Справа № 161/19576/20
Провадження № 3/161/5790/20
м.Луцьк 21 грудня 2020 року
Луцький міськрайонний суд в особі судді Філюк Т.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, паспорт № НОМЕР_1 ,
- за ст. 44-3, 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
До Луцького міськрайонного суду Волинської області з Управління патрульної поліції у Волинській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 217352 від 19.11.20 року вбачається, що 19.11. 2020 року, о 09:40 год. в м. Луцьку по вул. В'ячеслава Хурсенка,50а гр. ОСОБА_1 перебував на вулиці без документів, що посвідчують його особу, чим порушив вимоги п. 10 ч.2 Постанови КМУ № 641, від 22.08.2020 року.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ст. 44-3 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 217441 від 19.11.20 року вбачається, що 19.11. 2020 року, о 09:40 год. в м. Луцьку по вул. Хурсенка,50 гр. ОСОБА_1 відмовлявся виконувати неодноразово повторені вимоги поліцейського ОСОБА_2 при проведені поверхневої перевірки, чим вчинив злісну непокору.
Дії останнього кваліфіковані поліцейським за ст.185 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в інкримінованих йому правопорушеннях визнав повністю, щиро розкаявся та просив суворо не карати.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , всебічно, повно та об'єктивно дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що в його діях наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ст. 44-3, ст.185 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вина особи у вчинені правопорушень підтверджується дослідженими в судовому засіданні протоколами про адміністративні правопорушення, відеоматеріалами з місця вчинення адміністративного правопорушення.
Статтею 44-3 КУпАП передбачено відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” із змінами, встановлено, що Відповідно до статті 29 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 р. Кабінет Міністрів України постановляє заборонити перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус.
Як зазначено в диспозиції ст. 185 КУпАП, адміністративна відповідальність настає за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, а також вчинення таких дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку.
Проявом хуліганських дій є будь які протиправні дії, спрямовані на порушення громадського порядку.
Відповідно до вимог ст.33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.
Згідно з ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Призначаючи адміністративне стягнення, суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки, наслідки вчиненого правопорушення, дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Відповідно ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
З урахуванням викладеного вважаю за необхідне накласти на правопорушника адміністративне стягнення за правилами передбаченими ст. 36 КУпАП, тобто, в межах санкції статті, яка передбачає стягнення за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Вирішуючи питання про те, яке стягнення слід призначити ОСОБА_1 за вчинені ним правопорушення, враховую, що він не вперше притягується до адміністративної відповідальності, у скоєному щиро розкаявся, характер вчинених правопорушень, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді адміністративного арешту строком на 2 доби, що буде необхідним для його виправлення та достатнім для виконання завдань КУпАП.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 36, 40-1, 283, 284, 287 КУпАП,-.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 44-3, ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та на підставі ч.2 ст.36 КУпАП накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ст. 185 КУпАП у виді адміністративного арешту строком на 2 (дві) доби.
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок.
(Реквізити сплати: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, шляхом подання апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області.
Постанова про застосування адміністративного арешту виконується після набрання нею законної сили.
Суддя Луцького міськрайонного суду Т.М. Філюк