м. Вінниця
17 грудня 2020 р. Справа № 120/4741/20-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дмитришеної Р.М., розглянувши письмово в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання протиправними та зобов'язання вчинити дії
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (далі - відповідач) про визнання протиправними та зобов'язання вчинити дії.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач вказує на те, що він перебуває на обліку в Головному управлінні ПФУ у Вінницькій області та отримує пенсію за віком з 30.03.2011, що обчислена відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
06.07.2020 позивач звернувся до відповідача із заявою, в якій просив провести обчислення заробітку для пенсії за періоди з 01.05.1988 по 30.04.1993 та з 01.04.2005 по 31.12.2010 (з врахуванням оптимізації проведеної Управлінням) з застосуванням довідки про заробітну плату для обчислення пенсії №799 від 15.04.2013 виданої архівним відділом адміністрації Нижнєвартовського району та зарахувати періоди з 04.11.1981 по 04.11.1984 з 11.11.1984 по 23.11.1987 з 22.12.1987 по 18.07.1996 та 21.08.1996 по 14.05.1997 до стажу для пенсії в півтора кратному розмірі та, у зв'язку з цим, провести перерахунок пенсії позивача та відповідні виплати.
У відповідь на заяву позивач отримав листа Головного управління ПФУ у Вінницькій області від 08.07.2020 за вих. №0200-0221-8/30403, якою позивача було повідомлено про відмову у задоволені його заяви.
Вважаючи протиправними дії відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Ухвалою суду від 14.09.2020 позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення недоліків позовної заяви.
На виконання зазначеної ухвали, позивачем 28.09.2020 подано до суду матеріали на усунення недоліків.
Ухвалою від 02.10.2020 відкрито провадження у адміністративний справі та вирішено її розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін відповідно до положень ст. 263 КАС України. Крім, того відповідачеві встановлено 15 - денний строк з дня вручення копії ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
Також ухвалою від 02.10.2020 витребувано з Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області належним чином засвідчені копії матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1 .
19.10.2020 відповідачем подано відзив на позовну заяву, у якому висловлено прохання відмовити у задоволенні позовних вимог повністю. В обґрунтування своєї позиції відповідач вказав, що до розрахунку пенсії позивача враховано періоди заробітної плати з 1988 по 1991 роки, оскільки в довідці вказано північну надбавку.
Разом з тим, врахувати заробітну плату за період з 01.01.1992 для розрахунку пенсії не має можливості, оскільки Законом України "Про пенсійне забезпечення" та Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" не передбачено врахування відповідних сум при розрахунку заробітку для пенсії.
Крім того відповідач вказав, що відповідно до Постанови правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005 "Про застосування Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" п.п. 2 Розділу ІІ стаж в півтора кратному розмірі за період роботи до 01.01.1991 на Крайній Півночі чи в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі колишнього СРСР зараховується за умови надання договорів або інших документів, що підтверджують право працівника на пільги, передбачені для осіб, які працювали в районах Крайньої Півночі чи місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі.
Однак, вказані договори у позивача відсутні. З огляду на викладене відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог.
Також відповідачем надано належним чином засвідчені копії матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1
02.11.2020 позивачем подано до суду відповідь на відзив, однак суд не приймає її до уваги, оскільки відповідно до ч. 3 ст. 263 КАС України, заявами по суті справи, у даній категорії, є позов та відзив.
Частиною четвертою статті 243 КАС України визначено, що судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення (ч. 5 ст. 250 КАС України).
Дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінивши надані сторонами докази, суд встановив наступне.
Позивачу пенсія призначена за віком, що підтверджується пенсійним посвідченням серія НОМЕР_1 від 18.12.2013.
20.05.2020 позивач звернувся до відповідача із заявою, у якій просив надати копії роздруківок з персональної облікової картки з відображеними у ній відомостями дати призначення пенсії, місяця нарахування (перерахунку) пенсії, суми періодів страхового стажу, коефіцієнт страхового стажу, коефіцієнт заробітної плати, заробітна плата для обчислення пенсії, розмір пенсії для виплати.
