Справа № 570/4772/20
Номер провадження 3/570/2038/2020
11 грудня 2020 року м.Рівне
Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Остапчук Л.В., за участю прокурора Краснолюби Р.М., розглянувши в залі суду в місті Рівне матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, працюючого у Великоомелянській сільській раді, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 05 травня 2007 року Рівненським РВ УМВС України в Рівненській області, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , права, передбачені ст.268 КУпАП, і ст.63 Конституції України, роз'яснені,
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Під час перевірки Реєстру НАЗК було встановлено було встановлено, що ОСОБА_2 , будучи депутатом Великоомелянської сільської ради Рівненського району Рівненської області, відповідно до п.п. "б" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" та ч.1 ст.45 Закону, суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, а також суб'єктом декларування, в порушення ст.45, п.2-1 Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції" станом на 23 год. 59 хв. 31.05.2020 року не подав до Національного агенства з питань запобігання корупції (НАЗК) декларацію за формою, що визначається НАЗК за 2019 рік, хоча мав обов'язок та можливість це зробити. Фактично він подав щорічну декларацію за 2019 рік лише 17.08.2020 року, о 08 год. 27 хв.
ОСОБА_2 в суді свою вину у вчиненні вказаних правопорушень визнав, щиро розкаявся і пояснив, що не свідомо вчинив правопорушення, оскільки подавав ще 31 березня 2020 року, але через помилки не пам'ятає, чи подав тоді декларацію, чи вийшов з програми без відправки. Просить суд суворо його не карати.
Прокурор Краснолюба Р.М. в суді пояснив, що ОСОБА_2 було порушено вимоги щодо подачі декларації, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП. Просить визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні даного правопорушення і накласти на нього мінімальне адміністративне стягнення в межах санкції вказаної статті.
Заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, пояснення прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що в діях ОСОБА_2 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, виходячи з наступного.
Відповідно до вимог ст.ст.245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Диспозицією ч.1 ст.172-6 КУпАП України передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у підпункті "б" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції", зокрема, до цього переліку віднесені Законом і народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Відповідно до ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Пунктом 2-1 Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції" встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб'єкти декларування подають до 1 червня.
Згідно примітки до статті 172-6 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Під час розгляду справи встановлено, що ОСОБА_2 , за результатами чергових виборів депутатів місцевих рад 22 грудня 2019 року, обраний депутатом Великоомелянської сільської ради Рівненського району Рівненської області. Його повноваження визнані на засіданні першої сесії Великоомелянської сільської ради 7 скликання 17 січня 2020 року.
Згідно відомостей Реєстру НАЗК на веб-сайті "nazk.gov.ua" встановлено, що ОСОБА_2 подав щорічну декларацію за 2020 рік лише 17.08.2020 року, о 08 год. 27 хв.
З огляду на вищевикладене, ОСОБА_2 , будучи депутатом Великоомелянської сільської ради Рівненського району Рівненської області порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", за яке передбачена відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до п.п."б" п.1 ч.1 ст.3 та абз.1 ч.2 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані заповнювати та подавати декларацію, що охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими такими особами, до припинення повноважень пов'язаних з виконанням функцій місцевого самоврядування, але не пізніше дня припинення.
Порушуючи вищезазначені зобов'язання, ОСОБА_2 подав щорічну декларацію за 2020 рік лише 17.08.2020 року, о 08 год. 27 хв.Тобто, ОСОБА_2 подав вказану декларацію із значним запізненням, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
З врахуванням особи ОСОБА_2 , який характеризується позитивно, вперше притягується до адміністративної відповідальності, приходжу до висновку, що до нього повинне бути застосоване адміністративне стягнення в межах санкції вказаної статті, а саме штраф у мінімальному розмірі, про що просив прокурор в судовому засіданні.
В зв'язку з накладенням на ОСОБА_2 адміністративного стягнення, відповідно до ст.40-1 КУпАП і Закону України "Про судовий збір", з нього має бути стягнуто судовий збір.
Керуючись ст.ст.40-1, 172-6 ч.1, 283, 284, 288, 289, 294 КУпАП, Законом України "Про судовий збір", суд, -
ОСОБА_3 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 на рахунок UA908999980313111256000026001. (Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106. Банк отримувача Казначейство України (ЕАП). Код отримувача (код за ЄДПРОУ) 37993783. Код класифікації доходів бюджету 22030106. Найменування коду класифікації доходів бюджету - Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050) судовий збір в сумі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Рівненський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, а при подачі апеляційної скарги після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Остапчук Л.В.