Ухвала від 28.12.2020 по справі 240/19897/20

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

28 грудня 2020 року м. Житомир справа № 240/19897/20

категорія 106030000

Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Попової О. Г., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Міністерства оборони України про залучення до участі у справі третьої особи в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про визнання протиправною відмову, зобов'язання вчинити дії,

встановив:

В провадженні Житомирського окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про визнання протиправною відмову, зобов'язання вчинити дії.

24.12.2020 на адресу суду надійла заява, у якій представник відповідача просить залучити до участі у справі Житомирський ОВК. Клопотання мотивоване тим, що, пунктом 13 Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги, затвердженого постановою Кабінету Мінісгрів України від 25.12.2013 № 975 передбачено, що розпорядник бюджетних коштів в особі комісії Міноборони приймає рішення про призначення або відмову у призначенні одноразової грошової допомоги виключно на підставі документів, які надійшли від уповноваженого органу. Згідно з пунктом 10 Порядку №975, уповноважений орган - це структурні підрозділи державних органів, на які покладаються функції щодо підготовки необхідних для призначення пенсії документів. Відповідно до Положення про військові комісаріати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2013 року №389, оформлення документів для призначення пенсій особам, звільненим з військової служби.відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, покладається на обласні військові комісаріати. Відтак, на переконання сторони відповідача, враховуючи, що рішення у даній справі впливає на права та обов'язки уповноваженого органу, в особі Житомирського ОВК, тому необхідно залучити відповідний військовий комісаріат у порядку ст. 49 КАС України у статусі третьої особи.

Розглядаючи вказану заяву, суд виходив з такого.

Відповідно до ч. 2 ст. 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Згідно з ч.ч. 4, 5 ст. 49 КАС України у заявах про залучення третіх осіб і у заявах про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

Відповідно до змісту позовних вимог позивачем оскаржується рішення Міністерства оборони України про відмову у призначення одноразової грошової допомоги у зв'язку зі зміною групи інвалідності, на підставі довідок МСЕК серії 12ААБ № 548764 від 24.06.2019 та серії 12ААБ № 865921 від 10.03.2020 - у розмірі різниці між 300 та 250 кратним розміром прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, на 1 січня календарного року, в якому встановлено другу групу інвалідності (2020).

На думку суду, вказані у заяві мотиви не можна визнати достатніми підставами для залучення до участі у справі як третю особу Житомирського ОВК, враховуючи те, що предметом розгляду по даній справі є правовідносини, що виникли суто між позивачем та відповідачем. Суд вважає, що рішення за результатом розгляду адміністративної справи не вплине на права та інтереси Житомирського ОВК.

Також суд додатково зазначає, що представник відповідача не вказав на боці якої сторони необхідно, на його думку, залучити третю особу та у якому статусі (третя особа що заявляє самостійні вимоги на предмет спору або ж третя особа яка не заявляє самостійних вимог).

Враховуючи викладене, суд приходить висновку про відсутність підстав для залучення Житомирського ОВК до участі у справі як третьої особи.

Керуючись ст.ст. 49, 248, 256, 294 КАС України, -

ухвалив:

У задоволенні заяви Міністерства оборони України про залучення до участі у справі третьої особи відмовити.

Ухвала окремо оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Суддя О.Г. Попова