ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"23" листопада 2020 р. справа № 300/2251/20
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
судді Могили А.Б.,
за участі:
секретаря судового засідання Фолизюк Р.В.,
представника позивача Даніва М.І.,
представника відповідача Шпитального Р.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Держаного підприємства "Прикарпатський військовий лісгосп" до Калуської міської ради про визнання протиправним та нечинним рішення №3318 від 30.07.2020 "Про відмову в наданні дозволу на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення",-
Держане підприємство "Прикарпатський військовий лісгосп" звернулося в суд із позовною заявою до Калуської міської ради про визнання протиправним та нечинним рішення від 30.07.2020 "Про відмову в наданні дозволу на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення".
Позовні вимоги мотивовані тим, що Держаним підприємством "Прикарпатський військовий лісгосп" 03.06.2020 направлено лист до голови Калуської ОТГ з проханням погодити дозвіл на проведення вибірково-санітарних рубок за межами населеного пункту с.Вістова на сесії Калуської ОТГ. Станом на 03.07.2020 відповіді на звернення про надання чи відмову в наданні дозволу отримано не було. В подальшому, листом Калуської міської ради від 16.07.2020 повідомлено, що дане питання зняте з порядку денного, в зв'язку із виникненням спірних питань під час засідання депутатської комісії з питань власності, житлово-комунального господарства та екології.
Листом від 05.08.2020 Калуська міська рада повідомила про відмову в наданні дозволу на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення та рекомендувала звернутися по даному питанню до Івано-Франківської обласної ради, як до засновника об'єкту природно-заповідного фонду "Загальнозоологічний заказник місцевого значення "Чорний ліс", аргументуючи це тим, що дана земельна ділянка знаходиться за межами населеного пункту, тому це питання не відноситься до компетенції міської ради. Позивач вважає таку відмову протиправною, так як відповідно до пункту 36 частини 1 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання, як вирішення відповідно до закону питань про надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення, а також про скасування такого дозволу.
Лісові масиви природно-заповідного фонду загальнозоологічного заказника місцевого значення "Чорний ліс" знаходяться в межах території с.Вістова Калуського району Івано-Франківської області. Тим більше, рішенням сесії Вістівської сільської ради у 2018-2019 роках лісгоспу надавалися дозволи на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення. З цих підстав вважають рішення відповідача від 30.07.2020 "Про відмову в наданні дозволу на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення" протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
Відповідач скористався правом подання відзиву на позовну заяву, який надійшов до суду 06.10.2020. Позиція відповідача зводиться до того, що пунктом 22 частини 1 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" обумовлено, що вирішення відповідно до закону питань про надання дозволу на спеціальні використання природних ресурсів відповідно районного, обласного значення, а також про скасування такого дозволу вирішується виключно на пленарних засіданнях районної, обласної ради. Відповідно до даного закону, Івано-Франківська обласна рада, як засновник загальнозоологічного заказника "Чорний ліс" є місцевою радою. Посилаючись на відповідь Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області від 05.10.2020, щодо розташування земель загальнозоологічного заказника місцевого значення "Чорний ліс" на території Завійської та Ріп'янської сільських рад, приймаючи спірне рішення від 30.07.2020 "Про відмову в наданні дозволу на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення" Калуська міська рада діяла на підставі, в межах та в спосіб визначений Конституцією України та законами України.
У відповіді на відзив, який надійшов до суду 12.10.2020, позивач вказав, що міська рада не надала належних доказів та не обґрунтувала свою позицію стосовно спірного в даній справі рішення. Зазначив, що лісовий фонд Луквицького лісництва ДП "Прикарпатський військовий лісгосп" у Калуському районі займає 532 га, яка в свою чергу входить до загальнозоологічного заказника місцевого значення "Чорний ліс", частина територій площею 201 га квартал №25,26 знаходяться за межами населеного пункту с.Вістова, але в межах території Вістівської сільської ради (на даний час Калуської ОТГ).
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав викладених у позовній заяві та відповіді на відзив. Просив позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав з підстав викладених у відзиві на позовну заяву. Просив у задоволенні позову відмовити.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14.09.2020 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно ухвали Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12.10.2020 витребувано в Управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської ОДА належно завірені копії документів, з яких можливо встановити до території якої об'єднаної територіальної громади віднесені квартали 25-26 Луквицького лісництва загальнозоологічного заказника місцевого значення "Чорний ліс" і на підставі яких Управлінням надавалися відповідні погодження, а також копії рішень Івано-Франківської обласної ради від 23.06.1997 №443 та від 14.09.2004 №445-12/2004; витребувано в Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області належно завірені копії рішень Івано-Франківської обласної ради від 23.06.1997 №443 та від 14.09.2004 №445-12/2004 "Про зміну меж території та об'єктів природно-заповідного фонду області".
