Справа № 157/1645/20
Провадження №3/157/1028/20
23 грудня 2020 року місто Камінь-Каширський
Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Антонюк О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від Камінь-Каширського ВП ГУНП у Волинській області, щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, жительки АДРЕСА_1 , приватний підприємець,
за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КпАП України),
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ 034084 від 13 листопада 2020 року зазначається, що ОСОБА_1 13 листопада 2020 року близько 19 год. порушила встановлені правила карантину, а саме, здійснювала продаж продуктових товарів в магазині «Товари повсякденного попиту» у АДРЕСА_2 , без одягнених засобів захисту, а саме, захисної маски, що закриває ніс та рот, чим порушила постанову Кабінету Міністрів України № 641 від 22 липня 2020 року підпункт 4 п. 15 зі змінами, тобто вчинила правопорушення, передбачене ст. 44-3 КпАП України.
Статтею 44-3 КпАП України (в редакції чинній на час складення протоколу про адміністративне правопорушення) було встановлено адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, у виді накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17000 гривень до 34000 гривень.
Законом України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», який набрав чинності 21 листопада 2020 року, статтю 44-3 КпАП України доповнено частиною другою такого змісту: «Перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, - тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».
Таким чином, зазначеним законом пом'якшено адміністративну відповідальність за перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот.
Відповідно до частин 1 та 2 ст. 8 КпАП України особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 ставиться у вину продаж продуктових товарів без одягнених засобів індивідуального захисту, що закривають ніс і рот. Такі дії останньої охоплюються диспозицією ч. 2 ст. 44-3 КпАП України (у редакції, чинній на час розгляду справи), яка пом'якшує відповідальність за вищезазначені дії у порівнянні з адміністративною відповідальністю, що була встановлена ст. 44-3 КпАП України (у редакції, чинній на час вчинення адміністративного правопорушення).
Окрім того, Законом України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», який набрав чинності 21 листопада 2020 року, доповнено ч. 1 ст. 222 КпАП України, а саме, після цифр «44» доповнено словами і цифрами «частина друга статті 44-3», тобто, згідно з ч. 1 ст. 222 КпАП України (в редакції, чинній на час провадження у справі) встановлено, що органи Національної поліції розглядають справи про адміністративні правопорушення, зокрема, передбачені ч. 2 ст. 44-3 КпАП України.
Згідно з ч. 3 ст. 8 КпАП України провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Отже, на час провадження у справі діє закон, яким встановлено, що справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 44-3 КпАП України, розглядають органи Національної поліції.
У відповідності до ч. 2 ст. 222 КпАП Україна від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень.
Таким чином, оскільки ч. 2 ст. 44-3 КпАП України пом'якшує адміністративну відповідальність за вчинення дій, які ставляться у вину ОСОБА_1 і розгляд такої категорії справ віднесено згідно з ч. 1 ст. 222 КпАП України (у редакції, чинній під час провадження у справі) до органів Національної поліції, тому зазначену справ належить передати до Камінь-Каширського ВП ГУНП у Волинській області для її розгляду працівником підрозділу Національної поліції, який має спеціальне звання, відповідно до покладених на нього повноважень.
Керуючись ст. ст. 8, 222, 278, 280 КпАП України, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ст. 44-3 КпАП України передати до Камінь-Каширського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області для розгляду її працівником підрозділу Національної поліції, який має спеціальне звання, відповідно до покладених на нього повноважень.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: О. В. Антонюк