Постанова від 18.12.2020 по справі 761/35762/20

Справа № 761/35762/20

Провадження № 3/761/8924/2020

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 грудня 2020 року Суддя Шевченківського районного суду м. Києва Левицька Т.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,працюючої адміністратором ТОВ «Водолія» магазину «Мілі Літро», проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , -

за ч. 1 ст. 164-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

До Шевченківського районного суду м. Києва з оперативного управління Головного управління ДФС у м. Києві надійшов протокол№248 від 18.08.2020 рокупро притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164-5КУпАП.

Відповідно до вказаного протоколу, складеного старшим оперуповноваженим з ОВС десятого відділу УОРД ГУ ДФС у м. Києві Гадомським В.А., 18 серпня 2020 року під час проведення фактичної перевірки встановлено, що ОСОБА_1 у приміщенні магазину «Мілі Літро» за адресою: м. Київ, пр-к Політехнічний, 1/3 зберігалаабо транспортувала алкогольні напої, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка.

В судовому засіданні ОСОБА_1 суду пояснила, що вона працювала адміністратором в продуктовому магазині «Мілі Літро» за адресою: м. Київ, пр-к Політехнічний, буд. 1/3, власником якого є ТОВ «Водолія». 18.08.2020 року, перебуваючи на своєму робочому місці у магазині за вказаною адресою, до цього магазину зайшли невідомі чоловіки, які, не представившись та не пред'явивши жодних документів, почали викладати з вітрини магазину алкогольні напої - пляшки з горілкою та складати їх у коробки. Коли вона підійшла до них, попросивши представитись та повідомити на якій підставі проводиться перевірка, вони пред'явили їй лише свої посвідчення співробітників податкової служби, натомість будь-якого направлення чи дозволу не перевірку їй надано не було. Вважає такі дії вказаних співробітників незаконними, вчиненими з перевищенням своїх службових повноважень.

Крім того, суду пояснила, що на вилученій продукції - пляшках з горілкою були наявні акцизні марки, але застарілого зразка. Вказану горілку до їх магазину було поставлено відповідно до договору поставки. Документи на вказану продукцію та походження такої продукції були наявні в магазині, а тому така продукція не є фальсифікованою. Проте цих документів ніхто з співробітників податкової поліції не питав. На право роздрібної торгівлі алкогольними напоями в наявності є ліцензія №26590308202002949 від 30.06.2020 року, термін дії якої становить 13.07.2021 року.

Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган /посадова особа/ встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Статтею 252 КУпАП визначено, що орган /посадова особа/ оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган /посадова особа/ при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Як вбачається з протоколу, складеного старшим оперуповноваженим з ОВС десятого відділу УОРД ГУ ДФС у м. Києві Гадомським В.А., 18 серпня 2020 року під час проведення фактичної перевірки встановлено, що ОСОБА_1 у приміщенні магазину «Мілі Літро» за адресою: м. Київ, пр-к Політехнічний, 1/3 зберігала або транспортувала алкогольні напої, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка.

Згідно з рапортом старшого оперуповноваженого з ОВС десятого відділу УОРД ГУ ДФС у м. Києві Гадомського В.А. в ході перевірки встановлено, що в приміщенні магазину за адресою: АДРЕСА_2 , зберігались та реалізовувались фальсифіковані алкогольні вироби з явними ознаками підробки, які було вилучено, а саме:

-Горілка «PrimeSuperior» - у кількості 5 пляшок, місткістю по 0,5 літрів, за ціною 89,40 гривень, марки акцизного збору з ознаками підробки;

- Горілка «PrimeWorldClass» - у кількості 7 пляшок, місткістю по 0,5 літрів, за ціною 89,40 гривень, марки акцизного збору з ознаками підробки;

- Горілка «PrimeSuperior» - у кількості 13 пляшок, місткістю по 0,2 літрів, за ціною 35,90 гривень, марки акцизного збору з ознаками підробки;

- Горілка «PrimeWorldClass» - у кількості 12 пляшок, місткістю по 0,2 літрів, за ціною 35,90 гривень, марки акцизного збору з ознаками підробки.

Товарно-матеріальні цінності у кількості 11 літрів алкогольних напоїв загальною орієнтовною вартістю 1970,3 гривень вилучено та зберігаються у приміщенні десятого відділу ОУ ГУ ДФС у м. Києві за адресою: м. Київ, вул. Данила Щербаківського, буд. 48А.

