Ухвала від 22.12.2020 по справі 686/17869/19

Справа № 686/17869/19

Провадження № 1-кс/686/15340/20

УХВАЛА

Іменем України

22 грудня 2020 року м. Хмельницький

Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши в судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ ЗВнП ХВП ГУНП в Хмельницькій області капітана поліції ОСОБА_3 , погодженого з прокурором, про продовження строку досудового розслідування, у кримінальному провадженні №12019240010003048 від 26.06.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч..3 ст. 185 КК України,

ВСТАНОВИВ:

22.12.2020 року старший слідчий СВ ЗВнП ХВП ГУНП в Хмельницькій області капітан поліції ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з клопотанням погодженим з прокурором Хмельницької місцевої прокуратури ОСОБА_4 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №12019240010003048 від 26.06.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України на дванадцять місяців.

Слідчий мотивує клопотання тим, що встановлений строк досудового розслідування закінчується, а завершити досудове розслідування до закінчення вказаного строку неможливо, у зв'язку з неможливістю вчинення всіх процесуальних дій в провадженні. Зокрема, для закінчення досудового розслідування необхідно додатково допитати свідків з метою уточнення обставин вчинення кримінального правопорушення, провести повторний обхід місць можливого збуту викраденого майна, у разі встановлення місця збуту, допитати осіб, які приймали викрадене майно та з метою встановлення всіх обставин вчинення правопорушення та осіб, які причетні до вчинення даного кримінального правопорушення, з метою прийняття кінцевого процесуального рішення

Слідчий, будучи належним чином повідомленим про дату та час розгляду клопотання у судове засідання не зявився, в клопотанні зазначив провести розгляд за його відсутності.

Слідчий суддя вважає за можливе прийняти рішення по суті клопотання за відсутності слідчого, на підставі наданих доказів.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.

В період часу з 17:00 год. 24.06.2019 по 10:00 год. 25.06.2019 невстановлена особа, перебуваючи в офісному приміщенні, що знаходиться по вул. Старокостянтинівське шосе, 1/1 у м. Хмельницькому, в яке поникла шляхом підбору ключа, керуючись корисливим умислом, таємно, умисно, здійснила крадіжку ноутбука марки «Asus», ноутбука марки «Lenovo» та пристрою для алмазного бурління, чим спричинила ТОВ «Тензор В» майнової шкоди.

26.06.2019 відомості про зазначене кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019240010003048, за попередньою кваліфікацією вчиненого злочину - ч. 3 ст. 185 КК України.

В ході досудового розслідування проведено ряд слідчих дій з метою встановлення всіх обставин справи, а саме:

-проведено огляд місця події, в ході якого вилучено слідову інформацію вчинення злочину;

-відібрано заяву про вчинене кримінальне правопорушення в ОСОБА_5 ;

-допитано як свідка ОСОБА_5 ;

-допитано як свідка ОСОБА_6 ;

-допитано як свідка ОСОБА_7 ;

-допитано як свідка ОСОБА_8 ;

-проведено дактилоскопічну експертизу;

-надано доручення працівникам СКП Зарічанського ВнП ХВП;

-допитано як свідка ОСОБА_9 ;

-допитано як свідка ОСОБА_10 ;

-надано запити до ломбардів міста Хмельницького;

Окрім цього, даному кримінальному провадженні наявна необхідність у проведенні ряду слідчих та процесуальних дій з метою встановлення обставин вчинення правопорушення та осіб, які причетні до вчинення даного кримінального правопорушення, однак у зв'язку з не встановленням на даний час всіх обставин правопорушення проведення інших слідчих дій є неможливими.

Відповідно до положень ст.12 КК України, злочин, передбачений ч.3 ст.185 КК України, віднесено до тяжкого злочину.

Пунктом 2 ч.2 ст.219 КПК України передбачено, що строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого злочину.

Частиною 1 ст. 294 КПК України передбачено, що якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений у частині другій статті 219 КПК України, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу.

Згідно ч.5 ст.294 КПК України клопотання про продовження строку досудового розслідування подається не пізніше п'яти днів до спливу строку досудового розслідування, встановленого статтею 219 цього Кодексу. Строк що закінчився, поновленню не підлягає.

Відповідно до ч.1 статті 295-1 КПК України, у випадках, передбачених ст.294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

Частиною 4 цієї ж статті передбачено, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовженні строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості.

Слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що сталася подія кримінального правопорушення, що здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні становить складність та, що додатковий строк досудового розслідування необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, які не могли бути отримані раніше та про які зазначено у клопотанні, слідчі дії, які необхідно виконати мають суттєве значення для кримінального правопорушення, тому слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання слідчого про продовження строку досудового розслідування.

Керуючись ст. ст.219, 294, 295-1 КПК України , слідчий суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого СВ ЗВнП ХВП ГУНП в Хмельницькій області капітана поліції ОСОБА_3 , про продовження строків досудового розслідування задоволити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12019240010003048 від 26.06.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч..3 ст. 185 КК України на дванадцять місяців.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Попередній документ
93825941
Наступний документ
93825943
Інформація про рішення:
№ рішення: 93825942
№ справи: 686/17869/19
Дата рішення: 22.12.2020
Дата публікації: 14.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; продовження строку досудового розслідування
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (20.12.2021)
Дата надходження: 20.12.2021
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
САРБЕЙ ОЛЕКСАНДР ФЕДОРОВИЧ
суддя-доповідач:
САРБЕЙ ОЛЕКСАНДР ФЕДОРОВИЧ