Справа № 466/7464/20
07 грудня 2020 року м. Львів
Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Луців-Шумська Н.Л., розглянувши матеріали, які надійшли з Шевченківського ВП ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, який працює архітектором в ТзОВ наукове об'єднання «Енергія», проживає за адресою: АДРЕСА_1 , -
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18№704534 від 22.09.2020р. гр. ОСОБА_1 12.09.2020 року близько 03:58 год. за адресою м. Львів, вул. Заводська, 31 на території заводу «Рема» в одному із приміщень організував діяльність закладу «Котельня», будучи посадовою особою, чим порушив вимоги п.п.3 п.12 Постанови КМУ №641 від 22.07.2020року. Даними діями громадянин ОСОБА_2 вчинив правопорушення, за що передбачена відповідальність за ст.44-3 КУпАП.
При розгляді матеріалів адміністративної справи в суді гр. ОСОБА_1 свою вину заперечив та пояснив, що суть правопорушення, описана у протоколі не відповідає реальним обставинам та не підтверджена доказами, оскільки він не є посадовою особою та не організовував діяльність закладу «Котельня» і відповідно не може бути суб'єктом вказаного правопорушення.
Крім цього стверджує, що не встановлювалось належність закладу «Котельня» до суб'єктів господарювання з надання послуг громадського харчування без організації дозвілля та не підтверджено, що гр. ОСОБА_1 є суб'єктом господарювання та здійснює господарську діяльність у закладі «Котельня»
ОСОБА_3 просив закрити справу у зв'язку з відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення з підстав наведених у письмовому клопотанні.
Заслухавши пояснення правопорушника, ознайомившись з матеріалами адміністративної справи, врахувавши всі обставини, вважаю, що у діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення.
Так, правопорушенням за ст.44-3 КУпАП є порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, -..
У відповідності до положень ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність.
Статтею 251 КупАП передбачено, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ч. 1 ст. 252 КУпАП Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
У відповідності до ч. 1 ст. 280 КУпАП Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
До матеріалів справи працівниками поліції долучено Додаткову угоду №1 до Договору суборенди №42/19 від 01.07.2019, який укладено між ТзОВ «Львівський завод «РЕМА» за підписом директора ОСОБА_4 та ТзОВ «Наукове об'єднання «Енергія» за підписом директора ОСОБА_5 . Дія цього договору завершилася 31.08.2020р.
Стороною договору був директор ТзОВ «Наукове об'єднання «Енергія» ОСОБА_5 , а не ОСОБА_1 , на якого складено протокол.
У матеріалах справи відсутні будь-які докази на підтвердження того, що ОСОБА_1 є посадовою особою суб'єкта господарювання та організатором діяльності закладу «Котельня».
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що представленими доказами не доведено порушення ОСОБА_1 вимог п.п.3 п.12 Постанови КМУ №641 від 22.07.2020року та наявність в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП.
У відповідності до п.1 ст.247 КУпАП в разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення, провадження по справі підлягає закриттю.
В зв'язку з вищенаведеним, оскільки встановлено відсутність складу адміністративного правопорушення за ст.44-3 КУпАП в діях ОСОБА_1 , справу про притягнення його до адміністративної відповідальності слід провадженням закрити.
Керуючись ст. 9; п. 1 ст. 247; ст. ст. 283, 284 КУпАП, суддя -
Провадження по справі про адміністративне правопорушення за ознаками ст.44-3 КУпАП щодо ОСОБА_1 закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Шевченківський районний суд м. Львова.
Суддя Н. Л. Луців-Шумська