Згідно з додатком до вказаного протоколу про адміністративне правопорушення № 248 від 18.08.2020 року вилучено марки акцизного податку, а саме: АВ ЛГП 20 АААФ 115011 о/18 - 25,392 грн., АВ ЛГП 20 ААБМ 007079. 03/17 - 25,392 грн., АВ ЛГП 20 ААБА 0335832 12/18 - 10,157 грн., АВ ЛГП 05 АААЙ 001074 12/17 - 10,157 грн.

Таким чином, у складених старшим оперуповноваженим ОСОБА_2 протоколі та рапорті міститься суперечність, оскільки згідно протоколу ОСОБА_1 зберігала або транспортувала алкогольні напої, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка. Проте відповідно до рапорту ОСОБА_1 зберігались та реалізовувались фальсифіковані алкогольні вироби з явними ознаками підробки.

Крім того, в матеріалах адміністративного провадження міститься рапорт старшого оперуповноваженого Гадомського В.А. про те, що 08.09.2020 року до Управління державної політики у сфері пробірного нагляду та документів суворої звітності Міністерства фінансів України направлено запит № 8332/9/26-97-04-2308 щодо проведення дослідження марок акцизного податку, які були вилучені під час складання протоколу про адміністративне правопорушення № 248 від 18.08.2020 року за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП. Станом на 05.11.2020 року відповіді на вказаний запит від зазначеного Управління державної політики не отримано.

Таким чином, не з'ясовано питання чи є вилучені 18.08.2020 року у приміщенні магазину «Мілі Літро» за адресою: м. Київ, пр-к Політехнічний, 1/3 марки акцизного збору підробленими чи фальсифікованими; не проведено відповідної експертизи; також не з'ясованочи були в наявності у магазині документи на вилучену продукцію та походження такої продукції; на підставі яких документів та дозволів діяли співробітники податкової поліції, зокрема, старший оперуповноважений ОСОБА_2 , яким і було складено протокол відносно ОСОБА_1 , рапорти, а також вилучено алкогольні напої.

Враховуючи викладене, дослідивши та вивчивши матеріалах справи, а саме: рапорт старшого оперуповноваженого з ОВС десятого відділу ОУ ГУ ДФС у м. Києві Гадомського В.,протокол про адміністративне правопорушення №247 від 18 серпня 2020 року, складений відносно ОСОБА_1 , додаток до протоколу про адміністративне правопорушення від 18.08.2020 року, додаток до протоколу про адміністративне правопорушення №248 від 18.08.2020 року, пояснення ОСОБА_1 від 18.08.2020 року, заява ОСОБА_1 , зобов'язання ОСОБА_1 , копія паспорту ОСОБА_1 , копія ліцензії, фото таблиці, рапорт старшого оперуповноваженого з ОВС десятого відділу ОУ ГУ ДФС у м. Києві Гадомського В.,суд приходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-5 КУпАП.

За таких обставин, оскільки відповідно до вимог п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-5 КУпАП, суд вважає за необхідне закрити адміністративне провадження відносно ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю в їїдіях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-5КУпАП.

Керуючись п.1 ст.247, 251, 256, 280, 283-285 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП закрити за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Вилучені алкогольні вироби, а саме:

-Горілка «PrimeSuperior» - у кількості 5 пляшок, місткістю по 0,5 літрів, за ціною 89,40 гривень, марки акцизного збору з ознаками підробки;

- Горілка «PrimeWorldClass» - у кількості 7 пляшок, місткістю по 0,5 літрів, за ціною 89,40 гривень, марки акцизного збору з ознаками підробки;

- Горілка «PrimeSuperior» - у кількості 13 пляшок, місткістю по 0,2 літрів, за ціною 35,90 гривень, марки акцизного збору з ознаками підробки;

- Горілка «PrimeWorldClass» - у кількості 12 пляшок, місткістю по 0,2 літрів, за ціною 35,90 гривень, марки акцизного збору з ознаками підробки - повернути магазину «Мілі Літро» за адресою: м. Київ, пр-к Політехнічний, буд. 1/3, власником якого є ТОВ «Водолія».

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАП.

Апеляційна скарга до відповідного апеляційного суду подається через місцевий суд, що виніс постанову.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого ст. 32 КУпАП.

Суддя Т.В. Левицька