Справа № 560/4567/20
Головуючий у 1-й інстанції: Матущак В.В.
Суддя-доповідач: Залімський І. Г.
15 грудня 2020 року
м. Вінниця
Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Залімського І. Г.
суддів: Мацького Є.М. Сушка О.О.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційні скарги ОСОБА_1 та Комісії по проведенню конкурсного відбору кандидатів на призначення керівниками підприємств та установ комунальної форми власності Кам'янець-Подільської районної ради на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 09 вересня 2020 року (ухвалене у м. Хмельницькому 09.09.2020 о 11:07, повний текст якого виготовлено 11.09.2020) у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Комісії по проведенню конкурсного відбору кандидатів на призначення керівниками підприємств та установ комунальної форми власності Кам'янець-Подільської районної ради про визнання протиправним та скасування рішення,
ОСОБА_2 звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до Комісії по проведенню конкурсного відбору кандидатів на призначення керівниками підприємств та установ комунальної форми власності Кам'янець-Подільської районної ради, в якому просив визнати протиправним та скасувати рішення Комісії по проведенню конкурсного відбору кандидатів на призначення керівниками підприємств та установ комунальної форми власності Кам'янець-Подільської районної ради, а саме на посаду Генерального директора Комунального некомерційного підприємства "Кам'янець-Подільська центральна районна лікарня", оформлене Протоколом №1 від 13.07.2020, із третього питання порядку денного "Про встановлення вимог до претендентів на заміщення вакантної посади з урахуванням вимог, визначених законодавством" в частині встановлення вимоги до претендентів "стаж роботи на керівних посадах закладу охорони здоров'я - 5 років".
Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 09.09.2020 позов задоволено.
Не погоджуючись із вказаним судовим рішенням, відповідач та ОСОБА_1 подали апеляційні скарги, в яких просили рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 09.09.2020 скасувати, прийняти нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог в повному обсязі, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, невідповідність висновків суду обставинам справи, що призвело до неповного з'ясування обставин справи і, як наслідок, невірного вирішення справи та прийняття необґрунтованого рішення.
В обґрунтування апеляційних скарг зазначено, що єдині кваліфікаційні вимоги для працівників сфери охорони здоров'я встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я (Міністерством охорони здоров'я України), шляхом впровадження в дію Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78. «Охорона здоров'я», затвердженого наказом № 117 від 29.03.2002 та погодженого Міністерством праці та соціальної політики України. Саме в цьому Довіднику встановлений відповідний стаж роботи на керівних посадах для керівника закладу охорони здоров'я районного рівня - 5 років. Крім того, згідно з пунктом 24 Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 №1094, одним із повноважень конкурсної комісії є встановлення вимог до претендентів з урахуванням установлених законодавством вимог. Отже, конкурсна комісія, приймаючи рішення, оформлене протоколом №1 від 13.07.2020, в частині затвердження змісту оголошення про проведення конкурсу на зайняття посади генерального директора комунального некомерційного підприємства «Кам'янець-Подільська центральна районна лікарня» та встановлення у вказаному оголошенні кваліфікаційних вимог до претендентів на цю посаду, дотрималась вимог чинного законодавства та правомірно застосовувала норми Довідника 78. Водночас, суд першої інстанції безпідставно дійшов думки, що Довідником передбачено право бути призначеним на посаду (за результатами конкурсу) за відсутності мінімального стажу роботи «за наявності інших позитивних характеристик претендента», оскільки Довідником не закріплено таких положень, таким чином допустив неправильне застосування норм матеріального права.
Позивач подав відзиви на апеляційні скарги в яких вказав на законність та обґрунтованість оскаржуваного судового рішення, а також на безпідставність доводів апеляційних скарг. Зауважив, що голова Конкурсної комісії Мосендз П.П. на засіданні комісії, ввів в оману членів Конкурсної комісію, встановивши на власний розсуд вимоги до претендентів - стаж роботи на керівних посадах закладу охорони здоров'я - 5 років, зазначивши, що такі вимоги відповідають чинному законодавству. Однак, вимога до кандидатів на посаду Генерального директора закладу охорони здоров'я - наявність стажу на керівних посадах закладу охорони здоров'я 5 років, є протиправною та такою, що порушує його права та інтереси.
Ухвалою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 09.11.2020, з урахуванням п.7 ч.1 ст.306, ст.307, 311 КАС України, суд вирішив розглядати дану справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла наступних висновків.
