Справа № 686/30069/20
Провадження № 1-кс/686/15228/20
21 грудня 2020 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , захисника-адвоката ОСОБА_4 , підозрюваного ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хмельницький клопотання слідчого Третього слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, ОСОБА_3 , погодженого з прокурором, про відсторонення від займаної посади підозрюваного
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця села Березове Рокитнівського району Рівненської області, громадянина України, українця, який одружений, має трьох неповнолітніх дітей, фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не судимий, проходить службу на посаді дільничного інспектора прикордонної служби 1 категорії групи дільничних інспекторів прикордонної служби відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип В) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » І категорії (тип В) ІНФОРМАЦІЯ_4 ,
у кримінальному провадженні №62020240000001113,
встановив:
18.12.2020 року слідчий Третього слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, ОСОБА_3 звернуся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області із клопотанням, погодженим військовим прокурором Рівненського гарнізону ОСОБА_6 , про відсторонення від займаної посади ОСОБА_5 підозрюваного у вчиненні злочину передбаченого ч.3 ст.369 КК України. В обґрунтування поданого клопотання слідчим зазначено, що ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчинені тяжкого корупційного злочину, останній обіймаючи посаду дільничного інспектора прикордонної служби 1 категорії групи дільничних інспекторів прикордонної служби відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип В) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » І категорії (тип В) ІНФОРМАЦІЯ_4 , має доступ до службових документів та може, використовуючи своє службове становище, впливати на свідків у даній справі, знищити чи приховати або спотворити будь-які речі і документи, які мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні.
Заслухавши думку слідчого, який наполягав на задоволенні клопотання, підозрюваного та його захисника, які заперечили проти задоволення вказаного клопотання, посилаючись на його безпідставність та необґрунтованість, дослідивши надані матеріали кримінального провадження, приходжу до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню з наступних підстав.
Встановлено, що СВ СУ ТУ ДБР, розташованого у місті Хмельницькому здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №62020240000001113, яке було зареєстровано у ЄРДР 09.10.2020 року за правовою кваліфікацією кримінального правопорушення - ч. 3 ст. 369 КК України та за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 204, ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 419 КК України.
14.12.2020 о 13 год. 18 хв. ОСОБА_5 затримано у порядку ст. 208 КПК України за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України.
15.12.2020 ОСОБА_5 письмово повідомлено про підозру у вчиненні ним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України (пропозиція, обіцянка службовій особі надати їй неправомірну вигоду, а так само надання такої вигоди за вчинення чи невчинення службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає таку вигоду, та в інтересах третіх осіб будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища, вчиненої за попередньою змовою групою осіб), за наступних обставин.
Кілька осіб з числа громадян України, зокрема: ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , а також залучені ними інші особи, діючи за попередньою змовою із військовослужбовцями відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ІНФОРМАЦІЯ_4 : інспектор прикордонної служби - майстер начальник другої групи інспекторів прикордонної служби ОСОБА_7 , дільничний інспектор прикордонної служби 1 категорії групи дільничних інспекторів прикордонної служби ОСОБА_10 , дільничний інспектор прикордонної служби 1 категорії старший прапорщик ОСОБА_5 , дільничний інспектор прикордонної служби 1 категорії старший прапорщик ОСОБА_11 , які увійшли поетапно у склад такої групи та які мають значний досвід проходження військової служби у вказаному правоохоронному органі та відповідні навички та уміння щодо протидії виявлення правопорушень, будучи обізнаними про встановлений чинним законодавством порядок переміщення через митний кордон України товарів, у тому числі підакцизних (тютюнових виробів), усвідомлюючи протиправний та суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання за невстановлених органом досудового розслідування обставин, але не пізніше 09.10.2020 утворили стійку групу, основною ціллю якої було визначено незаконне переміщення на систематичній основі вищевказаних товарів з території Республіки Білорусь на митну територію України та у зворотному напрямку поза офіційно діючими пунктами пропуску на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ІНФОРМАЦІЯ_4 за сприяння осіб, які перебували на території Республіки Білорусь.
Ввезені вищевказаними особами контрабандним чином на територію України у такий спосіб зазначені товари доставлялися учасниками вказаної групи для подальшого незаконного зберігання у визначеному організаторами місця для забезпечення їх подальшого збуту постійним покупцям на постійній основі та зберігалися у такому місці перед їх транспортуванням в Республіку Білорусь в аналогічний спосіб.
