Справа № 141/734/20
Провадження №3/141/447/20
29 грудня 2020 року смт. Оратів
Суддя Оратівського районного суду Вінницької області Климчук Сергій Васильович, розглянувши матеріали, що надійшли від Оратівського ВП Гайсинського ВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, проживає по АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за ст. 130 КУпАП протягом року не притягувався, -
за ч. 1 ст. 130 КУпАП
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 215567 від 25.10.2020 року, ОСОБА_1 25.10.2020 року о 02 год 30 хв в смт. Оратів по вул. Героїв Майдану керував автомобілем марки ВАЗ 2101 д.н.з. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння проводився із застосуванням спеціального приладу «Драгер» у присутності двох свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 . Результат тестування 1,17 проміле.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9 а ПДР України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП - керування особою транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння.
В судові засідання 17.12.2020 року, 08.12.2020 року та 29.12.2020 року ОСОБА_1 жодного разу не з'явився, хоча про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином шляхом направлення судової повістки та за допомогою телефонограм. Заяв та клопотань суду не надав.
Крім того, ОСОБА_1 19.11.2020 року було укладено з адвокатом Маліцьким М.В. договір-доручення про надання правової допомоги № 47. Відповідно, 19.11.2020 року адвокат Маліцький М.В. ознайомився із матеріалами справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , однак в подальшому в судові засідання не з"являвся, надавши 08.12.2020 року клопотання (№ 2008/20-Вх від 08.12.2020 року) про перенесення розгляду адміністративної справи у зв'язку із його перебуванням на лікарняному, та надавши 28.12.2020 року клопотання (№ 2304/20-Вх від 29.12.2020 року) про перенесення розгляду адміністративної справи у зв'язку з хворобою правопорушника.
Суд зауважує, що жодного підтвердження хвороби ОСОБА_1 (листок непрацездатності, або належним чином завірена його копія, чи консультативне заключення про те, що пацієнт хворіє та перебуває на лікуванні) суду не надано, а тому клопотання адвоката Маліцького М.В. судом не приймаються до уваги. Окрім цього, у зв'язку з укладенням договору-доручення про надання правової допомоги № 47 від 19.11.2020 року, права і законні інтереси ОСОБА_1 може представляти адвокат Маліцький М.В., який, будучи належним чином повідомлений про день,час та місце розгляду справи, що підтверджується поданими клопотаннями, в судове засідання 29.12.2020 року не з'явився, причини поважності своєї неявки суду не надав.
Окрім цього, як вбачається з наданого суду копії листка непрацездатності, тимчасова непрацездатність адвоката Маліцького М.В. закінчилась 14.12.2020 року.
На підставі викладеного, враховуючи визначені КУпАП строки розгляду справи про адміністративне правопорушення та неявку правопорушника у судові засідання, розцінюючи подані клопотання адвоката Маліцького М.В. судом такими, які спрямовані на свідоме затягування строків розгляду справи з метою уникнення притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинене ним 25.10.2020 року адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність належним чином повідомленого ОСОБА_1 на підставі наявних у справі матеріалів.
Розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов наступних висновків.
За змістом ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог п.2.9 а ПДР України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Так, згідно ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за керування особою транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Пленум Верховного Суду України в п. 27 постанови від 23.12.2005 р. №14 "Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті" зазначив, що судам слід ураховувати, що відповідальність за ст.130 КУпАП несуть особи, які керують транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Стан сп'яніння встановлюють шляхом огляду правопорушника, який проводять згідно з Інструкцією. Якщо водій ухилявся від огляду, то відповідні його дії та ознаки сп'яніння необхідно зафіксувати в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному у присутності двох свідків, що є підставою для притягнення порушника до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч.1-3 ст. 266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами, річковими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків. У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Як вбачається з п.2, 3, 6, 7, 8 розділу 2 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої спільнимнаказом МВС України та МОЗ України від 09.11.2015 №1452, огляд на стан алкогольного сп'яніння водія транспортного засобу здійснюється поліцейськими, які мають спеціальні звання. Поліцейськими використовуються спеціальні технічні засоби, які мають, зокрема, сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки. Огляд на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків. Установлення стану алкогольного сп'яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові. Форма направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, наведена в додатку 1 до цієї Інструкції.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доводиться доказами, що містяться в матеріалах справи, зокрема: протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 215567 від 25.10.2020 року; тестом на алкоголь Drager ALKOTEST 6810 № тесту 2341, результат тесту 1,17 ‰; актом огляду ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, а саме алкотестера Drager 6810, з позитивною пробою 1,17 проміле, з результатом огляду ОСОБА_1 згоден; направленням на огляд водія ОСОБА_1 з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції у КНП «Оратівська ЦРЛ», виданого 25.10.2020 року о 02 год. 36 хв., яке ОСОБА_1 отримав 25.10.2020 року, однак від повторного огляду на стан сп'яніння у приміщенні КНП «Оратівська ЦРЛ» відмовився, що зазначив власноруч; письмовими поясненнями свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_2 , відібраними 25.10.2020 року, які були присутні під час огляду водія ОСОБА_1 на стан алкогольного сп"яніння з результатом тестування - 1,17 ‰, та який в їх присутності відмовився від проходження повторного огляду на стан сп'яніння в закладі охорони здоров'я. Окрім того, вказане підтверджується диском з відеозаписом з місця події.
Відповідно до довідки №4710/212-02-2020 від 02.11.2020 року, виданої Оратівським ВП Гайсинського ВП ГУНП у Вінницькій області, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , протягом календарного року до адміністративної відповідальності по ст. 130 КУпАП не притягувався. Згідно комп'ютерного реєстру «ІПНП» посвідчення водія не отримував.
Отже, аналіз перевірених і оцінених доказів підтверджує, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 130 КУпАП, оскільки він порушив правила дорожнього руху, а саме п. 2.9 а ПДР, згідно з якими - водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Доказів на спростування обставин, зазначених в протоколі про адміністративне правопорушення, суду не надано.
Відповідно до ч. 1,2 ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.
Суд приходить до переконання, що вина ОСОБА_1 у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.130 КУпАП, доведена повністю. Враховуючи суспільну небезпеку та характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, за відсутності обтяжуючих та пом"якшуючих відповідальність обставин, необхідно застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.130 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід стягнути 420,40 грн. судового збору на користь держави.
Керуючись статями 25,27,40-1, ч. 1 ст.130, 283, 284, 287 КУпАП, п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до Державного бюджету судовий збір в сумі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок.
Штраф має бути сплачений порушником в установу банку України не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений вище строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
Копію постанови направити ОСОБА_1 згідно ч.1 ст. 285 КУпАП.
Постанова підлягає зверненню до виконання протягом 3 (трьох) місяців з дня її винесення.
Апеляційна скарга подається до Вінницького апеляційного суду через Оратівський районний суд Вінницької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя С.В. Климчук