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 02.11.2020 витребувано в Державного архіву Івано-Франківської області належно завірену копію рішення Івано-Франківської обласної ради від 23.06.1997 №443 "Про зміну меж території та об'єктів природно-заповідного фонду області".
Суд, у відповідності до статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, заслухавши усні пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази, письмові пояснення викладені у заявах по суті справи, зазначає наступне.
Відповідно до частини 1 статті 2 Лісового кодексу України лісові відносини - суспільні відносини, які стосуються володіння, користування та розпоряджання лісами і спрямовуються на забезпечення охорони, відтворення та стале використання лісових ресурсів з урахуванням екологічних, економічних, соціальних та інших інтересів суспільства.
Право користування лісами здійснюється в порядку постійного та тимчасового користування лісами (ст.16 Лісового кодексу України).
Згідно статті 65 Лісового кодексу України використання лісових ресурсів може здійснюватися в порядку загального і спеціального використання.
У відповідності до статті 100 Лісового кодексу України порядок охорони, захисту, використання та відтворення лісів на землях природно-заповідного фонду визначається відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України", цього Кодексу та інших актів законодавства.
Рішенням Івано-Франківської обласної ради народних депутатів від 26.04.1995 "Про утворення загально-зоологічного заказника "Чорний ліс" оголошено територію земель лісового фонду, які є в тимчасовому користуванні Івано-Франківського військового промислового комбінату Міністерства оборони України, загально-зоологічним заказником місцевого значення "Чорний ліс" згідно із додатком. Державному управлінню екологічної безпеки в області доручено розробити в місячний термін положення про загально-зоологічний заказник "Чорний ліс", разом з управлінням лісового господарства облвиконкому організувати належний контроль за дотриманням на його території заповідного режиму (а.с.29-30).
Судом встановлено, що листом від 03.06.2020 №100 позивач звернувся до Калуської ОТГ у якому просив, у відповідності до пункту 36 статті 25 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", затвердити дозвіл на проведення лісогосподарських заходів. Додатком до даного листа були перелік заходів на проведення робіт та погоджені ліміти на проведення робіт (а.с.10-15).
В свою чергу, Калуська міська рада листом від 16.07.2020 №2223/02-42/12 повідомила, що при вирішенні питання щодо надання дозволу на спеціальні використання природних ресурсів в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення, а саме в межах загальнозоологічного заказника місцевого значення "Чорний ліс", в зв'язку із виникненням спірних питань під час засідання депутатської комісії з питань власності, житлово-комунального господарства та екології, проект рішення було знято з порядку денного Калуської міської ради від 25.06.2020 та перенесено на 30.07.2020 (а.с.16,79).
Пізніше, листом від 05.08.2020 №2562/02-42/12 Калуська міська рада повідомила, що 30.07.2020 міською радою прийнято рішення про відмову в наданні дозволу на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення та рекомендувала позивачу звернутися по даному питанню до Івано-Франківської обласної ради, як до засновника об'єкту природно-заповідного фонду "Загальнозоологічний заказник місцевого значення "Чорний ліс" (а.с.17, 51).
На запит ДП "Прикарпатський військовий лісгосп" від 11.08.2020 №139, Калуська міська рада надала витяг з протоколу 81 сесії міської ради від 30.07.2020, щодо розгляду питання про надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення; результати поіменного голосування щодо розгляду даного питання; копії протоколів засідання постійної комісії міської ради з питань власності, житлово-комунального господарства та екології від 24.06.2020 №78/1 та від 23.07.2020 №79/1; копію протоколу засідання постійної комісії міської ради з питань законності, депутатської діяльності та антикорупційної політики від 30.07.2020 №50 (а.с.18-27).
Як вказав позивач, при отриманні даних документів, Калуською міською радою також надано незасвідчену належно копію листа Управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 22.07.2020 №05-16/3825 в якому йдеться, що вирішення відповідно до закону питань про надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення, а також про скасування такого дозволу, виключно належить до компетенції сільських, селищних, міських рад. Додатком до цього листа є копія рішення Івано-Франківської обласної Ради народних депутатів від 26.04.1995 "Про утворення загальнозоологічного заказника "Чорний ліс" (а.с.28-31).
