ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
23 грудня 2020 року м. Київ № 826/10734/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Пащенка К.С., за участю секретаря судового засідання Легейди Я.А., розглянувши у письмовому провадженні заяву про надання звіту про виконання рішення суду у адміністративній справі
за позовомОСОБА_1
доГоловного управління Пенсійного фонду України в м. Києві
про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії,
11.07.2018 ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (надалі - відповідач), у якому просив суд:
- визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 07 жовтня 2008 року по теперішній час на підставі грошового атестату від 14.06.2017 № 14 та довідки від 14.06.2017 № 43-231 про додаткові види грошового забезпечення за період з 01.01.2008 по 30.09.2008, протиправною;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до грошового атестату від 14.06.2017 № 14 та довідки від 14.06.2017 № 43-231 про додаткові види грошового забезпечення за період з 01.01.2008 по 30.09.2008, з 07 жовтня 2008 року по теперішній час;
- встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві подати в місячний строк з моменту набрання рішенням суду законної сили звіт про його виконання.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 27.08.2019 позов задоволено повністю.
24.12.2019 видано виконавчі листи у справі № 826/10734/18.
22.12.2020 до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла заява ОСОБА_1 з проханням надати звіт про виконання рішення суду по справі № 826/10734/18 від 27.08.2019. Позивач вказав, що відповідач виконавчий лист від 24.12.2019 не виконує.
Частинами 1, 2 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачено, що суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. За наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З метою забезпечення виконання судового рішення статтею 382 КАС України встановлено дві форми судового контролю за виконанням судового рішення: 1) зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати звіт про виконання рішення суду; 2) накладення на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штрафу в сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Так, згідно з положеннями частини першої статті 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати в установлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
За наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф в сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (частина друга статті 382 КАС України).
Зокрема, в постанові від 03.04.2019 у справі № 820/4261/18 Верховний Суд встановив необхідність існування в спірних правовідносинах обставин, з якими стаття 382 Кодексу адміністративного судочинства України пов'язує наявність підстав для встановлення судового контролю за виконанням судового рішення.
У відповідності до п. 5 ч. 1 ст. 167 КАС України, будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити, зокрема, підстави заяви (клопотання, заперечення).
Згідно з ч. 2 ст. 167 КАС України, якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
З огляду на викладене, враховуючи відсутність у заяві позивача обґрунтувань по суті заяви, зважаючи на не долучення до заяви доказів щодо обставин, пов'язаних з невиконанням чи неналежним виконанням з боку відповідача рішення у цій справі, суд приходить до висновку про очевидну безпідставність та необґрунтованість поданої ОСОБА_1 заяви, а відтак заява підлягає залишенню судом без розгляду відповідно до положення ч. 2 ст. 167 КАС України.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 47, 241-243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Заяву ОСОБА_1 з проханням надати звіт про виконання рішення суду по справі № 826/10734/18 від 27.08.2019 - залишити без розгляду.
Ухвала, відповідно до змісту ч. 1 ст. 256 та п. 3 ч. 1 ст. 294 КАС України, набирає законної сили негайно після її проголошення та може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя К.С. Пащенко