Для безперебійного та безпечного здійснення створеного плану організатори злочинної схеми та залучені ним особи визначили механізм реалізації злочинних намірів усіх учасників групи та залучили до такої протиправної діяльності вищевказаних осіб з числа військовослужбовців ДПС України, на яких було покладено виконання відведених їм протиправних функцій шляхом порушення правил несення прикордонної служби, яке виразилося у відхиленні ними від визначеного маршруту патрулювання у ввіреній їм ділянці, відволіканні від несення служби інших військовослужбовців, взятті на себе зобов'язань не виконувати дій, що забезпечують охорону державного кордону, а також особисто брати участь у такій протиправній діяльності задля досягнення єдиного злочинного умислу у забезпеченні переміщення вищевказаного товару з України в Республіку Білорусь та у зворотному напрямку у зазначений спосіб.
Ця група характеризується стійкими зв'язками, стабільністю і згуртованістю свого складу, об'єднанням учасників групи єдиним планом з розподілом функцій кожного з них, спрямованих на досягнення єдиної злочинної мети, обізнаністю всіх учасників групи з планом злочинних дій, злагодженим функціонуванням, дотриманням встановлених співробітниками правоохоронних органів заходів конспірації та протидія витоку зазначеної інформації стороннім особам задля запобігання виявлення такої протиправної діяльності уповноваженими на те особами.
Згідно з п.п. 5, 10, 11, ч. 1 ст. 19 Закону України «Про Державну прикордонну службу України» визначені наступні обов'язки Державної прикордонної служби, зокрема: організація запобігання кримінальним та адміністративним правопорушенням, протидію яким законодавством віднесено до компетенції Державної прикордонної служби України, їх виявлення та припинення, здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення згідно із законами; здійснення оперативно-розшукової діяльності в інтересах забезпечення захисту державного кордону України; контроль за дотриманням прикордонного режиму.
Відповідно до посадових інструкцій під час виконання покладених обов'язків вказані військовослужбовці ІНФОРМАЦІЯ_4 зобов'язані: запобігати злочинам та адміністративним правопорушенням, протидію яким законодавством віднесено до компетенції Держприкордонслужби; здійснювати прикордонний контроль та пропуск через державний кордон осіб, транспортних засобів;проводити опитування місцевих жителів з метою отримання (уточнення) відомостей про правопорушників; виявляти і затримувати правопорушників, та доставляти їх до підрозділів відділу; надавати допомогу і підтримку сусіднім прикордонним нарядам у затриманні правопорушників.
Однак, фактично, група осіб з числа вказаних військовослужбовців ДПС України, незважаючи на те, що відповідно до ст. 2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів», є працівниками правоохоронних органів, на яких відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України покладено обов'язки діяти лише у межах повноважень та способом, які передбачені Конституцією України і Законами України, а також те, що вони є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, передбачені ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII, використовуючи надану їм владу та службове становище, діючи в особистих інтересах та в інтересах інших учасників групи, всупереч інтересам служби, з метою одержання неправомірної вигоди для всіх її учасників, діючи у порушення ст.ст. 9, 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, ст.ст. 1-4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, статей 3 і 22 Закону України «Про запобігання корупції» та Військової присяги, не запобігали вищевказаним правопорушенням, та не вживали заходів щодо їх припинення, виявлення, розкриття та розшуку осіб, які їх вчинили, у порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством та іншими нормативними актами, а також не здійснювали захист від злочинних та кримінально-протиправних посягань, що спричинило шкоду державним інтересам, а навпаки прийняли рішення про вчинення тяжкого корупційного кримінального правопорушення, яке виразилося у наданні неправомірної вигоди своєму керівнику.
Зокрема, група осіб з числа військовослужбовців ІНФОРМАЦІЯ_4 , а саме: ОСОБА_7 , ОСОБА_10 , ОСОБА_5 , ОСОБА_11 , неодноразово організувала та забезпечила у період не пізніше чим з початку жовтня 2020 року по 14.12.2020 переміщення у такий спосіб зазначених вище товарів (підакцизних - тютюнових виробів, товарів народного вжитку) та вжиття заходів щодо запобігання і не уможливлення виявлення такої протиправної діяльності на державному кордоні, приховування таких фактів з іншими учасниками групи з числа цивільних осіб, які спільно з ними залучені до такої діяльності, шляхом одержання своєї частки неправомірної вигоди у різних розмірах, а після цього, за попередньо узгодженим планом з ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та іншими залученими до протиправної діяльності особами, надавали визначену частину неправомірної вигоди своєму безпосередньому керівнику - начальнику ВІПС « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_12 задля уникнення виявлення ним таких фактів та його сприяння у вищевказаний спосіб щодо організації такої протиправної діяльності, а решту неправомірної вигоди розподілялася між всіма учасниками протиправної діяльності та які розпорядилися нею на власний розсуд.
