10 грудня 2020 року м. Чернігів Справа № 620/4179/20
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді - Бородавкіної С.В.,
розглянувши у спрощеному позовному провадженні без повідомлення (виклику) сторін справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 до Бобровицької міської ради Бобровицького району Чернігівської області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,
Позивачі 12.10.2020 (відповідно до відбитку штампу на конверті) звернулись до суду з адміністративним позовом до Бобровицької міської ради Бобровицького району Чернігівської області (далі - Бобровицька міськрада), у якому просять визнати протиправними та скасувати:
- рішення відповідача від 24.07.2020 №1588-34/VII «Включення земельної ділянки до переліку земельних ділянок з підготовки лотів для продажу права оренди земельних ділянок на земельних торгах у формі аукціону та надання дозволу на виготовлення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки»;
- рішення відповідача від 24.07.2020 №1595-34/VII «Про відмову у наданні дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства, для індивідуального садівництва, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), будівництва індивідуальних гаражів» щодо відмови їм у наданні дозволів на розробку проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства;
- зобов'язати відповідача розглянути їх клопотання від 23.06.2020 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 2,000 га, за рахунок земельної ділянки, що знаходиться на території Чернігівської області Бобровицького району за межами с. Петрівка.
Свої позовні вимоги мотивують тим, що позивачі, реалізуючи надане їм статтею 122 Земельного кодексу України право, звернулись до відповідача із клопотаннями про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок. При цьому, на момент подання таких клопотань земельні ділянки не були включені до переліку земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них, які виставлені на земельні торги. Однак, Бобровицька міськрада прийняла спірне рішення від 24.07.2020 №1588-34/VII і лише після цього відмовила їм у задоволенні поданих клопотань.
Враховуючи наведене, вважають, що відповідач умисно вчинив дії щодо запобігання передачі ним у власність земельних ділянок, а тому спірні рішення є протиправними та мають бути скасовані.
Ухвалою судді від 02.11.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін. Також установлено відповідачі термін для надання відзиву на позовну заяву.
У встановлений судом строк відповідач відзив на позов не надав.
Ухвалою суду від 02.11.2020 позивачам відмовлено у задоволенні заяви про забезпечення позову.
Від відповідача надійшов відзив на позов, у якому Бобровицька міськрада позовні вимоги не визнала, просила відмовити у їх задоволенні, надала відзив на позив та зазначила, що станом на момент прийняття рішення «Про відмову у наданні дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства, для індивідуального садівництва, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), будівництва індивідуальних гаражів», земельна ділянка, частини якої бажали отримати у власність позивачі, була включена до переліку земельних ділянок з підготовки лотів для продажу права оренди на земельних торгах у формі аукціону. Віднесення земельної ділянки до вказаного переліку є підставою для відмови у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення такої земельної ділянки.
Позивачами подано відповідь на відзив, у якій вони свою правову позицію підтримали та зазначили, що Бобровицька міськрада, включаючи спірну земельну ділянку до переліку земельних ділянок державної чи комунальної власності та/або прав на них, які виставлені на земельні торги, не вчинила дій щодо підготовки лоту до торгів, чим порушила порядок, передбачений статтею 136 Земельного кодексу України.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно та повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено таке.
26.03.2020 позивачі звернулись до Бобровицької міськради із заявами про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства, площею 2,0000 га кожна, які знаходяться за адресою: Чернігівська область, Бобровицький район, за межами с. Петрівка. До вказаних заяв ними було додано графічні матеріали із бажаним місцем розташування земельних ділянок (а.с. 12-14, 17-23, 25-30, 32-37, 39-43, 45-48, 50-51).
Як вбачається із протоколу порядку денного тридцять четвертої сесії сьомого скликання Бобровицької міськради від 24.07.2020, на розгляд сесії під номером 11 поставлено питання про включення земельної ділянки до переліку земельних ділянок з підготовки лотів для продажу права оренди земельних ділянок на земельних торгах у формі аукціону та надання дозволу на виготовлення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Під номером 18 поставлено на голосування питання про відмову в наданні дозволів на розробку проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства, для індивідуального садівництва, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), будівництва індивідуальних гаражів (а.с. 108-110).