Листом відповідача від 26.05.2020 № 0200-0221-8/22808 позивача повідомлено, що згідно матеріалів пенсійної справи страховий стаж становить 35 років 04 місяці 12 днів. Коефіцієнт страхового стажу складає 0,35333. В розрахунок середньомісячного заробітку врахована заробітна плата за період з 01.01.1988 по 31.12.1992. Індивідуальний коефіцієнт заробітку 1,82308 застосовано до проіндексованого показника середньої заробітної плати по Україні за 2014-2016 роки - 4888,83 грн. Середньомісячний заробіток для обчислення пенсії становить 4888,83х1,82308=8912,73 грн.
Крім того повідомлено, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 № 251 "Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році" розмір пенсії позивача становить 3312,93 грн.
Також вказано, що у зв'язку із негативними наслідками поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 проведено виплату одноразової грошової допомоги у сумі 1000,00 грн.
10.06.2020 позивач повторно звернувся до відповідача із заявою, у якій просив надати помісячний розрахунок заробітку (у формі таблиці) з відображенням індивідуального коефіцієнта заробітку за кожен місяць взятий до розрахунку заробітної плати та періоду оптимізації заробітку.
06.07.2020 позивач звернувся до відповідача із заявою у якій просив провести обчислення заробітку для пенсії за період з 01.05.1988 по 30.04.1993 та з 01.04.2005 по 31.12.2010 (з урахуванням оптимізації проведеної Управлінням) з застосуванням довідки про заробітну плату для обчислення пенсії № 799 від 15.04.2013 виданої архівним відділом адміністрації Нижнєвартовського району та зарахувати періоди з 04.11.1981 по 04.11.1984 з 11.11.1984 по 23.11.1987 з 22.12.1987 по 18.07.1996 та 21.08.1996 по 14.05.1997 до стажу для пенсії в півтора кратному розмірі та, у зв'язку з цим, провести перерахунок пенсії позивача та відповідні виплати.
Листом відповідача від 08.07.2020 № 0200-0221-8/30403 позивачу відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії та зарахуванні періодів роботи до страхового стажу.
Не погоджуючись із такою відмовою відповідача, позивач звернувся до суду з цим адміністративним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам та визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходить з наступного.
Щодо зарахування періодів роботи з 04.11.1981 по 04.11.1984, з 11.11.1984 по 23.11.1987, з 22.12.1987 по 18.07.1996, з 21.08.1996 по 14.05.1997 для призначення пенсії в півтора кратному розмірі та здійснення перерахунку пенсії з 06.07.2020, суд зазначає таке.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За приписами п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Статтею 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-IV (далі - Закон від 09.07.2003 № 1058-IV) передбачене право громадян на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.
Частиною 1 ст. 9 Закону від 09.07.2003 № 1058-IV передбачено, що за рахунок коштів Пенсійного фонду в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: пенсія за віком; пенсія по інвалідності; пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
Відповідно до пункту 5 Прикінцевих положень Закону від 09.07.2003 № 1058-IV період роботи до 1 січня 1991 року в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі колишнього Союзу РСР, а також на острові Шпіцберген зараховується до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло до 1 січня 1991 року.
Пільгове обчислення страхового стажу застосовується для осіб, які працювали в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, та на яких поширювалися пільги, передбачені для працюючих в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, відповідно до Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 10 лютого 1960 року "Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі", постанови Ради Міністрів Союзу РСР від 10 лютого 1960 року № 148 "Про порядок застосування Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 10 лютого 1960 року "Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі", Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 26 вересня 1967 року "Про розширення пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі".