Встановлено, що Рішенням 33 (позачергової) сесії VII скликання Кам'янець-Подільської районної ради Хмельницької області №7 від 21.12.2018 "Про реорганізацію Кам'янець-Подільської ЦРЛ" ухвалено реорганізувати Кам'янець-Подільську ЦРЛ шляхом перетворення її в КНП "Кам'янець-Подільська ЦРЛ".
Рішенням 35 сесії VII скликання Кам'янець-Подільської районної ради №14 від 16.05.2019 "Про затвердження Статуту КНП "Кам'янець-Подільська ЦРЛ" затверджено Статут ЦРЛ.
Рішенням 45 сесії VII скликання Кам'янець-Подільської районної ради №5 від 11.06.2020 "Про внесення змін до Статуту КНП "Кам'янець-Подільська ЦРЛ та затвердження його в новій редакції" внесені зміни до пунктів 7.2 та 7.4.5 Статуту ЦРЛ та затверджено Статут ЦРЛ в новій редакції.
Відповідно до пункту 1.4 Статуту ЦРЛ засновником, власником та органом управління майном підприємства є Кам'янець-Подільська районна рада.
Розпорядженням Голови Кам'янець-Подільської районної ради Хмельницької області №26-р від 26.06.2020 "Про проведення конкурсу на зайняття посади генерального директора КНП "Кам'янець-Подільська ЦРЛ" вирішено, зокрема:
1) провести конкурс на зайняття посади Генерального директора ЦРЛ;
2) Конкурсній комісії надано повноваження щодо проведення конкурсу.
Розпорядженням Голови Кам'янець-Подільської районної ради №24-р від 26.06.2020 "Про затвердження складу комісії по проведенню конкурсного відбору кандидатів на призначення керівниками підприємств та установ комунальної форми власності" створено Конкурсну комісію та затверджено її персональний склад.
На засіданні Конкурсної комісії, яке відбулося 13.07.2020, було ухвалено ряд рішень, зокрема:
Із третього питання порядку денного:
- "встановити вимоги до претендентів: вища освіта II рівня за ступенем магістра спеціальності галузі знань "Управління та адміністрування" або "Публічне управління та адміністрування" або "Право" або "Соціальні та поведінкові науки" або "Гуманітарні науки" або "Охорона здоров'я" та спеціалізацією "Організація і управління охороною здоров'я". Стаж роботи на керівних посадах закладу охорони здоров'я - 5 років".
Із четвертого питання порядку денного:
- "оприлюднити оголошення про проведення конкурсу на офіційному веб-сайті Кам'янець-Подільської районної ради;
- подати витяг із повного Оголошення про проведення конкурсу в газету "Край Кам'янецький";
- встановити термін подачі документів для участі у конкурсі по 16.08.2020;
- встановити дату початку проведення конкурсу 18.08.2020".
В газеті "Край Кам'янецький" за №29 від 17.07.2020 було опубліковано витяг із даного Оголошення про проведення конкурсу.
13.08.2020 ОСОБА_2 особисто подав голові Конкурсної комісії заяву про участь у конкурсі разом із запечатаним пакетом документів, набувши статусу претендента на посаду Генерального директора КНП "Кам'янець-Подільська ЦРЛ".
Вважаючи, що така вимога до кандидатів на посаду Генерального директора закладу охорони здоров'я, як наявність стажу роботи на керівних посадах закладу охорони здоров'я 5 років, є протиправною та дискримінаційною, позивач звернувся до суду.
Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що при встановленні вимог до кандидатів на посаду Генерального директора закладу охорони здоров'я та прийнятті спірного рішення, Конкурсна комісія діяла в супереч вимог чинного законодавства, без дотримання визначеної процедури та не у спосіб, що передбачений Конституцією України та законами України. В свою чергу позивач надав докази, які підтверджують, що вимога до кандидатів на посаду Генерального директора закладу охорони здоров'я - наявність стажу на керівних посадах закладу охорони здоров'я 5 років, є протиправною та такою, що порушує його права та інтереси.
Колегія суддів не погоджується із вказаним висновком суду першої інстанції та враховує наступне.
За умовами пунктів 4, 5 та 7 Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 №1094 (Порядок №1094), підставою для проведення конкурсу є рішення органу управління.