За наслідками розгляду сесією визначених у порядку денному питань, Бобровицькою міськрадою 24.07.2020 прийнято:
- рішення №1588-34/VII «Про включення земельної ділянки до переліку земельних ділянок з підготовки лотів для продажу права оренди земельних ділянок на земельних торгах у формі аукціону та надання дозволу на виготовлення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки», пунктом 1 якого включено до переліку земельних ділянок з підготовки лотів для продажу права оренди земельних ділянок через аукціон, земельну ділянку комунальної власності сільськогосподарського призначення, орієнтовною площею 11,0000 га, яка розташована на території Бобровицької міської ради Бобровицького району Чернігівської області в межах населеного пункту с. Петрівка (а.с. 111-112);
- №1595-34/VII «Про відмову у наданні дозволів на розробку проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства, для індивідуального садівництва, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), будівництва індивідуальних гаражів», пунктом 1.2 якого позивачам відмовлено в наданні дозволів на розробку проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства, у зв'язку з включенням цих земельних ділянок до переліку земельних ділянок з підготовки лотів для продажу права оренди на земельних торгах у формі аукціону (а.с. 113-116).
Вважаючи вказані рішення Бобровицької міськради протиправними, позивачі звернулись до суду з відповідним адміністративним позовом.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.
Частиною другою статті 19 Конституції Україна визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини першої статті 3 Земельного кодексу України, земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.
За приписами частини другої статті 14 Конституції України право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.
Частиною першою статті 123 Земельного кодексу України встановлено, що надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється зокрема органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.
Правилами частини першої статті 81 Земельного кодексу України передбачено підстави набуття громадянами України права власності на земельні ділянки, а саме: згідно із пунктом «б» вказаної норми, підставою набуття права власності є безоплатна передача із земель державної і комунальної власності.
Відповідно до частин 1, 2 статті 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Згідно із частинами 3-4 статті 116 Земельного кодексу України безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі: а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян; б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.
Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.
Отже, законодавцем гарантовано право безоплатної передачі земельної ділянки у власність громадянам, у межах норм безоплатної приватизації, порядок проведення якої регламентовано положеннями статті 118 Земельного кодексу України.
У свою чергу, статтею 118 Земельного кодексу України визначено, що громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим.
При цьому, згідно із частиною сьомою статті 118 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб (стаття 122 Земельного кодексу України).
Тобто, чинним законодавством України визначено вичерпний перелік підстав за наявності яких особі може бути відмовлено в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, який не підлягає розширеному тлумаченню.
За приписами статті 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймаються на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом.
Відповідно до пункту 34 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування» вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин здійснюється виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради.
Відтак, наведеними нормами визначено підстави, порядок, строки передачі земельної ділянки у власність громадянам та визначені органи, уповноважені розглядати вказані питання.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачам відмовлено у наданні дозволу на розроблення проектів землеустрою, оскільки бажані земельні ділянки включені до переліку земельних ділянок з підготовки лотів для продажу права оренди на земельних торгах у формі аукціону.
Відповідно до частини першої статті 134 Земельного кодексу України земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них (оренда, суперфіцій, емфітевзис), у тому числі з розташованими на них об'єктами нерухомого майна державної або комунальної власності, підлягають продажу окремими лотами на конкурентних засадах (земельних торгах), крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.
Статтею 136 Земельного кодексу України визначено порядок добору земельних ділянок державної чи комунальної власності та підготовка лотів для продажу на земельних торгах.