Підпунктом "д" п. 5 Указу Президії Верховної Ради СРСР від 10.02.1960 року "Про упорядкування пільг для осіб, що працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі", робітникам, які переводяться, направляються або запрошуються на роботу в райони Крайньої Півночі і в місцевості, які прирівнюються до районів Крайньої Півночі, з інших місцевостей держави, на умовах укладення ними трудових договорів на роботу в цих районах на строк 5 років, а на островах Північного Льодовитого океану - два роки, надавати додаткові наступні пільги: зараховувати один рік роботи в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, які прирівнюються до районів Крайньої Півночі, за один рік і шість місяців при обчисленні стажу, який дає право на отримання пенсії за віком і по інвалідності. Пільги, які передбачені цією статтею, надаються також особам, які прибули в райони Крайньої Півночі і в місцевості, які прирівнюються до районів Крайньої Півночі, за власним бажанням і які уклали строковий договір про роботу в цих районах.
Відповідно до статті 3 Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 26.09.1967 № 1908-VII "Про розширення пільг на осіб, що працюють у районах Крайньої Півночі і у місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі", скорочено тривалість трудового договору, що дає право на отримання пільг, передбачених статтею 5 Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 10.02.1960, з п'яти до трьох років та передбачено надання зазначених пільг особам, які прибули в ці райони і місцевості з власної ініціативи, за умови укладення ними трудових договорів на строк три роки, а на островах Північного Льодовитого океану два роки.
Згідно з п. 3 постанови Ради Міністрів Союзу РСР від 10.02.1960 року № 148 "Про порядок застосування Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 10.02.1960 року "Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі" зазначено, що працівникам, які користуються в даний час пільгами, кожний рік роботи в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, які прирівнюються до районів Крайньої Півночі, після 01.03.1960 року зараховувати за один рік і шість місяців роботи при обрахуванні стажу для отримання пенсії за віком і по інвалідності.
Перелік районів Крайньої Півночі і місцевостей, прирівняних до районів Крайньої Півночі, на які розповсюджується дія Указів Президії Верховної Ради Союзу РСР від 10 лютого 1960 року і від 26 вересня 1967 року "Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі", визначений постановою Ради Міністрів СРСР №1029 від 10 листопада 1967 року.
Статтею 1 Угоди про гарантії прав громадян держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав в галузі пенсійного забезпечення від 13.03.1992 (далі Угода від 13.03.1992) передбачено, що пенсійне забезпечення громадян держав учасниць цієї Угоди та членів їх сімей здійснюється за законодавством держави, на території якого вони проживають.
Відповідно до ст. 6 Угоди від 13.03.1992, призначення пенсій громадянам держав - учасниць Угоди здійснюється за місцем проживання. Для встановлення права на пенсію, у тому числі пенсій на пільгових умовах та за вислугою років, громадянам держав учасниць Угоди, враховується трудовий стаж, набутий на території будь якої з цих держав, а також на території колишнього СРСР за час до вступу в силу цієї Угоди.
Необхідні для пенсійного забезпечення документи, що видані у належному порядку на території держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав, що входили у склад СРСР до 1 грудня 1991 року, приймаються на території держав-учасниць Співдружності без легалізації (ст. 11 Угоди від 13.03.1992).
Згідно вимог ст. 62 Закону від 05.11.1991 № 1788-ХІІ основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
Таким чином, законодавство визначає, що основним та достатнім документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
Суд встановив, що відповідно до відомостей трудової книжки ОСОБА_1 з 04.11.1981 по 04.11.1984, з 11.11.1984 по 23.11.1987, з 22.12.1987 по 18.07.1996, з 21.08.1996 по 14.05.1997 працював газозварником 2, 3 розряду, електрозварником 5 розряду в ЗАТ "Нижнєвартовскнефтехиммонтаж", електрозварником 5, 6 розряду в Нижнєвартовській ГРЕС, електрозварником 6 розряду в ВАТ "Сибенергомонтаж" в районі Крайньої Півночі.
Відомості про роботу позивача в районах Крайньої Півночі також підтверджується архівною довідкою адміністрації м. Нижневартовска архівного відділу Ханти - Мансійського автономного округу - Юрга від 02.12.2009 № М-640.