Водночас, ця група осіб, чітко усвідомлюючи, що їх протиправна діяльність може бути викрита начальником ВІПС « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_12 , який не обізнаний з обставинами її реалізації, спільно прийняли рішення про його залучення до неї у латентний спосіб, при цьому дотримуючись правил конспірації та шляхом поетапного його введення у цю групу, у разі надання згоди на участі у ній, у курс всього механізму і ознайомлення з більшістю учасників такої групи шляхом надання йому неправомірної вигоди та безпосереднього втягнення у таку протиправну діяльність.
Зокрема, 12.10.2020 ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , будучи співробітником вказаного правоохоронного органу, діючи в інтересах та з відома вищевказаних учасників групи, перебуваючи на території ВІПС « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ІНФОРМАЦІЯ_4 (за адресою: АДРЕСА_2 ), звернувся до начальника відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_12 та висловив пропозицію посприяти такій групі у переміщенні тютюнових виробів та інших товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю поза офіційно діючими пунктами пропуску на ділянці обслуговування ВІПС « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ІНФОРМАЦІЯ_4 (прикордонні знаки у межах Рокитнівського району Рівненської області), та, за погодженням з іншими учасниками вищевказаної групи, запропонував надавати вказаному керівнику неправомірну вигоду у різних розмірах в залежності від обсягів контрабандно переміщуваних товарів за кожен факт переміщених у такий спосіб зазначених вище товарів та вжиття заходів, спрямованих на не уможливлення виявлення їх протиправної діяльності як ним особисто так й іншими правоохоронцями, а також у приховуванні фактів здійснюваної ними протиправної діяльності на державному кордоні.
Надалі, 31.10.2020 дільничний інспектор прикордонної служби 1 категорії ВІПС « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ІНФОРМАЦІЯ_6 старший прапорщик ОСОБА_10 та ОСОБА_8 , продовжуючи реалізувати спільний з іншими учасниками злочинний план, діючи з тих же мотивів, всупереч інтересам служби, в порушення вищевказаних вимог законодавства та Військової присяги, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, перебуваючи за місцем фактичного проживання ОСОБА_12 за адресою: АДРЕСА_3 , чітко усвідомлюючи, що він є службовою особою та співробітником правоохоронного органу, діючи в інтересах та з відома вищевказаної групи осіб, надали останньому неправомірну вигоду у розмірі 600 доларів США, що згідно з курсом Національного банку України, станом на 31.10.2020 становить 17 062,98 гривень за вжиття ним заходів щодо унеможливлення виявлення іншими правоохоронними органами, зокрема ДПС України, фактів контрабандного переміщення товарно-матеріальних цінностей та підакцизних товарів (тютюнових виробів), сумнівного походження, через українсько-білоруську ділянку державного кордону, поза офіційно діючими пунктами пропуску через т.зв. «зелений кордон», в межах ділянки відповідальності ВІПС «Кам'яне» ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ІНФОРМАЦІЯ_6 у ніч з 29 на 30 жовтня 2020 року у напрямку із Республіки Білорусь на митну територію України 90 коробів сигарет (45 000 пачок) білоруського виробництва торгової марки «CREDO» та у напрямку із митної території України до Республіки Білорусь 4 (чотирьох) кубів - 400 (чотириста) кг. одягу, які були запаковані в 21 (двадцять один) поліетиленовий пакет та 14 (чотирнадцяти) коробок косметичних засобів для манікюру торгової марки «KodiPROFESSIONAL» та не вжиття заходів щодо фіксації такої протиправної діяльності ним особисто, а іншими коштами, отриманими від реалізації протиправної діяльності розпорядилися на власний розсуд, як і інші учасники такої групи.
