Постанова від 10.12.2020 по справі 752/21726/20

Справа № 752/21726/20

Провадження №: 3/752/9538/20

ПОСТАНОВА

іменем України

10 грудня 2020 року суддя Голосіївського районного суду м. Києва Єсауленко М.В., розглянувши матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ознаками правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП,

встановив:

ОСОБА_1 інкримінується порушення правил карантину, що полягає у тому, що 22.10.2020 р. о 09 год. 50 хв. у м. Києві на пр. Ак. Глушкова, 14, він, будучи водієм, керував автобусом «Рута», н.з. НОМЕР_1 , надавав послуги з перевезення пасажирів за маршрутом № 739 без засобів індивідуального захисту (маски), чим порушив пп.1 п. 10 Постанови КМУ № 641 від 22.07.2020 р.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні інкримінованих дій не визнав. Пояснив, під час виконя роботи водія маршрутки, завжди знаходиться у масці. У момент перевірки він її тимчасово спустив, але у цей час пасажирів в автобусі не було.

Вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 530313 від 22.10.2020 р. встановлено, що 22.10.2020 р. о 09 год. 50 хв. на пр. Ак. Глушкова, 14, він, будучи водієм, керував автобусом «Рута», н.з. НОМЕР_1 , надавав послуги з перевезення пасажирів за маршрутом № 739 без засобів індивідуального захисту (маски).

Постановою КМУ від 22.07.2020 р. № 641 (у редакції станом на момент складення протоколу) з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 з 1 серпня 2020 року до 31 грудня 2020 року продовжено на всій території України дію карантину, встановленого постановами Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (Офіційний вісник України, 2020 р., № 23, ст. 896, № 30, ст. 1061) та від 20 травня 2020 р. № 392 "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".

Відповідно до п. 2 Постановою КМУ від 22.07.2020 р. № 641 залежно від епідемічної ситуації в регіоні або районі чи місті обласного значення встановлюється «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 (далі - рівень епідемічної небезпеки).

Пунктом 3 Постанови КМУ від 22.07.2020 р. № 641 передбачено, що Рівень епідемічної небезпеки встановлюється за результатом оцінки епідемічних показників та визначається рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке розміщується на офіційному інформаційному порталі Кабінету Міністрів України (за посиланням http://covid19.gov.ua).

З наявної на сайті http://covid19.gov.ua інформації встановлено, що на підставі протоколу позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 09.10.2020 р. № №35 з 00 год. 00 хв. 12 жовтня 2020 року у м. Києві встановлено «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Пунктом 14 Постанови КМУ від 22.07.2020 р. № 641 передбачено, що на території регіону (адміністративно - територіальної одиниці) на якій установлено «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки окрім зазначених у даному пункті обмежень встановлюються обмеження, передбачені для «зеленого» та «жовтого» рівня епідемічної небезпеки.

Підпунктом 1 пункту 10 Постанови КМУ № 641, передбачено, що на території України на період дії карантину заборонено перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

Разом з тим, підпунктом 2 пункту 11 Постанови КМУ № 641 на перевізника покладено відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, а також покладено обов'язок щодо контролю за використанням засобів індивідуального захисту.

Із зазначеного слідує, що саме на перевізника покладено обов'язок контролю за використанням засобів індивідуального захисту.

Між тим, доказів того, що ОСОБА_1 є перевізником або уповноваженою перевізником особою, яка має здійснювати контроль за використанням засобів індивідуального захисту, суду не надано, як і не надано доказів того, що ОСОБА_1 надавав послуги перевезення пасажирів без вдягнутих засобів індивідуального захисту.

Стаття 19 Конституції України зобов'язує органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадових осів діяти лише на підставі та в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В силу статті 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Враховуючи, що здійснення підтримки обвинувачення у справах про адміністративні правопорушення відповідними органами не здійснюється, а суд не здійснює збирання додаткових доказів, в тому числі повноваженнями вносити уточнювати суть адміністративного правопорушення, яке інкримінується певній особі, суд приходить до висновку про відсутність як події, так і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП у діях ОСОБА_1 , що відповідно до вимог п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП є підставою для закриття провадження.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, ст. 44-3, п.1 ч.1 ст.247, 279, 280, 283, п.3 ч.1 ст. 284 КУпАП, суд

постановив:

Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ознаками правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП закрити за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Єсауленко М.В.