Відтак, місцевість, де розташовувалися підприємства, на якому працював позивач, знаходились у районі, який прирівняний до районів Крайньої Півночі.
Відмовляючи в зарахуванні страхового стажу відповідач зазначив про відсутність договорів або інших документів, що підтверджують право працівника на пільги, передбачені для осіб, які працювали в районах Крайньої Півночі чи місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі.
Суд зазначає, що дії відповідача щодо відмови у зарахуванні позивачу до страхового стажу, період роботи в районі Крайньої Півночі у пільговому обчислені рік роботи як один рік і шість місяців з підстав ненадання договору, є протиправним, оскільки з огляду на приписи п. 5 Прикінцевих положень Закону № 1058-IV пільгове обчислення страхового стажу проводиться на підставі трудової книжки, або письмового трудового договору, або довідки в яких зазначено період роботи в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, та користування пільгами, передбаченими вищезазначеними нормативно-правовими актами. Тобто, достатньо одного із перерахованих документів, а не їх сукупність.
Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 07.02.2018 по справі № 590/871/17, від 07.06.2018 по справі № 173/637/17, від 03.07.2018 по справі № 302/662/17-а, від 25.09.2018 по справі № 554/1723/17, від 18.12.2018 по справі № 263/13671/16-а, від 10.01.2019 по справі № 352/1612/15-а.
Тобто, наявність письмового договору не є виключною і єдиною підставою для встановлення підстав пільгового обчислення страхового стажу, адже норма п. 5 Прикінцевих положень Закону № 1058-IV надає особі можливість альтернативно надати передбачені у ній документи.
Суд встановив, що факт роботи позивача в районі Крайньої Півночі у період з 04.11.1981 по 04.11.1984, з 11.11.1984 по 23.11.1987, з 22.12.1987 по 18.07.1996, з 21.08.1996 по 14.05.1997 підтверджується записами в трудовій книжці. Достовірність внесених записів додатково підтверджується матеріалами пенсійної справи, а тому спірні періоди підлягають зарахуванню до стажу роботи.
Враховуючи встановлені обставини справи та надану їм правову оцінку, суд доходить висновку про протиправність відмови відповідача у не зарахуванні позивачу до стажу роботи в районі Крайньої Півночі у період з 04.11.1981 по 04.11.1984, з 11.11.1984 по 23.11.1987, з 22.12.1987 по 18.07.1996, з 21.08.1996 по 14.05.1997 та, як наслідок, про наявність підстав для зобов'язання відповідача зарахувати вказаний період роботи до стажу, у пільговому обчислені рік роботи як один рік і шість місяців, та здійснити перерахунок пенсії з 06.07.2020, з урахуванням виплачених сум.
Щодо обчислення заробітку для пенсії за періоди з 01.05.1988 по 30.04.1993 та з 01.04.2005 по 31.12.2010 (з врахуванням оптимізації проведеної Управлінням) з застосуванням довідки про заробітну плату для обчислення пенсії №799 від 15.04.2013 виданої архівним відділом адміністрації Нижнєвартовського району, суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 16 Закону від 09.07.2003 № 1058-IV позивач, як застрахована особа, має право на отримання пенсійних виплат на умовах і в порядку, передбачених цим Законом.
Статтею 27 Закону від 09.07.2003 № 1058-IV передбачений порядок визначення розміру пенсії за віком.
Частиною 1 ст. 40 Закону від 09.07.2003 № 1058-IV встановлено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
Згідно із ч. 1 ст. 44 Закону від 09.07.2003 № 1058-IV, заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Правовідносини щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону від 09.07.2003 № 1058-IV врегульовано Порядком № 22-1.
Пунктом 2.1 Порядку № 22-1 передбачено, що до заяви про призначення пенсії за віком додаються, зокрема, такі документи: для підтвердження заробітної плати відділом персоніфікованого обліку надаються індивідуальні відомості про застраховану особу за період з 01 липня 2000 року (додатки 3, 4 до Положення). За бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 1) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.