Так, відповідно до положень частин 1-3 статті 136 Земельного кодексу України, організатор земельних торгів визначає перелік земельних ділянок державної чи комунальної власності та/або прав на них, які виставляються на земельні торги окремими лотами. Забороняється вносити до зазначеного переліку призначені під забудову земельні ділянки без урахування у випадках, передбачених законом, результатів громадського обговорення.
У переліку зазначаються місце розташування (адреса) земельної ділянки, її цільове призначення (функціональне використання), площа, кадастровий номер, умови продажу.
Добір земельних ділянок державної чи комунальної власності, у тому числі разом з розташованими на них об'єктами нерухомого майна (будівлями, спорудами) державної чи комунальної власності, які або права на які виставляються на земельні торги, здійснюється з урахуванням затверджених містобудівної документації та документації із землеустрою, а також маркетингових досліджень, інвестиційної привабливості, звернень громадян та юридичних осіб щодо намірів забудови.
Земельні ділянки, включені до переліку земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них, які виставлені на земельні торги, не можуть відчужуватися, передаватися в заставу, надаватися у користування до завершення торгів.
Пунктом «б» частини четвертої статті 136 Земельного кодексу України передбачено, що підготовка лотів до проведення земельних торгів включає державну реєстрацію земельної ділянки.
Отже, перелік земельних ділянок державної чи комунальної власності та/або прав на них, які виставляються на земельні торги, серед іншого, в обов'язковому порядку має містити кадастровий номер відповідної земельної ділянки. При цьому, формуванню переліку земельних ділянок передує процедура підготовки лоту до торгів, у межах якої організатор торгів, зокрема, здійснює відведення земельної ділянки та її державну реєстрацію із присвоєнням відповідного кадастрового номеру.
Як передбачено частинами 1, 4 статті 79-1 Земельного кодексу України, формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об'єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру. Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України «Про Державний земельний кадастр» державна реєстрація земельної ділянки внесення до Державного земельного кадастру передбачених цим Законом відомостей про формування земельної ділянки та присвоєння їй кадастрового номера; кадастровий номер земельної ділянки індивідуальна, що не повторюється на всій території України, послідовність цифр та знаків, яка присвоюється земельній ділянці під час її державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу існування.
За змістом рішення Бобровицької міськради від 24.07.2020 №1588-34/VII «Про включення земельної ділянки до переліку земельних ділянок з підготовки лотів для продажу права оренди земельних ділянок на земельних торгах у формі аукціону та надання дозволу на виготовлення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки» до зазначеного переліку включено земельну ділянку, орієнтовною площею 11,0000 га, без присвоєння їй кадастрового номеру.
Враховуючи наведене, суд зазначає, що спірна земельна ділянка не є сформованою відповідно до статті 79-1 Земельного кодексу України, тому до переліку земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них, які виставляються на земельні торги, її може бути включено лише за умови присвоєння кадастрового номеру.
Наведена правова позиція відповідає висновкам Верховного Суду, викладеним в постановах від 08 листопада 2019 року (справа №420/914/19) та від 19 лютого 2019 року (справа № 815/905/17).
За наведених обставин, суд вважає, що наявні правові підстави для визнання протиправним та скасування рішення Бобровицької міськради від 24.07.2020 №1588-34/VII «Про включення земельної ділянки до переліку земельних ділянок з підготовки лотів для продажу права оренди земельних ділянок на земельних торгах у формі аукціону та надання дозволу на виготовлення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки», оскільки воно прийняте з порушенням процедури підготовки лоту (земельної ділянки) до торгів.
Оскільки єдиною підставою для відмови позивачам у наданні дозволів на розробку проекту землеустрою щодо відведення бажаних земельних ділянок було їх включення рішенням від 24.07.2020 №1588-34/VII до переліку земельних ділянок з підготовки лотів для продажу права оренди на земельних торгах у формі аукціону, суд вважає за необхідне визнати протиправним та скасувати пункт 1.2 рішення Бобровицької міськради від 24.07.2020 №1595-34/VII в частині, що стосується позивачів.
