Справа №: 671/1856/20
28 грудня 2020 року суддя Волочиського районного суду Хмельницької області Ніколова С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Волочиську справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Копачівка Волочиського району Хмельницької області, зареєстрованого та мешканця АДРЕСА_1 , за ст. 44-3 КУпАП,
До суду від Волочиського відділення поліції Городоцького ВП ГУНП в Хмельницькій області надійшли адміністративні матеріали щодо ОСОБА_1 за ст. 44 КУпАП.
Згідно вимог ст. 278 КУпАП суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний вирішити питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
При підготовці до розгляду даної справи встановлено, що матеріали справи про адміністративне правопорушення подані до суду без дотримання вимог чинного законодавства, а тому справа підлягає поверненню до Волочиського відділення поліції Городоцького ВП ГУНП в Хмельницькій області для доопрацювання.
Розглядаючи дану справу, суд враховує, що протокол про адміністративне правопорушення є документом, що засвідчує факт неправомірних дій та одним з основних джерел доказів, тому в ньому повинні бути викладені всі обставини вчинення правопорушення, а також дані, необхідні для розгляду справи по суті.
В провадженні Волочиського районного суду Хмельницької області перебуває справа з протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 №230625 від 18.11.2020 року відносно ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП, згідно із яким він 18.11.2020 року близько 16 год. 16 хв., в АДРЕСА_2 , перебував без документів які посвідчують особу, а саме без паспорта громадянина України, чим порушив п.п. 2 п. 10 Постанови КМ України № 641 від 22.07.2020 року.
Статтею 8 КУпАП визначено, що особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється за законом, що діє під час і за місцем розгляду справи про адміністративне правопорушення.
З 21.11.2020 року набув чинності Закон України № 1000-IX від 06.11.2020 року «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі Закон № 1000-IX), яким положення ст. 44-3 КУпАП доповнені частиною другою такого змісту: «Перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, - тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян». Розгляд даного правопорушення віднесено до органів Національної поліції України.
Отже, станом на 28 грудня 2020 року стаття 44-3 КУпАП містить дві частини, кожна з яких визначає окремий склад правопорушення.
Вимогами ст. 256 КУпАП визначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
З наявного протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №230625 від 18.11.2020 року вбачається, що в ньому не зазначена частина статті Кодексу України про адміністративні правопорушення, за якою ОСОБА_1 інкримінується вчинення адміністративного правопорушення.
Оскільки вказаний недолік є суттєвим і унеможливлює розгляд справи по суті, а суддя не наділений правом під час розгляду справи самостійно усунути його, матеріали справи про адміністративне правопорушення підлягають поверненню для належного їх оформлення.
Керуючись ст. ст. 7, 8, 222, 245, 251, 256, 276, 278, 283-284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП повернути до Волочиського відділення поліції Городоцького ВП ГУНП в Хмельницькій області для доопрацювання, в ході якого слід усунути зазначені в описовій частині постанови недоліки.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: