про закриття провадження в
адміністративній справі в частині
справа № 813/1430/15
23 грудня 2020 року
Львівський окружний адміністративний суд
в складі головуючого судді Лунь З.І.,
секретар судового засідання Демчина В.Ю.,
за участю представників сторін:
від позивача Куксов В.Г.,
від відповідача Дорош А.Б.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Приватного підприємства «Євротерм-Львів» до Головного управління ДПС у Львівській області про скасування податкових повідомлень-рішень.
Приватне підприємство «Євротерм-Львів» звернулося до адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у Сихівському районі міста Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про скасування податкових повідомлень-рішень від 20.03.2015 № 0000382201 та №0000372201.
Львівський окружний адміністративний суд ухвалою від 27.04.2015 закрив провадження у справі №813/1430/15 (876/5309/15) в частині позовних вимог щодо оскарження податкових повідомлень-рішень від 20.03.2015 №0000382201 та №0000372201 в частині визначення грошового зобов'язання з податку на прибуток підприємств у сумі 381860,00грн.
Львівський апеляційний адміністративний суд ухвалою від 26.10.2015 залишив ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 27.04.2015 без змін.
Постановою Верховного Суду від 27.01.2020 у справі №К/9901/27545/18 ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 27.04.2015 та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 26.10.2015 у справі № 813/1430/15 (876/5308/15) скасовано, а справу направлено до суду першої інстанції на новий розгляд.
06.05.2020 суд прийняв до провадження справу №813/1430/15 та призначив цю справу до розгляду за правилами загального позовного провадження.
Ухвалою суду від 29.05.2020, занесеною до протоколу судового засідання суд замінив відповідача належним, правонаступником - Головним управлінням ДПС у Львівській області.
Ухвалою суду від 28.09.2020 суд закрив підготовче провадження у справі та призначив справу до розгляду по суті.
Сторони подали до суду клопотання, в якому просять частково закрити провадження у справі у зв'язку із примиренням сторін через досягнення податкового компромісу.
Відповідач просив закрити провадження у справі в частині позовних вимог про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 20.03.2015 року за №0000382201 на суму 14074 грн. 00 коп., а щодо податкового повідомлення-рішення від тієї ж дати за №0000372201 на суму 109559 грн. 00 коп.
Аналогічного змісту клопотання заявлено позивачем, як це видно з відповіді на відзиві (т.26, а.с.2).
У судовому засіданні представники сторін підтримали закриття провадження у цій справі в частині позовних вимог.
Суд встановив таке.
За результатами планової виїзної перевірки ПП «Євротерм-Львів» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2011 року по 31.12.2013 року, контролюючим органом складено акт від 23.02.2015 року за №152/13-50-22-02-17/33532913 та прийнято податкові повідомлення-рішення від 20.03.2015 року: за №0000372201, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток в розмірі 11903661 грн. 00 коп., в тому числі 9522929 грн. 00 коп. - основний платіж та 2380732 грн. 00 коп. - штрафні (фінансові) санкції (штрафи); за №0000382201, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 106624 грн. 00 коп., в тому числі за основним платежем 85299 грн. 00 коп. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) 21325 грн. 00 коп.
Як передбачено абзацом 1 п.7 підрозділу 9-2 Перехідних положень ПК України, процедура податкового компромісу, встановлена цим підрозділом, поширюється також на неузгоджені суми податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, визначені у податкових повідомленнях-рішеннях, щодо яких триває процедура судового та/або адміністративного оскарження, а також на випадки, коли платник податків отримав податкове повідомлення-рішення, за яким податкові зобов'язання не узгоджені відповідно до норм цього Кодексу. Досягнення податкового компромісу у такому разі здійснюється за заявою платника податків у письмовій формі до контролюючого органу про намір досягнення податкового компромісу. У таких випадках днем узгодження платником податків податкових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні, є день подання такої заяви до відповідного контролюючого органу. У разі несплати платником податків такого податкового зобов'язання у сумі, визначеній пунктом 2 цього підрозділу, таке податкове зобов'язання вважається неузгодженим.
Зі змісту положень підпунктів 14.1.156 та 14.1.39 п.14.1 ст.14, п.57.3 ст.57 ПК України, можна прийти до висновку, що визначені контролюючим органом суми грошового зобов'язання в частині основного платежу є податковими зобов'язаннями.
Податкові зобов'язання, визначені у спірних податкових повідомленнях-рішеннях, стосуються податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість за період зазначений у абзаці першому п.1 підрозділу 9-2 Перехідних положень ПК України, а тому підпадають під дію процедури податкового компромісу.
При цьому, як видно зі змісту заяви про намір досягнення податкового компромісу позивача від 26.03.2015 року позивач виявив волевиявлення скористатися процедурою податкового компромісу щодо податкових зобов'язань з податку на додану вартість повністю - 85299 грн. 00 коп., а щодо податку на прибуток підприємств в частині суми 305488 грн. 53 коп., та сплатив 5% від зазначених сум платіжними дорученнями від 27.03.2015 року за №443 та за №442, до закінчення строку протягом якого діє згадана процедура.
Абзацом 1 п.8 цього ж підрозділу встановлено, що податковий компроміс вважається досягнутим після сплати платником податків узгоджених податкових зобов'язань згідно із цим підрозділом.
Відповідач, рішенням від 06.04.2015 року за №57/2/13-50-22-02-10/104, на якому ґрунтується клопотання про закриття провадження у справі, погодив податковий компроміс по податковому повідомленню-рішенню від 20.03.2015 року за №0000382201 на суму 14074 грн. 00 коп. та податковому повідомленню-рішенню від тієї ж дати за №0000372201 на суму 109559 грн. 00 коп.
Цього не заперечив позивач.
Суд також бере до уваги те, що процедура податкового компромісу поширюється виключно на факти заниження податкових зобов'язань з податку на додану вартість (у зв'язку із завищенням податкового кредиту) та податку на прибуток (у зв'язку із завищенням витрат, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування), у тому числі встановлені за результатами здійснення контрольного заходу та відображені у відповідному податковому повідомленні-рішенні.
Відповідно до п.11-2 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, у редакції, що була чинною на час досягнення податкового компромісу між сторонами (Закон №63-VIII від 25.12.2014) підставою для примирення сторін на будь-якій стадії процесу є досягнення податкового компромісу щодо сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств відповідно до підрозділу 9-2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.238 КАС України, суд закриває провадження у справі якщо сторони досягли примирення.
Враховуючи те, що позивачем було дотримано усіх умов передбачених законодавцем для застосування податкового компромісу, суд дійшов висновку про закриття провадження у цій справі в частині позовних вимог по податковому повідомленню-рішенню від 20.03.2015 року за №0000382201 на суму 14074 грн. 00 коп. та податковому повідомленню-рішенню від тієї ж дати за №0000372201 на суму 109559 грн. 00 коп.
Керуючись ст.ст. 238, 295 КАС України, суд
провадження у справі за позовом Приватного підприємства «Євротерм-Львів» до Головного управління ДПС у Львівській області про скасування податкового повідомлення-рішення від 20.03.2015 року за №0000372201, в частині визначення суми грошового зобов'язання з податку на прибуток підприємств у розмірі 109559 грн. 00 коп. та податкового повідомлення-рішення від 20.03.2015 за №0000382201 за платежем податок на додану вартість на суму 14074,00грн- закрити.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається через Львівський окружний адміністративний суд до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Повний текст ухвали складено та підписано 24.12.2020.
Суддя Лунь З.І.