Ухвала від 15.12.2020 по справі 752/22415/20

Справа № 752/22415/20

Провадження № 2-а/752/456/20

УХВАЛА

15 грудня 2020 року суддя Голосіївського районного суду м. Києва Плахотнюк К.Г. ознайомившись із матеріалами адміністративного позову ОСОБА_1 до Голосіївського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління юстиції України ( м. Київ) про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії ,-

встановив:

у листопаді 2020 року до провадження судді надійшли матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Голосіївського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління юстиції України ( м. Київ) про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Зазначені позовні вимоги позивачем заявлено до вирішення у порядку адміністративного судочинства.

Правилами статті 5 КАС України встановлено право на судовий захист і передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Відтак, при визначенні підвідомчості справи потрібно виходити з характеру спірних правовідносин, прав та інтересів, за захистом яких звернулася особа.

Правилами частини 5 ст.287 КАС України встановлено, що адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень, ухвалених місцевим загальним судом як адміністративним судом, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.

Як убачається з позовної заяви ОСОБА_1 та доданих до неї документів, позивач просить:

визнати бездіяльність Голосіївського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Київ) щодо відмови у закінченні виконавчого провадження № 59525562 протиправною та зобов'язати винести постанову про закінчення виконавчого провадження;

зобов'язати Голосіївський районний відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Київ) перерахувати кошти, що залишилися після задоволення всіх вимог за виконавчим провадженням № 59525562 від 06.11.2019 року.

При цьому, за даними позовної заяви щодо обгрунтування позовних вимог виконавче провадження ВП № 59525562 від 06.11.2019 року в межах якого оскаржується бездіяльність державного виконавця, було відкрито з приводу примусового виконання виконавчого листа № 752/5634/19 виданого Голосіївським районним судом м. Києва про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_2 у розмірі 1/3 заробітку щомісяця, але не менше, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, тобто під час виконання судового рішення ухваленого Голосіївським районним судом м. Києва, як місцевим загальним судом за правилами цивільного судочинства, а не як місцевим загальним судом, як адміністративним судом.

Розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів визначено ст.20 КАС України, яка визначає, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; 5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".

Згідно ст. 2 ЦПК України завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають із цивільних, земельних, трудових, сімейних, відносин; інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

За правилами ст. 447 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.

Так, позивачем у порядку адміністративного судочинства оскаржується бездіяльність державного виконавця в межах виконавчого провадження, яке було відкрито на примусове виконання судового рішення, ухваленого Голосіївським районним судом м. Києва, як місцевим загальним судом за правилами цивільного судочинства.

Відтак, правовідносини, які виникли між позивачем та відповідачем, не відносяться до сфери публічно - правових і підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства.

Відповідно до п.1. ч.1 ст.170 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.

Враховуючи зазначене вище, суд вважає, що слід відмовити у відкритті провадження по вищевказаній справі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 20, 170, 287 КАС України, суддя -

ухвалив:

відмовити у відкритті провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Голосіївського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління юстиції України ( м. Київ) про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Роз'яснити позивачу ОСОБА_1 , що заявлені позовні вимоги до Голосіївського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління юстиції України ( м. Київ) про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, підлягають вирішенню у порядку цивільного судочинства,яким встановлено судовий контроль за виконанням судових рішень.

Ухвалу може бути оскаржено до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення, шляхом подання апеляційної скарги через Голосіївський районний суд м. Києва.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя: К.Г. Плахотнюк