Позивачем до матеріалів справи також долучено лист Управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської облдержадміністрації від 17.08.2020 №05-15/4219 у якому з посиланням на ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в України" йдеться, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання, як вирішення відповідно до закону питань про надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення, а також про скасування такого дозволу (а.с.49).
Відповідно до листа Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області від 29.09.2020 №8-9-0.331-5480/0/2-20, з посиланням на інформацію надану відділом у Калуському районі Головного управління, згідно з рішенням сесії обласної ради від 23.06.1997 №443 із змінами у площі відповідно до рішення обласної ради від 14.09.2004 №445-12/2004 "Про зміну меж територій та об'єктів природно-заповідного фонду області" землі загальнозоологічного заказника місцевого значення "Чорний ліс" розташовані на території Завійської та Ріп'янської сільських рад (а.с.70).
На виконання ухвали суду від 12.10.2020 про витребування доказів, Управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської облдержадміністрації листом від 21.10.2020 №05-15/5159 повідомило, що межі території (об'єкта) природно-заповідного фонду місцевого значення - загальнозоологічного заказника "Чорний ліс" відповідно до вимог діючого законодавства не встановлено. Відповідно до статті 7 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" межі територій та об'єктів природно-заповідного фонду встановлюються в натурі відповідно до законодавства. До встановлення меж територій та об'єктів природно-заповідного фонду в натурі їх межі визначаються відповідно до проектів створення територій та об'єктів природно-заповідного фонду. Зазначили, що Управління не володіє інформацією щодо адміністративно-територіального поділу земель лісогосподарського призначення, які знаходяться у користуванні ДП "Прикарпатський військовий лісгосп" (а.с.169).
Відповідно до наданої Управлінням копії рішення Івано-Франківської обласної ради від 14.09.2004 №445-12/2004 змінено межі загальнозоологічного заказника місцевого значення "Чорний ліс", вилучивши з нього 17,8 га земель, що перебувають у користуванні приватного підприємства "Спеціалізоване лісопромислове науково-дослідне природно-заповідне господарство "Чорний ліс" (Посіцьке лісництво, вид.2, кв.23) із внесенням відповідних змін в рішення обласної ради від 26.04.1995 "Про утворення загальнозоологічного заказника "Чорниій ліс" (а.с.170).
На виконання ухвали суду від 02.11.2020 про витребування доказів, Державний архів Івано-Франківської області надав суду копію розпорядження Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 23.06.1997 №443 "Про внесення змін і доповнень у мережу територій та об'єктів природно-заповідного фонду області" (а.с.181-190).
Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склались між сторонами, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові основи організації, охорони, ефективного використання природно-заповідного фонду України, відтворення його природних комплексів та об'єктів визначені Законом України "Про природно-заповідний фонд України".
Відповідач посилаючись на рішення Івано-Франківської обласної ради народних депутатів від 26.04.1995 "Про утворення загально-зоологічного заказника "Чорний ліс", вважає, що Івано-Франківська обласна рада, як засновник загальнозоологічного заказника "Чорний ліс", відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" є місцевою радою, до повноважень якої входить надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів.
Позивач таку позицію вважає безпідставною, оскільки лісові масиви природно-заповідного фонду загальнозоологічного заказника місцевого значення "Чорний ліс" знаходяться в межах територій с.Вістова Калуського району. Оскільки Вістівська сільська рада з 2019 приєднана до Калуської об'єднаної територіальної громади, надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів належить до компетенції відповідача.
Вважаючи рішення Калуської міської ради №3318 від 30.07.2020 "Про відмову в наданні дозволу на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення" протиправним, позивач звернувся до суду із даним позовом.
Відповідно до частини 3 статті 9-1 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" cпеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення здійснюється в межах ліміту на використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, а також на підставі дозволів.
Спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення (крім корисних копалин) здійснюється на підставі дозволів, що видаються місцевими радами за погодженням з органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями (частина 6 статті 9-1 Закону).
Згідно рішення Івано-Франківської обласної ради від 23.09.2016 №289-9/2016 "Про погодження клопотання разом з матеріалами щодо проведення існуючого поділу лісів у відповідності до Порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок" та копії витягу з клопотання щодо проведення існуючого поділу лісів у відповідності до "Порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок" по Прикарпатському військовому лісгоспу Івано-Франківської області, вказано, що дана територія відповідно до додатку №1 поділяється на такі категорії лісів: Делятинське лісництво - експлуатаційні ліси; Луквицьке лісництво - ліси природоохоронного, наукового, історико-культурного призначення-заказники; Майданське лісництво - ліси природоохоронного, наукового, історико-культурного призначення-заказники; захисні ліси - лісові ділянки (смуги лісів), які прилягають до смуг відведення автомобільних доріг державного значення; експлуатаційні ліси.