Відповідно до пункту 4.2 Порядку № 22-1, при прийманні документів орган, що призначає пенсію - перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж; перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів; перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності).
Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.
Отже, зміст вищенаведених норм свідчить про те, що призначення пенсій здійснюється із урахуванням заробітної плати особи за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. При цьому, за умови волевиявлення особи, при розрахунку її пенсії може бути врахована заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу по 30 червня 2000 року.
При виявленні бажання щодо врахування трудового стажу до 1 липня 2000 року, особа зобов'язана надати до Пенсійного органу довідку про заробітну плату до 2000 року, в якій має бути зазначено первинні документи, на підставі яких вона оформлена, та адреса, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.
Відмовляючи у врахуванні заробітної плати з 01.01.1992, згідно довідки № 799 від 15.04.2013 виданої архівним відділом адміністрації Нижнєвартовського району, відповідач зазначив, що Законом від 09.07.2003 № 1058-IV не передбачено з 01.01.1992 врахування відповідних сум при розрахунку заробітку для пенсії.
Разом з тим, аналізуючи норми Закону від 09.07.2003 № 1058-IV та Порядку № 22-1, суд дійшов висновку, що вказані нормативно - правові акти не містять обмежень, щодо неврахування періоду заробітної плати з 01.01.1992 при розрахунку заробітку для пенсії.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що відповідачем протиправно не враховано довідку про заробітну плату № 799 від 15.04.2013 видану архівним відділом адміністрації Нижнєвартовського району при обчисленні заробітку для пенсії ОСОБА_1 за періоди з 01.05.1988 по 30.04.1993 та з 01.04.2005 по 31.12.2010 (з врахуванням оптимізації).
Згідно із ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Перевіривши обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення адміністративного позову повністю.
При вирішенні питання про розподіл судових витрат, суд керуючись ч. 1 ст. 139 КАС України, дійшов висновку про наявність підстав для стягнення в користь позивача сплачений при зверненні до суду судового збору у сумі 1681 грн 60 коп за рахунок бюджетних асигнувань відповідача у справі.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
Позовну заяву ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо не зарахування до стажу роботи ОСОБА_1 періодів з 04.11.1981 по 04.11.1984, з 11.11.1984 по 23.11.1987, з 22.12.1987 по 18.07.1996, з 21.08.1996 по 14.05.1997 в районі Крайньої Півночі на пільгових умовах, із розрахунку один рік роботи за один рік і шість місяців.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області зарахувати до стажу роботи ОСОБА_1 періоди з 04.11.1981 по 04.11.1984, з 11.11.1984 по 23.11.1987, з 22.12.1987 по 18.07.1996, з 21.08.1996 по 14.05.1997 в районі Крайньої Півночі на пільгових умовах, із розрахунку один рік роботи за один рік і шість місяців, здійснити перерахунок та виплату пенсії з 06.07.2020 із урахуванням виплачених сум.
Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області у неврахуванні довідки про заробітну плату № 799 від 15.04.2013, виданої архівним відділом адміністрації Нижнєвартовського району при обчисленні заробітку для пенсії ОСОБА_1 за періоди з 01.05.1988 по 30.04.1993 та з 01.04.2005 по 31.12.2010 (з врахуванням оптимізації).
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 із урахуванням довідки про заробітну плату №799 від 15.04.2013, виданої архівним відділом адміністрації Нижнєвартовського району за періоди з 01.05.1988 по 30.04.1993 та з 01.04.2005 по 31.12.2010 (з врахуванням оптимізації), з урахуванням раніше виплачених сум.
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області сплачений судовий збір в розмірі 1681,60 грн (одна тисяча шістсот вісімдесят одна гривня 60 коп.).
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Реквізити: ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) ; Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницького області (код ЄДРПОУ - 13322403, місцезнаходження: вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21100)
Повний текст рішення складено: 17.12.2020
Суддя Дмитришена Руслана Миколаївна