Також суд вважає за можливе задовольнити позовну вимогу про зобов'язання відповідача розглянути клопотання позивачів від 23.06.2020 про надання дозволів на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 2,000 га, за рахунок земельної ділянки, що знаходиться на території Чернігівської області Бобровицького району за межами с. Петрівка, як похідну від вищевказаної вимоги, яку судом задоволено.
Згідно із частинами першою та другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, приходить до висновку, що позовні вимоги позивачів слід задовольнити у повному обсязі.
У відповідності до вимог частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
За наведених обставин, за рахунок бюджетних асигнувань Бобровицької міськради мають бути стягнуті документально підтверджені витрати позивачів на сплату судового збору в сумі 1681,60 грн. кожному.
Керуючись статтями 227, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 до Бобровицької міської ради Бобровицького району Чернігівської області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити у повному обсязі.
Визнати протиправним та скасувати рішення Бобровицької міської ради Бобровицького району Чернігівської області від 24.07.2020 №1588-34/VII «Про включення земельної ділянки до переліку земельних ділянок з підготовки лотів для продажу права оренди земельних ділянок на земельних торгах у формі аукціону та надання дозволу на виготовлення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки».
Визнати протиправним та скасувати пункт 1.2 рішення Бобровицької міської ради Бобровицького району Чернігівської області від 24.07.2020 №1595-34/VII «Про відмову у наданні дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства, для індивідуального садівництва, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), будівництва індивідуальних гаражів» в частині відмови ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 в наданні дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 2,000 га, за рахунок земельної ділянки, що знаходиться на території Чернігівської області Бобровицького району за межами с. Петрівка.
Зобов'язати Бобровицьку міську раду Бобровицького району Чернігівської області розглянути клопотання ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 від 23.06.2020 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 2,000 га, за рахунок земельної ділянки, що знаходиться на території Чернігівської області Бобровицького району за межами с. Петрівка.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Бобровицької міської ради Бобровицького району Чернігівської області на користь ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 1681 (одна тисяча шістсот вісімдесят одна) грн. 60 коп.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Бобровицької міської ради Бобровицького району Чернігівської області на користь ОСОБА_2 судові витрати в розмірі 1681 (одна тисяча шістсот вісімдесят одна) грн. 60 коп.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Бобровицької міської ради Бобровицького району Чернігівської області на користь ОСОБА_3 судові витрати в розмірі 1681 (одна тисяча шістсот вісімдесят одна) грн. 60 коп.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Бобровицької міської ради Бобровицького району Чернігівської області на користь ОСОБА_4 судові витрати в розмірі 1681 (одна тисяча шістсот вісімдесят одна) грн. 60 коп.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Бобровицької міської ради Бобровицького району Чернігівської області на користь ОСОБА_5 судові витрати в розмірі 1681 (одна тисяча шістсот вісімдесят одна) грн. 60 коп.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Бобровицької міської ради Бобровицького району Чернігівської області на користь ОСОБА_6 судові витрати в розмірі 1681 (одна тисяча шістсот вісімдесят одна) грн. 60 коп.
Рішення суду може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня виготовлення повного тексту. Апеляційна скарга, з урахуванням положень підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII ''Перехідні положення'' Кодексу адміністративного судочинства України, подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення виготовлено 10 грудня 2020 року.
Позивачі:
ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ).
ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , АДРЕСА_2 ).
ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , ідентифікаційний номер НОМЕР_3 , АДРЕСА_3 ).
ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , ідентифікаційний номер НОМЕР_4 , АДРЕСА_4 ).
ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 , ідентифікаційний номер НОМЕР_5 , АДРЕСА_5 ).
ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_6 , ідентифікаційний номер НОМЕР_6 , АДРЕСА_6 ).
Відповідач: Бобровицька міська рада Бобровицького району Чернігівської області (код ЄДРПОУ 04061990, вул. Лупицька, 4, м. Бобровиця, Чернігівська область, 17400).
Суддя С.В. Бородавкіна