Відповідно до додатку №2, лісовий фонд Луквицького лісництва ДП "Прикарпатський військовий лісгосп" у Калуському районі займає 532 га, яка в свою чергу входить до загального зоологічного заказника місцевого значення "Чорний ліс", частина територій площею 201 га квартал №25,26 знаходяться за межами населеного пункту с.Вістова, але в межах території Вістівської сільської ради (на даний час Калуської ОТГ) про що вказується в таксаційному листі.
Відповідно до частини 1 статті 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Відповідно до пункту 36 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", встановлено виключну компетенцію сільських, селищних міських рад, а саме: вирішення відповідно до закону питань про надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення, а також про скасування такого дозволу.
Вищенаведене є підставою для висновку про те, відповідач - Калуська міська рада уповноважена розглядати питання про надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення, зокрема, що знаходяться за межами населеного пункту с.Вістова, але в межах території Вістівської сільської ради (на даний час Калуської ОТГ).
Відповідно до змісту частини 1, 2 статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом.
Отже, порушене позивачем перед відповідачем питання про надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення має бути розглянуте Калуською міською радою на пленарному засіданні за відповідною процедурою із прийняттям за результатами такого засідання акту у формі рішення.
З огляду на викладене, доводи відповідача щодо відсутності повноважень на розгляд питання про надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення не ґрунтуються на положеннях закону.
Судом також враховано той факт, що в практичній діяльності ДП "Прикарпатський військовий лісгосп" протягом 2018-2020 років звертався до органів місцевого самоврядування за видачею дозволів на право проведення лісогосподарських заходів, в межах лісових масивів приналежних до загального зоологічного заказника місцевого значення "Чорний ліс". На підтвердження належної процедури видачі дозволів позивачем до прикладу надано примірники документів по Ямницькій ОТГ (а.с.133-162).
В підтвердження використання даної території ДП "Прикарпатський військовий лісгосп" в матеріалах справи наявні документи, що засвідчують проведення господарської діяльності на ній, зокрема платіжні доручення про сплату земельного податку, форми №20-ОПП за 2020 рік.
В матеріалах справи також містяться копії документів, що підтверджують надання позивачу у 2018-2019 роках Вістівською сільською радою дозволів на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення, за погодженням Управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської обласної державної адміністрації на підставі ліміту, зокрема на території Вістівської сільської ради (а.с.32-36).
В рішенні у справі "Рисовський проти України" ЄСПЛ вказав на те, що принцип «належного урядування", зокрема, передбачає, що державні органи повинні діяти в належний і якомога послідовніший спосіб. При цьому, на них покладено обов'язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок і сприятимуть юридичній визначеності у правовідносинах. Державні органи, які не впроваджують або не дотримуються своїх власних процедур, не повинні мати можливість уникати виконання своїх обов'язків (заява № 29979/04, пункт 70).
Згідно практики ЄСПЛ принцип правової визначеності є складовою частиною верховенства права.
В широкому сенсі в основі принципу правової визначеності лежить ідея передбачуваності (очікуваності) суб'єктом відносин правових наслідків (правового результату) своєї поведінки, яка відповідає існуючим в суспільстві нормативним принципам.
Таким чином стійкість (стабільність) нормативних орієнтирів має значення для створення чітких, зрозумілих та довготривалих правил поведінки.
Діючи за такими правилами особа повинна мати впевненість в реалізації цих норм у життя і повинна бути реально захищеною від негативних наслідків.
У даному випадку, протилежні рішення органу місцевого самоврядування, по однакових правовідносинах не відповідають наведеній вище вимозі правової визначеності.
Окрім цього, частиною 9 статті 9-1 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" визначено, що дозвіл видається після затвердження лімітів протягом місяця з моменту подання клопотання. Підставами для відмови у видачі дозволу є відсутність затвердженого в установленому порядку ліміту, порушення умов природокористування та режиму території природно-заповідного фонду.
