Справа№464/6170/20
пр.№ 3/464/3280/20
14.12.2020 суддя Сихівського районного суду м.Львова Дулебко Н.І., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , який працює водієм в ЛКАТП №1, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 44-3 КУпАП, -
встановив:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії АА №151770 від 30.10.2020, ОСОБА_1 30.10.2020 о 07:50 год. на вул.Хуторівка, 59б у м. Львові, керуючи маршрутним таксі «Богдан», р.н. НОМЕР_2 , рейс №32 «Залізничний вокзал-Червоної Калини», здійснив регулярне перевезення пасажирів в кількості 30 осіб, що більше ніж визначено технічною характеристикою даного транспортного засобу, а саме не більше 23, чим порушив абз. 1 підпункту 2 п. 11 постанови Кабінету Міністрів України №641 від 22.07.2020 (зі змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2020 №757).
Захисник особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 - ОСОБА_2 звернувся до суду з клопотанням про закриття провадження у справі у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення. В обґрунтування клопотання покликався на те, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, зокрема, до протоколу не долучено належних та допустимих доказів, які б підтверджували вину ОСОБА_3 у вчиненні правопорушення. Окрім цього, докази, що на час складення протоколу про адміністративне правопорушення у м. Львові був установлений «зелений» рівень епідемічної ситуації у відповідності до вимоги підпункту 2 пункту 11 Постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22.07.2020 в матеріалах відсутні. До протоколу не надано доказів на підтвердження здійснення перевезення у режимі маршрутного таксі та доказів регулярності здійснення таких перевезень, відсутні відомості про технічні характеристики транспортного засобу та реєстраційні документи, що свідчить про неможливість встановлення наявності чи відсутності факту перевезення пасажирів в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою відповідного транспортного засобу. Зазначив, що ОСОБА_4 є працівником ЛКАТП №1, прийнятий на роботу водієм автотранспортних засобів, однак не є суб'єктом господарської діяльності, послуг з перевезення пасажирів не надає, при цьому, керував автобусом виконуючи свої трудові (посадові) обов'язки водія, відтак не може бути притягнутий до адміністративної відповідальності.
Статтею 44-3 КУпАП передбачено відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Статтею 251 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Таким чином, притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише за наявності події адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними доказами.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням є протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, у протоколі про адміністративне правопорушення вказано, що своїми діями ОСОБА_1 порушив п.п. 2 п.11 Постанови Кабінету Міністрів №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
Згідно із п.п.2 п.11 Постанови Кабінету Міністрів №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 22.07.2020 (в редакції, чинній на час вчинення адміністративного правопорушення), на території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), на якій установлено “зелений” рівень епідемічної небезпеки, забороняється здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.
Однак, матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять технічної документації на транспортний засіб «Богдан», р.н. НОМЕР_2 , яким 30.10.2020 керував ОСОБА_1 , що позбавляє суд можливості встановити яка кількість місць для сидіння є допустимою у вищевказаному транспортному засобі.
З оглянутого в судовому засіданні відеозапису, наданого УПП у Львівській області ДПП, встановлено, що патрульний автомобіль рухається позаду транспортного засобу «Богдан», р.н. НОМЕР_2 , та, в подальшому, ведеться запис розмови інспекторів та ОСОБА_1 . Проте з такого відеозапису не встановлено, що останній під час керування вищевказаним транспортним засобом здійснив регулярне перевезення пасажирів з перевищенням встановленої кількості місць для сидіння.
Будь-яких інших доказів, які б свідчили про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, окрім протоколу про адміністративне правопорушення та вищевказаного відеозапису, матеріали справи не містять.
Таким чином, належні та допустимі докази, які б беззаперечно підтверджували факт порушення правил карантину ОСОБА_1 , відсутні.
Враховуючи наведене, провадження в справі, відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП, необхідно закрити, у зв'язку з відсутністю у діях особи складу адміністративного правопорушення.
На підставі ст. 44-3 КУпАП, керуючись статтями 266, 283, 284 КУпАП, -
постановив:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП - закрити, у зв'язку з відсутністю в діях особи складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Сихівський районний суд м.Львова. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Дулебко Н.І.