Поряд з цим, 03.11.2020 дільничний інспектор прикордонної служби 1 категорії ВІПС « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ІНФОРМАЦІЯ_6 старший прапорщик ОСОБА_10 , продовжуючи реалізувати спільний з іншими учасниками злочинний план, діючи з тих же мотивів, всупереч інтересам служби, в порушення вищевказаних вимог законодавства та Військової присяги, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, перебуваючи за місцем фактичного проживання ОСОБА_12 за адресою: АДРЕСА_3 , чітко усвідомлюючи, що він є службовою особою та співробітником правоохоронного органу, діючи в інтересах та з відома вищевказаної групи осіб, зокрема вказаних військовослужбовців такого загону, надав ОСОБА_12 неправомірну вигоду у розмірі 200 доларів США, що згідно з курсом Національного банку України, станом на 03.11.2020 становить 5 716,54 гривень, за вжиття ним заходів щодо унеможливлення виявлення іншими правоохоронними органами, зокрема ДПС України, фактів контрабандного переміщення товарно-матеріальних цінностей та підакцизних товарів (тютюнових виробів), сумнівного походження, через українсько-білоруську ділянку державного кордону, поза офіційно діючими пунктами пропуску через т.зв. «зелений кордон», в межах ділянки відповідальності ВІПС «Кам'яне» ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ІНФОРМАЦІЯ_6 у ніч з 31 жовтня на 01 листопада 2020 року у напрямку із Республіки Білорусь на митну територію України 1 тонни (1000 кг.) горіхів виду «Арахіс» та у напрямку із митної території України до Республіки Білорусь металевих виробів у вигляді запчастин до транспортних засобів вагою близько 750 кг.та не вжиття заходів щодо фіксації такої протиправної діяльності ним особисто, а іншими коштами, отриманими від реалізації протиправної діяльності розпорядилися на власний розсуд, як і інші учасники такої групи.
Крім цього, 25.11.2020 ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_7 та ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_8 ,продовжуючи реалізувати спільний з іншими учасниками злочинний план, діючи з тих же мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, під час руху на автомобілі марки «Нива» з населеного пункту «Кам'яне» до населеного пункту «Будки-Кам'янські» Рокитнівського району Рівненської області, чітко усвідомлюючи, що ОСОБА_12 є службовою особою та співробітником правоохоронного органу, діючи в інтересах та з відома вищевказаної групи осіб, зокрема вказаних військовослужбовців такого загону: ОСОБА_7 , ОСОБА_10 , ОСОБА_5 , ОСОБА_11 , надали ОСОБА_12 неправомірну вигоду у розмірі 200 доларів США, що згідно з курсом Національного банку України, станом на 25.11.2020 становить 5674, 82 гривень за вжиття ним заходів щодо унеможливлення виявлення іншими правоохоронними органами, зокрема ДПС України, фактів контрабандного переміщення товарно-матеріальних цінностей та підакцизних товарів (тютюнових виробів), сумнівного походження, через українсько-білоруську ділянку державного кордону, поза офіційно діючими пунктами пропуску через т.зв. «зелений кордон», в межах ділянки відповідальності ВІПС «Кам'яне» ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ІНФОРМАЦІЯ_6 у ніч з 22 на 23 листопада 2020 року та вранці 24 листопада 20202 року - у напрямку із Республіки Білорусь на митну територію України не менше 70 коробок сигарет (35 000 пачок) білоруського виробництва торгової марки «CREDO» та не вжиття заходів щодо фіксації такої протиправної діяльності ним особисто, а іншими коштами, отриманими від реалізації протиправної діяльності розпорядилися на власний розсуд, як і інші учасники такої групи.
Надалі, близько 13 год. 05 хв. 14.12.2020 військовослужбовці ІНФОРМАЦІЯ_4 : ОСОБА_10 , ОСОБА_5 , ОСОБА_11 , перебуваючи у кафе « ІНФОРМАЦІЯ_9 » за адресою: Рівненська область, Рокитнівський район, с. Березове, переслідуючи стійку мету у продовженні протиправної діяльності на систематичній основі та з метою збагачення всіх учасників групи, військовослужбовці ІНФОРМАЦІЯ_6 і задля уникнення виявлення їх протиправної діяльності, продовжуючи реалізувати спільний з іншими учасниками злочинний план, діючи з тих же мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання,чітко усвідомлюючи, що ОСОБА_12 є службовою особою та співробітником правоохоронного органу, діючи в інтересах та з відома вищевказаної групи осіб, зокрема іншого військовослужбовця такого загону ОСОБА_7 ,надали ОСОБА_12 неправомірну вигоду у розмірі 350 доларів США, що згідно з курсом Національного банку України, станом на 14.12.2020 становить 9 788,31 гривень, за вжиття ним заходів щодо унеможливлення виявлення іншими правоохоронними органами, зокрема ДПС України, фактів контрабандного переміщення товарно-матеріальних цінностей та підакцизних товарів (тютюнових виробів), сумнівного походження, через українсько-білоруську ділянку державного кордону, поза офіційно діючими пунктами пропуску через т.зв. «зелений кордон», в межах ділянки відповідальності ВІПС «Кам'яне» ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ІНФОРМАЦІЯ_6 у ніч з 08 на 09 грудня 2020 року у напрямку із Республіки Білорусь на митну територію України 100 коробів сигарет (50 000 пачок) білоруського виробництва сумнівного походження та не вжиття заходів щодо фіксації такої протиправної діяльності ним особисто, а іншими коштами, отриманими від реалізації протиправної діяльності розпорядилися на власний розсуд, як і інші учасники такої групи.
