Справа № 677/1707/20
Провадження № 1-кп/677/186/20
22.12.2020м.Красилів
Красилівський районний суд Хмельницької області
в складі: головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
потерпілого ОСОБА_4 ,
обвинуваченого ОСОБА_5 ,
захисника ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Красилові кримінальне провадження, зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 12020240170000083 від 8 березня 2020 року відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця та жителя АДРЕСА_1 , з середньою-спеціальною освітою, не працює, не одруженого, депутатом не являється, паспорт НОМЕР_1 виданий 11 травня 2011 року, раніше судимого, востаннє вироком Красилівського районного суду Хмельницької області 12 лютого 2016 року за ч. 2 ст. 125, ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 186 КК України до покарання у виді 4 років 6 місяців позбавлення волі,
який обвинувачується у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 2 ст. 125 КК України,
Органом досудового розслідування ОСОБА_5 обвинувачується за ч. 2 ст.125 КК України, зокрема в тому, що 7 березня 2020 року приблизно 19 год. 00 хв., в м. Красилові по вул. Булаєнка, перебуваючи неподалік автостанції, обвинувачений ОСОБА_5 зустрів свого знайомого потерпілого ОСОБА_4 з яким пішли до домоволодіння обвинуваченого ОСОБА_5 за адресою АДРЕСА_1 , де між ними на грунті раптово виниклих неприязних відносин, виник умисел на спричинення тілесних ушкоджень потерпілому ОСОБА_4 .
Реалізовуючи свій умисел, обвинувачений ОСОБА_5 7 березня 2020 року, близько 19 год. 30 хв. перебуваючи у будинку за місцем свого проживання, за адресою АДРЕСА_1 ., стоячи поряд з потерпілим ОСОБА_4 який сидів на ліжку, умисно наніс останньому один удар ногою в область носа, в ході чого потерпілий ОСОБА_4 впав на вказане ліжко. Надалі, обвинувачений ОСОБА_7 завдав ще декількох ударів ногами по голові та тулубі потерпілому ОСОБА_4 .
Своїми діями обвинувачений ОСОБА_5 спричинив потерпілому ОСОБА_4 тілесне ушкодження у вигляді забійної рани потиличної ділянки голови, яке за своїм характером відноситься до категорії легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров'я та тілесні ушкодження у вигляді гематоми повік, субкон'юнктивального крововиливу обох очей, які за своїм характером відносяться до категорії легких тілесних ушкоджень.
Угод про визнання винуватості чи про примирення у порядку ст.ст. 468-475 КПК України до суду не надійшло. Обвинувальний акт складено у відповідності до вимог кримінально-процесуального законодавства, при його затвердженні прокурором дотримані вимоги закону. Підстав для направлення обвинувального акту для визначення підсудності не встановлено, дане кримінальне провадження підсудне Красилівському районному суду Хмельницької області.
Разом із тим, в підготовчому судовому засіданні потерпілий ОСОБА_4 відмовився від обвинувачення та просив закрити кримінальне провадження на підставі п.7 ч.1 ст.284 КПК України, про що подав до суду письмову заяву.
Заслухавши думку прокурора, захисника та обвинуваченого, які не заперечили проти закриття кримінального провадження в зв'язку з відмовою потерпілого від обвинувачення, суд приходить до висновку про задоволення клопотання потерпілого, виходячи з наступних підстав.
Так, відповідно до п.2 ч.3 ст. 314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти рішення закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4-8,10 частини першої або частиною другою статті 284 цього Кодексу.
Згідно з п.7 ч.1 ст.284 КПК України кримінальне провадження закривається в разі, якщо потерпілий, а у випадках, передбачених цим Кодексом, його представник відмовився від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.
Відповідно до ст.477 КПК України кримінальним провадженням у формі приватного обвинувачення є провадження, яке може бути розпочате слідчим, прокурором лише на підставі заяви потерпілого щодо кримінальних правопорушень, передбачених, в тому числі, ст.125 КК України.
З урахуванням зазначеного, оскільки по справі встановлені підстави, передбачені п.7 ч.1 ст.284 КПК України, призначення справи до судового розгляду є неможливим, оскільки є підстави для закриття кримінального провадження.
Керуючись п.2 ч.3 ст.314, п.7 ч.1 ст.284, ст.372 КПК України, суд, -
Задовольнити клопотання потерпілого ОСОБА_4 про закриття кримінального провадження.
Закрити кримінальне провадження за №12020240170000083 від 8 березня 2020 по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 2 ст. 125 КК України, на підставі п.7 ч.1 ст.284 КПК України у зв'язку з відмовою потерпілого від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Хмельницького апеляційного суду через Красилівський районний суд Хмельницької області протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1