Справа № 141/783/20
Провадження №3/141/475/20
29 грудня 2020 року смт. Оратів
Суддя Оратівського районного суду Вінницької області Климчук Сергій Васильович, розглянувши матеріали, які надійшли від Оратівського ВП Гайсинського ВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, українця, непрацюючого, до адміністративної відповідальності за ст.130 КУпАП протягом календарного року не притягувався,
за ч. 1 ст.130 КУпАП,
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 215598 від 08.11.2020 року, водій ОСОБА_1 08.11.2020 року о 00:10 год. в смт. Оратів по вул. Героїв Майдану керуючи автомобілем BMW 320 д.н.з. НОМЕР_1 не був пристебнутий ремнем пасивної безпеки та з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме різкий запах алкоголю із ротової порожнини. Огляд на стан сп'яніння зі згоди водія у встановленому законом порядку проводився лікарем КНП «Оратівська ЦРЛ», результат освідування позитивний. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9 а ПДР України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП - керування транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння.
Розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ст. 245 КУпАП суд повинен своєчасно, повно, всебічно та об'єктивно з'ясовувати обставини справи. Для правильного вирішення справи необхідно, щоб були дотримані вимоги щодо складання протоколу про адміністративне правопорушення, передбачені ст.256 КУпАП.
Згідно вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Порядок огляду водіїв на стан сп'яніння визначений ст.266 КУпАП та Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України, МОЗ України 9 листопада 2015 року N 1452/735, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за N 1413/27858 (далі - Інструкція).
Згідно п. 22 Розділу ІІІ Інструкції, висновки щодо результатів медичного огляду осіб на стан сп'яніння, складені з порушенням вимог цієї Інструкції, вважаються недійсними.
Так, як вбачається із матеріалів справи № 141/783/20 про адміністративне правопорушення, зокрема, із протоколу про адміністративне правопорушення, у графі «Свідки чи потерпілі» відсутній запис про двох свідків, які мають в обов"язковому порядку бути присутні під час огляду водія на стан сп"яніння поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів. В той же час, лише у акті огляду на стан алкогольного сп"яніння з використанням спеціальних технічних засобів, складеному працівниками поліції, в графі "Свідки огляду" зазначено в якості свідка ОСОБА_2 (с. Заруддя, Оратівського району).
Також суд зазначає про порушення вимог Інструкції під час оформлення працівниками поліції матеріалів адміністративного правопорушення, зокрема: в матеріалах справи відсутня форма направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції на виконання п. 8 Розділу ІІ Інструкції; відсутні докази вручення ОСОБА_1 акту огляду на стан сп'яніння водія після проведеного огляду (згідно п. 10 Розділу ІІ Інструкції) та висновку щодо результатів медичного огляду № 36 від 08.11.2020 року (згідно п. 20 Розділу ІІІ Інструкції). При цьому, в судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 підтвердив той факт, що зазначені документи йому не вручались.
Згідно п. 5 Розділу ІІІ Інструкції, лікар (фельдшер) повинен ознайомитися з документами особи, яку оглядає (паспорт, особисте посвідчення, посвідчення водія тощо) (за наявності).
Так, згідно відомостей, зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 215598 від 08.11.2020 року, особу правопорушника було встановлено на підставі паспорта громадянина України, а згідно висновку щодо результатів медичного огляду № 36 від 08.11.2020 року в закладі охорони здоров"я особу правопорушника було встановлено на підставі посвідчення водія НОМЕР_2 .
Крім того, в матеріалах справи про адміністративне правопорушення містяться розбіжності у написанні серії та номера посвідчення водія ОСОБА_1 . Зокрема, як вбачається з висновку щодо результатів медичного огляду № 36 від 08.11.2020 року та з наданого ОСОБА_1 витягу з Єдиного порталу державних послуг «Дія», зазначено посвідчення водія НОМЕР_2 , однак з наданого суду Витягу «ІПНП» та довідки №4872 від 19.11.2020 року, виданої Оратівським ВП Гайсинського ВП ГУНП у Вінницькій області вбачається, що ОСОБА_1 посвідчення подія отримував серія НОМЕР_3 .
Також як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 215598 від 08.11.2020 року, посвідчення водія правопорушника всупереч вимогам ст. 265-1 КУпАП працівниками поліції тимчасово не вилучалось.
Поряд з цим, в порушення вимог ст. 266 КУпАП суду не надано доказів відсторонення ОСОБА_1 від керування транспортним засобом та надання можливості керування цим транспортним засобом уповноваженій особі, яка має посвідчення водія відповідної категорії та може бути допущена до керування транспортним засобом, річковим або маломірним судном.
За вказаних обставин, суд приходить до висновку, що протокол серії ДПР18 № 215598 від від 08.11.2020 року разом із доданими до нього матеріалами складено з порушеннями вимог ст.ст. 256, 265-1, 266 КУпАП та положень Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України, МОЗ України 9 листопада 2015 року N 1452/735, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за N 1413/27858, а тому підлягає поверненню до органу національної поліції для усунення зазначених вище недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 254, 256, 266, 278, 283 КУпАП, суд -
Протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 215598 від 08.11.2020 року про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.130 КУпАП разом із доданими до нього матеріалами повернути до Оратівського ВП Гайсинського ВП ГУНП у Вінницькій області для усунення недоліків, зазначених у постанові суду.
Постанова суду остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя С.В. Климчук