Дана підозра є обґрунтованою, та на її підтвердження представлено: заява ОСОБА_12 від 13.10.2020 та повідомленнями УВВБ ДПС України, УСБУ в Рівненській області про вчинення цими та іншими особами злочинів, які є предметом дослідження у цьому кримінальному провадженні; протоколом допиту свідка ОСОБА_14 від 05.11.2020, протоколом допиту свідка ОСОБА_12 від 15.12.2020, протоколами оформлення прийому видачі грошових коштів, отриманих за результатами проведення слідчої від 02.11.2020, 04.11.2020, 27.11.2020 та від 14.12.2020; протоколами обшуків за місцями проживання фігурантів провадження, зокрема від 14.12.2020; численними протоколами за результатами проведення НСРД щодо фігурантів провадження, а також іншими матеріалами кримінального провадження у їх сукупності.
Відповідно до ч.2 ст.157 КПК України, при вирішенні питання про відсторонення від посади слідчий суддя, суд зобов'язаний врахувати такі обставини:
1) правову підставу для відсторонення від посади;
2) достатність доказів, які вказують на вчинення особою кримінального правопорушення;
3) наслідки відсторонення від посади для інших осіб.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.154 КПК України, відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого злочину, і незалежно від тяжкості злочину - щодо особи, яка є службовою особою правоохоронного органу. Відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше двох місяців. Строк відсторонення від посади може бути продовжено відповідно до вимог статті 158 цього Кодексу.
Встановлено, що ОСОБА_5 обіймає посаду дільничного інспектора прикордонної служби 1 категорії групи дільничних інспекторів прикордонної служби відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип В) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » І категорії (тип В) ІНФОРМАЦІЯ_4 , є службовою особою та обґрунтовано підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, передбаченого ч.3 ст.369 КК України, за яке передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до 8 років з конфіскацією майна. Досліджені в судовому засіданні матеріали дають обґрунтовані підстави стверджувати, що перебування ОСОБА_5 на цій посаді безпосередньо сприяло йому у вчиненні даного кримінального правопорушення. Також суд зважає на те, що розслідування у даному кримінальному провадженні перебуває на початковій стадії, у ньому не проведено увесь комплекс необхідних слідчих (розшукових) дій, не встановлено усі обставини, що мають значення для досудового розслідування, що дає підстави вважати, що ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді, з метою уникнення кримінальної відповідальності, буде намагатися знищити, сховати або спотворити вказані речові докази, які мають значення для кримінального провадження, в зв'язку з чим клопотання слідчого, яке є обґрунтованим, слід задовольнити.
Наявність у підозрюваного сім'ї, неповнолітніх дітей, та факт застосування до останнього запобіжного заходу, з огляду на обставини кримінального правопорущення, у вчинені якого підозрюється ОСОБА_5 , на переконання суду, не можуть бути підставою для відмови у задоволенні поданого слідчим клопотання.
Строк відсторонення підозрюваного ОСОБА_5 від займаної ним посади слід визначити у межах строку досудового розслідування, а саме до 14.02.2021 року включно
Керуючись ст.ст.177, 178, 183, 196, 197 КПК України, слідчий суддя -
постановив:
Клопотання слідчого Третього слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, ОСОБА_3 - задовольнити.
Відсторонити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.369 КК України від займаної ним посади - дільничного інспектора прикордонної служби 1 категорії групи дільничних інспекторів прикордонної служби відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип В) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » І категорії (тип В) ІНФОРМАЦІЯ_4 , в межах строку досудового розслідування.
Ухвала діє по 14.02.2021 року включно.
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя Хмельницького
міськрайонного суду ОСОБА_1