Конкурс складається з таких етапів:
1) прийняття рішення про проведення конкурсу;
2) формування конкурсної комісії (у разі необхідності оновлення її складу);
3) підготовка до проведення конкурсу (оприлюднення оголошення про проведення конкурсу, прийняття документів від осіб, які бажають взяти участь у конкурсі, перевірка поданих документів на відповідність установленим вимогам);
4) проведення конкурсу (заслуховування конкурсної пропозиції та проведення співбесіди з кандидатами (претендентами), визначення переможця конкурсу);
5) оприлюднення результатів конкурсу.
Особи, які подали необхідні документи для участі в конкурсі, є претендентами на зайняття посади.
Відповідно до приписів статті 16 Основ законодавства України про охорону здоров'я заклад охорони здоров'я провадить свою діяльність на підставі статуту (положення), що затверджується власником закладу (уповноваженим ним органом).
Керівником закладу охорони здоров'я незалежно від форми власності може бути призначено лише особу, яка відповідає єдиним кваліфікаційним вимогам, що встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.
Призначення на посаду та звільнення з посади керівника закладу охорони здоров'я здійснюються відповідно до законодавства.
Керівники державних та комунальних закладів охорони здоров'я призначаються на посаду уповноваженим виконавчим органом управління власника закладу охорони здоров'я на конкурсній основі шляхом укладання з ними контракту на строк від трьох до п'яти років. Порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я та порядок укладання контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров'я, а також типова форма такого контракту затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 7.2 Статуту ЦРЛ поточне керівництво (оперативне управління) підприємством здійснює керівник підприємства - генеральний директор, який призначається на посаду та звільняється з посади за рішенням Кам'янець-Подільської районної ради відповідно до порядку, визначеного законодавством України та відповідними актами Кам'янець-Подільської районної ради, та який відповідає кваліфікаційним вимогам, установленим Міністерством охорони здоров'я України. Генеральний директор призначається на конкурсній основі шляхом укладення з ним контракту на строк від трьох до п'яти років.
За приписами частини п'ятої статті 14 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я» міністерства, інші центральні органи виконавчої влади в межах своєї компетенції розробляють програми і прогнози в сфері охорони здоров'я, визначають єдині науково обґрунтовані державні стандарти, критерії та вимоги, що мають сприяти охороні здоров'я населення, Зокрема, відповідно до Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого постановою Кабінету України №267 від 25.03.2015 (Положення №267), МОЗ відповідно до покладених на нього завдань у сфері охорони здоров'я визначає єдині кваліфікаційні вимоги до медичних та інших працівників закладів охорони здоров'я.
Відповідно до зазначеного Положення, МОЗ у межах повноважень, передбачених законом, на основі і на виконання Конституції та законів України, актів Президента України і постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, актів Кабінету Міністрів України видає накази, організовує та контролює їх виконання.
Єдині кваліфікаційні вимоги для працівників сфери охорони здоров'я встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я (Міністерством охорони здоров'я України), шляхом впровадження в дію Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 «Охорона здоров'я», затвердженого наказом №117 від 29.03.2002 та погодженого Міністерством праці та соціальної політики України. Саме в цьому Довіднику встановлений відповідний стаж роботи на керівних посадах для керівника закладу охорони здоров'я районного рівня - 5 років.
Відповідно до Положення №267, накази МОЗ, видані в межах повноважень, передбачених законом, є обов'язковими до виконання центральними органами виконавчої влади, їх територіальними органами, місцевими держадміністраціями, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності та громадянами.
Отже, при визначені вимог для претендентів на зайняття посади керівника закладу охорони здоров'я в обов'язковому порядку мають враховуватися вимоги Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 «Охорона здоров'я».
Аналогічний висновок міститься у постанові Верховного Суду від 30.01.2020 у справі за № 640/5556/19.
Тому, конкурсна комісія, приймаючи рішення, оформлене протоколом № 1 від 13.07.2020, в частині затвердження змісту оголошення про проведення конкурсу на зайняття посади генерального директора комунального некомерційного підприємства «Кам'янець- Подільська центральна районна лікарня» та встановлення у вказаному оголошенні кваліфікаційних вимог до претендентів на цю посаду, дотрималась вимог чинного законодавства та правомірно застосовувала норми Довідника 78.
Згідно пункту 11 Довідника професій працівників, особи, які не мають відповідної освіти або стажу роботи, встановлених кваліфікаційними вимогами, але мають достатній практичний досвід та успішно виконують у повному обсязі покладені на них завдання та обов'язки, можуть бути, як виняток, залишені на займаній посаді або призначені на відповідні посади за рекомендацією атестаційної комісії.
