Справа 681/1186/20
про повернення матеріалів
"29" грудня 2020 р. м.Полонне
Суддя Полонського районного суду Хмельницької області Горгулько Н.А., розглянувши матеріали, які надійшли від Полонського ВП Шепетівського ВП ГУ НП в Хмельницькій області,
про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , ФОП магазину "Калина", громадянки України,
за ст.44-3 КУпАП, -
Відповідно до даних протоколу серії АПР18 №692143 від 24.08.2020 року, складеного поліцейським Полонського ВП Сторожуком О.Л., для ОСОБА_1 інкримінується скоєння правопорушення, передбаченого за ст.44-3 КУпАП (далі - протокол).
Згідно із ч.3 ст.7 КУпАП застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ч.2 та ч.3 ст.8 КУпАП закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Згідно із п.1 ч.1 ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Законом України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 06.11.2020 року №1000-ІХ (далі - Закон №1000-ІХ) статтю 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення доповнено частиною другою такого змісту: «Перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно». Вказаний закон набрав чинності 21.11.2020 року.
Із системного аналізу статті 44-3 КУпАП вбачаю, що Закон №1000-ІХ, зокрема в частині доповнення Кодексу України про адміністративні правопорушення ч.2 ст.44-3, є законом, який пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення.
Як слідує з протоколу 24 серпня 2020 року о 17 год. 00 хв. в с.Новоселиця по вул. Димніча б/н в магазині «Калина», власником якого є ОСОБА_1 , продавець ОСОБА_2 знаходилась в магазині без засобів індивідуального захисту, зокрема захисної маски, що закриває ніс та рот, тобто вчинила дії, які підпадають під ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.44-3 КУпАП.
Згідно із ч.1 ст.222 КУпАП (з урахуванням змін передбачених Законом №1000-ІХ) органи Національної поліції розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч.2 ст.44-3 КУпАП.
Отже з метою забезпечення дотримання принципів, визначених ст.1 КУпАП, враховуючи положення ч.3 ст.8 КУпАП та ч.1 ст.222 КУпАП, вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 слід повернути для розгляду Полонським ВП.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 7,8,222,276, 278 КУпАП, суддя,-
Повернути Полонському ВнП Шепетівського ВП ГУНП у Хмельницькій області протокол АПР18 №692143 від 24 серпня 2020 року про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Н.А.Горгулько