При цьому, частиною 5 статті 4-1 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" визначено що підставами для відмови у видачі документа дозвільного характеру є: подання суб'єктом господарювання неповного пакета документів, необхідних для одержання документа дозвільного характеру, згідно із встановленим вичерпним переліком; виявлення в документах, поданих суб'єктом господарювання, недостовірних відомостей; негативний висновок за результатами проведених експертиз та обстежень або інших наукових і технічних оцінок, необхідних для видачі документа дозвільного характеру. Законом можуть встановлюватися інші підстави для відмови у видачі документа дозвільного характеру.
Відмова у видачі документа дозвільного характеру за підставами, не передбаченими законами, не допускається.
Враховуючи викладене та те, що позивач звернувся із заявою про надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення до компетентного органу, який не розглянув наявність чи відсутність підстав для відмови у видачі документа дозвільного характеру, суд приходить до висновку, що Калуська міська рада протиправно відмовила позивачу у видачі вищезазначеного дозволу.
Суд не погоджується з позицією відповідача у справі з мотивів, наведених вище, та вважає, що відповідачем невірно застосовані норми чинного законодавства України, отже оскаржуване рішення №3318 від 30.07.2020 "Про відмову в наданні дозволу на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення" прийнято необґрунтовано та не на підставі закону, а тому є протиправним та підлягає скасуванню.
Окремо суд звертає увагу на таке.
Як уже встановлено судом та не заперечується відповідачем, рішенням сесії Вістівської сільської ради, яка з 19.09.2019 приєднана до Калуської ОТГ, попередньо приймалися рішення про надання позивачу дозволу на спеціальне використання природних ресурсів. А приймаючи спірне в цій справі рішення, у міської ради, внаслідок різного тлумачення суб'єктом владних повноважень законодавства, виникали сумніви щодо її компетенції на вирішення певних питань у сфері управління.
Задля розв'язання можливих законодавчих колізій, усунення наслідків дублювання повноважень, суб'єкт владних повноважень вправі звернутися, з урахуванням загального завдання адміністративного судочинства, в суд із компетенційним спором, забезпечивши при цьому стійкість (стабільність) нормативних орієнтирів для створення чітких, зрозумілих правил поведінки суб'єктами відносин.
Адміністративний позов, відповідно до приписів пункту 3 частини 1 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України, може містити вимогу про встановлення компетенції, однак, така вимога може мати місце лише у спорі між близькими за функціями суб'єктами владних повноважень, що виник з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень. Тобто, такі спори можливі між суб'єктами владних повноважень, з приводу реалізації їхньої компетенції у відповідній сфері управління. Також спори з приводу компетенції виникають у разі виявлення привласнення повноважень іншого суб'єкта владних повноважень або перевищення власних повноважень.
При цьому позивачем у компетенційних спорах є суб'єкт владних повноважень, якщо він вважає, що інший суб'єкт владних повноважень, відповідач, своїм рішенням або діями втрутився у його компетенцію або у випадку, коли прийняття такого рішення чи вчинення дій є його прерогативою.
Судових рішень за позовами Івано-Франківської обласної ради до Вістівської сільської ради щодо спірних правовідносин, зокрема встановлення компетенції на надання дозволів Прикарпатському військовому лісгоспу по використанню природних ресурсів у межах загальнозоологічного заказника місцевого значення "Чорний ліс", не ухвалювалося.
Згідно з частинами 1-3 статті 90 Кодексу суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Приписами частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Підсумовуючи вищенаведене в сукупності, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.
На переконання суду відповідач приймаючи спірне рішення діяв не на підставі, що визначена законами України, необґрунтовано, упереджено та нерозсудливо.
Таким чином, позивач відповідно до наведених вище правових норм правомірно звернувся до суду з даним позовом, а тому суд дійшов висновку про підставність позовних вимог.
Відповідно до ч.1 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України на користь позивача слід стягнути сплачений ним судовий збір за рахунок бюджетних асигнувань Калуської міської ради в розмірі 2102 грн.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення Калуської міської ради №3318 від 30.07.2020 "Про відмову в наданні дозволу на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення".
Стягнути з Калуської міської ради (код ЄДРПОУ 33548261, вул.Івана Франка, 1, м.Калуш, Івано-Франківська область) за рахунок бюджетних асигнувань на користь Держаного підприємства "Прикарпатський військовий лісгосп" (код ЄДРПОУ 43075818, вул. Січових Стрільців, с.Вістова, Калуський район, Івано-Франківська область) судовий збір в сумі 2102 (дві тисячі сто дві) грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складання повного рішення суду.
Апеляційна скарга подається через Івано-Франківський окружний адміністративний суд або безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя /підпис/ Могила А.Б.
Рішення складене в повному обсязі 14 грудня 2020 р.