Апеляційний суд зазначає, що вказана норма не регулює відносини, які виникли між сторонами, оскільки вона стосується присвоєння кваліфікаційних категорій та підвищення кваліфікації тих працівників, які виконують посадові обов'язки (перебувають у трудових відносинах), що немає відношення до діяльності конкурсної комісії та може бути застосовано під час проведення атестації працівників, а не під час проведення конкурсу на заміщення вакантних посад.
Так, за змістом пункту 4 «Загальні положення Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників», довідник також служить основою для присвоєння і підвищення категорій за посадою відповідно до оволодіння особою повним обсягом знань та робіт за результатами кваліфікаційної атестації.
Враховуючи норми Закону України «Про професійний розвиток працівників», атестаційна комісія приймає рішення про відповідність або невідповідність працівника займаній посаді або виконуваній роботі, а конкурсна комісія враховує кваліфікаційні вимоги до посади (професії), зокрема щодо наявності відповідної освіти й необхідності стажу роботи, отже вона наділена ширшими повноваженнями, визначеними пунктом 24 Порядку, одним з яких є встановлення вимог до претендентів.
До того ж, згідно розділу "Кваліфікаційні вимоги" кваліфікаційної характеристики посади "Директор (начальник, інший керівник) підприємства", встановлені кваліфікаційні вимоги до посади директора підприємства - вища освіта другого рівня за ступенем магістра за відповідною галуззю знань або вища освіта другого рівня за ступенем магістра та післядипломна освіта за галуззю знань "Управління та адміністрування" або "Право". Стаж роботи на керівних посадах нижчого рівня - не менше ніж 5 років.
Пункт 3 Загальних положень Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, на який послався суд першої інстанції, визначено, що Кваліфікаційна характеристика професії працівника має такі Розділи: "Завдання та обов'язки”, ”Повинен знати”, "Кваліфікаційні вимоги”. Згідно з підпункту 3.3. цього пункту у Розділі "Кваліфікаційні вимоги" визначено відповідно до певної посади вимоги до освітнього та освітньо-кваліфікаційного рівня, вимоги до післядипломної освіти і мінімальні вимоги до стажу роботи.
Таким чином, суд першої інстанції безпідставно дійшов думки, що Довідником передбачено право бути призначеним на посаду (за результатами конкурсу) за відсутності мінімального стажу роботи «за наявності інших позитивних характеристик претендента», оскільки Довідником не закріплено таких положень.
Відповідно до пункту 24 Порядку №1094) одним із повноважень конкурсної комісії є встановлення вимог до претендентів з урахуванням установлених законодавством вимог.
Згідно абзацу 13 Вступу Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників призначається для вирішення питань раціонального розподілу праці та правильного використання персоналу згідно з фахом і кваліфікацією визначення завдань, обов'язків і відповідальності працівників галузі. Вказаний Довідник безпосередньо не регулює питання пов'язані з призначенням на посади працівників галузі охорони здоров'я, а містить лише довідкову інформацію стосовно кваліфікаційних характеристик професій.
Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників системи охорони здоров'я, затверджений наказом МОЗ України №117 від 29.03.2002 встановлює кваліфікаційні характеристики працівників галузі охорони здоров'я.
Проте, ці довідники встановлюють мінімально допустимі кваліфікаційні вимоги до певних посад, але передбачають право керівника підприємства, установи чи організації встановлювати вимоги, що стосуються освіти, освітньо-кваліфікаційних рівнів та досвіду, достатні для повного і якісного виконання робіт за посадою, що відповідають завданням та функціям підрозділу. При чому такий мінімум полягає не лише щодо тривалості стажу, але і специфіки стажу роботи, особливих характеристик стажу (наприклад, може бути вимога, щодо безперервності стажу) тощо.
Отже, встановлення Конкурсною комісією кваліфікаційних вимог до претендента на посаду генерального директора комунального некомерційного підприємства «Кам'янець-Подільська центральна районна лікарня» у вигляді наявності в такого претендента 5 років стажу роботи на керівних посадах закладу охорони здоров'я, є законним та обґрунтованим. Такі дії Конкурсної комісії відповідають статті 16 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я», Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я.
Також апеляційний суд погоджується із доводами апеляційних скарги про порушення судом першої інстанції норм процесуального права.
