Ухвала від 28.12.2020 по справі 555/2286/20

Справа № 555/2286/20

Номер провадження 1-кс/555/376/20

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"28" грудня 2020 р. м.Березне

Березнівський районний суд Рівненської області в складі:

головуючого судді - ОСОБА_1

при секретарі ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Березне клопотання начальника Березнівського відділу Сарненської місцевої прокуратури Рівненської області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, які знаходяться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Рівненської міської ради в кримінальному провадженні № 12020185060000185 (ЄРДР від 22.11.2020), за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Начальник Березнівського відділу Сарненської місцевої прокуратури Рівненської області ОСОБА_3 , звернувся із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, а саме до медичної картки стаціонарного хворого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя АДРЕСА_1 .Обґрунтовуючи внесене клопотання, сторона кримінального провадження вказує, що на даний час сектором дізнання Березнівського ВП Сарненського ВП ГУ НП в Рівненській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження № 12020185060000185 (ЄРДР від 22.11.2020), за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.Досудовим розслідуванням встановлено, що 22 листопада 2020 року, приблизно о 01 годині 00 хвилин, невідомі особи перебуваючи на території АЗС « ІНФОРМАЦІЯ_3 » розташованій по АДРЕСА_2 нанесли тілесні ушкодження ОСОБА_4 . Внаслідок отриманих тілесних ушкоджень ОСОБА_4 був госпіталізований до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Рівненської міської ради.Зі змісту копії епікризу № 10518 КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Рівненської міської ради, встановлено, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , житель АДРЕСА_1 , знаходився на стаціонарному лікуванні в умовах травматологічного відділення з 23.11.2020 по 15.12.2020.Для повного і всебічного встановлення обставин у зазначеному кримінального правопорушення виникла необхідність в проведенні судово-медичної експертизи тілесних ушкоджень отриманих ОСОБА_4 .Під час проведення судово-медичної експертизи тілесних ушкоджень отриманих ОСОБА_4 необхідно надати експерту медичні карту стаціонарного хворого для проведення дослідження.Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи те, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що отримані ОСОБА_4 тілесні ушкодження мають суттєве значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до медичної карти стаціонарного хворого, що зберігаються у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Рівненської міської ради, що в АДРЕСА_3 , а також отримати можливість тимчасового вилучення цієї медичної карти для направлення за місцем проведення судово-медичної експертизи.

В судове засіданні прокурор та слідчий не з'явилися, надіслали до суду заяви про розгляд клопотання без їх участі, клопотання просили задовольнити.

Представник КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Рівненської міської ради, в судове засідання не з'явився.

Згідно ч. 2 ст. 131 КПК України, одним із видів заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.

У відповідності з ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно з ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я»: медичні працівники та інші особи, яким у зв'язку з виконанням професійних або службових обов'язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя громадянина, не мають права розголошувати ці відомості, крім передбачених законодавчими актами випадків.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, вивчивши надані матеріали, що стосуються розгляду клопотання, дійшов висновку про наявність підстав для надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів з можливістю їх вилучення.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159, 162, 163, 164 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Надати тимчасовий доступ, тобто можливість отримати та вилучити в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Рівненської міської ради, що в АДРЕСА_3 , медичну картку стаціонарного хворого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя АДРЕСА_1 , розкривши старшому дізнавачу СД Березнівського ВП Сарненського ВП ГУ НП в Рівненській області капітану поліції ОСОБА_5 , начальнику СД Березнівського ВП Сарненського ВП ГУ НП в Рівненській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_6 та дізнавачу СД Березнівського ВП Сарненського ВП ГУ НП в Рівненській області лейтенанту поліції ОСОБА_7 , лікарську таємницю.

Встановити строк дії ухвали терміном на один місяць з моменту постановлення ухвали.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає; заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.

Суддя: ОСОБА_1

Попередній документ
93839390
Наступний документ
93839392
Інформація про рішення:
№ рішення: 93839391
№ справи: 555/2286/20
Дата рішення: 28.12.2020
Дата публікації: 30.05.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Березнівський районний суд Рівненської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (14.01.2021)
Дата надходження: 14.01.2021
Предмет позову: -
Розклад засідань:
18.01.2021 11:15 Березнівський районний суд Рівненської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
МЕЛЬНИЧУК НІНЕЛЬ ВАСИЛІВНА
суддя-доповідач:
МЕЛЬНИЧУК НІНЕЛЬ ВАСИЛІВНА