адміністративного правопорушення, чи є особа винною у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
При цьому встановленню підлягає і місце вчинення адміністративного правопорушення. Однак, в протоколі серія ВАБ №042231 від 26.10.2020 місцем вчинення адміністративного правопорушення зазначено Тисмениця вул. Шевченка, в той же час як в рапорті від 26.10.2020 інспектором Гаврилівим Ю.В. вказано, що подія мала місце на автодорозі Н-18 Івано-Франківськ-Тернопіль між населеними пунктами с. Клубівці - м. Тисмениця.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вказав, що подія відбувалась поблизу кільцевої розв'язки, що при в'їзді в м. Тисмениця.
Таким чином суд приходить до висновку, що в протоколі про адміністративне правопорушення неправильно зазначено місце вчинення адміністративного правопорушення.
Крім того об'єктивна сторона даного правопорушення виражається у невиконанні законної вимоги поліцейського.
Одночасно як вбачається з висновку щодо результатів медичного огляду КНП «Прикарпатський наркологічний центр Івано-Франківської обласної ради» від 26.10.2020 року у ОСОБА_1 ознак сп'яніння не виявлено.
Відтак суд ставить під сумнів наявність явних ознак алкогольного чи іншого сп'яніння, які б стали підставою для направлення водія до медичного закладу для проходження огляду.
Крім того, звертаю увагу на те, що нормами КУпАП передбачена відповідальність за відмову водія від проходження огляду на стан алкогольного чи іншого сп'яніння, а саме ст.130 КУпАП.
Відповідно дост.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до ст.252КУпАП суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Оскільки в матеріалах адміністративної справи відсутні будь-які докази, які б свідчили про невиконання ОСОБА_1 законної вимоги поліцейського суд дійшов висновку про відсутність у діях вищевказаної особи складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.185 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 185, 247, 283, 284 КУпАП,-
Провадження по адміністративній справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП- закрити на підставі п.1 ч.1ст. 247 КУпАП у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду через Тисменицький районний суд Івано-Франківської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Гриньків Д.В.