Так, предметом спору у даній справі є визнання протиправним рішення конкурсної комісії щодо встановлення кваліфікаційних вимог до претендентів на посаду генерального директора комунального некомерційного підприємства «Кам'янець-Подільська центральна районна лікарня», а не питання допуску позивача до участі у конкурсі. Проте суд першої інстанції перевищив свої дискреційні повноваження, в рішенні вказав на наявність у позивача документів, які могли б бути оцінені під час прийняття рішення про обрання на посаду генерального директора, скасував кваліфікаційні вимоги до претендентів на вказану посаду, які визначені та прийняті колегіальним рішенням Конкурсної комісії (одноголосно), чим по суті втрутився у повноваження Конкурсної комісії, передбаченні Порядком.
У Рішенні Європейського суду з прав людини у справі «Афанасьев проти України» від 5 квітня 2005 року (заява № 38722/02) зазначено, що стаття 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод вимагає, щоб норми національного правового засобу стосувалися сутності «небезпідставної заяви» за Конвенцією та надавали відповідне відшкодування. Зміст зобов'язань за статтею 13 також залежить від характеру скарги заявника за Конвенцією. Тим не менше, засіб захисту, що вимагається згаданою статтею повинен бути «ефективним» як у законі, так і на практиці, зокрема, у тому сенсі, щоб його використання не було ускладнене діями або недоглядом органів влади відповідної держави. Отже, «ефективний засіб правового захисту» у розумінні статті 13 Конвенції повинен забезпечити поновлення порушеного права і одержання особою бажаного результату; винесення рішень, які не призводять безпосередньо до змін в обсязі прав та забезпечення їх примусової реалізації, не відповідає розглядуваній міжнародній нормі.
Суд першої інстанції встановив, що в документах, поданих позивачем до Конкурсної комісії, відсутні документи, які б свідчили про перебування позивача на керівній посаді в закладі охорони здоров'я, та документи (інформація), які б підтверджували наявність будь-якого стажу роботи на керівній посаді тривалістю 5 років. Вказане слугує підтвердженням, що позивач не відповідає встановленим єдиним кваліфікаційним вимогам, передбачених чинним законодавством (Законом України «Основи законодавства України про охорону здоров'я»), тому, відповідно, не може зайняти посаду генерального директора комунального некомерційного підприємства «Кам'янець-Подільська центральна районна лікарня».
З урахуванням наведеного, скасування судом рішення Конкурсної комісії не відновить, прав позивача, тобто в даному випадку засіб правового захисту, обраний позивачем, є неефективним в розумінні норм національного та міжнародного законодавства.
У рішенні Конституційного Суду України № 2-зп/1997 зазначено, що за своєю природою ненормативні правові акти, на відміну від нормативних, встановлюють не загальні правила поведінки, а конкретні приписи, звернені до окремого індивіда чи юридичної особи, застосовуються одноразово й після реалізації вичерпують свою дію.
Оскільки на момент подачі апеляційної скарги оскаржуване рішення конкурсної комісії вичерпало свою дію, адже процедура проведення конкурсу уже завершена, і на посаду генерального директора комунального некомерційного підприємства «Кам'янець-Подільська центральна районна лікарня» рішенням сорок восьмої сесії районної ради VII скликання від 30.09.2020 № 11 призначено ОСОБА_1 (переможця конкурсного відбору), з яким укладено контракт, для чого існували всі необхідні підстави та дотримана відповідна процедура, передбачена чинним законодавством.
У відповідності із ст.242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суд апеляційної інстанції має право скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове судове рішення у відповідній частині або змінити судове рішення.
Згідно ч.1 ст.317 КАС України, підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.
Зважаючи на те, що рішення суду першої інстанції є незаконним та необґрунтованим, що призвело до неправильного вирішення справи, рішення суду першої інстанції належить скасувати і ухвалити нове рішення, яким в задоволенні позову відмовити.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
апеляційні скарги ОСОБА_1 та Комісії по проведенню конкурсного відбору кандидатів на призначення керівниками підприємств та установ комунальної форми власності Кам'янець-Подільської районної ради задовольнити.
Рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 09 вересня 2020 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Комісії по проведенню конкурсного відбору кандидатів на призначення керівниками підприємств та установ комунальної форми власності Кам'янець-Подільської районної ради про визнання протиправним та скасування рішення скасувати.
Ухвалити нове рішення.
У задоволенні позову відмовлено.
Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.
Головуючий Залімський І. Г.
Судді Мацький Є.М. Сушко О.О.